2013 Eylül, Ekim, Kasım annelerinin buluştuğu nokta..

Başlatan Balböceği, 05 Aralık , 2012, 14:06:22

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: kuzucuk - 16 Eylül , 2013, 15:01:37
gülcüm bol bol hurma ye yürüyüş yap boş ver sağlıkla gelsin de hayırlısı olsun canım bak burda bir arkadaşım da erken doğum yaptı bebişi küvezde o daha da zor er ya da geç gelecek nazlı paşan stres yapma hamileliğin son zamanlarının tadını çıkar
yapiyom cnm ya günde kac saat yürüyom bilsen ev isi desen hepsini bitirdim  :dontknow: :dontknow: hurma yiyom baska napim bilmiyom valla biktim su son hafta mafetti beni halim kalmadi  :sad1: :sad1: Rabbim hepimize hayirli dogumlar nasip etsin  :amin: :amin:
:nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Eylül , 2013, 15:54:20
gül hakkında hayırlısı olsun gerçekten erkekler bir farklı ya
beni biliyorsun sancılar vardı ha geldi ha gelecek derken k.valide ile 1buçuk saat falan yürüyüvermişiz onu gezdireceği diye o gecede iyice sancılanıp sabahına oğlum geldi...
benim paşam kızımdan daha erken geldi gününden 10 gün önce doğdu

sezeryanda olursan napcaksın sağlıkla kavuşda valla ben 2.doğumdan sonra 3.yü yaparsam sezzeryan diyorum  :k06: :k06: yada epidural normal doğum gelsinlerde ne şekilde önemli değil canım  :opucuk:
bende cok yürüyom cnm ya genede bi cm bile acilma olmazmi  :dontknow: :dontknow: :dontknow: bendede tam tersi kizim 3hafta erken geldi oglusum gününü gecirdi  :caca: :caca: :k06: :k06: valla pskilojim bozuldu resmen  :cildir: :cildir: bide millet sorup duruyo telefonun susmuyo daha dogurmadinmi diye  :caca: :caca: valla ilan vercem dogurdum diye okadar biktim  :ehi: :ehi:
sen 3.yü düsünebiliyosun ben büyük konusmayayimda daha istemiyom hamile elbiselerimi bile giymiyom atiyom biktim artik bende kavusmak istiorum dua edin bize  :amin: normal yada sezeryan nasil olcaksa olsun napim  :-\ yarin gene hastaneye gitcm kontrol var hastanedende biktim  :igrenc:

xxcansuxx

canım Allah sağlıkla kavuştursun gerçekten beklemek çok sinir bozucu son anlar hemen kavuşmak istiyorsun anlıyorum seni... bana dr cmt kesin doğurursun dedi bekle Allah bekle perş olmuştu onda bile dediğin gibi k.valideyi arayıp duruyorlardı...

senin ilkide sezeryan ya vücut açılmaya müsait değildir kaslar vs yani... bana dr 2. de vücut alışık pat diye açılman olabilir demişti 2.5 cm açıklıkla 4 gün gezdim düşün  :k06: :k06:

rabbim kolaylık versin  :amin: :amin:

xxcansuxx

gül aslında ben çok çocuk istiyordum 3 yada 4  :tongue3: :tongue3:
doğumdan çıkınca 3.falan isteme benden yapmam iyice kötü oldum yıprandım dedim kocaya gülüyor  :k06: :k06:
Allah bunlara ömür versin kötü günlerini göstermesin ama gerçekten 3. benim için çokkkk uzak...

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Eylül , 2013, 16:45:58
canım Allah sağlıkla kavuştursun gerçekten beklemek çok sinir bozucu son anlar hemen kavuşmak istiyorsun anlıyorum seni... bana dr cmt kesin doğurursun dedi bekle Allah bekle perş olmuştu onda bile dediğin gibi k.valideyi arayıp duruyorlardı...

senin ilkide sezeryan ya vücut açılmaya müsait değildir kaslar vs yani... bana dr 2. de vücut alışık pat diye açılman olabilir demişti 2.5 cm açıklıkla 4 gün gezdim düşün  :k06: :k06:

