27 Nisan , 2024, 16:42:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

» Ŧıѕıʟтı « 'nin Yemek Günlüğü :)

Başlatan hüzünden_gelme, 28 Aralık , 2010, 01:08:32

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 31 Aralık , 2011, 01:20:58
kara lahana,bir de hamurlu tavuklu bi yemekleri vardı  çok kötü gelmişti bana vıcık vıcık

hamurlu bı yemek mı  :igrenc: karalahanıyı severımde  hamurlu  :igrenc: :igrenc:
sende mı bartında oturuyosun

ayy hoşgeldınız kızlarr sohbetımıze  :k06: açıldı garılag pazarından muhabbett bakalım neyle bıter  :k06: sekonun agzını arayyım bı su yemek konusunda  :k06:

hüzünden_gelme

ANNEMLE BUGUN ÇARŞAF BÖREĞİ YAPIYORUZ  :hungry: :hungry:

:occasion5: :occasion5: :occasion5:

hüzünden_gelme

İki Renkli Pastam  :hungry:

Bu aralar canım bisküvili tatlıları çok istiyor. Ne yapabilirim diye düşünürken bu tat geldi aklıma.Tarifi hatırlamaya çalıştım , sanırım böyle bir şeydi. Ama tadı gerçekten çok güzel ve yapımı çok pratik.

MALZEMELER

1 adet PETİBÖR KAKAOLU bisküvi
1 adet PETİBÖR SADE bisküvi
1 litre  süt
2 Çorba kaşığı Margarın
1 Su bardağı Un
1 Su bardağı Şeker
4 Yemek kaşıgı kakao
1 yumurtanın sarısı

Yapılışı :

İlk önce Pasta sosuna : Un , Şeker ,Kakao yu karıştırdım bir tencerede daha sonra sütü ekledim iyice karıstırdım topaklanmaması için daha sonrada yumurtayı ekledım. sonrada ocaga alıp yavas yavas karıstırdım kıvamına gelince göz göz olunca margarını ekledım tekrar karıstırdım

Daha sonra dikdörtgen bır kek kalıbına bisküvilerimizi kremaya batırıp bir kakaolu bir de sade olacak şekılde dizdim.. dikdortgen kalıbı olmayanlar borcam veya tepsıyede dik olacak şekılde dizebilirler  ;)
Buzdolabında birkaç saat beklettim Çapraz şekilde keserek de servis yaptım AFİYET OLSUN  :flowers:

derbeder

ozgecimm evde oldugun nasilda belli oluyor, dokturuyorsun  :opucuk:  :nazar:

ben biskuvili pastalari genelde severim, basit ama lezzetli oluyor. ellerine saglik cokta guzel gozukuyor  :hungry:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

hüzünden_gelme

canımsınn sağol bitanem  :opucuk: senin kadar olmasa yapıyoruz bişiler  :opucuk: bence sende aç bı yemek gunlugu senden öğrenecegım çok seyler olabılır  :occasion5: :occasion5:

hüzünden_gelme

İNANMIYORUMM YAAAA  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: AZ ÖNCE NETTEN TARİFLERE BAKIYORDUM KENDİ YAPTIGIM TARIFLERI RESİMLERİYLE BİRLİKTE ÇALINMIS  :cildir: :cildir:   :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
KİMBİLİR BAŞKA HANGİ TARİFLERİM ÇALINDI  :cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:

qonca

bende yapıyorum iki renkli pastadan

hem çok pratik hem lezzetli oluyo

ellerine sağlık canm :icon_thumright:

suzannn

SENDE DERBEDER GİBİ İMZA AT CANIM O ZAMAN ALINTI OLDUĞU ANLAŞILIR

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 05 Ocak , 2012, 18:43:55
SENDE DERBEDER GİBİ İMZA AT CANIM O ZAMAN ALINTI OLDUĞU ANLAŞILIR

bundan sonra öyle yapıcammm valal 

biraz emeğe saygı yaa  :cildir:

nisan rüzgar

ellerine saglık canım nefis gözüküyo :) en kısazamanda deniycem çok severim bende pasta cesitlerini

hüzünden_gelme

Alıntı yapılan: nisan rüzgar - 09 Ocak , 2012, 23:42:15
ellerine saglık canım nefis gözüküyo :) en kısazamanda deniycem çok severim bende pasta cesitlerini

dene tabi canım harıka bir lezzet  :hungry:

hüzünden_gelme

Çok sevgili Yemek Günlüğüm uzun bır süre UN,ŞEKER,TUZDAN uzak duracagım için pek ugrayamam sana..
artık diyet yemeklerımı paylasacagım   :muzz: :muzz:
Eskı sayfalara bakmamam lazım  :k06: 1 yada 2 ay grevdeyım  :k06:

hüzünden_gelme

Tarçinlı Kurabıyem  :hungry:

Malzemeler :

125 gr margarın
1su bardağı nişasta
4 yemek kaşıgı pudra şekerı veya tozşeker ( ben pudra sekerı kullandım)
1pk kazartma tozu
1 tatlı kaşığı tarçın
1 adet yumurta
aldıgı kadar un

Üzeri için : 1 su bardağı şekere 2 yemek kaşıgı tarçın ( çay bardagında kullandım ben ) karışımları

Yapılışı :

Öncelıkle oda ısısındakı yagımızı bır kaba alıyoruz daha sonra yumurtayı kırıyoruz , Nişasta ilave edıyoruz ardından pudra şekerını de ılave edıyoruz . daha sonra tarcını koyuyoruz sonra yavas yavas unu ekleyerek yoğurmaya başlıyoruz hamurumuzu ..
daha sonra cevız buyuklugunde hamurdan parcalar alarak yuvarlıyoruz elımızde tepsıye dızdıkten sonra önceden ısıtılmıs 170 derecelık fırında 10- 15 dk arasında pişiriyoruz ..

tarcınlı kurabıyeler piştikten sonra üzeri için hazırladıgımız karısımlara bulayıp servıs yapıyoruz

not: ben pişmeden tarcınlı sekerlı karısıma bulayıp öyle attım fırına öylede guzel oluyor tercıhe kalmıs bırsey  ;)
afıyet olsunnnn  :opucuk:

hüzünden_gelme

sağolasın canım  :opucuk: gercektende öle oldu agızda dağılan kıyıl kıyıl oldu :hungry: sıcakken daha güzel herkese tavsıye ederım bu kurabıyeyı  :hungry:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: sekerlik - 01 Şubat , 2012, 10:56:31
Alıntı yapılan: Nar Çiçeği❀ܓ - 31 Ocak , 2012, 14:36:52
sağolasın canım  :opucuk: gercektende öle oldu agızda dağılan kıyıl kıyıl oldu :hungry: sıcakken daha güzel herkese tavsıye ederım bu kurabıyeyı  :hungry:
Ya ben nedense kurabiye yapmaya üseniyorum
Şu hazır satılanlar varya her çeşidinden var damla çikolatali,tarcinli,un kurabiyesi
onlardan almayı tercih ediyorum genelde  :)

kesinlikle katılıyorum bende
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...