27 Nisan , 2024, 18:40:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

jbdun

ben bugün galiba köfte-patates yemeği bi de pilav yapcam
ama canım hiçbişey yapmak istemiyo,3gün ara verince :suclu:

Tebessüm :)

süzme mercimek çorbası ve somon balığı yapmayı düşünüyorum, somon tarifi olan var mı?

jbdun

Almiş'inAnniş'i

kızlar somon denizin bütün pisliklerini yutan bir balıkmış bunu duymuş muydunuz?

Ardaömür(Arzu)

Arkadaşlar cuma günü  canın doğum günü var evde en az 30 kişi misafir olacak  kolay pasta  kek kurabiye  tariflerine ihtiyacım var (en kolaylarından) yardımlarınıza ihtiyacım var tarif bekliyorum

Almiş'inAnniş'i

ayşegül somon balığı tarifi diğer forumdan bi arkadaş vermişti!!!

balığı da fırında yapıyoruz nasıl mı?
bak somon çok güzel bir balık ve fiyatıda şuan çok uygun
temizleyip büyük parçalarda alıyorsun
tepsiye aleminyum folya seriyoruz
balıkları diziyorsun üstüne de yuvarlak yuvarlak kestiğin soğan, domates ve limonu sırasıyla koyup kürdanla düşmesin diye tutturup çay bardağıyla üstüne bir bardak su döküp 200 derecelik ısıdaki fırına ver kırk dakika da pişiyor öyle güzel kokuyo ki
çok çok lezzetliiiiiiiiiiii

jbdun

razi sen de önce lafı etmişsin somon balığıyla ilgili,ondan sonra da tarifi vermişsin yaw :k06:

arzucum kek tarifi veriyim
3bardak un
2yumurta
1 paket margarin
1 kabartma tozu
1,5bardak şeker
1 bardak yoğurt

önce yumurtayla şekeri çırp ondan sonra geri kalan malzeyi dök istersen kakao da koyabilirsin.Hepsini karıştırdıktan sonra kek kalıbına dök pişir
çok güzel oluyo ama ben hep sadesini yaptım :D

Ardaömür(Arzu)

Teşekkür jbdun yapacağım daha bekliyorum şöyle 10-15 çeşit

jbdun

du ben bakar yazarım kolaylarından ;)

kısır nasıl olur mu?

Almiş'inAnniş'i

ya jbdun ben de tarifi aldıktan sonra tam yapmaya niyetlendim sonra böyle bişi duyunca çok şaşırddım doğrusu. acaba doğru mu diye sorayım dedim size de...

arzu 10-15 çeşitle bizim köyü ağırlarsın canım. otelde mi yapcan partiyi. açık büfe falan  :k06:
bana ne bende gelcem işte........

Ardaömür(Arzu)

evet evet yapıcam beklerim
anemlaer kayınvelidemler kardeşimler dayılar halalar arkadaşlar yani kalabalığız bide Ardadan sonra Canın ilk doğumgünü o yüzden çok güzel olmalı herşey

jbdun

yaptın mı peki razi ?

arzucum bi de bi çörek tarifi var, tavsiye ederim;
3 yumurta (1tanesinin sarısı sonradan üstüne sürülecek)
1su bardağı şeker
3bardak un
1bardaktan az yoğurt
1paket margarin
1tatlı kaşığı mahlep
1kabartma tozu
üstüne de çörek otu-susam

Önce yine yumurtayla şekeri çırp,sonra da diğer malzemeleri ilave et. Borcama dök,üstüne ayırdığın yumurta sarısını sür,çörekotu ve susamı serptikten sonra fırına ver

Almiş'inAnniş'i

5 tane tarfi veriyorum şimdi. bunların hepsi top şeklinde küçük küçük. zengin gösterir masayı  ;)

PEYNİRLİ ELMALI TOPLAR
1 s.b. pirinç, 2 elma, 2 çor.k. rendelenmiş kaşar, 1 adet limon suyu, 1 y.k. yağ , 1 paket mısır cipsi, 1 ç.b. fıstık içi, tuz, karabiber
Hazırlanışı:
Pirinci haşla. Bir kasenin içinde peyniri, limon suyunu, fıstık içini, yağı, soyup rendelediğin elmayı,  tuzu ve karabiberi ekleyip karıştır. Bu harçtan dilediğin boyutlarda köfteler hazırla. Serviz tabağına mısır cipslerini koy ve yuvarladığın topları üzerine yerleştir.

