Prolaktin Hormonu Yüksek Olan Var mı?

Başlatan daisy, 16 Ocak , 2008, 11:30:30

« önceki - sonraki »

Rabis

belirtisi ne kizlar prolaktin fazlaliginin?
:)

havva nur

iki cocuk annesiyim 25 yasindayim kizim 6 oglum 5 yaklasik iki senedir cocuk istiyorum sorun olmadigi halde oluyor.tabiki allahim ilk once olmayanlara versin . :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

niles1983

Yine güzel bi haber inşallah hemen hamiş olursun canım benım çok sevindim.Benimde prolaktinim yüksek çıkmıştı 1 aydır dostinex kullanıyorum ilacımda yenı bitti ama tekrar tahlil yaptırmadım. buarada değer aralıklarının okadar oldugunu bilmiyodum ben çünkü benmki 32 çıkmıştı yüksek demişti doktor.

Adetimde çok düzensizdi ama çok şükür bu ay 31 gün sonra oldu 5 martta olmustum 5 nisanda tekrar oldum. sevincten uçtum hiç böyle tam günde olmamıstı. inşallah yumurtlama dönemimin zamanını doğru hesaplar bu ay hamiş olmayı başarırım
Rüzgar Emir'im güzel oğlum seni kuçağımıza alacağımız günü iple çekiyoruz...

niles1983

Rabişcim belirtilerinin hepsini bilmiyorum ben ama en başta adet düzensizliği yapıyo ve hamile kalmayı kesinlikle engelliyo... 
Eğer prolaktin çok yükseksede göğüslerden süt geliyomuş
Rüzgar Emir'im güzel oğlum seni kuçağımıza alacağımız günü iple çekiyoruz...

Rabis

tahlili adet donemindemi yaptirmamiz gerekiyo?
:)

bebişim6161

CANIM BENDE AYNI SEKİL DEYDİM PROLAKTİN HORMONUM 59,36 ÇIKMISTI VE GÖĞÜSLERİMDEN SÜT GİBİ BİŞEYLER GELİYODU AMA AKMAZDI BEYAZ KATIYDI VE DOKTORA GİTTİM DOPARGİN İLACI VERDİ NETTE ARASTIRA BİLİRSİN ÇOK İİ GELDİ AMA BEN OPNU DAHA BULAMADIM SINIRLI Bİ İLAÇ O YÜZDEN SUAN HORMONLARIM ÇOK YÜKSEK AMA ALAMIYORUM SADECE İST. DA BULMUSTUK

**Gül**

Bende dugunden once doktora gitmistim Dogum kontrol hapi icin. Doktor bazi tahliller istedi> Ve benimde prolaktin hormonum yuksek cikmisti. Bir ilac verdi ismini hatirlamiyorum (Saglik karnemi bulursam yazarim) 4 tanelik bir ilacti haftada bir defa aliyordum ve bir ayin sonunda normal degerlerine donmustu. Birdaha olcturmedim. Ama tekrarlamadi sanirim cunku korunmayi biraktiktan sonra bebis geldi.  Bende cok arastirmistim o zaman. Doktorunda soyledigine gore birkac sebepten oluyormus. Bunlar: Hamilelik, Goguslerin asiri uyarilmasi ve hipofiz bezinin yakininda olasi bir sorun. Onun icin kafa filmide cekilmisti benim. Bir sorunda cikmadi. Ama bildigim kadariyla cozulmeyecek bir sorun degil. umarim sizde en kisa zamanda kurtulur bebislerinize kavusursunuz  :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

sevde-

reglimin 3. günü yaptırdığım hormon testinde(hormon testlerini adetin 3. günü yapıyorlar genelde akşam sabah farkı yok) prolaktin hormonum 75 çıkmıştı 2 ay dostinex kullandım (yani toplam 4 hap içtim zaten her bir şişede 2 tane var)2. ayın sonunda 3 e inmişti hormonum ondan sonra hiç o kadar fırlamadı.doktorunuzu değişmenizi tavsiye ederim doktor çok önemli.
Oyuncağın Kırıldı Diye Üzülme Çocuk ..! Büyüyünce KaLbini Paramparça Yapacaklar !

bebişim616161

31 Ağustos , 2010, 07:48:20 #248 Son düzenlenme: 31 Ağustos , 2010, 09:22:07 bebişim616161
benm prolaktin hormonum bu ayda çok yüksek çıkktı yaaa59.25  ve yine çıkmıstı zor düşmüştü aynı sıolacak sanırım adet düzensizliklerim var bi ayın 10 .6. 29.24 böle sürekli değişiyo hangi gün olacağı belli değil hemde basladı 10gün süürmeyebide pko kistim var ve doktorum bana yeterli tedaviyi vermiyo sürekli doğum kont hapı verip yolluyo güya kist tedavisi için sadece onu kullanabilirmişz baska tek tedavi yokmus ve bide rahim filmi çektirmiştim ama bişi söylememişlerdi hem rahmim ters hemde çocuğa hazır dğilmiş BUARADA  İLTİHATSIZ OLURMU İLTİHABIMDA ÇOOOK VAR  ya bilgisi olan yokmu neyapmam lazım HERSEY BEBEĞİMİN OLMASI NA EN GEL BİLİYORUM İŞTE
ha bu arada 6-7 ay önce yumurta çatlama iğnesi yaptırdım genbe yok ya kendimde n süphe etmeye basladım

bebişim616161

ya anlamadığım bişi var neden morALİM bozuık olduğu zaman bir allahın kulu yanımda olmuyor

bebişim616161

yani cwplarınız içinn çokkk sağolunnn

ceylin eslem

canım hemen celallenme  dur hele biii millet uykudadır.bende yeni uyandım.yanında olmuyoz diye bişey yok.sende soruyu sorar sormaz cevap bekliyosun accik bekle  :dontknow: .gelelim soruna bende birzamanlar ayı şeyi yaşadım prolaktinim yüksekti göğüslerimden süte benzer bir sıvı geliyordu hatta.doktorum bana şimdi ismini hatırlamıyorum ama haftada 3 gün kullanılan bir hap vermişti.o ilaç prolaktinimi düşürmüştü.sütümde gelmiyordu artık.sen öyle panik yapma doktorun içine sinmiyorsa başka doktora git. pralakti sorununu biran önce halletmen gerekiyor. yoksa yumurtlamanın dengesini bozup adetlerde düzensizlik yaratıyor.kisti yok edici ilaçlarda var.iyide anlamadığım rahim filminin sonucunu sana nasıl söylemezle ki.senin bunu bilmeye hakkın var ne zorlukla çektiriyorsun rahim filmini sorsaydınya doktoruna. nereye gidiorsun bilmiyorum ama bence iyice araştır etrafından kendine çok iyi bir doktor bul ve özel muaynesine git.sen önce bu problemlerinden kurtul.genede çok karamsar olma şunu bence düşün bütün bunlar cansıkıcı olsada tedavisi mümkün olmayan şeyler değil.

βαlκιz

geçmiş olsun canım pko için neden sadece dogum kontrol hapı veriyo başka ilaçlarda var
allah allah başka doktoralara gitsen
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ponçik

bebişim6161 sana cevap yazılmayınca köpürüyorsun ama , cevap yazılalı 15 dk.olmuş ortalarda yoksun  8)

kahraman

evet cok stres yapıosun bence cnm..takma kafana
bu duyguyu banada yaşat Allahım