11 Mayıs , 2024, 23:30:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

FINDIK KURDUM :)

Başlatan asya81, 08 Aralık , 2011, 13:04:15

« önceki - sonraki »

asya81

Alıntı yapılan: ♡♡♡BalKöpüğüEzgim♡♡♡ - 09 Ekim , 2012, 19:10:58
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  evet ay ne bilim kayınpeder dedi cok yemek verme dedi  :caca: vedrmiyom zaten  :violent1:
ayy niye yaaa yesin çocuk vallahi iştahlı bebek güzel allah bebeklere iştah versin.yiyorsa ver annesi zaten seninki maşallah boyuda var yürüyünce zaten kilolar gidiyor

banu_fth

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2012, 19:15:13
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  evet ay ne bilim kayınpeder dedi cok yemek verme dedi  :caca: vedrmiyom zaten  :violent1:
yese dert çocuk yemese dert  :k06: :k06: :k06: istiyor mu peki acıktığında kendi ne şanslısın maşaallah ben çok çekiyorum kızdan düşün 3 aylıkken 6 kiloydu 6 ayda 1 kilo almış yemiyorki şu 3-4 gündür iyi sayılır maşaallah diyeyimde... iyi dediysem 3 kaşık çorbayı yerken itiraz etmiyor  :basardim: :basardim: :basardim:

3 kaşık mı yarım kase yiyor  :laughing7:
ekmek azıcık azıcık içini bölüp veriyorum ağzına şaplata şaplata çiğniyor .
ama diş zamanı benimkide herşeyi püskürtüp itiraz ediyor yemiyor .
bende muzu robottan geçirip yediriyorum hem tok tutsun hem yararlı diye .. hiçbişe yemiyo tek emiyo .. süt yok eskisi gibi  ???
diş zamanları öle .. 5.yi çıkardık biz  :amin: :nazar:
diş patlıyo az uzuyo .. yine normal yemeye başlıyo ..
diş şiştiğinde yememeye başlıyo çok emmek istiyor .. :-\

banu_fth

Alıntı yapılan: asya81 - 10 Ekim , 2012, 09:50:59
ayy niye yaaa yesin çocuk vallahi iştahlı bebek güzel allah bebeklere iştah versin.yiyorsa ver annesi zaten seninki maşallah boyuda var yürüyünce zaten kilolar gidiyor

amin versin iştah inşallah  :amin:
benimki seçiyor .. bakıyorum çorba yemiyorsa mesela ekmek veriyorum onu yiyor .. yoğurt veriyorum yiyor .
elma veriyorum eline yiyor .. demek çorba içmek istemiyo sıpa diyorum ..
bişeyi yemiyorsa hemen vazgeçip kaldırmıyorum sofradan .
kahvaltısını yemiordu 3 gündür ..
bugün bol labne koydum içine .. tadını sevdi sıpa yedi ..
bazen benimkide yapıyor sinir ediyor beni  :cildir: ama öle zamanlarda .. azcık süt ve bir muzu robottan geçiriyorum .. süt yoksa yoğurt koyuorum yada sade muzu robottan geçirip veriyorum ..
azcık fındık atıyorum içine robottan önceden geçirdim kavanoza koydum fındıkları .. kahvaltısına karıştırıyorum bi çay kaşığı  :love9:
değişik şeler deniyorum yesin diye .
azda olsa yiyor ama süt çok emiyor hala .. o yarıyor olabilir .. kilo alıyor .. bide muz çok yedirirsem hemen kendini belli ediyor .
muz çok kilo aldırıyor .. hemen yanaklar şişo  :laughing7: iki hafta yedirmiyorum mesela sona yine veriyorum iki üç gün .. yüklenirsem çocuk şişer  :-ooo :icon_pale:

sabah
3 cicibebe
1 cay kaşığı fındık ezmesi (kendi yaptığım)
1 cay kaşığı pekmez keçiboynuzu
1 tatlı kaşığı labne
ıhlamur bunları ıslatıp kıvama koycak kadar
yumurta sarısı bugün koymadım artık hergün verimorum ..

arada az elma suyu

kahvaltısı buydu bugün bunu yedi .. sona hep anne sütü ..
az öncede 6-7 tane nohut haşlanmış .. pirinç pilavı azıcık .. su

bunalrı yedi .. fazla mı ??  şimdi uyuyo

asya81

neresi fazla canım benim kız kahvaltıda
3 cicibebe
1 ç.k pekmez
labne
fındık ezmesi
60 cc devam sütüyle karıştırıyorum hemen hemen aynı yiyorlar kahvaltı sevmiyor benimkide bende arada muzlu yapıyorum.senin kıza sütün yarıyor olabilir bide muz bacım

banu_fth

MUZU anladım az veriyorum artık ...
ay sevindim . valla bende sorun var sandım .. sütüm yağlı benim pompadan çektiğimde görüyordum acayip yağlı o yarıyo kesin  ???

asya81

Alıntı yapılan: ♡♡♡BalKöpüğüEzgim♡♡♡ - 10 Ekim , 2012, 16:34:40
ay sevindim . valla bende sorun var sandım .. sütüm yağlı benim pompadan çektiğimde görüyordum acayip yağlı o yarıyo kesin  ???
:nazar:yarasın ezgişe :nazar: bu sabah muzlu kahvaltıyı elinin tersiyle itti koşarak organik şeftali suyuna 6 tahıllı 1 bebe bisküvisi fındık labne ekledim ekşi bişi oldu yedi onu :igrenc: benimki ekşimsi şeyler seviyor tatlı yemiyor

banu_fth

Alıntı yapılan: asya81 - 11 Ekim , 2012, 10:22:40
Alıntı yapılan: ♡♡♡BalKöpüğüEzgim♡♡♡ - 10 Ekim , 2012, 16:34:40
:nazar:yarasın ezgişe :nazar: bu sabah muzlu kahvaltıyı elinin tersiyle itti koşarak organik şeftali suyuna 6 tahıllı 1 bebe bisküvisi fındık labne ekledim ekşi bişi oldu yedi onu :igrenc: benimki ekşimsi şeyler seviyor tatlı yemiyor

