28 Nisan , 2024, 07:06:44

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

MİNİKİM BENİİMMMMMMMM........

Başlatan ¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨, 09 Eylül , 2011, 18:31:53

« önceki - sonraki »

serife26

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 11 Ekim , 2011, 16:48:13
Minikimmsmm ben okuldan geldiğimde eger uyumuyorsan beni karşılıyorsun ya hani babannenin kucagında kapıyı açtığınızda beni görünce öyle güzel gülücükler atıyorsun ki bana işte o anda erıyorum .hergün senden 3 gün ayrı kalmama ragmen çok özlüyorum seni eve koşarak gelıyorum 7-8 dakikalık yolu 3-4 dakıkaya indirdim sayende ;Dsütümü veriyorum gelır gelmez sana bu saate kadarda emzirdim ama sütüm kalmadı  :sad1: buna üzülüyorum sütüm çabuk bitiyor yada sen bitiriyorsun bılmıyorum ama yemek yesemde morelımde düzdün olsada sütüm öyle şakır şakır değil malesef bu saatte bitti mesela :-\

3,5 aylık bebeklerde 6 kiloda normal 7 kilo da 7,5 da,alt-üst sınırları var boy-kilonun,maşallah senin kızın da kilosu gayet ii,hatta benim oğlan gibi biraz etine dolgun diyelim:)bizimkilerin süt gereksinimi,zayıf olanlardan daha fazla oluyor haliyle,artık ben yavaş yavaş ek gıdaya geçiş için,tatsın diye elma suyuna başladım mesela,4. ayımız dolsun artık öğün olarak vermeyi düşünüyorum,meyve püresi,yoğurt,birkezde muhallebi,ama muhallebiyi 4. ayın sonunda düşünüyorum,peki sen napmayı düşünüyorsun?

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

çok doğru bir noktaya değinmişsin şerife evet süt gereksinimi fazla sanırım elifinde çünkü emziriyorum sütüm vrken 5 dk boşaltıyor ama hemen acıkıyor kılosu ıyı ama gunde 3 kez mama vermeye basladım çünkü yetmıyor sütüm elife .bende gecmek ıstıyordum ancak doktor mama ver daha erken ek gıda için gerek yokki kılosu gayet iyi dedi :-\
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

canım c.tesi arkadaşım geldi 6 aylık bebeği var emzirmeye girdik odaya inanamadım ya psikolojim çöktü resmen elinde bir peçete sürekli göğsünden akan sütleri siliyo çocuk emmek istemiyo damla damla akıyo çocuğun üstü arkadaşımın üstü hep süt oldu aradan biraz geçti yine emzirdi yine öyle ben oğuzhanı emzirmeye utandım  :ehi: sonra onlar gitti oturdum ağladım annemin yanında.çok üzülüyorum ama elimden hiç bi şey gelmiyor. :cildir:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Aytii

emzirmek istersin çocuk emmez istemezsin çocuk ister yada şakır şakır sütün akar

benimde sütüm çok az :( kesin işe başlayınca daha da azalacak  :honk:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

öylee aytenim gerçekten oğlum nasıl emmek istiyo çekiyo çekiyo süt yok sinirleniyoo o arkadaşımdan da süt akıyo çocuk cırıl cırıl bağırıyo emmek istemiyo zıplatarak filan emzirmeye çalışıyodu.ne yediysem ne içtiysem fayda etmedi 4.ay da başlıycam hemen ek gıdaya bu verdiğimiz mamalar ne kadar iğrenç kokuyo neden yapıyolarsaa  :dontknow:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Aytii

Allahım yaa çocuğa ne yapmış bide gelmiş burda pişkin pişkin ciddi konuşuyor  :ehi: :toothy10:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: napıyım yaaaaa muzurluk yapmadan duramıyorummm  :k06: :k06:

Aytii

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 11 Ekim , 2011, 17:51:19
çok doğru bir noktaya değinmişsin şerife evet süt gereksinimi fazla sanırım elifinde çünkü emziriyorum sütüm vrken 5 dk boşaltıyor ama hemen acıkıyor kılosu ıyı ama gunde 3 kez mama vermeye basladım çünkü yetmıyor sütüm elife .bende gecmek ıstıyordum ancak doktor mama ver daha erken ek gıda için gerek yokki kılosu gayet iyi dedi :-\

canım sütü yetmeyebilir çünkü maşallah elifin kilosu çok iyi. gayet de iri doğdu zaten. o nedenle doymuyodur.

serife26

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 11 Ekim , 2011, 18:00:20
canım c.tesi arkadaşım geldi 6 aylık bebeği var emzirmeye girdik odaya inanamadım ya psikolojim çöktü resmen elinde bir peçete sürekli göğsünden akan sütleri siliyo çocuk emmek istemiyo damla damla akıyo çocuğun üstü arkadaşımın üstü hep süt oldu aradan biraz geçti yine emzirdi yine öyle ben oğuzhanı emzirmeye utandım  :ehi: sonra onlar gitti oturdum ağladım annemin yanında.çok üzülüyorum ama elimden hiç bi şey gelmiyor. :cildir:

ilk aylarda tamamda 6. ayda sütün akacak durumda olması garip bir durum aslında,öylesi nadirdir heralde,canınızı sıkmayın boşuna her bebek nasibiyle yetinecek illa,ne yapsak boş,formül süt verin,onlarda iyi,bebişler için,Allah öyle takdir etmiş deyin,keyfinize bakın,insan üzülüyor ama kendinize dünyayı dar etmeyin,sizlerin ruh sağlığı herşeyden önemli.

serife26

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 11 Ekim , 2011, 17:51:19
bizim doktor ablamız kendi herkese aman kilosu  iyiyse vermeyin ek gıda fln dedi 6. aya kadar,kendi dombili oğluna 4. ayda ne bulduysa verdi ama,ben bu doktorları anlamıyorum cidden.

Elifim çok şükür kakanı 4-5 gündür düzenli olarak kendin yapıyorsun bugün 2 kez yaptın hatta :Dannem hergün hastaneye gidiyorum serum takılıyor ve bir süre yatıp gelıyorum emınım bu emir takvıyesi senin içinde iyi olacak ve sütümün arttığını farkedıyorum serumdanmıdır nedir :k06:seni emziriyorum arada bırakıp bana laf yetıştırıyorsun o anda sütüm adete fıskırır gibi akıyor çok ilginç ???inşallah böyle devam eder.doktorum iyi bir doçent ve dinlenmem gerektiğini söyledi haftaya 1 hafta rapor alıyorum uçak biletlerimizi aldım izmire gidiyoruz inşallah salı akşamı ,dayını düğünüde var irkaç gün sonra hem bu hava değişimi ikimizede iyi gelecek babanda 2-3 gun önce gıdıyoruz farkındayım özleyeceksin ama 2-3 gun sonra oda gelecek tatlım  :opucuk:seni çok seviyorum parçam :love9: :love9: :love9:

serife26

biz de kağanla haftasonu Adanaya uçuyoruz inşallah,değişiklik iyi gelecektir sana da,ii yolculuklar şimdiden,inşallah elif sıkıntı çıkarmaz uçakta ;)