GEBELER İÇİN GÜNLÜK BESLENME PLANI

Başlatan -GAMZE-, 13 Temmuz , 2008, 09:51:58

« önceki - sonraki »

-GAMZE-

Günde:2  su bardağı  SÜT/YOĞURT veya 4 su bardağı AYRAN
Haftada 3  gün HAŞLANMIŞ YUMURTA (YAĞDA YASAK)
Haftada 3 gün köfte büyüklüğünde ızgara/haşlanmış/ fırında (yağda yasak)
Günde 2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir(tulum,kaşarikrem,karper,peynir dışında )
çorba,pilav,makarna,kurubaklagil yemekleri patates, mısır ekmek gurubunda yer alırGünde 1/2 ekmek (yada 6 dilim kepekli ekmek )
Çorba:1 kepçe
pilav,makarna,kurubaklagil yemekleri 10,12 kaşık

-GAMZE-

-GAMZE-

Günde 6 porsiyon meyve(yani 6 tane meyve)
Günde 2 avuç kuru meyve(üzüm,incir,dur,kayısı,erik)
Günde 1 avuç yağlı kuruyemiş(fındık,fıstık,ceviz,badem)
Haftada 2 gün kurubaklagil yemeği
Haftada 3 gün sütlü tatlı (dondurmada tercih edilir)
haftada en az 1 gün balık eti
Günde 1/2 fincan pekmez (içemeyenler içine limon suyu katıp limonata tadı verebilir)
(YASAKLARR )
HAZIR ÇORBA ,MEYVE SUYU,ET SUYU  BULYON,HAZIR PUDİNG, KOLALI VE CAFEİNLİ İÇEÇEKLER

tubis

aaaa meyve suyu neden yasak kiii. gerçiorganik olmayan herşey yasaktır da ama meyve suyuda en çok tükettiğimiz şeylerden biri.  :icon_scratch: :icon_scratch:

-GAMZE-

bılmem guselım ııcınde karışımlar boyalar varmış kendın sıkcakmış has meyveden onı ııcekmısın  :'(

mavili

ben bu kadar yeseydim obez olurdum kesin  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

emosum

:k06: :k06: :k06: :k06: :k06:
benim bundan fazlasını yediğim kesin :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

mavili

hehehehehhehehehheheheheheh :toothy10: :toothy10:

deniz inkar etmiyor tabi emoşum ye ne olacak :opucuk:

oozge

abooooooooo hamişler aç kaldı
emoşş kurtardın paçayı gectı snın artık gunde 6 porsıyon meyveyle doysanda olur doymasandaa
ztn butn gun yıon demi ama arkdşmm :k06: :k06:

emosum

bu beslenme planı bana diyet gibi geldi yediklerimin yanında :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

oozge

ayol sn bunlrı yemekten snra çerez olrk tuketırsınn
aaaaaaa bu ne böleeeeeee :ehi: :ehi:

emosum

forumun obezi olarak adım cıkacak vallahi :k06: :k06: kendimi daha fazla ele vermeyeyim ;D

oozge

yk verdn vercgn kdr emoşummm obessın sen bnm gözumde ztn  :ehi:

dermişimmmmmm şaka tabii
:ehi: :ehi:

mavili

bu listedekiler aksi gibi bana çok geldi hergün bukadar yersem ben kapılardan sıgamam meyve ve süte lafım yok ama günde iki avuç kuru meyve +bir avuç kuruyemiş felan neyse arada yiyordum ama hergün degil

zaten eladan belli oluyor yemedigim ben artık yicem ama kızımın az bir zamanı kaldı karnımda tatmadıgı bişey kalmasın diye herşeyden yiyorum degişik degişik bu ara ete takıldım ben ya üç ögün yer bıkmam  :toothy10:

oozge

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
OHHH EN GSUEL SEYE TAKILMIŞSIZ ISTE TAM KILO ALDIRCAK BISI ÖLE CIKOLATAYA TAKLDM FILAN DESYDIN SKN TAKILMA DERDIM :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
AFIYET BAL SEKER OLSUN MAVİŞİMEEEEEE
COK COK YARASIN ELOŞUMA INSLLH :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: