28 Nisan , 2024, 15:31:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

FINDIK KURDUM :)

Başlatan asya81, 08 Aralık , 2011, 13:04:15

« önceki - sonraki »

asya81

annecim güzel kızım deden vebabaannen bizdeydi  ilk zaman pek yüz. vermedin sonradan açıldın :ehi: neyse babaannen saçlarımı boyamak için tutturdu kızım sen uyurken boyadı benim saçım röfleli sarı yani neyse dibini boyuycam diye saçlarımı sarman kediye çevirdi kızım :-ooo :y25: elimayağım boşaldı ne yapacağımı şaşırdım ve o haldekuaför arayıp düzelttirdim :cildir:
eve bi geldimki bikalem geçirmişsin eline koridor duvarına boydan boya sanat eserleri icra etmişsin :cildir: neyse canın saolsun kuzum
şu sıra kremlenmeye taktın kremini getirip oturuyorsun bacaklarını sıyırıyorsun süreyim diye :ehi:süslü sey cicilielbiselerini giyince çok hoşuna gidiyor :k06:
gece uyumadın yine çok ağladın iki köpek dişi ve alt azıların çıkıyor çıksada kurtulsan annem b

bide artık banyo  yapmayı sevmiyorsun önceden çok severdin
mayısın ilk haftası 18.ayın bitiyor insallah ası olucaksın annecim
seni seviyorum. kızım :love9:

asya81

annecim 18.ayımızıda bitiricez inşallah haftasonuna aşıların olacak :y25: fazla ağlama olurmu kızım :aferin:
hergün parktayız bir bırakıyorum ipini koparmış buza gibi nasıl koşuyorsun herkesin topunda bisikletinde gözün.
kedi gördünmü dere tepe düzpeşindesin tabi arkanda ben pestilim çıkıyor :cildir:
artık yaz geldi giyiyoruz kaprileri kısakolluları başına şapka ah dursan iki dakika resim çeksem ama ne mümkün kurt var totonda :toothy10:
bu arada 12.ve13. dişler çıktı iki köpek dişi birden çıkardın uçları görünüyor alt ön azılarda kabarmış bir yaşına kadardiş çıkarmadın maşallah şimdi takır takır iki üç yerden çıkıyor :nazar: tabi buda zorluyor hemen iştah gidiyor
biz ne yersek gelip saldırıyorsun sanki yemek yememiş gibi akşam içtiğim bir bardak sütüm var onda gözün versem içeçen hepsini görende iştahlı sancak ama gözün iş karıştırmada kiloda yok çırpı gibisin az toton et tutsun
kakanı yapınca gelip bezini çekiyorsun değiş diye ah kızım ne zaman dillencende söyliycen hayırlısı sırası var onunda galiba nasıl emekledin yürüdün diş çıkardın sırası geldi konuşmada öyle olacak demek inşallah
kollar bacaklar açık oldumu hemen krem getiriyorsun sürmek için kremi bacağına sürüyorum sen yediriyorsun minik ellerinle :toothy10: deden bilezikler almıştı renk renk onları takmayı çok seviyorsun  :ehi:süslü zilli
bakalım yazlıkta neler yapacaksın geçen sene denizden korkmuştun bu sene ne yapacaksın
o değil banyoyu severdin çip çip yapcaz deyince seviniyordun şimdi gel cip cip yapcaz diyorum ağlıyıp zırlıyıp isyana geçiyorsun :k06: annem mis gibi kız ol zaten başını zor yıkıyorum napıcaz böyle
allaha emanet kuzumm

asya81

annecim gül yüzlüm uyuyorsun şuan huysuzluk devam ediyor dişlerden malesef kusuyorsun akşam yemeğinden sonra :cildir: ahh dişler ahhh :caca:
dün parka gittik koşturdun durdun yaşıtlarınla annecim süreklide arkanı kolluyorsun arkandamıyım diye :aferin:
buzdolabımız bozuldu ve üç gün yok baban iş yerindeki dolabı geçici getirdi buzluktakileride akşam trafiği içinde babaannengile götürdük onlar avrupa tarafında oturuyorlar neyse akşam yemeğinde yine kustun annecim :y25:
parkta koşturmandan açıldı konu babaannen kaçtır diyor tasma tak eşinden kaçar felan diye
ben ciddiye almamıştım. yine demesmi kızında varmış tasma onu getireyim tak dışarı çıkarken orda gözüm döndü kızım :cildir: :cussing: köpekmi gezdiriyoruz dedim ele güne karşı ne demezler bana dedim ayrıca kullanan birini görürsem bende ayıplarım dedim :cildir:
bi bozuldu gerildi dedende demesmi sokağa atıp düşse dahamı iyi şiştim kızım :cildir:
babanda bana kızdı sert çıkıştım diye ozaman sen cvp ver dedim çok üzüldüm çok aptalbikonuda gerim gerim gerildim ve böyle şeyler eve yansıdımı deliriyoruuuuuuum :cildir:
yarın aşın var annecim doktora gitcez karşıya yine :cildir:
allaha emanet ol

muhribe

tasma mııııı  :-ooo :-ooo :-ooo
ay Allahım ne saçma düşünce nasıl insan bunlar  :cildir:
insan evladına nasıl tasma takar hangi devirden kalma bunlar  :caca:
hem ne demek düşse daha mı iyi
tabi düşecek çocuk bu
düşmeden büyüyen çocuk mu olurmuş
Allah kolaylık versin canım saçma düşünceli insanlar yaaa

asya81

Alıntı yapılan: Organik°•.Anne - 03 Mayıs , 2013, 14:46:43
tasma mııııı  :-ooo :-ooo :-ooo
ay Allahım ne saçma düşünce nasıl insan bunlar  :cildir:
insan evladına nasıl tasma takar hangi devirden kalma bunlar  :caca:
hem ne demek düşse daha mı iyi
tabi düşecek çocuk bu
düşmeden büyüyen çocuk mu olurmuş
Allah kolaylık versin canım saçma düşünceli insanlar yaaa
valla canım bilmiyorum kaçdır diyordu güvenliymiş çocuk tasmasıymış ben ilk kez duydum cahil kalmışım demek :-ooo
çok üzüldüm tabi çok hareketli kızım ipini koparmış gibi bodoslama peşindeyim hep koşsun evet dediğin gibi düşe kalka büyüyecekler beni üzen yok araç önüne felan fırlasa sen suçlu olursun demesi :cildir:allah korusun bunu cümle içinde bile kullanmak ne kadar doğrudur :cildir:
napayım ben bildiğimi okurum cvp veriyorum elimde olmadan nevrim dönüyor ve sert cvp veriyorum sanırım tahammülüm kalmamış
allah yardım etsin hepimize

asya81

annecim doktordan geldik 18.ay aşıların bitti şükür çook ağladın kucagıma aldım hemen sustun :aferin: hastanede çok koşturdun sürekli aktivite masalarıyla oynadın
neyse doktor kaç kelime konuştuğunu sordu bende üç dedim oda işine gelirse lakin her komutu biliyorsun gel git aç kapa getir götür doktor tv izlemesin dedi zaten çok izlemiyorsun sürekli peşimdesin izlediğin bi pepe nen ağıcaz kızım akşamlar olmaz artık :cildir:
20 aylık olduğunda en az 20 kelime biliyor konuşuyor olman lazımmış iyide her çocuk birmi
o değil kardeşimin arkadaşının kızı 4 yaşında hacettepe üni prof.gitmiş doktor aptamilmi verdiniz hep demiş geç konuşma sorunu yapabilir demiş şok oldum doğrumu acaba :-ooo :-ooo öyleyse tüm mamaların aptamil :caca: inşallah doğruluğu yoktur araştırcam kızım
allaha emanet ol yavrum.çok yorulduk yakalamaca oynadık bi saat

muhribe

canım doktor biraz abartmış
önce sana şunu sorması lazımdı, sosyal bir ortamda mı büyüyor yoksa sadece sizle mi zaman geçiriyor
Yiğit'in apartmanda arkadaşı yok,koca kış bizim içimizde büyüdü çocuk bi anne bi baba bi de babaanne
o yüzden bikaç kelime biliyor, aslında ağzında çok şey geveliyor ama bizim anlayabildiğimiz bikaç kelime işte
henüz konuşamıyor olmasından korkma yalnız büyüyen çocuklar biraz geç konuşuyor  :opucuk:

asya81

katılıyorum sana betülüm  sinir ederler adamı.utanmasa psikiatriye yollayacaktı :cildir: bu doktorlarda bi tuhaf haklısın kimsem yok akşama kadar benle zavallı hergün parka çıkıyoruz bir saat parkta şimdi çok küçük koşturup duruyor bazen sokuluyor çocuklar arasına tabi bizimki pek ufak
geri kalan zamanda başbaşayız babası 9da gelir malum iş bizim olunca koştur dur yoruluyor pestili çıkmış vaziyette evde azda olsa ilgileniyor zaten 10 10:30 arası uyuyor
kısır döngü gidiyor bakalım konuşacak diye takla atcam ama zamanı var demkki şimdiki doktorlar geç konuşanı hemen otistik damgası vurmak için bekliyor sanki
bide genetik olduğunu düşünüyorum hayırlısı beklemedeyiz allahın izniyle konuşacak bakalım

asya81

annecim gül yüzlüm demin parktan geldik uyuyorsun şimdi yaklaşık iki aydır tek uykuya geçtin geçen söylemeyi unuttum boyun 84cm kilon 10,5 çöp bacak :caca: neyse sağlıklı olda annecim
doktor emziği yavaştan iki yaşa doğru bıraktır dedi inşallah bırakcaz annem
gece beslenmesini önermedi damak yapısı ve dişleri bozuyormuş dedi. bilmiyordu ki sen 9aylıktın gece beslenmesini bıraktın sütünüde bardaktan içiyorsun annem :aferin: o değil devam sütlerini hiç sevmiyorsun normal süte bayılıyorsun doktorda verme 3 yaşına kadar dedi sanki formül mamalar pek matah şu devam sütünden bende hoşlanmıyorum ne zaman bıraksak acaba zaten gunde bir kez aksama doğru 5gibi alıyorsun 150 cc kadar iğrenerek :toothy10:taksit taksit içiyorsun
hergun gittiğimiz parkta seni biliyorlar artık ipini koparmış buzağı gibi koşturduğun için :toothy10: kedi gördünmü çıldırıyorsun ama ben sevmiom kedi kızım :toothy10: ilerde kedi deme bana olurmu. almam ona göre :toothy10: arada gider babaannenin tüy yumağı kedisini seversin :igrenc: heryerde tüyü :igrenc:
anneler günü geliyor kendimi geçtim bakalım  nenelere ne alcaz kızım :cildir: bu hediyeleşme işlerini sevmiyoruuuuum
sen büyüde annene resimler çiz şiirler oku öp olurmu annecim en güzel hediyem sensin :love9:

asya81

annecim sabah sabah optimuma gittik nedenmi kızım babaannene hediye için
dün deden anneyle babayı ayırmayın dedi yani kendinede istedi her sene olduğu gibi kıskanıyor sanırım :-ooo neyse babaanneye spor ayakkabı aldık beğenmesse değiştirir diye kartınıda aldık dedene bişe bulamadık
hazır çıkmışken ayın sonuna halanın oğlu iki yaşına giriyor ona hediye aldık tabi abisinede aldık kıskanabilir dimi
neyse başka vaktimiz yok çıkıp alış verişe zaten haftasonu heryer kilit istanbulda zor gezmek :cildir: nefret ediyoruuuuuum sevmiyorum
gerçi kızım evden çıkmayınca gök aynı gök dimi :cildir:
yazdıklarımı anlaman için baya büyümüş olman gerekecek allah o günlerimizi göstersin kuzum  :amin: herşeyi yazıyorum aslında çok şey daha yazardım ama senin günlüğün bu kendimede açmam lazım :ehi:
haziran gelsede ankaraya gitsek annem bende annemi babamı özledim kardeşlerimi  özledim çok sıkıldım sap gibi kaldım kimsem yok bi komşum bilem yok allah hayırlısını versin bebeğim
dillensende seninle konuşsak akşama kadar konuşuyorumçenem düşüyor sırf sen konuş diye ne zaman konuşcan aşkım ya :cildir: oda olacak inşallah
parkada gidemedik hava berbat yarın inşallah annecim  :love9:

asya81

annecim dedim odanı düzenledim öldüm kızım dolabı çek koltuğu çek yatağını al sil süpür neyse bitti şükür
mecbur değiştirdim cama tırmanıyorsun mazallah yarın açmayıda öğrenirsin :-ooo baban yardım etcekti ya neyse tırnağın varsa başını kaşı kızım :aferin:
akşam mamalarını sevmiyorsun ama seni tok tutan o kızım azda olsa yediriyorum daha sonra bizesofra kurarken bir sevinç oluyor sende sorma bide makarna varsa oooo mutluluktan uçuyorsun bir tabakta önüne koyuyorum çatallayıp yiyorsun makarnaları :aferin: afiyet olsun kuzuma
sofrayı kaldırmamada yardım ediyorsun annecim aldığını aldığın yere geri götürüp bırakıyorsun
şu sıralar en sevdiğin şey kitaplar bakalım beğendim internetten sana uygun bir sürü kitap onlarda gelsin birşeyler daha öğrenelim
parka çıkamadık yine hava soğuk tıkıldık eve :cildir:
geceleri üstünü neden örttürmüyorsun :caca: hasta olacan kızım olmaski gerçi bu zamana kadar hiç örttürmedin ki
sessizce gelip ince bişey örtüyorum hemen uyanıyorsun tilki uykusunda uyuyorsun mubarek :laughing7:
anneler günüdegeliyorbenim en güzel hediyem sensin kızım büyüde anneye şarkılar söyle
allaha emanet ol annem

muhribe

:nazar: :nazar: prensese

kitaplar çok iyi olacak canım, resimlerine bakar, sayfalarını çevirir, hayvanları tanır  :icon_thumright: yiğit bayılıyor kitaplara, bikaç ansiklopedisi var, hayvan resimleri falan bolca, sürekli onlara bakıyor  :k06:

asya81

Alıntı yapılan: Organik°•.Anne - 10 Mayıs , 2013, 14:38:37
:nazar: :nazar: prensese

kitaplar çok iyi olacak canım, resimlerine bakar, sayfalarını çevirir, hayvanları tanır  :icon_thumright: yiğit bayılıyor kitaplara, bikaç ansiklopedisi var, hayvan resimleri falan bolca, sürekli onlara bakıyor  :k06:
evet canım oyuncaktan daha ilgi çekici kitaplar çok vardıda anlamadığı zamanlar eline verdim hepsini yırttı yedi ucundan :toothy10:

asya81

annecim neyin var :y25: :crybaby2:akşama kadar birşeyin yoktu babaannendeydik.8de muhallebini yedin birden kustun neyse dedim birdaha hazırladım yarısını yedin öğürdün bıraktım azda yoğurt yedin ve hemen kustun dedim evde yer yol boyu kstun :crybaby2: su gibi çünkü bişey yok midende su içtin kustun sürekli :crybaby2: hastaneye gittik boş boş safra kustun ordada doktoridrar tahlili istedi su kaybın daha yokmuş sabah yine kusarsan hastaneye yatıcaksın :crybaby2: inşallah rota virüsü değildir annecim henüz ishal yok şükür.şimdi eve girdik sapsarı kustun yine ayağımdasın hiçbişi yedirmedim su iyice çalkalıyor doktor verme dedi. sabaha düzel allahın izniyle annem :amin: :amin:

asya81

idrar veremedik üçünede kaka bulaştırdın annem dün sabah ve akşam kustun.gün boyu yediğin iki kaşıkla uyudun yine :-[doktor neden idrar istedi anlamadım :cildir:sanırım idrar yollarından şüphelendi ama ne alaka :violent1:
bugun iki kez kaka yaptın ishal gibi :crybaby2:az az yedirdim hiç bişi istemiyorsun yemek sevdiğin şeylere bile ııı ııı yani hayır diyorsun :y25:
11de uyudun bi öğürtü duydum miden bulanıyordu fışkırır gibi yine kustun  :sad1: yine aç uyuyorsun annecim çok üzülüyorum yarın başka hastaneye götürcem olmuycak idrar midrar ya kak ya gaita testi yapsınlar neymiş bu pis hastalık :violent1:
allahım bu mubarek gün hürmetine kızıma ve tüm hastalara şifa versin :amin: :amin: Allaha emanet ol canımın yarısı