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
muzu itip şeftali yiyor yaa ekşi ekşi  :ehi: :ehi: :ehi:
aynen bazen benimkide öle yapıyor mis gibi çorbayı içmiyor ekşi yoğurt yiyo  :ehi: :ehi:
aynen öle ekşi meyveleri bi iştahla ıssırırdı sıpa .  :ehi:
ama hergün öle yapmıorlar .. hep denemek gerekiyor az az yapıyorum o yüzden herşeyi .. yiyorsa devamını yapıorum .. ama artık anladım ezgi nin porsiyonunu .. ona göre hazırlıyorum ..  :k06:
bir günleri öbor günlerini tutmuyo zillilerin ..
neyse yemiş ekşi mekşi .. yarasın kuzuma  :love9: :nazar:

asya81

benim kızın doğasında var değişken :toothy10: :toothy10:

banu_fth

bu gece çok zor uyudu .. gündüz üşüttüm mü naptım sancı mı vardı anlayamadım kendimi üşütmüşüm .. karnım ağrıdı uzun süre ..
uyandı sıpa .. elma verdim eline sütü bitirdi çeke çeke ..
minik minik elmalar almıştık .. bitane veriyoruz eline yarısını yiyo ıssıra ıssıra  :love9: :k06: :k06:
sonrada çok zor uyudu 1,30 du saat  :-ooo :-ooo biz elma yiyorduk hep beraber  :toothy10:

asya81

Alıntı yapılan: ♡♡♡BalKöpüğüEzgim♡♡♡ - 11 Ekim , 2012, 13:52:18
bu gece çok zor uyudu .. gündüz üşüttüm mü naptım sancı mı vardı anlayamadım kendimi üşütmüşüm .. karnım ağrıdı uzun süre ..
uyandı sıpa .. elma verdim eline sütü bitirdi çeke çeke ..
minik minik elmalar almıştık .. bitane veriyoruz eline yarısını yiyo ıssıra ıssıra  :love9: :k06: :k06:
sonrada çok zor uyudu 1,30 du saat  :-ooo :-ooo biz elma yiyorduk hep beraber  :toothy10:
geçmiş olsun :opucuk: :opucuk: dikkat et banu havalar soğudu ezgiyede geçmiş olabilirmi gaz sütünden :icon_scratch: bizimki mandalina emiyor :toothy10: muhallebisini yiyor biz meyva yerken saldırıyor yesin yemesinede sonra ufacık şey takılıyor boğazına kusuyor :cildir:

banu_fth

aynı hareketler yaa bu kadar olur  :k06: :k06:
meyve görmesin .. babası elinde mandalinayla içeri girdi dün salona .. süt içiyordu .. kalktı doğruldu hemen .. nası bakıyo .. ayaklar eller kıpır kıpır çığlıklar  :ehi: :ehi:
ayyyy dedi babası .. al aman sus  :ehi: :ehi: elinde sıkıyo suyunu çıkarıyo emiyo .. ekşi ekşi bayılıyo  :ehi:

aa bu arada Allah razı olsun senden duydum da yaptım kabak çorbası yaptım akşam bayılarak içti iki kepçe koydum .. az bişi bıraktı hepsini bitirdi ..  :hieyt:

asya81

Alıntı yapılan: ♡♡♡BalKöpüğüEzgim♡♡♡ - 12 Ekim , 2012, 13:42:22
aynı hareketler yaa bu kadar olur  :k06: :k06:
meyve görmesin .. babası elinde mandalinayla içeri girdi dün salona .. süt içiyordu .. kalktı doğruldu hemen .. nası bakıyo .. ayaklar eller kıpır kıpır çığlıklar  :ehi: :ehi:
ayyyy dedi babası .. al aman sus  :ehi: :ehi: elinde sıkıyo suyunu çıkarıyo emiyo .. ekşi ekşi bayılıyo  :ehi:

aa bu arada Allah razı olsun senden duydum da yaptım kabak çorbası yaptım akşam bayılarak içti iki kepçe koydum .. az bişi bıraktı hepsini bitirdi ..  :hieyt:
bunların damak zevkide bir :k06: :k06: limonu emiyor insanın yüzü buruşur hiçbi değişiklik yok :toothy10: balkabağınımı diyon banucum

banu_fth

evet cnnm balkabağını diyorum .. patates soğan havuç zeytinyağı koydum 3 parçada kabak

asya81

Alıntı yapılan: ♡♡♡BalKöpüğüEzgim♡♡♡ - 12 Ekim , 2012, 13:49:30
evet cnnm balkabağını diyorum .. patates soğan havuç zeytinyağı koydum 3 parçada kabak
afiyet bal şeker olsun ezgiye :amin: benimkide seviyor.ben balkabağını birde sütlü pirinçliyle karıştırıyorum

banu_fth

ben mama kullanmaya korkuyorum .. emiyor ya .. zaten kilolu da maşşallah .. bi de mama tarzı şeler verirsem ..  :-ooo :-ooo :-ooo  :icon_pale: :icon_pale:  :ehi: :ehi:

sen ver tadı süper olur emiinm .. valla uzun süredir muhallebi bile pişirmiyorum .. kilo almasın yaa  :icon_pale: :icon_pale:

bişe diil taşırken belim sırtım kopuyo ..  :toothy10: :toothy10: