Düşük ve Kürtaj Sonrası Adet Süreci, Korunma, Gebelik

Başlatan ceylinazra, 14 Mayıs , 2008, 13:38:48

« önceki - sonraki »

elif35

daha yeni ya işte korkuyorum biliyorum bir kaç gün geçsin unutucam bu şey gibi aynı eline kaynar su dökülür de canın yanar ya en azından 4-5 gün sızlar sonra geçer ve unutursun işte öyle şu an sıcağı sıcağına ya daha alışamadım korkuyorum işte biraz zaman geçsin unuturum bu korkuları ama tabi bu korku esnasında insan avutulucak şeyler istiyo kendine

ceylin eslem

canım bende düşük yaptım.8 aydırda yenisi için uğraşıyoruz olmuyor.bende ilk günlerimde senin gibi düşünüyordum tabiyki zamanla insan atlatıyor. şimdi korku yaşaman çok dogal çünkü daha dün oldu.sana tavsiyem 2 aydan daha fazla bekleme.kendini psikolojik olarak yeni bir hamileliğe hazır hissetiğin an çalışmalara başla.inşallah benim gibi çok bekletmez allahım hemen verir.

hasibe 29

kimse yokmu arkadaşlar bende yarın aşılama yaptırıcam nasıl oluyo yaptıran varmı aranızda korkuyorumda biraz :y25:

hasibe 29

ben yeni üyeyim benimle konuşmak isteyen yokmu bilgi almak istiyorum aşılamayla ilgilis

elif35

işte çarşamba günü doktor gel dedi hastaneye bakılıcak muayene olucam ne durumdayım diye o zaman konuşulur işte ne kadar korunacağım tekrar hamile kalmadan önce doktorumla konuşucam ne ilaç kullanmam gerekirse,gebe kalmadan önce neler yapmam gerekir bir dahakinin düşükle sonuçlanmaması için neler yapmam gerekir hepsini konuşucam aynı üzüntüyü bir daha yaşamak istemiyorum psikolojim bir daha düzelmez sonra kendimi biliyorum çünkü şimdi acayip içim sıkılıyor normal bir durum biliyorum bir dahakine kendimi hazırlamam en azından 4-5 ayımı alıcaktır bunu biliyorum o yüzden elimden geldiği kadar düşünmemeye çalışıyorum ben 

****EMOŞİNN****

canım çook geçmiş olsun çok üzüldüm dediğin gibi bi kere veren Allah bidaha verir ümidini yitirme olacağına inan olucakta Allah ın izniyle tekrar geçmiş olsun bir an önce iyleş tamammı

elif35

eşim çarşambayı beklem bugün git dedi bedne sabah annemle beraber doktora gttim düşük olduğunu bilmiyordu doktorum cumartesi oldu olay ya  hemen  vajinal ultrasonla muayene etti işte sordum aklımda ne varsa dedim neden oldu genetik birşey varsa senin yada eşinin ailesinden gelen birşey ondan olabilir dedi bizde yok ikimizin ailesindeki herkesin maşşallahı var çocuk konusunda eğer öyle birşeyse hep düşük yaparsın sıkı bir tedaviyle çocuğun olur ancak dedi ama ailede öyle birşey yok dediğim gibi 3 ay korunma verdi cuma günü tekrar gel dedi ama ben özel muayenehanesi olan bir doktor bulucam sigortadakiler insanın psikolojisini bozmaktan başka birşey yapmıyorlar ilk kez olan birşey bir daha kalamayabilrsin dedi bana direk yaa  korkuttu beni ama ben inanmıyorum şu kanamam geçsin hemen özel bir doktor bulup ona bakılıcam

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

CNM SÖYLE DÜSÜNSENE BIDE  BIDAHA OLUR MU DIYORSUN HIC HAMILE OLMAMIS OLSAYDIN O SORUYU KENDINE SORABILIRDIN BENDE AYNI DURUMDAYIM CÜNKÜ AMA KENDI KENDIME DIYORUM KI ALLAHIMA COK SÜKÜR COCUGUM OLMUYOR DEGIL CÜNKÜ OLDU VE DÜSTÜ o yüzden takma kafana bende 8 ay önce 7 haftalikken düsük yaptim dokt. 3 ay korun dedi ama ben tekrarölar diye korktugum icin bu zamana kadar korunduk ve bu ay allahin izniyle tekrar niyetlendik bebis icin bakalim artik hayirlisi...asilamayida bence bekle daha erken önce dogal yöntemlerle dene en son care asilama yaptirisin...bide  doktorun seni muayene etdi mi ne icin önerdi ki saana o catlatma ignesini banada dedi pregnyl vurul ama ben vurulmadim cünkü beni hic muayene etmeden bana tavsiye etdi ama benim  yumurtalaiklarimda bir sorunum yok ki rabbime sükürler olsun o yüzden doktorlara hemen güvenme cnm...

ve hamile kalmaya niyetlendigin zaman eczaneden  git  folbiol folik asit diye hap var onu al bunu  tüm dokt. tavsiye ediyor internetdede  yaziyor..

folik asit vitamin d  karpuzda ispanakda brokolide olanvitaminler bu hapda var hamis kalinca bebegin beyin ömürlerine yardimci oluyormus bebis icin fgaydaliymis yani bende 2 aydir iciyorum ...

elif35

benim bu doktorum hep kötü ihtimalalerden bahsetti hiç iyi ihtimalden bahsetmedi ben 11 yaşında adet oldum ve 13 senedir de 28 günde bir adet olurum kist yok ultrasonla baktılar kan tahlili yaptırdım guatr da yok bende sadece kansızlık vardı yani yumurtalıklarımla ilgili bir sorun yok sağlıksal olarak da vücut olarakda bir sorunum yok kansızlık için ferro sanol diye hap kullandım istediğim zaman da kullanabilirim onun bir zararı yok neden diyorum bu tutunamama genetik olabilir diyor bana eşinden yada senin ailenden gelebilir diyor benim ailemdede eşimin ailesindede herkesin en az 3-4 çocuğu var çocuksuz kimse yok hemen hemen düşük yapan çok nadir ama genede çocukları var doktorum bana eğer genetikse her hamileliğin düşükle sonuçlanır dedi yani anlayacağınzı hep kötü şeyler söyledi ama ben inanmıyorum eğer sorunum olsa düzensiz adet olurum ilk defa korunmadık hemen hamile kaldım eğer sorun olsa en azından 6-7 ay hamile bile kalamazdım bırak ilk ayı ben daha iyi bir doktor bulucam şu düşük kanamam geçsin biraz 1 hafta 10 gün sonra gidicem bakalım dediğin gibi hemen doktora güvenmiycem en iyi doktoru bulana kadar kaç tane olursa olsun doktor bakıcam kendime bizim burda bir abla var eylül ayında doğum yaptı hemde sezeryanla ve daha 40 gün geçmeden 2. çocuğuna hamile kaldı sezeryanla doğum yaptın 1 ay önceden iç kanama geçirirsin dediler ama o kimseyi dinlemedi doğumunu yapan doktor son ana kadar hiç kötü birşey söylemedi ve şu an 2 aylık bebek oldu bile çok tatlı, başka bir abla var hem rahiminde kist var hemde guatr var o da bu sezeryanla doğum yapan ablanın doktoruna gitti üstelik bu abla 4 yıl önce ölü doğum yapmak zorunda kaldı bebeği 8 aylıkken guatr zehirlemiş karnında öldü ve ölü doğum yaptı daha etrafımda neler var neler aklıma gelen bunlar işte o ablada sezeryanla doğum yapan ablanın doktoruna gitti şimdi onunda 20 günlük bebeği var ve bana hep o doktoru tavsiye etiler eşimde tamam dedi bakalım 10 gün sonra gidicem ona inşallah en kısa zamanda bebeğimiz olur ben inanmıyorum bu doktora genetik olduğuna ve her hamilelğim düşükle olucağına ne olur bana dua edinde şu kanamam en kısa zamanda geçsinde o doktora gideyim ama tabi ebn en az 4 ay korunucam aynı acıyı yaşamak istemiyorum doktor hemen yapabilrsin dese de ben korunucam 4 ay

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

papatya14

merhabalar..
ikinci bebeğime hamileydim ve çok sevinçliydim. fakat 2. ayımda çok şiddetli bulantılarım olmaya başladı ve hastaneye yattım. serumlar, bulantı ilacı derken düzeldim ve 3.gün hastaneden sevinçle çıkacaktım artık iyiydim ve evime gidecektim. doktorum ultrasonuna bakalım sonra göndereyim seni dedi. ve işte kötü haberi o an aldım..bebeğim 9 haftalıktı ve artık kalbi atmıyordu..bebeğin ölmüş kalp atış aktivetesi yok dedi..öyle yıkıldımki anlatamam..ertsi gün ( yani dün arkadaşlar ) genel anestezi yoluyla kürtaj oldum..3 gündür ağlıyorum ve hala ağlıyorum..insan kabullenemiyor..keşke yine o şiddetli bulantılarım olsaydı da bebeğim yaşıyor olsaydı..doktor kromozom bozukluğundan ölmüş olabilir dedi..zayıf sağlıksız bebekleri 12. haftadan önce vücut atmak istermiş..allah kimseye bunları yaşatmasın çok acı..

ecee

merhaba arkadaşlar.sanırım hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz.bende bebegimin kalp atışları görünmedigi için 13 agustos günü kürtaj oldum.ve hala bu psikolojiyi atamadım üzerimden.doktorum bir ay korunmamın yeterli olacagını söyledi.yaklaşık 2 buçuk hafta oluyor ve benim kürtaj sonrası kanamam devam ediyor sizce normalmi..biran önce kanamamın bitmesini istiyorum ve gerçekten ANNE olmak istiyorum...

cingöz

1 ay önce kürtaj oldum drlar 3 ay bekle hamile kalma diyor ama ben beklemek istemiyorum bu konuda bi fikri olan var mı acaba_? :'(

ecee

canım bende senin gibi bir ay oluyor kürtaj olalı.aslında benim doktorum bütün tahlillerimi yaptıktan sonra çocuk için bir ay yeter beklemen dedi.fakat buradaki arkadaşlara bende senin gibi danıştım bana onlarda 3 ay bekle hem psikolajik olarak hemde rahimin kendisini toparlaması için sabırlı ol dediler..sanada tavsiyem en azından bir ay daha bekle..bu arada kürtaj sonrası tahlillerini yaptırdınmı.

cumbba

Canım bende ocak 2009 da düşük yaptım ama kürtaj oldum kendiliğinden düşmedi benimde. Kendiliğinden olan düşüklerde ( erken aylarda olan düşükler) eğer psikolojin hazırsa hemen düşünebilirsin ama  kürtaj olduysan eğer beklemen gerek rahimin toparlanması için. Benim dr.um en az 3 ay bekle dedi,hatta beni dinlersen 6 ay bekle demişti. Bende onu dinledim valla temmuz ayı gibi bıraktık bakalım hala bekliyoruz, ne zaman mutlu son gelecek hayırlısıyla sende bence 3 ay bekle canım. ;)