aynen öyle insanda sabir kalmiyo  :sad1: ya ecrinde benimde 2cm acilmam vardi ve bi hafta öyle gezdim  :icon_scratch: simdi kapali biranda acilma olurmu yoksa yavas yavasmi hala anlamiyom  :dontknow: bide cevremde cok kisi gec dogum yapmis erkekler gec geliyo filan diyolar anlamiyom  :dontknow: sende bi andami sanci geldi yoksa öncesinde oluyomuydu  :icon_scratch: bende sadece cok yürüdüükten sonra bi kac kasilma oluyo okadar belim agriyo bide  :dontknow: :dontknow:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Eylül , 2013, 16:47:45
gül aslında ben çok çocuk istiyordum 3 yada 4  :tongue3: :tongue3:
doğumdan çıkınca 3.falan isteme benden yapmam iyice kötü oldum yıprandım dedim kocaya gülüyor  :k06: :k06:
Allah bunlara ömür versin kötü günlerini göstermesin ama gerçekten 3. benim için çokkkk uzak...
:-ooo :-ooo :-ooo :-ooo sen almanyaya gel okadar cocuk yap zengin olursun kesin  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: yok yok ben töbeeee diyom esim bazen kizdiriyo hadi 30dan sonra bi tane daha yapariz diyo  :caca: :caca: bende diyom yap ama benlen deil kuma al  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: simdi öle düsünüyom ama ilerde ne olur bilinmez  :laughing7:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 16 Eylül , 2013, 17:01:28
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Eylül , 2013, 16:45:58

aynen öyle insanda sabir kalmiyo  :sad1: ya ecrinde benimde 2cm acilmam vardi ve bi hafta öyle gezdim  :icon_scratch: simdi kapali biranda acilma olurmu yoksa yavas yavasmi hala anlamiyom  :dontknow: bide cevremde cok kisi gec dogum yapmis erkekler gec geliyo filan diyolar anlamiyom  :dontknow: sende bi andami sanci geldi yoksa öncesinde oluyomuydu  :icon_scratch: bende sadece cok yürüdüükten sonra bi kac kasilma oluyo okadar belim agriyo bide  :dontknow: :dontknow:
BENDE sancılar hep vardı gül bunda... ama düzesizdi 20 dkda 1 gelirdi geçerdi öyle öyle 2 saat çekerdim sonra tık yoktu sonra arada yine girerdi falan... kızımda 1 gecede 1 anda sancı geldi sıklaşıp dr gitmiştim

˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ Ömer ۞ Ertuğrul ●•٠·˙

16 Eylül , 2013, 17:33:48 #697 Son düzenlenme: 16 Eylül , 2013, 23:26:54 ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ KIRILMAZ
Selamun aleykum cümleten nasılsınız iyisiniz inşallah
Benim moralim bozuldu hanımlar şimdi doktordan geliyoz yine NST de sancılar süper dedi yüksek ama açılma yok moralimin bozukluğuda suyum çok azalmış dedi 1 kese suyum kalmış bişey söyledi doktor dilinde dedim anlamadım ne demek bebek gelişimini tamamlamış 39 haftalığız dobler istiyom dedi suy çok azalmış doblerde stres bulgusu çıkarsa (ne anlamına geliyo anlamadım)  artık dedi napcaksak yapıyoz günde 2 saat yürü dedi birazdan çıkıcam yürümeye bakalım hayırlısı ama canım çom sıkıldı şu su meselesine
Kun fe yekun!... ' Ol der ve olur! '... Sözün bittiği yerdir ve kalemler durur. 

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ KIRILMAZ - 16 Eylül , 2013, 17:33:48
Benim moralim bozuldu hanımlar şimdi doktordan geliyoz yine NST de sancılar süper dedi yüksek ama açılma yok moralimin bozukluğuda suyum çok azalmış dedi 1 kese suyum kalmış bişey söyledi doktor dilinde dedim anlamadım ne demek bebek gelişimini tamamlamış 39 haftalığız dobler istiyom dedi suy çok azalmış doblerde stres bulgusu çıkarsa (ne anlamına geliyo anlamadım)  artık dedi napcaksak yapıyoz günde 2 saat yürü dedi birazdan çıkıcam yürümeye bakalım hayırlısı ama canım çom sıkıldı şu su meselesine
as cnm sen üzülme ya suyun cok az olsaydi doktor derdi hemen cikaralim filan  :dontknow: :dontknow: yürüyüs bana yaramadi belkim sana yarar hergün saatlerce yürüyom hic bisey olmadi  :dontknow: :dontknow: artik hayirlisiylan gelsinler  :amin: :amin:

˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ Ömer ۞ Ertuğrul ●•٠·˙

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 17 Eylül , 2013, 10:13:23
as cnm sen üzülme ya suyun cok az olsaydi doktor derdi hemen cikaralim filan  :dontknow: :dontknow: yürüyüs bana yaramadi belkim sana yarar hergün saatlerce yürüyom hic bisey olmadi  :dontknow: :dontknow: artik hayirlisiylan gelsinler  :amin: :amin:

Cnm amin inşallah :amin: hayırlısıyla bi kucağımıza alsak ama işte korkuyom cnm perşembeye kadar açılma oldu oldu olmadı diycem artık naparasa yapsın çünkü benim eşimin ablası kızı epilepsi şu an gerçi kızı 28 haftalıkken doğudu ama onunda suyu baya azmış 70 mî 70 küsür milim miş demîşler alalım gerçi onunda hatası saatlerce karar verememiş 12 de alınması gereken bebek 6 da anca ve tabî oksijensiz kalmış anne karnında bizimde geçen 83 mm yazıyodu normalin alt sınırlarındadır sonuçta o yüzden kafaya takıyorum moralim bozuk Rabbim hayırlısını versin me diyeyim :amin: :amin:
Kun fe yekun!... ' Ol der ve olur! '... Sözün bittiği yerdir ve kalemler durur. 

nelss

Alıntı yapılan: ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ KIRILMAZ - 17 Eylül , 2013, 10:29:26
Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 17 Eylül , 2013, 10:13:23

Cnm amin inşallah :amin: hayırlısıyla bi kucağımıza alsak ama işte korkuyom cnm perşembeye kadar açılma oldu oldu olmadı diycem artık naparasa yapsın çünkü benim eşimin ablası kızı epilepsi şu an gerçi kızı 28 haftalıkken doğudu ama onunda suyu baya azmış 70 mî 70 küsür milim miş demîşler alalım gerçi onunda hatası saatlerce karar verememiş 12 de alınması gereken bebek 6 da anca ve tabî oksijensiz kalmış anne karnında bizimde geçen 83 mm yazıyodu normalin alt sınırlarındadır sonuçta o yüzden kafaya takıyorum moralim bozuk Rabbim hayırlısını versin me diyeyim :amin: :amin:
bu doktorlarda felaket tellalcısı gibi banada suyun fazla demislerdi  :caca:
eskiden annelerimz annanelerimiz ne doktor görmüsler ne hastane gayette sağlıklı ve normal doğum yapmslar yani

nelss

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 16 Eylül , 2013, 16:29:35
Alıntı yapılan: nelss - 16 Eylül , 2013, 16:01:52
çok mu zor oldu normal doğum  :honk:
korkma canım ya bana zor geldi bu sefer suni sancıyı aldığımdan mı ne doğum esnasında suniyi kapattılar sancı oldukça ıkınma isteğin oluyor bende sancı olmdan ıkındım tabi birde dr eliyle o yolu açıyor ya acayip yanma acı hissettim kızımda böyle olmamıştı dr kalsa 2 ıkınmada geldi bebeğin diyor... ya o acı felaketti  :honk: :honk: birde dikiş olmayabilir dediydi ama kesmesem yırtılma olcaktı dedi dikerkende acıyı hissettim... ilkinde dikiş için 5 dk uyutmuşlardı uyandığımda hiç doğum yapmamış gibi dinlenmiş uyandıydım  :opucuk:
dikis yapmadan bi uyuşturucu sprey veya krem sürmeleri lazım aslında gözümün önüne gelince tırsıyorum Allah yardımcımız olsun  :amin: :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

gene hastaneye kontrole gittim geldim  :cildir: :cildir: ayni degisen bisey yok sanci yok oglum rahat yerinde suyumuz iyimis ona sükür gene  :amin: :nazar:  persembe gene kontrole gitcem artik gelsin yaaa  :caca: :caca: :caca: :caca:

Lă_Tăhzen!

Gulcum senin ve bebegin sagligi yerinde olsunda vardin gec olsun kac gundur yataktan kalkamiyorum bulanti kusma lavaboya bile gidemiyorum kova devamli yanimda kasilmalarim cok fena gece bi gram uyku yok gozumde son gunlerim cok zor geciyo dogumum bi hafta one alindi haftaya sali insallah saglikla gelsinde cok zor bi hamilelik oldu

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 17 Eylül , 2013, 16:07:49
Gulcum senin ve bebegin sagligi yerinde olsunda vardin gec olsun kac gundur yataktan kalkamiyorum bulanti kusma lavaboya bile gidemiyorum kova devamli yanimda kasilmalarim cok fena gece bi gram uyku yok gozumde son gunlerim cok zor geciyo dogumum bi hafta one alindi haftaya sali insallah saglikla gelsinde cok zor bi hamilelik oldu
gecmis olsun cnm ya niye son hafta bulantin olduki hayret  :dontknow: bende uykusuzum günlerdir bi dogursaydikda düzene girseydik yaa  :sad1: