Düşük ve Kürtaj Sonrası Adet Süreci, Korunma, Gebelik

Başlatan ceylinazra, 14 Mayıs , 2008, 13:38:48

« önceki - sonraki »

zelis

ben hollanda da yasiyorum , hamile oldugumu yaz tatilinde turkiyede ogrenmistim ve asiri derecede idrar yollari iltihabi olmustum,, annemin ev doktoru dusuk tehdidi var demisti  ve ben hemen ayni gun kadin dogum doktoruna gittim , ozel doktora ultrasonla bakti , idrar testi degerlerine bakmadi bile sadece 7 haftalik kalp atislari gorulmez dedi yolladi beni....
ben hollandaya geldim 9 haftalikken dusuk yaptim....
acaba tr iken zaten kalp atislari yokmumuydu ve doktor soylemedi mi diye dusunuyorum bazen...

ama burdaki doktor da 9 haftalik olmasina ragmen olmsi gerekenden daha kucuk dedi yani gelismemis ve ya kalp atislari iki hafta once durmus dedi...

ya iste oyle , aslinda kismet isi ama paylasmak istedim arkadaslar....

angel34

sevgili zeliş,bende benzer şeyler yaşadım ama 7 haftalıktı benimki ve kalp atışı duyulmuştu sonrasında duyulmayınca öldüğü anlaşıldı ve ertesi günü gidip kürtaj oldum sonrasında araştırıldı tahliller felan kan pıhtılaşması olduğu çıktı sende araştıtdınmı şimdi 4 ay oldu bu ay denedik ama olmadı kürtajdan sonra hemen olur demişti doktorlar ama... bence doktorunu çok iyi seçip ona güvenmek çok önemli dilerim hemen hayallerimize kavuşuruz

BEYAZ_KELEBEK

arkadaşlar bence bunu unutmaya çalışın biraz.ben kürtaş olalı bir yıl oldu.yani mart ayında kürtaş oldum 10 haftalıkken kalbi durmuştu.korunmadım ama dr.tedaviyede gitmedim oluruna bıraktımm ocak ayında hamile olduğumu öğrendim.yani nerdeyse 1 yıl sonra umarım sizde öle olmaz. :amin: :amin:ama stres yapmayın oluruna bırakın biraz bence en iyisi o takıncada olmuyor zatn :dontknow:

HATDEV22

mrb canım benimde iki sene evvel bir hamileliğim oldu ve 6 hafta da kanamam başladı 8 haftada kürtaj oldum. sonra dedğin gibi bir problem yok dediler ben hemen çocuk istemiyorudm. sonra 1 sene korunduk. sonra bıraktık ama adet düzensizliği başladı bende sonra pkolu olduğumu öğrendim ekim ayından beri ilaçlarla adetim düzene girdi bu seferde eğişimin sprem hareketliliği düşük çıktı bakalım allahtan hayırlısı demişler eşime yeni başladım keçi boynuzu suyu içiriyorum bence eşinde gitsin doktora bu çok önemli çocuk olduğu için bir kere eşimde problem olmaz diye çok zaman kaybettik doğal yollarla kalırsın merak etme allah onun zamanını bilir
bebiş istiyorum allahın iziniye

>>nazlım<<

mrb kızlar bende aynısını yaşadım allah kimseye göstermesin .ağustosta 11 haftalık bebeğimin kalbi durmuş ve kürtaj olmuştum  dr 3 ay korun dedi ben 2 ay sonra başladım6 ay olmadı ve şimdi 6 buçuk haftalık hamileyim .dilerim sizler daha kısa zaman da hamiş kalırssınız.ALLAHIM HEPİMİZİN BEBİŞİNİN TAMAMINA ERDİR YA RABBİM :amin: :amin: :amin:
ALLAHIM KOLAYLAŞTIR
ZORLAŞTIRMA YA RABBİM
HAYIRLA SONUÇLANDIR

angel34

Alıntı yapılan: ceylinazra - 14 Mayıs , 2008, 13:38:48
mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım.kendimi size kısaca anlatayımaralık ayında 7 haftalık hamile iken dr kontrolünde bebeğimin kalp atışları gözükmedi ve sonrası kürtaj olmak zorunda kaldım drum 3 ay ver dedi ve 2 ay sonra gel hormanlarına bakacağım dedi ve gittim sonuçlar güzeldi bu ay çalışmalara başlayabilirsin dedi.o zamandan bu yana 3 ay geçti ve hala bi şey yok korkmaya başladım.oysaki ilk gebeliğimdi ve ilk aydada olmuştu gebelik.benim merak ettiğim kürtajdan sonra hemen olur derler ki drum da öyle demişti.hiç bi problem yokken (adetlerimde çok düzenlidir)neden olmuyor arkadaşlar ya.başından böyle birşey geçen veya duyan varmı???bu ay adet olur olmaz dra gideceğimbakalım hayırlısı arkadaşlar..allah kimsenin kucağını boş bırakmasın istiyen herkeze nasip etsin inş...cvplarınız şimdiden tşkler ...
slm,merak ettim naptın hamile kaldınmı?bende aynı şeyleri yaşadım geçen ay olmadı seni merak ettim.allah hepimize nasip etsin..

se__vil

arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende daha 1 sene olmadı 2kere kürtaj oldum bebeğin kalbi atmadı 2 sindede 2 gün oldu 2. kürtajı oldum çok kötü bi duygu insan delircak gibi oluyo neden oluyo anlamıyorum doktor yok bi sorun diyo çok yıprandık eşimle allahın taktiri yapçek bişey yok bidaki gebelikte göbekten iğne atılcakmışım bakalım hayırlısı herkez için çok bunaldığım için sizlerle dertleşmeye karar verdim :crybaby2:bana cevap yazın arkadaşlar

мiŁenα.

Cnım emınım cok zorr yasadıkların burda senın durumunda arkadaslarımız varr

bole bır durumda ne denır bılmıyorummm cunku cumle bulamıyorummm

sole dusunn şefat edecek melekelrın varrr..canımm

ınan cok zor yasadıgınnn anlıyorumm senı :sad1: :sad1:

:love9: :love7: :love9:

se__vil

arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende 1sene içinde 2 kürtaj oldum 2. sini 2 gün oldu olalı kalbi atmadı aldılar mecburen ilk kürtajdan sonra 7ay sonra hamile kaldım çok korktum olamıyorum diye ama kaldım ve yine hüsran tabiki herkeze allah gönlüne göre versin uzun sürer kiminin kiminin kısa sürer hamile kalması her bünye bir değil arkadaşlar korkmayın hazimli olun inşallah kalırsınız gerçi benim ümidim kalmadı artık korkuyorum doktor hamile kalınca gel karından iğne atılcakmışım çok istiyoruz bebiş allah herkeze versin

KATYUSA

sevilcim çok üzüldğüm cnm yaaaa bende 4aydır istiyom ama hala olmadııı regilim dündüü bugün hala olmadımmmmm ama giçbir belirtimde yokkkk sen regil gününden önceeee belirtilerin olmuşmuyduuuu acabaaaa

мiŁenα.

kızalr stres yapmayın lutfen helede sen cıgdemdaha cok yenııı 6 ay normall neden sıkıyosun canını kankısımmm :caca: :caca:

se__vil

canım hamilelik belirtileri soruyorsun dimi bende tansiyonum çok düştü baş dönmesi iç bulantım sonra göğüslerim feci şekilde şişti ve ağrı bel ağrısı felan oldu sende geblik oldumu hiç daha önce ama herkezin bir  olmuyo onagöre bide sık idrar vardı bende

se__vil

sağolun arkadaşlar eminim çok güzel şeyler yaşıcaz bizde eminim bebişlerimizi kucağımıza alcaz allah herkeze nasip eder inşallah

elif35

KIZLAR BEN DÜŞÜK YAPTIM DÜN AĞRIM VE KANAMAM VAR ŞU AN VE PSİKOLOJİM BİRAZ BOZULDU SANKİ HER HAMİLELİĞİM DÜŞÜLE SONUÇLANICAK GİBİME GELİYOR DÜŞÜK SONRASI TEKRAR HAMİLE KALAN VAR MI BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALAN VAR MI KORKUMU ATLATMAK İSTİYORUM  :crybaby2:

мiŁenα.

forumda cok var..canım bu akdar canını sıkma olurmu stres yapma..

ebru arkadasımız var

ırmak mıne dıye bır arkadasımızın bebgı 5 haftalık oldu sonra hamıle kaldı var daha aklıma gelmeyen bır ton kısı var...

sen cnaını bu akdar sıkarsan olmazkı ama kendıne edersın.....

ıns rabbım fazla bkletmez dolar kucagın saglıklı bır yavruyla