Düşük ve Kürtaj Sonrası Adet Süreci, Korunma, Gebelik

Başlatan ceylinazra, 14 Mayıs , 2008, 13:38:48

« önceki - sonraki »

azra35

Alıntı yapılan: ceylinazra - 14 Mayıs , 2008, 13:38:48
mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım.kendimi size kısaca anlatayımaralık ayında 7 haftalık hamile iken dr kontrolünde bebeğimin kalp atışları gözükmedi ve sonrası kürtaj olmak zorunda kaldım drum 3 ay ver dedi ve 2 ay sonra gel hormanlarına bakacağım dedi ve gittim sonuçlar güzeldi bu ay çalışmalara başlayabilirsin dedi.o zamandan bu yana 3 ay geçti ve hala bi şey yok korkmaya başladım.oysaki ilk gebeliğimdi ve ilk aydada olmuştu gebelik.benim merak ettiğim kürtajdan sonra hemen olur derler ki drum da öyle demişti.hiç bi problem yokken (adetlerimde çok düzenlidir)neden olmuyor arkadaşlar ya.başından böyle birşey geçen veya duyan varmı???bu ay adet olur olmaz dra gideceğimbakalım hayırlısı arkadaşlar..allah kimsenin kucağını boş bırakmasın istiyen herkeze nasip etsin inş...cvplarınız şimdiden tşkler ...
canım umarım tez zamanda ve hayırlısıyla bebeğin olur allah hepimize yard. etsin

samira

selmacım korkma olumlu dusun bak cok sanslısın tekrar hamile kalmişsin kurtajdan ne kadar sonra hamile kaldın ne yaptın dr fılan gıttınmı

azra35

Alıntı yapılan: selma_26 - 27 Aralık , 2008, 17:45:14
merhaba arkadaslar
bende yaklasik 2 bucuk ay önce kürtaj olmak zorunda kaldim
bebegimin kalp atisi gözükmedigi icin .
ve simdi tekrar 2 haftalik hamileyim tekrar ayni sekilde olucak diye cok korkuyorum
anne olmayi cok istiyorum rabbim isteyen herkeze cocuk nasip etsin.
slm canım neden kaynaklanıyomuş sebebini bilki şimdi öyle olmasın olmazda zaten ama sen yine de tedbirini al

ceylin eslem

arkadaşlarım bende sizinle aynı kaderi paylaşıyorum benimde 3 ay önce 9 haftalık bebeğimin kalp atışları gözükmediği için kürtaj oldum sizi çok iyi anlıyorum.banada doktor 3 ay dedi rahimin toparlanması gerekiyormuş,aslında hemen hamile kalınabiliyor bunu çevremden biliyorum hemen kürtaj sonraki ayda hamile kalan kadınlar biliyorum.doktoruma sormuştum 3 ay beklemem gerekiyormu gerçekten diye bana neolur ne olmaz korun sen genede dedi.bende hemen istiyordum 3 ay gözümde büyüyordu.allahım hepimiz için hayırlı olanı versin gönlümüzden ne geçiyorda onu nasip etsin inşallah.bizimde tombiş tombiş bebeciklerimiz olur.ama şunuda çok duyuyorumçevremden ilk hamilelikte düşük olayı çok fazla oluyormuş en azından problemimizin olmadıgını biliyoruz arkadaşlar en azından oluyor diye kendimizi rahat hissedelim .bi gün mutlaka olur allahın izniyle.hoşçakalın..... çalışmalara devammm  ;D

samira

ceylımcım dogru bende agustosta hem dogum yaptım hem kurtaj oldum ama hala olmadı 5 ay oldu işte hayırlısı

reyyan

MERHABA ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILDIM. BENZER SORUNLAR BENDEDE OLDU. 4 AY KORUNDUN GEÇEN AY KORUNMADIM. HAMİLE KALMAYI BEKLİYORDUM OMADI AMA HAMİLELİK BELİRTİLERİ VARDI. OLMAYINCA ŞOKE OLDUM. ADETTE OLMADIM ŞU ANA KADAR 1 HAFTA GEÇİKTİ. BU BENİ KORKUTUYOR. DR YE GİTTİK HERŞEY NORMAL DEDDİ BEN YİNEDE KORKUYORUM BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

ceylin eslem

reyyan cıgım sendekinin aynısı bendede oldu.önceki yorumumdada yazmıştım 3 ay önce kürtaj oldum.geçen ay korunmadım bende senin gibi bekledim.hamileyim sandım ama hüsran yaşadım benim 15 gün geçti adetim.doktora gittim olabilir dedi.bazen bu psikolajik olarak olmayabiliyor.bebeği çok istersek ve çok kafamızda kurarsak sonuç hüsran verici olabiliyor.bunu düşünmemeye çalışmalıyız canım ilişkiye girerkende acaba hamile kalmışmıyımdır diye düşünürsen bebegin olma şansımızıda düşürüyoruz.adetin gecikmeside yumurtlama olayının olmamasına bağlı olabiliyor canım malesef.doktor bida böyle gecikmeli adet olursam ilaç vereceğini söyledi.yani yumurtlamayı sağlayan.çünkü yumurtlama olayı olursa 2 hafta sonra adet oluyoruz.biraz karışık konu umarım anlatabilmişimdir.

reyyan

mrh ceylın eslem bıraz anlamadım ama ıdare eder daha adet olmadım bıraz korku var ıcımde sımdı bırsey okudum sogan kuru dkt tavsıyesı adet duzensızlıgı ıcın onu deneyecegım nedersın bı zaraı olmaz herhalde neyse yazarım ben sonucu gorusuruz

ümmühan

bende 2ay kürtaj olddum doktor bana 2 ay korunacaksın dedi biz korunmadığımız halde olmadık geçen ayda 15 gün arayla oldum bu ay doktara gitmeyi düşünüyorum kan değerlerimi ölçtüreceğim allah hepimize hayırlısını versin inş müjdeli haberleri yazarız

samira

arkadaslar bende agustosta kurtaj ve dogm yaptım. 19 haftalıkkızlar sut hormonunuza baktırın o yuksek oluyor genellikle olmuyor bebiş

ASLII

ARKADAŞLAR MERABA BEN ASLI ARANIZA YENİ KATILDIM AMA ÇOĞUNUZLA AYNI KADERİ PAYŞALIYORUZ. BENDE YAKLAŞIK 1,5 AY ÖNCE KÜRTAK OLDUM GEBELİK GEŞİLMEDİĞİ İÇİN. BE YAKLAŞIK 2 HAFTA SONRA ADET OLDUM DOKTOR MUAYENESİNDE ÇOK KÜÇÜK KİSTLER OLDUĞU ANLAŞILDI TABİİ Kİ DAHA ÖNCE BÖYLE BİR SORUN YOKTU DOĞUM KONTROL HAPI VERDİ VE 1 AY KULLAN DEDİ. AMA BEN TEKRAR BEBİŞ İSTİYORUM YA HAP BİTTİKTEN SONRA KORUNMASAM NE OLUR Kİ!

samira

kucuk gebelikmiş bende korunmadım aslıcım 4 ay sonra anca hamile kaldım ama kistler icin ilac kullan

ASLII

canım ilaç kullanmaya başladım bitince korunmayacam bak sen 4 ay sonra anca kalabilmişsin şuanda kaç haftalık hamilesin canım

ASLII

ceylincim meraba seninle aynı kaderi paylaşmışız ya açıkcası düşüncelerine katılıyorum bende korunmayı düşünmüyorum hadi hemen olmadı bide o var inş hayırlı haberler alırız birbirimizden canım

zelis

bende 9 haftalikken hamileydim ve bebegin klap atislari durmus ve dusuk yaptim ...
5 ay oluyor hala hamile kalamdim ...
birinci cocugum 7 aylik dogdu , ikinic hamilelegim 9 haftalik dusuk yaptim , simdi korkuyorum acaba rahmimde bir problem mi var diye
en kisa zamanda doktora gitmeyi dusunuyorum ...
Allah hepimize saglikli ve hayirli evlatlar versin ...