Bebişlerimizi Tanıtalım (Adları, Ay Veya Yaşı, Boy ve Kiloları)

Başlatan juclea, 16 Ocak , 2010, 15:39:09

« önceki - sonraki »

DER!N

Tecrübeli annişler bu ara kiloya taktım kafayı  :'(

Selen 5 ay 2 günlük 6800gram 72cm.

Diş falan yok kaşıntıları sürüyor bolca da su akıtıyor.

Haricinde ters düz dönebiliyor emeklemeye çalışıyor.

Agucuk bugucuk sesler çıkarıyor.

Gözlemlediğim şeyler bunlar Doktorumuz her şeye normal diyor.

Sizce gelişimi nasıl?

serra_emine

derin saglıgı yerınde olduktan sonra hastalıgı olmadıktan sonra hiiiiççç zayıftı şişmandı kafaya takma derım ben...kı dedıgıne gorede normal zaten..benımde kızım 16aylık 10 kıloydu hasta olunca 9250 ye düştu bu ara.zayıf zayıf dıyenden geçilmıyor küçükmüş zayıfmış çok bılıyor bu mıllet...bende zayıfta olsa şişmanda olsa hasta olmadıktan sonra önemı yok dıyorum..turp gıbı maşallah arada üşütmanın harıcınde yanı tabii...boşver yanı takma kafana ıyı senınkı daha alır verır çok degişir...
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

DER!N

hamd olsun sağlığı yerinde şimdiye dek soğuk algınlığı falan da omadı.

sık ve az yiyor sanırım o yüzden az kilo alıyor doktor boyuna gidiyor diyor ama bilemiyorum

3200gram 49 cm doğmuştu

çağınım

gülşah ne güzel öyle bi imkanın varsa keçi beslemek gibi taze taze doğal en azından

ben mayalıyorum aslında yoğurt falan ama genelde sulu oluyo ki doğru mayladığımı sanıyorum ama istediğim kıvamı pek almıyo o yüzden genelde hazır veriyorum  ::)

azra35

arkadaşlar sizinle bişey paylaşcam biliyosunuz benimki pütürlüleri yemiyo bugün çıldırttı beni kıymalı tarhana çorbası yapmıştım yemedi artık sen beni üzüyosun yemiyosun dedim bağırdım ağladım o koca kase pütürlü çorbayı nasıl iştahla bitirdi anlatamam size valla bi kaşık bile kalmadı şaşırdım galiba anlıyo beni çok şükür inşallah böyle devam eder :nazar: :amin: :nazar:

azra35

Demet_dk

azra35

çağınım

azracım demekki ağlamanın etkisi oldu anlıyolar anlamazlarmı bilmiş hepsii  :k06:

evet yaa görelim mustafişi bende çok merak ediyorum paşamızıı

azra35

çağınım

azra35

azra35

çağınım

bende iyiym çağında uyuyodu uyandı yemek yicek birazdan

tarifi veriyim canım

250 ml mama içine 5 adet bebe bisküvisi 1 tatlı kaşığı reçel peynir tuzu çıkarılmış rondoda 2 günde bi ceviz ve siyah kayısı çekiyorum iyice onuda katıyorum 1 gün yumurta var bi gün yok karıştırıyorum hepsini pekmezi kahvaltıdan önce verşyorum artık biraz bekliyorum öyle yediriyorum kahvaltısını

bazende ben mamasız yapıyorum yani normal yediriyorum katı olarak kahvaltılıkları portakal suyuyla çilek suyuyla

azra35

canım benimki şöyle bi yorumla :portakal suyuna 1 tatlı kaşığı labne peynir,1 tatlı kaşığı pekmez,yarım yumurta,3 bisküvi karışımı bitiriyo azmı sence yoksa 9. ayı bekleyipmi arttırıp başka şeyler ekliyim ne dersin tatlım