Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

jbdun

eline sağlık razicim ben de en kısa zamanda deniycem :hungry:

ilknur

bende bugun mılföy hamuru ile börek yapıcam eşim  cok sevıyor bırde cay demlıyecem  ;)

SEVİNÇ

börek ha mlföylü bayılırım.Eline sağlık.
Dünkü yemekler.
Yarın patlıcan dizme,pilav,yoğurtlu bakla

esra(azra)

domates çorbası tas kebabı ve pilav pişirdim:) afiyet olsun akadaşlar  ;)

Tebessüm :)

esrayeliz tas kebabını nasıl yapıyorsun?pratik bişeyse ben de deniyim.

seyda

ben cevap verebilirmiyim  8) dün yaptim da..... cok basit Aysegül ben sogani kavurup domates + biber salcasi ekliyorum sonrada yikadigim kuzu yada dana etini ekleyip kavuruyorum altini kisip kendi suyuyla pisiriyorum. etler pisince küp küp patates kizartip icine ekleyebilirsin. ben yaninda servis yapiyorum. esim icinde pek sevmio islaniyomus patatesler :ehi: :toothy10:

seyda

bide dün ilk defa arpa sehriye pilavi yaptim cok güzel oldu. tavsiye ederim. 1 bardak sehriyeyi kavurdum ve bir bardaktan cok az fazla su ilave edip kisik ateste pisirdim :hungry:

Almiş'inAnniş'i

k.validedeyim yemek yapmicam  :muzz:

teşekkür ederim şeydacım,ellerine sağlık. ayrıca ben arapa şehriye pilavını çok severim, içine çok ince kıyılmış domates ve biber de eklenebiliyor.

sabiş

tavuk suyuna şehriye çorbası,
etli taze fasulye,
pirinç pilavı,
salata ve
mozaik pasta :hungry: :hungry:

esra(azra)

ben tas kebabını daha farklı yapıyorum canım soğan ve çok azcık domates(salça koymamak için)i kavurup etleri koyuyorum sonra tasla kapatıyorum yemeğin üstünü tencereninde kapağını kapatıyorum o şekilde kısık ateşte pişiriyorum çok lezzetli oluyor.. denemeni tavsiye ederim.

teşekkürler, pratik bişeymiş, deniycem en kısa zamanda..

Almiş'inAnniş'i

nasıl bir tasla kapatıyorsun esra  :icon_scratch: toprak güvaç tasları var onlarla mı?   ???

esra(azra)

18 Mart , 2007, 17:41:59 #283 Son düzenlenme: 18 Mart , 2007, 18:02:51 esrayeliz
benim porselenlerim ısıya dayanıklçı onunla kapatıyorum maksat yemeğin üstünü kapatsın:) bu gün hiç bişi yapasım yok bu arada:)

adalet

benim bugunki menum

pilav
etli kuru fasulye
patates ezmesi
yogurt