27 Nisan , 2024, 13:34:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Çocuk İstiyorum Derken Eşimle Boşanıyorum

Başlatan @@@melike@@@, 27 Mart , 2011, 21:08:27

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

İyi yapmışsın.

Geri kalmışlık derken,burdaki insanların beyni yapar eder cinsten.

Evet ünv mezunluluğuyla insanlığın alakası yok.

Eşşeğe altın semerde taksan eşşek yine eşşek :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

*•.¸♥gonca♥¸.•*

:y25: ÇOK kötü bir durum yaşaması zor çekmesi zor aynı durumları bnmde ablam yaşadı ve katlandı maalesef ama şimdiki aklım olsa katlanırmıydım çekermiydim derdi hep kocasını bırak kaynanası kayınbabası dövüyodu özürlü  bi cocugu var onun için bırakamadı...anlatması zorr ama çok çok çok zor bi durum arkadaşım çok üzüldüm adına böyleleri insan değilkiii.... :violent1: :violent1:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

AککORTįє

28 Mart , 2011, 20:22:49 #137 Son düzenlenme: 28 Mart , 2011, 20:26:40 AککORTįє
Alıntı yapılan: çağınım - 28 Mart , 2011, 20:04:33
kesinlikle ilknurcum sonuçta delil olucak iyiki almışım diyorum bende zaten bir daha elini kaldırması bile yeticek polisi arıcam şikayet edicem artık buna karar verdim işte ne yazıkki böyle olsun diye evlenmedim ama alnımıza yazılanı yaşıyoruz  :y25:

kesinlikle canım çok doğru bir karar vermişsin

sen kendin için varsın oğlun için varsın

sen ruhsal sorunlar yaşayan psikolojik durumu abuk subuk bi insan olamazsın

çünkü sen annesin

hem kendin hem çocuğun için

o çocuğu sen yetiştireceksen senin normal biri olman lazım

bunu sana yapmaya kimsenin hakkı yok

şiddet bi insanlık suçu ve kesinlikle tahsille ilgisi yok

kafayla ilgisi var zihniyetle ilgisi var

herşeyi bi kenara bırak sen o çocuğun anasısın

sen onun  çocuğunu taşıdın karnında 9 ay

Allah evleneceği kişiyi alnına yazarmış

evliliğin içinde yaşadıkalrımız da yalnızca bizim aklımızla seçimlerimizle  yaşananlarmış

Rabbim sana sabır versin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun canım  :amin:

çağınım

ayşecim aynen canım eşeğe altın semerde vursan eşek yine aynı eşek değişen bişi yok ne yazıkki

goncacım ablanada üzüldüm canım keşke çekmeseydim diyo dimi ama insanın ömrü bitiyo işte yazık yanii kocasınıda geç bide o yetmezmiş gibi ailesidemi dövüyodu yazıklar olsun insan değşl bunlar  :violent1: :violent1:

ilknurcum kendim için ve en önemlisi için oğlum için ayaktayım bende allahın izniyle ben oğluma bakarım ailemin sayesinde ayrılsak bile ben anneyim tabiki yıkılmamam lazım psikolojimi ne olursa olsun bozmamaya çalışıyorum elimden geldiğince yansıtmıyorum neşeli bi insanım çok hemde gülmeyi severim eğlenmeyi herşeye rağmen şiddetin kesinlikle okumuşla okumamışla ilgisi yok insanın karakterinde olan bişey bu ah canım keşke onu düşünse çocuğumun anası diye ama düşünmüyolarki yada işlerine gelmiyo dayakla kadını sindiriceklerini sanıyolar ben artık söylüyorum içime atmıyorum ailesinide saygısızlık olmasın diye hep sustum ama artık benimde sabrım var beni istemeyeni beğenmeyeni bende istemiyorum beğenmiyorum eşimede söyledim kendimi sıkmak istemyorum artık amin canım sabırda dilemiyorum rabbimden çünkü daha çok yük biniyo sırtına ben allaha havale ettim onuda ailesinide döktüğüm gözyaşlarının hesabını rabbim sorsun hepsine

kızlar bu arada ben baya bi dolmuşum başınızı şişirdim kusuruma bakmayın  ::)

✿sweet_sweet✿

28 Mart , 2011, 23:10:40 #139 Son düzenlenme: 28 Mart , 2011, 23:16:35 ۩αşкιм şєнzα∂єм۩
melikecim hakkinda hayirlisi neyse o olsun... cokk uzuldum yazdiklarini okuyunca.. Rabbim yar ve yardimcin olsun  ::)  :amin:

gulsahcim ve yesimcim, yazdiklarinizi okuyunca bir anda inanmak istemedim,, :sad1:

kaldiki sizleri az cokk biliyorum, dunya tatlisi iki guzel insansiniz..  :love9:

bu nasil bir istir, dovme dayak, hakaret inanin ki su anda dusunemez durumdayim  ::)

cokk cokk uzuldum gozlerim doldu. ne diyecegimi bilemedimm..

dayak asamasina nasil gelir bir aile anlamiyorum.. dayak nasil canice bir cozum yoludurr... heleki sizler gibi yol yordam bilen insanlara yapilinca inaninki cokk uzuldumm..  :-\ :'(

kaldiki karisina, heleki bu insan sana dunya tatlisi bir evlat verdiyse, biraz saygi be adamm.. ellerin kirilsin  ::) ::)

bazi esler yapar, hani derler ya el sakasi vs.. , ondan dahi haz almayan, hoslanmayan bir insanim  ::)  bunu kendi esim bile gayet iyi bildigi icin hicbir zaman bu tarz bir davranisiyla karsilasmadim..

ancakk erkeklerin iste korkmasi lazim biraz, kanunlar sert olmali, caydirici degil// dayak atan kocaya hapis cezasinin yani sira para cezasi ve evdende uzaklastirilma verilip, magdur olan kisiyede devletin gereken destegi vermesi lazimm..

ya gercekten kurusa bakmayin belki uzattim ancak cokk ofkelendim, arkadaslarimin boyle davranislarla karsilastigini duyunca..

bu arada ilknur, demet, ayse  soylediklerinize harfiyen katiliyorum.. dogru bir yaklasimm..  :icon_thumright:

yani iki gunluk dunya, ne gerek var kalp kirmaya kim kimden ustun, zenginiyle fakiriyle herkesin gidecegi yer birgun belli.. utan be adam,  yavrunun anasina vururken yahut hakaret ederken, hicmi icin sizlamiyorr.. :'( :'(

Demet_dk

YA KADIN KADIN DİYORUZ AMA BİRAZDA YAPI MESELESİ

YAŞAMAYAN BİLEMEZ TABİKİ
SAKIN BENİDE KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN
ŞİDDETE MARUZ KALAN ARKADASLARIMA SONUNA KADAR DESTEĞİM

ŞİMDİ BEN HİÇ Bİ ZAMAN LAF ALTINDA KALMAYAN DİK BAŞLI Bİ İNSANIM
ANNEM BABAM KAYINVALDEM EŞİM KİM OLURSA OLSUN
HAKSIZLIĞA TAHAMMÜL EDEMEM

TAMA SAYGI Bİ YERE KADAR AMA FAZLA YÜZ VERDİĞİN ZAMAN KİM OLURSA OLSUN TEPENE ÇIKAR YANİ

KADINDA YERİNİ BİLMELİ ERKEKTE YERİNİ BİLMELİ  :icon_thumright:

BANA SAYGI SEVGİ GÖSTERMEYEN Bİ ADAM AYNISINI GÖRÜR

AMA BİDE ŞU VAR İŞTE ALNINA YAZILDIYSA O İNSAN KAÇIŞ YOK MUTLAKA BİŞEYLERİ YAŞAYACAKSINIZ

YANİ UZUN LAFIN KISASI KİMSEYE TAVİZ VERMEYİN
BU DÜNYAYA Bİ DAHA GELMİCEZ KİMSENİN BİZİ EZMEYE ŞİDDET GÖSTERMEYE HAKKI YOK

İLKNUR FACEDE BİŞEY PAYLAŞMIŞ

PEYGAMBER EFENDİMİZ NE DE GÜZEL SÖYLEMİŞ.
"Yemek pişirmek,çamaşır yıkamak,ev süpürmek gibi işler;kadının vazifesi değildir.Bunları yapıyorsa,eşine ve evladına İKRAMIDIR,HÜRMETİDİR..Eğer yaptığı tüm bu işler için hakkını helal etmeyip,ücret isteseydi vermek zorunda kalacaktınız.O halde,sana böyle hürmet eden eşine TEŞEKKÜR et..."DEMİŞ...

NE KADAR DOĞRU  :icon_thumright:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: Demet_dk - 29 Mart , 2011, 00:10:25
YA KADIN KADIN DİYORUZ AMA BİRAZDA YAPI MESELESİ

YAŞAMAYAN BİLEMEZ TABİKİ
SAKIN BENİDE KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN
ŞİDDETE MARUZ KALAN ARKADASLARIMA SONUNA KADAR DESTEĞİM

ŞİMDİ BEN HİÇ Bİ ZAMAN LAF ALTINDA KALMAYAN DİK BAŞLI Bİ İNSANIM
ANNEM BABAM KAYINVALDEM EŞİM KİM OLURSA OLSUN
HAKSIZLIĞA TAHAMMÜL EDEMEM

TAMA SAYGI Bİ YERE KADAR AMA FAZLA YÜZ VERDİĞİN ZAMAN KİM OLURSA OLSUN TEPENE ÇIKAR YANİ

KADINDA YERİNİ BİLMELİ ERKEKTE YERİNİ BİLMELİ  :icon_thumright:

BANA SAYGI SEVGİ GÖSTERMEYEN Bİ ADAM AYNISINI GÖRÜR

AMA BİDE ŞU VAR İŞTE ALNINA YAZILDIYSA O İNSAN KAÇIŞ YOK MUTLAKA BİŞEYLERİ YAŞAYACAKSINIZ

YANİ UZUN LAFIN KISASI KİMSEYE TAVİZ VERMEYİN
BU DÜNYAYA Bİ DAHA GELMİCEZ KİMSENİN BİZİ EZMEYE ŞİDDET GÖSTERMEYE HAKKI YOK

İLKNUR FACEDE BİŞEY PAYLAŞMIŞ

PEYGAMBER EFENDİMİZ NE DE GÜZEL SÖYLEMİŞ.
"Yemek pişirmek,çamaşır yıkamak,ev süpürmek gibi işler;kadının vazifesi değildir.Bunları yapıyorsa,eşine ve evladına İKRAMIDIR,HÜRMETİDİR..Eğer yaptığı tüm bu işler için hakkını helal etmeyip,ücret isteseydi vermek zorunda kalacaktınız.O halde,sana böyle hürmet eden eşine TEŞEKKÜR et..."DEMİŞ...

NE KADAR DOĞRU  :icon_thumright:
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

29 Mart , 2011, 00:18:08 #142 Son düzenlenme: 29 Mart , 2011, 00:30:30 AککORTįє
KATILIYORUM SIRF ÇOCUK VAR DİYE KİMSENİN KİMSEYE EZİYET ETME HAKKI YOK,

BİR YERE KADAR DAYANILIR

BI YERDEN SONRA HADI CANIM GULE GULE  :wave:
HERSEYDEN ONCE ÖYLE BİR AİLE ORTAMINDA BÜYÜYEN BİR ÇOCUKTAN NE BEKLEYECEKSİN

O ANNEDEN NE BEKLEYECEKSİN ÇOCUGUNA NE VERECEK KENDİ NORMAL DEGİL

BABA ZATEN ALLAH LIK

O ÇOCUKTA BÜYÜYECEK AYNISI KARISINA YAPACAK

MUTLAKA AİLENİ AYAKTA TUTMAK İCİN ELİNDEN GELENİ YAPACAKSIN

AMA Bİ YERE KADAR

Demet_dk

KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN YİEN BELİRTİM

ZATEN BÖYLE ÇATIRDAYAN Bİ EVLİLİĞE ÇOCUK GETİRMEYE ÇALIŞMAK
ÇOCUĞA BÜYÜK HAKSIZLIK OLUR

DİYELİM Kİ OLDU
ÖNCELİKLE EVLİLİĞİ DÜZELTMEYE ÇALIŞMAK LAZIM GEREKİRSE TERAPİ VS
AMA BUDA TEK TARAFLI OLMAZ 2 TARAFINDA İSTEMESİ LAZIM

DÜZELMİYOSA ZATEN YAPACAK BİŞEY KALMAMIŞ DEMEKTİR

YA BİDE KARISINA EL KALDIRAN KÖTÜ SÖZ SÖYLEYEN Bİ ERKEĞİN SEVGİSİNEDE İNANMAN BEN
SEVGİ AŞK BİTMİŞSE EVLİLİK CÜZDANININDA Bİ ANLAMI KALMIYO YANİ

YİEN DİYORUM BU DURUMDA OLAN HERKESİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN

Demet_dk

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 29 Mart , 2011, 01:14:34
demetcim haklısın ben de aynı şeyleri düşünüorum
annem babam sevmeye kıyamazken sırf kocam olduğu için elkaldırma hakkına kesinlile sahip değil
tabi ona göre kendisi haklı
ben onu o duruma getiriyomuşum

aciz bunlar
ben kendimi bilmiyomuyum
söyleyecek çok sözüm var ama büyümesin diye tutuyorum
tut tut  biyere kadar sonra tartışma çıkınca el kaldırma başlıyo
ben çok şiddet gördüm desem yalan olur
ama o el kalktıktan sonra acıyıp acımaması bişey ifade etmiyo benm çin.
çünkü gururum kırıldı bikere.

bizim sorunumuz aile benm ailemi istemiyo
okadar abuk sabuk nedenlerle kin tutuyoki anlatsam gülersiniz
annemin benm evime geldğinde tv kumandasını alıp kanal değiştirmesi bile sorun bnm kocam için
neymş okadar rahat olamazmış damadın evinde

bu enbasit sorunlarımızdan biri
bengenelde hakaret yiyorum aileme ve kendime
elbet bana da sıra gelecek
sabrımı zorluyo çünkü
benm ekonomik özgürlüğüm de var neyine güveniyo oadar blemiyorum
öyle yetiştirilmiş annesi tarafından
sen erkeksin yaparsın diyo hep kayınvalidem  :caca:

CANIM BENİM  :sad1:
DEMEKKİ ONUN BABASIDA ÖYLEYMİŞ
ANNESİ DAYAK YEMİŞ VE KOCAMDIR DÖVER DEMİŞ
DEMİŞ ÇÜNKÜ EŞİN NE GÖRDÜYSE ONU UYGULUYO

SEN GÖZ YUMMA
GÖZ YUMMAKİ İLERDE SENİN KIZINDA SENİN KADERİNİ YAŞAMASIN  :sad1:

Demet_dk

NE DİYİM BİLMİYROUM ALLAH AKIL FİKİR VERSİNDE
BİRAN ÖNCE KENDŞNE ÇEKİ DÜZEN VERSİN

ODA KIZ BABASI
ONUNDA DAMADI VS OLACAK ONLARI DÜŞÜNSÜN BİRAZ

İYİ GECELER CANIM  :hello:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

cnm çok üzüldüm peki boşanmaya yanaşırmı ozamanda şiddet uygulamasın...allah yardımcın olsun cnm....

selmay

allahim yardimcin olsun cnm cok kotu bir durum karar senin ama böylede hayat gecmezki cnm yolun basindasan ailen destekse ailene dön bence cocuk olunca dha kotu sonuclar cikicak mutsuz bi ortamda buyumesi ii degil ,belki zaman daha guzel gunler gösteriri rabbim hayirli insanalarla karsilastirir belli olmaz sen dogru yoldukca oldukca ,,allah sabir versin uzme kendini aileni sakin birkama onlari dinle  :amin: :amin:

ponçik

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 29 Mart , 2011, 01:55:02

kayınvalidem de şöyle bi çözüm üretti sağolsun
ben de onlara hoşgeldn demeyecekmişim ödeşecekmişiz
kendi oğunu düzeltemiyo beni bozmaya çalışıyo

herşey aileden geliyo onu erkek erkek diye yetiştiren de anası zaten  :violent1:

çok önemli bir konuya değinmişsin bence, herşey ailede bitiyor
kayınvaliden ne kadar yanlış yaptığının farkında bile değil, oğlunun yaptığının yanlış olduğunu biliyor ama sonuçta oğludur, haksız diyemez , dolayısıyla senin ona uymanı sağlamaya çalışır, seni bozar, karakterini bozar vs...

Allah hepinizin, hepimizin yardımcısı olsun , böyle zor durumlarda O'na sığınmaktan başka ne yapabilir ki insan  :amin:

**yeliz**

ahhh şu genç çiftlerin arasına giren ,yapıcı olmak yerine yıkıcı olmayı tercih eden büyüklerden nefret ediyorummm :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: