19 Mart , 2024, 06:24:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ÖMRÜMÜN İLK BAHARI Cnm oğlum KAYRAM

Başlatan aydinays, 19 Ocak , 2012, 12:34:55

« önceki - sonraki »

aydinays

Canım oğlum paşam herşeyim seni ben çok ama çok seviyorum. İşten gelip beni görünce karşında mutlu oluyorsun. İşte o gülücükleri görünce bende dünyanın en mutlu annesi oluyorum canım oğlum.

En çok sana uyuyamadığın zaman o gözlerini ovuşturupta tırnaklarınla yüzünü kanattığın zaman çok üzülüyorum. Ah benim paşam yaramazım hiç durmuyorsun hiç.

Dün kucağımdayken ayaklarını keşfettin. Onları tutunca öyle bir sırıttın ki. Sanki dünya senindi. Oğlum benim yaşamaya başladın işte hayatla tanışıyorsun. Şimdi etrafa daha bir cin cin bakıyorsun. O boncuk gözlerini yerim senin. Kara üzüm gözlüm babanın kucağında benide unutuyorsun dünyayıda. Maşallah size paşam.  :nazar: :nazar: :nazar:

Hep özenmişimdir iyi anlaşan baba oğullara. Rabbim ağzınızın tadını bozmasın.

Babana aşığım senin sevgin ise tarifsiz.

Bu sabah ezanın sesini duydum canım oğlum. Babanıda kaldırdım bende kalktım. Babanla namaza başlamaya niyetlendik. Rabbim inşallah bu sefer bizi muaffak eder kuzum.

Seni meleklerin girdiği, kuran sesiyle büyüdüğün bir evde büyütmek istiyorum. 4 yaşına gelincede seni dini öğretim veren ana okullarına yazdıracağım. Rabbim o günleri gösterirse eğer sana allah aşkı ve peygamber sevgisini küçük yaşta aşılayacağım.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

amin canım benim,

inşallah yavrularımız dinli imanlı büyürler  :amin:

aydinays

21 Mart , 2012, 13:43:38 #122 Son düzenlenme: 21 Mart , 2012, 13:58:01 aydinays
Ben Kuran-ı Kerim'i orta okulda öğrendim. Hala aklımda o günkü öğrendiklerim. Allah sevgisi kalbimde her ne  kadarda namaz konusunda şeytanla başım dertte olsada.
O yüzden oğlumunda küçük yaşta öğrenmesini bilmesini istiyorum. Dinli imanlı güzel bir ailede yetişen bireyler daha mutlu oluyorlar. Daha iyi bir eş ve daha iyi anne baba oluyor. Ve bu dünyaya bıraktığımız tek şeyimiz evlatlarımız.
Allahım onları korusun. Acılarını bizlere göstermesin.  :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

beynâ

canım Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah..ben de böyle düşünüyorum..

aydinays

Paşam bebeğim günaydın sana. seni yine uyanmadan götüremedim babaannene. :honk: :honk:  Yatakten uyurken kaldırıldın mı rahatın kaçıyor hemen uyanıyorsun. Gözlerini açıp etrafa bakıyorsun. İnceliyorsun her tarafı. Gece banyonu yaptık. Ohhh mis gibi oldu benim paşam.   :love3: :love3: Annesi yer senin o boncuk gözlerini.  :love9: :love9:
Babaannenin komşuları seni çok seviyor değil mi anneciğim. :love9: :love9: :love9:  Afferim sana herkese gülücük saçıyorsun hele genç kızlara kahkaha atıyorsun.  :laughing7: :laughing7:  Benim oğlum çok çapkın olacak çok.  ;) ;) Babanlada konuşmlaarın yok mu mest ediyorsun babacığını.

Paşam dün gecede yine söylene söylene uyudun.  :sad1: :sad1:  Ama gece uyurken çok tatlı oluyorsun.   :sleepy1: :sleepy1: :sleepy1: En çok seni gece uyurken seviyorum. O kadar masum oluyorsun ki sana uykunda masallar anlatmak geliyor içimden. Şimdi sen bir tanesin evimin neşesi gözümün bebeğisin. Her şey çok güzel senin bir gülüşünle.  :love9: :love9: :love9:

Dün banyodan sonra altını bağlarken benim oğlum ayaklarını keşfetti.  :occasion5: :occasion5: :occasion5:  Ayaklarını tutup kendine doğru çekmeye çalışıyordun.  :aferin: :aferin: :aferin: O kadar hırslısın ki. Seni yuvarlayarak döndürüyorum. iki elinin üzerine dönünce ıhh diye iç çekiyorsun. benim kuzum yorulurmuşta.  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:  Kıyamam ben sana bal kaymağım.

Bu cumartesiden itibaren sana yoğurda başlıyoruz yaşasın  :k06: :k06: :k06: bakalım benim paşam yogurdu sevecek mi??? suyuda sevsen annem.

Paşam dün seni yine emzirme çalışmalarına başladım ama başaramadım malesef.  :y25: :y25: Babannenden geldim akşam sütümü sağdım. Çok üzücü ama 10 cc bile zor çıktı.  :crybaby2: :crybaby2: Baban sinir etti beni. Çıkmıyor niye uğraşıyorsun diye.  :caca: :caca: :caca: Çıkanı içirdim sana maşallah onu içtin annem. Sabah kalkınca evden çıkmadan önce yine sağdım dün çıkandan biraz daha fazla süt çıktı. İşten eve gidincede sağıcam. Yatana kadar aklıma geldikçe sağıcam annem. Azda olsa antibiyotik niyetine içersin paşam.

Şimdi sen ilk önce allaha, sonrada babannene emanetsin. Rabbim seni bütün kötülüklerden korusun. Melekler seni hep çevrende olsun. Babanla ben sana her baktığımızda sevgiden içimiz titriyor. Ve rabbimize her defasında şükür ediyoruz. Bizim en büyük ve tek hazinemizsin.  :love9: :love9: :love9:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: aydinays - 21 Mart , 2012, 09:10:08
Alıntı yapılan: güzgüneşim - 21 Mart , 2012, 08:58:17
oğlumun adaşı maşallah... annesi dur bakalım daha neler yapacak.
saol. Senin oğluşada maşallah cnm. her gün bir vukatı var. Kayralar yaramı mı oluyor acaba???

oğlum çok uslu, düşünceli ve hassastır... öğretmeni de çok terbiyeli  diyor... gerçi bugünlerde 7 yaş sendromundan dolayı isyankar  :toothy10:

aydinays

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 22 Mart , 2012, 09:01:16
Alıntı yapılan: aydinays - 21 Mart , 2012, 09:10:08
Alıntı yapılan: güzgüneşim - 21 Mart , 2012, 08:58:17
oğlumun adaşı maşallah... annesi dur bakalım daha neler yapacak.
saol. Senin oğluşada maşallah cnm. her gün bir vukatı var. Kayralar yaramı mı oluyor acaba???

oğlum çok uslu, düşünceli ve hassastır... öğretmeni de çok terbiyeli  diyor... gerçi bugünlerde 7 yaş sendromundan dolayı isyankar  :toothy10:

hımm inşallah benim oğlumda ilerde uslu ve hassas olur. bazen bazı isimleri taşıyan kişilere genelde yaramaz derler ya. Bu yüzden sordum cnm. 7 yaş sendromunda neler yaşıyorsunuz biz henüz yemek yedirmeye alıştırma sendromuyla uğraşyoruz :laughing7: :laughing7: :laughing7:

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım ergenlik dönemi gibi,  isyankar, işine karışılmasını istemiyor, herşeye kendi karar vermek istiyor, bize bağırıyor...  :love9: ama onun isyanı  bile çok tatlı...  :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 22 Mart , 2012, 09:23:01
canım ergenlik dönemi gibi,  isyankar, işine karışılmasını istemiyor, herşeye kendi karar vermek istiyor, bize bağırıyor...  :love9: ama onun isyanı  bile çok tatlı...  :love9:

maşallah canım allah nazarlardan saklasın evladını. İsim neydi sanırım daha önce sanırım çok karşılaşmadık. ben ayşe. Sanırım ikinci bebek için uğraşıyorsun sende. Rabbim hayırlısıyla kayraya bir kardeş versin inşallah.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: aydinays - 22 Mart , 2012, 09:26:21
Alıntı yapılan: güzgüneşim - 22 Mart , 2012, 09:23:01

maşallah canım allah nazarlardan saklasın evladını. İsim neydi sanırım daha önce sanırım çok karşılaşmadık. ben ayşe. Sanırım ikinci bebek için uğraşıyorsun sende. Rabbim hayırlısıyla kayraya bir kardeş versin inşallah.

canım adaşız ayşe... inşallah kardeş de gelir

aydinays

Oğlum bugün kötüyüz. Resmen ağlanacak halimiz var. Babaannen grip oldu. Çok fena. Sana bakamıyor. Dün hiç iş yaptırmamışsızn. Çok huysuzmuşsun.   :y25: :y25: :y25: Kadıncağızın kahvaltı masası duruyordu. Babaannen yatarken deden sana baktı bende babaannenin işlerini yaptım kuzucuğum. Sonrada babanı bekledik yemeğimizi yedik evimize geldik.
Ama bebeğim sende çok fenasın bugün.  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: Bugün baban işe gitmedi sana bakacak. Bende işten izin alıp, seni doktora götüreceğiz. Dünden beri ishalsin oğlum mamanı yiyorsun pırtttttttttt diye bir ses ve hep üstünün başına kadar bezin doluyor.  :BangHead: :BangHead: :BangHead:
Suda içmiyorsun zorla kaşıkla içiriyorum ne kadar içersen artık. :caca: :caca: :caca:

Anneciğim neden böyle oldun bilmiyorum gece hep ağladın.  :sad1: :sad1: :sad1:  Mamanı verdim. Kucağımızda salladık ancak uyudun.   :sleepy1: :sleepy1:Sonra yatağıma aldım seni. Uyuyorsun ama ikide bir kafan bir sağa bir sola dönüyor. Uykuda mızıldanıyorsun sayıklar gibi. İçim acıdı sabaha kadar. Neyin var bilmiyorum neren ağırıyor onuda bilmiyorum kuzum benim. Ahh canım sana gelen bana gelsin. Senin yerine ben çekeyim o acılarıda sen iyileş kuzum. Yeterki sen sağlıklı ol herşey hal olur canım kuzum.

Annesinin balı dün sana çıngırak aldıK. nasıl sevdin. Tam sana göre oyuncağın. Sallıyorsun onu. Koluna takılıyor onu kolundan çıkarmaya çalışıyorsun. Çıngırak ses çıkardıkça heycanlanıyorsun elini nasıl kullanacağını şaşırıyorsun. Çıngırağını düşürünce basıyorsun çığlığı biri gelsede çıngırağı bana verse diye.
Benim akıllı kuzum. Annesinin bir taneciği allahıma emanet ol kuzum. inşallah bu hastalığıda kolaycacık atlatırız.  :amin: :amin: :amin:

muhribe

benim minnoş yeğenim hasta mı olmuş  :y25:

kıyamam ben ona. ama böyle böyle bağışıklığı güçlenecek annesi. sütünü bıraktırmamakla en iyisini yapıyorsun canım. bir damla da olsa içsin. henüz sütten kesmek için çok küçük oğluşlarımız.  :aferin:

aydinays

Canım 10 cc de olsa antibiyotik niyetine veriyorum ne yapalım. Daha küçük en azından 6 ay azda olsa alsın diyoum.

muhribe

canım ısrarla emzirirsen artar sütün  :icon_thumright: