Düşük ve Kürtaj Sonrası Adet Süreci, Korunma, Gebelik

Başlatan ceylinazra, 14 Mayıs , 2008, 13:38:48

« önceki - sonraki »

mavili

ye canım bol bol ye şifa olsun kuru inciri de ihmal etme birde siyah kuru kayısı gün kurusu yani bol bol ye

bende hiç yemeyecegim şeyleri yemiştim hamileyken insan kendinden öte bir canı düşününce canının canını işte ozaman ne bulsa ne iyi geliyor deseler yiyor

efsane

valla yiyom herşey kuru incirde alıcam bugun onuda yiycem yetrki rahim saglıklı olsun gelecek olan melegim sıkıca tutunsun melegimin yerini güselce hazılamalıyım herşey melegim için

bal küpü

LALECİM BENDE KÜRTAJ OLMUSTUM DOKTORUM 4 HAFTA GÖRÜŞME DEDİ EŞİNLE.ONDAN SONRA HERAN HAMİLE KLABİLİRSİN DEDİ MALESEF BEN HEMEN KALAMADIM 1 YIL SONRA HAMİLE KALDIM HİÇ KORUNMADIM.BÜNYEDEN BÜNYEYE DEĞİŞİR BENİM RAHİM KEMİKLERİMDE ZAYIFTI .HEMDE BOŞ GEEBELİKTİ BENİMKİ KESE VAR FAKAT BOŞ .BEBEK YOK.ODA AYNI YANİ  NORMAL DÜŞÜK GİBİ.

efsane

gecmiş olsun canım gec olsun da güç olmasın ben beklerim dr bana herşey normal dedi ama genede önüzdeki ay andaolu saglık merkezine gitcem orda dr prof genelde iyibi muayene olcam biraz tuzlu ama napim bebek için degerv rabbim hayırlısın versin :amin: :amin:

munuş

yanlızlık allaha mahsus derler ben yanlızmıyım acaba hayır bir eşim bir ailem var ama ben bu kadar kalabalığın içinde bile ne kadar yanlız olduğumu birkere daha anladım allah kahretsinki bir ordunun içinde yanlızım içimde masum çok güzel bir canlı taşıyorum.ama istenmeyen eşim kabul etmiyor işte aldırmamı söyledi tabi ben neyaptım herzaman olduğu gbi yine sustum neden bile diyemedim gücüm kesildi sadece ağladım ve ağlama karşın söylediği ''ne şimdi bu yine neden tribe girdin tam rahatız derken bu nerden çıktı şimdi huzurumuzumu kaçırmak istiyosun anlamadım'' tabi ben yine ne yaptım bi sigara yaktım ve mutfağın yolunu tuttum sanki kilometrelerce uzaktı mutfak dizlerimin dermanı kesildi masaya oturdum ve ağlamaya devam ettim merak edip arkamdan bile gelmedi ben şimdi neyapıcam eim olacak o kalpsiz adama nasıl davranmam gerek kafam karıştı duygularım allak bullak çıkmazdayım yaaaaaaaaaa :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

neslihan

Ya munus ben bu konularda çok sertim ve seni kırmaktan üzmekten korkuyorum.Ağlamak çare değil güzelim ağlamayı bırak ve güçlü ol.Kocana bebeği istediğini ve aldırmayacağını söyle.Eğer seni seviyorsa ve düşünüyorsa tamam diyecektir.Ya eğer hayır derse bence seni ezip geçiyor düşünceni önemsemiyor demektir.Ki eğer böyleyse zaten geri de birşey kalmamıştır.

Buarada tam hikayenizi bilmeden yorum yapıyoruz buarada neydi ailenizi huzursuz eden tam huzuru buldunuz da çocuk huzur bozacak.

sibel28

Canım üzülmeni istemem kıymam sana.sana yardım etmeye çalışırız ama eşinin inanç derecesini bilmiyoruz ne kadar inançlı.Bizim evliligimizin ilk aylarında 1 ay korunmayı atlamıştık günüm geçti.eşim çocuk istemiyordu.daha erken evliligimizin  tadını çıkaralım gezelim diyordu.günüm geçincede eşim olmasın dedi. bende eger varsa dedim .Allah verdiyse dedim.Eşimde Allah verdiyse olur.olsun bebegimiz dedi.yani inanç meselesi .rabbim verdiyse kabul etcek canım.canım eşinin ailesiyle aran nasıl mesala kayınvalidenle yada kayınpederinle sırdaşmısın.bilmiyorum onlar torun sahibi olmayı istemezlermi.onlara anlatsan.senin ailenin içini bilemiyorum.benim başıma gelseydi eşim kabul etmeseydi ailesiyle görüşürdüm ve ailesi gereken konuşmayı eşime yapardı.

efsane

canım munus bak eşinle randaki mesele bilmioz sonucta biz seninle yaşamıyoz tabiki senin ne yaşadını bilemeyiz ama biraz diren eşine rabbime sıgın inann benim duamdasın o minik melegin günahı yok canım ya rabbim eşine hidayet yüregine bebek sevgisi versin inş rüyalarına girer o bebekde oda etkilenir madem cocuk istemiyo adam gibi korunsaydı alalal ya ne sinir ya anlamıyom ya allahtandamı korkmuyo sen üzülme canım biz senin yanındayız
allah büyüktür hakkında hayırlısı olsun canım :amin: :amin:

ysfelf

lalecim merhaba ben elif bende 8 ekimde kürtaj oldum(maalesef) bana doktorum 15 gün ilişki yasak dedi ve 2 ay korunmamız gerektiğini söyledi çünkü bi kürtaj 9 doğuma bedelmiş rahim açısından kendini toparlamadan bebeği tutamazmış ama kürtaj olduktan sonra rahim temizlenip yenilendiği için hamile kalmak daha kolay olurmuş tabi herkesde bir olmaz ama bence biraz daha bekle cnm umarım en yakın zamanda birbirimize en güzel haberi hamile olduğumuzu bildiririz tekrar geçmiş olsun

selinim

ya munus cok uzuldum ve ayrica cok sinirlendim ne demek ya aldir  :cildir: bu bebegi sen tek basinami yaptin sessiz kalmanida anliyamiyorum gerci sorunu bilmeden yorum yapmak istemiyorum ama soz konusu bebisler olunca kendimi tutamiyorum bencede aglamayi birak ve bu bebegi gercekten istiyorsan onu koru o daha gunahsiz bi bebecik  :crybaby2: araya aile buyuklerini koymayi bi denesen esinle konussunlar olmazmi sadece bir oneri ve dik dur sesini cikar yoksa hersey icin cok gec olabilir ilerde pisman olabilirsin bunu bebegin icin yap annelik budur  :wave:

munuş

selinim saol allah razı olsun benimde niyetim o aldırmamak ama kendimede yediremiyorum gururuma yediremiyorum resmen çıldırıyorum hemde deli gibi eve eşiğe sığmaz oldum..

samira

mer ark. yenii katıldım benim 19 haftalık gebeligim sonlandırıldı bebegimde sorun vardı .kürtajda oldum ama 4 aydır gebe kalamıyorum. neden

efsane

merhaba canım gecmiş olsun bende 4 ekimde kürtaj oldum bebegimi düşürdüm 6 haftalıktı gelişmeyen bi gebelikti düştü rabbim öle uygun gördü banada dr 3 ay korun dedi.şuan biz o 3 ayı doldurmaya calışıyoz daha cok yeni 24 gün oldu kürtaj olala.san tavsiyem kendini rahat hisset her adet olcana yakın kendini hamişige hazırlama bak görüceksin bi bakmışsın hamilesin bu arda dr ban dediki hamile kalman bile bizim için cok önemli bunu düşün canım folik asit başla ben kullanıyorum rabbim tez zamnda isteyen herkese saglıklı hayırlı evlat nasip etsin
kısmetse gelir hintten yemenden kısmet degilse ne gelir elden  :opucuk: :opucuk:

samira

cok tesekür ediyorum lalecim

selma_26

merhaba arkadaslar
bende yaklasik 2 bucuk ay önce kürtaj olmak zorunda kaldim
bebegimin kalp atisi gözükmedigi icin .
ve simdi tekrar 2 haftalik hamileyim tekrar ayni sekilde olucak diye cok korkuyorum
anne olmayi cok istiyorum rabbim isteyen herkeze cocuk nasip etsin.