ŞEKERLEMELİ TOPLAR
1 muz, 1 paket bebe bisküvizi, 1 paket kremalı bisküvi, 1/2 s.b. süt, 50 gr. bitter çikolata, 2 paket hindistan cevizi
Hazırlanışı:
Muzu rendeleyip derin bir kaba koy. Üzerine robotta çekilmiş bisküvileri koy. Çikolatayı tencerede kaynamakta olan suyun üzerine başka bir kabın içinde erit. eriyen çikolatayı sütle birlikte muzlu karışıma ekle. iyice karıştır. Yuvarla ve küçük toplar haline getir. Hindistan cevizine bulayarak 30 dk. buzdolabında tutup servis yap.

NESCAFELİ KURABİYE TOPLARI
5 y.k. pudra şekeri, 2 yumurta sarısı, 1 paket kabartma tozu, 1 paket margarin, 1 y.k. klasik nescafe, 80 gr. fındık içi, 2 bardağa yakın un
Hazırlanışı:
Fındık ve pudra şekeri dışındaki tüm malzemeleri karıştırıp, hamur kıvamına getir. Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp, bunları yumurtanın önce akına, sonra fındığa bula. Önceden 180 derecede ısıtılmış kızgın fırında 20 dk. pişir.

KÜÇÜK PATATES TOLARI
1 kg. patates, 4 y.k. sıvı yağ. , 1 demet maydanoz, 1 kaşık nane, 1 kaşık tuz, 1 kaşık kırmızı biber.
Hazırlanışı:
Patateserin kabuklarını soyduktan sonra tencerede haşla. Püre haline getir. İçine sıvı yağ, ince doğranmış maydonoz, tuz, kırmızı biber ve nane gibi malze3meleri de ekleyerek, iyice yoğur. Patates püresinden ceviz büyüklüğünde parçalar alıp yine top haline getir ve serviz tabağına koy. İsteğe göre üzerine sarımsaklı yoğut sosu da gezdirilebilir.

KAKAOLU BONİBON
25 adet bisküvi, 1 ç.b. fındık, 2 çorba kaşığı kakao, 1 ç.b. pudra şekeri, Margarin (eriyip soğutulmuş), yeteri kadar hindistan cevizi.
Hazırlanışı:
Bisküviler iyice dövülecek. İçine fındık, şeker, margarin ve kakao karıştırılıp iyice yoğurulacak. Ceviz büyüklüğünde parçalar yuvarlak yapılarak hindistan cevizine bulanacak ve dolapta dinlendirildikten sonra servis yapılacak.

Almiş'inAnniş'i

yok yapmadım jbdun önce babamla konuşmam lazım şu somon balığı meselesini. ondan iyi kimse bilemez ;)

Tebessüm :)

19 Mart , 2007, 13:03:35 #299 Son düzenlenme: 19 Mart , 2007, 13:09:13 ayşegül
razi baban neerden biliyor?? ya hergün somon mu yiyoruz be sen de moralimi bozma! jbdunun dediği gibi önce yenmez diyosun sonra tarif veriyosun. adamı hassssta etme. :caca: aldık yapıp yicezz o kadar.  :ehi:

arzu ben bi bakayım ben de tarif yollarım sana, bizim için de iyi olcak bu, tarife ihtiyacımız olunca burdan bakarız. :icon_thumright: