28 Nisan , 2024, 02:29:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kaçıncı Ayda Kaç Kilo Aldınız?

Başlatan zeyno, 29 Ocak , 2007, 16:39:01

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

valla çok sevdim diyetisyenini rain ;) nerdeymiş şimdiye kadar ay :D

SEVİNÇ

Alıntı yapılan: safakrazi - 22 Mart , 2007, 20:33:13
rain allah senden razı olsun valla yüreğime su serptin yemin ederim. ben şekere dikkat ediyorum artık 140 ın altında ama bebeğim birazcık iri. acaba!!! diye içimde bi korku vardı hep. çok sağol canım  :opucuk:

bende okuduğum kadarıyla eğer gebeliğin başladığında erer kilon normalde olması gerekenden azsa daha fazla kilo alıyormuşsun.
mesela benim boyum 168cm. ideal kilom ortalama 60kg. ama ben gebeliğe 55 kg. ile başladım. ortalama gebelik süresince 25 kg alınması öneriliyor. ben zaten 5 kg. eksikle başladığım için 20kg. a kadar benim için normalmiş.  ;)

önemli olan bebişlerimizin emmesi. inşallh bol bol emerler de bizi eski kilomuza kavuştururlar  :k06:

Bende de dr böyle demişti.55 LE KALDIM BOYUM 1.69 DU Zayıf olduğum için ideal kilomda hesaplıyorduk.Ama genede kendimizi avutma yöntemiş bulmayalım lütfen. :muzz:

Almiş'inAnniş'i

bebişler sağlıklı olsun kilolar önemli değil  :occasion14:

burcu-emir

şafakrazi canım benim,diyetisyenim diyabet cemiyeti göztepe şubesinde...yani öyle eften püften bişey değil,bildiğin doktor  :D ve orada zaten bu şeker hastalığı,diyet üzerine uzmanlaşmış doktorlar çalışıyor.ben bundan 4 sene önce orada 4 saatlik şeker yüklemesi yaptırmıştım,zaten var olan bir hipoglisemik durumum ortaya çıkmıştı yani şekerim aniden yükselip düşüyor hiç aç kalmamam lazım.az az sık sık yemem lazım.ve bu o kadaaar sıkıcı bir iş ki  :cussing: devamlı ufak ufak yiyosun gün boyu.ama tabii en sağlıklısı buymuş bu da ufak bir dip not arkadaşlar :-[

Almiş'inAnniş'i

burcu-emir

evet canım istanbuldayım.sende galiba  :D bu arada tatlı krizlerin geliyorsa eğer (damdan düşenin halini damdan düşer anlar  8) ) pirinç unundan çok muhallebi yapıyorum hem çok hafif ,hemde az şekerli.dr otker pirinç unun arkasında tarifi var.ben ondan yapıyorum,resmen kırmızı görmüş boğa halimden,pamuğa dönüşüyorum  :laughing7:

Almiş'inAnniş'i

evet bende kartal da oturuyoru  :icon_thumright:

ama malesef beni öyle şeylerle kandıramıyorlar  :-\ bi doğursam fıstıklı dürüm yanında kocaman dondurma  :hungry:

burcu-emir

ooooffff razi yıktıın beni  :BangHead: ben kenidimi muhallebi falan diye avuturken oooofff offff ne yenir o beee  ;D
mado'nun kesme dondurması ile yanında fıstık dolması...

Almiş'inAnniş'i

benim eminönünde gittiğim bi yer var orası süper dondurma yapıyo  :hungry: bi doğuralım gideriz bebişlerle  :icon_thumright:

burcu-emir

aaa neresiymiş orası eminönünde????hemen gidelim yazın...oohh süper olur valla.
bide canım acayip erik istiyor anlatamam,dün gazetede erik resmi vardı,resmen gazteyi yiyecektim  :tongue3:

Almiş'inAnniş'i

AŞERMEK İÇİN BİRAZ GEÇ KALMADIN MI?  :ehi:

adını bilmiyorum ama koç bank ın hemen yanında...

burcu-emir

ben arik manyağıyım.bi oturuşta 2-3 kilo yerim,hamilelikte bu tavana vurdu,askerdeki kocamı bekler gibi erik çıksın diye bekliyorum  :toothy10:

Almiş'inAnniş'i

allah kavuştursun canım  :toothy10:

valla bende çok severim eriği ama şimdi meyve hastası oldum hepsini seviyorum. normalde hiç sevmezdim. neyse hatırlamayayım şimdi...  :sad1:

tubito

RAİN HOSGELDİN CANIM

AİLEMİZ GENİSLİYO SÜPERRRRR

burcu-emir

canım hoşbulduk,  :flowers: beraberliğimiz daim olsun inşallah öptüm seni  :opucuk: