28 Nisan , 2024, 14:34:14

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

DOĞUM TERCİHLERİNİZ NELER KIZLAR?

Başlatan ayşengin, 15 Haziran , 2008, 20:52:25

« önceki - sonraki »

ayşengin

Merhaba kızlar,
Doğum şekline karar vermekte zorlanıyorum.Normal doğum mu?/Spinal anestezi mi?/Epidural mi?/Genel anestezi mi?
Kafam çok karıştı. :dontknow:
Normal doğumun ağrısı düşündürüyor ama ameliyat izi olmuyor,çabuk kilo verilebiliyor.Spinal anestezi buaralar çok duyuyorum,herkes memnun ama ayıkken ameliyat olmak :-\
Epidural ile normal doğum garip geliyor.Ağrın yok ama doğum yapıyosun.Nasıl oluyor yani? ???
Genel anesteziden de ayınmak sorunmuş.Ayınırken çok ağrılı oluyormuş.Tabi herkesin doğum tecrübesi farklı.Deneyimli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.Ya da hamile arkadaşlar siz nasıl bir doğum tercih ediyosunuz Neden?

yeşil

bu konuyla ilgili forumda bi anket var oraya bakarsan detaylı bilgi var daha net öğrenirsin

leyla

meraba!arkadaslar ben yeni üyeyim burada!ben sezeryanla dogum yapmak zorunda kalmistim ve spinal anestezi verdiler  :-\ve 6saat gibi bir süre agri olmuyor!benim sahsi görüsüm spinal anetezi cünki genelde hem risk cok hemde agri cook mus:cussing: :icon_pale:

minik tosbam

eğer normal yapabilirim diğer kadınlardan ne farkım var diye düşünüyorsanız(benim gibi) kesinlikle normal yapın epiduralli veya epiduralsiz cesaretinize bağlı ben epiduralsiz yaptım aksine de çok kolay ve çabuk bi doğum oldu ama hareketsiz yürüyüş yapmayan spor yapmayan biriyseniz daha zor olur kanaatindeyim,sezeryanda daa epidural veya spinal tercih edin derim doğumdan sonra ağrı olmuyor ama genel anestezide belden aşağısı uyuşuk olmadığı için uyanırken ağrıyla uyanıyorsunuz ama bazen dr lar dikiş yerine anestezik bir ilaç uyguluyorlar bu daha az ağrı duyulmasına sebep oluyor ama normalde dikiş ağrısı karın ağrısı gaz ağrısı olmuyor ve hemen ayağa kalkıp gezebiliyorsunuz

yeşil

minik tosbam

çok az oluyo :-\  korkutma bakiim milleti :caca:

mavili

ben epidural normal dogum düşünüyorum nasipse

oozge

mavişm snı yesıle dgl zuzuma havale edıorm korkmaa cnm acı fln abartan abartana yawww :k06: :k06:

zuzuda epıdural norml yaptı onla bı konus anlatsn sna cnmm ıstersen detaylıcanaaaaaaaaaa hemdeeee

mavili

ösgem merak etme sen korkmuyorum ben hemde hiç zuhalcim sagolsun çok destek oldu bana

yeşille meslektaş oldumuz için onun bildiklerini bende biliyorum üstelik ben tek başıma kaç dogum yaptırdım biliyormusun sen :k06: :k06: :k06: :k06:

oozge

helal sna mavısım beeeeeeeeeeee
nelr varms sendede
eeeeeeeee hıc bahsetmedın yaaaaaaaaaaaa
bılmıslık ruhumuzda yokk ondandır sanırsammm dimiiiiiii  :suclu: :suclu:

:k06: :k06:

office

kızlar daha önce bu foruma yazdım mı bilmiyorum ama eğer normal doğum yapıcaksanız suni sancıdan uzak durun derim. malesef doğum biran önce olsun diye suni sancı veriyorlar. ben o suni sancı yüzünden normal doğum yapamayıp sezaryen e alındım. inanın yaşamış biri olarak söylüyorum normal sancı çok rahat katlanılabilir( en azından benim için öyleydi, ki benim acı eşiğim düşüktür)
gelelim sezaryen ağrısına. ben ameliyattan çıktıktan 15 dk sonra ayıldım üstünüzdeki kum torbaları yüzünden biraz acı yaşanıyor ama kesinlikle katlanılmayacak bişi değil. daha sonra hiç sancı hissetmedim. hareketlerimde 2 güne kadar açılmaya başladı. sezaryen olduğum için pişman değilim, gayet rahattı diyebilirim. süt sorunum da olmadı çok şükür.
allah herkese rahat bir doğum nasip etsin... 
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

mavili

haklısın ösgecim hem soran olmadıki söyleyim  ;)

yeri ve zamanı gelmemiş anlaşılan ki yazmamışım hiç

ama normal dogumdan sonra hemen ayaga kalkamak çok güzel bişey bende bunu yaşamak istiyorum

oozge

İNŞALLAH SNDE YASICAN CANIMM.VE YASICANDA ZTENN GÖR BAKK DEMEDI DEMEEEEEE :icon_thumright:
YETERKI NORMAL DOGUM YAP  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

mavili

inşallah emoşun doktoru gibi benim doktorumda çatın dar v.s. demez yarın baktıracagım bende

emosum

:amin: :amin: :amin:  senin içinde bebegin içinde  hayırlısı hangisiyse o olsun mavişim canım benim :opucuk: