27 Nisan , 2024, 18:01:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

buda benim minik prensim umut"umun sayfası...

Başlatan cute_00, 10 Kasım , 2007, 21:57:06

« önceki - sonraki »

sevda

Busecimin de dediği gibi dr lar 7 günü normal kabul ediyorlar mesela ama bizdede aynı sorun olunca saf zeytinyağı veriyorduk önceleri 1 çay kaşığıydı büyüncede 1 tatlı kaşığına dönüştü vermelerimiz...

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: cute_00 - 29 Kasım , 2007, 15:07:15
Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 29 Kasım , 2007, 07:11:51
Sonaycim afedersin   :'(  sayfaya baktim esra zanettim ismini ...

Oku annesi oku bu kuzuya nazar deger  bizede nazar degiyor bende surekli elimde  kitap ne varsa okuyorum nazar duasi bilmiyorum ama her duayi okuyupallahim sen duami kabul et bebegimi nazarlardan koru sakin diyorum  :amin: :amin:

hiiç önemli  değil  olur  bölee  özüre  bile  gerek yoktu... ;)
bende  nazar  duasıı  bilmiyorum...ama  onunyerine  ne  biliyosam hepsinii  okuyorum...akşama babamız  geliiyo  bide o  okuyo...ama   ne  kadar  okursak  okuyalım  genede  değiyoor    valla...bide   benim bebeğin  bi huyu  var...çok  kızıyorum bu  huyunaa...eve  birii  geldiği  zaman  çocuğu  uyandıramıyorumm...sürekli uyuyoo  ama  kimse  olmadığı  zaman  benii  yiyoo...uyumuyoo...zorla  kendine  nazar  değdiriiyo bu çocukk...gelenlerde  ne kdar  maşşallah  deselede  allah korusuun deselerde  göz  bu  değiyoor  işte...
bide  3  gündüür  büyüük bii  sorunumuz  var  altına  yapamıyo  bebeğim  çok zorlanıyo...ağlıyoo...şaşırdıım valla  ne  yapıcamıı...tam uykuya  dalıyoo  biir  den alayarak  uyanıyoo  ıkınıyoo  içim  parçalanıyoo  vallla...
ne yapabiliriim  bilmiyorum...
sonaycım nasıl oldu umut'un durumu ???

-Butterfly-

sevdacim demek orada 7 gunu normal buluyorlar burada 5. gun bebekte kabizlik devam ediyorsa kesinlikle dr. bana ulasin ben gerekli olani soyliyecegim size diyor. buyuk insan icin bile 5 gun disariya cikartamam durumu ciddi bir sorun olarak kabul  ediliyor hatta 7. gunde ciddiyet zehirlenmeye kadar goturebiliyormus!!!

evet o zeytin yagi duydum ama acikcasi cok mantikli gelmedi bana ben fitil kullandim fitilden 10 dakika sonrada zaten cok rahatliyor ve rahatca  yapabiliyor :)))

sevda

Evet busecim bizim dr böyle demişti o zamanlar ordan aklımda kalmışşş yaa biliyormusun busemmm sedat söylemişti askerliğin hani ilk acmiliği varya işte  bir arkadaşı 20 gün çıkamamış wc o zamanlar ya düşünnn ne kötü bir durum genelde bir çoğuda yaşıyormuş stresten yemeklerden gidemiyormuş ben duyunca şok olmuştum nasıl yani diyee... :-ooo

Benim bir kız arkadaşım varr oda dışarıya çıktığında yada tatile gittiğinde yapamıyorr eve gelinceye kadar karnım şişiyorr diyor ve çok rahatsız oluyorum diyorr ben bunuda ilk defa duyunca  :-ooo bööölee olmuştum...

Bu arada konuya dönecek olursak ben de fitili kullandım ama zeytinyağını içirip eğer fayda etmediyse fitili koymayı pek sevmiyorum ben yaaa... :-[ alışamadım ona benn... :-\

cute_00

Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 29 Kasım , 2007, 21:25:35
sonaycim

ne guzel seninki uyuyor biri geldiginde benimkide uyumuyor demekki senin bebegin gurultuden hoslaniyor benimkide aksine  sessizligi seviyor..

bebeklerde zaman zaman kabizlik problemi olabiliyor canini sikma  ..
bebegin sadece senimi emiyor?
baska bir seyler veriyormusun?

5 gune kadar kaka yapmamasi normal eger 5 gunu gecerse dr. irtibata gec ozaman dr. buyuk bir olasilikla sana fitil verecektir..bizdede ayni seyler olmustu ama dr, oncelikle sunlari denememi istedi..

1. popdan olculen  ates olceginin ucuna vazelin surmemi ve poposunun ucuna ates olcegiyle masaj yapmamami istedi ..

2. kakasini ypmaya calisirken bacaklarini kaldirarak  ikinmasina yardimci olun dedi..

3. en son care fitil..

opuyorum guzelimi insallah  duzelicek...
merhaba buse;
bebeğim  sadece  beni  emiyor  başka  bişey  vermiyorum...yanlız  bir  kaç  gündür  papatya  çayı  veriyorum  rahatlasın diye...cuma  günü  doktora  gittim...oda  senin gibi  5  yada 6  gün  yapmaması  çok  normal dedi...ama bebeğim  2  gündür  azda  olsa  yapabiliyo...tatmin etmiyo  beni  gerçi  ama  hiç  yapamamasından  iyidir...doktoor  sürekli  masaj  yap  dedii  rahatlat  onu  dedi...dediğim gibi  2  gündüür  birazdaha  rahat  ve  huzurlu  sanki...doktor  6  günüü  geçerse  getiir biz  yaptırıız  dedii...umarım  yoluna  girer...en kısa  zamanda...tşk  ederim  bende  seni öpüyorum...

sevda

Evet güzelim papatya çayı ve rezene çayı yada karışık bitki çayını verebilirisin sıvı takviyesi onlar için gerekli olabiliyor bu kabızlık dönemlerinde bende çok yaşadım özeleikle 1 yaşından sonra inek sütünü verdiğim zamanlarda halen yaşayabiliyorum ara ara... ;)

cute_00

bebeğim  bugüün  2  gün üserine  çok  güsel  kakasını  yaptı... :hieyt:  :hieyt: yaptıktan sonra  yüzündekii  gülümsemeyii  görmenizi  isterdiim..okadar  rahatladiki  kendine geldii bebeğimm.. :nazar: bende  çok  rahatladım  valla.. :occasion14:

duru boncuk

sonay cım çok sevindim yaaa :hieyt: :hieyt:onlar yapınca biz yapmış kadar oluyoruz gerçekten o gülüşünü allah eksiltmesin hiçç :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

cute_00

Alıntı yapılan: özgül-duru - 03 Aralık , 2007, 22:31:16
sonay cım çok sevindim yaaa :hieyt: :hieyt:onlar yapınca biz yapmış kadar oluyoruz gerçekten o gülüşünü allah eksiltmesin hiçç :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

AMİN... :amin: ÖZGÜLCÜM  ÇOK TŞK  EDERİM...DARISI  BU  SIKINTIYI  ÇEKEN BEBİŞLERİMİZİN  BAŞINA...
BUGÜÜN  GENE  ZORLANIYORUZ  BİRAZ AMA  OKADARDA  OLSUUN ARTIKK...
ÖPÜYORUM SENİ... :opucuk:

cute_00

Alıntı yapılan: sevda - 29 Kasım , 2007, 23:20:08
Busecimin de dediği gibi dr lar 7 günü normal kabul ediyorlar mesela ama bizdede aynı sorun olunca saf zeytinyağı veriyorduk önceleri 1 çay kaşığıydı büyüncede 1 tatlı kaşığına dönüştü vermelerimiz...
MERHABA  SEVDA...BANADA  HERKEZ ZEYTİİNYAĞI İÇİR  DEDİİ AMA  BEN  KÜÇÜK DİYE  VERMEK  İSTEMEDİM...BEBEĞİM  2  AYLIK  OLDU...VERMEMİN  Bİ SAKINCASI  VAR  MI  ACABA... ??? ???
BİRDE...BİYERDE  OKUDUM...ZEYTİNYAĞINI  VERMEDEN  ÖNCE  TAVADA  YAKIP  ÖLE VERİYORMUŞUN  ASİDİNİ  ALSIN  DİYE...DOĞRUMUDUR...EMİN  OLAMADIM  VERMEDEN ÖNCE  SORMAK İSTEDİM..SEN NASIL  VERİYODUUN...

duru boncuk

sonaycım zeynep durununda küçükken kabızlık sorunu vardı 8 gün yapmadığı bile oluyordu her yolu denedimm hatta bir kere zeytinyağı verdim çay kaşığıyla çok işe yaradı zeynepte sanırım 2 yada2.5 aylık falandı kakasını çok güzel yaptı o gün ama bir süre hep midesi kalktı sanırım ağır geldi ama yakarak verildiğini hiç duymadım ben bide bizim doktorumuz kulak çubuğunu yağa batırıp hafifçe poposuna sokmamı söylemişti eğer yine yapmazsada fitilden bu kadar korkma hiç bir zararı yok 48 saati geçince ver dedi çocuğun yapamamasından daha iyiymiş ama şimdi ek gıdalara başlayınca o sorunumuzda bitti çok şükür artık yapıyo hemde berbat kokuyooo :laughing7: :laughing7: :laughing7:

umutu ve seni  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:kendinize iyi bakın

cute_00

Alıntı yapılan: özgül-duru - 04 Aralık , 2007, 14:46:53
sonaycım zeynep durununda küçükken kabızlık sorunu vardı 8 gün yapmadığı bile oluyordu her yolu denedimm hatta bir kere zeytinyağı verdim çay kaşığıyla çok işe yaradı zeynepte sanırım 2 yada2.5 aylık falandı kakasını çok güzel yaptı o gün ama bir süre hep midesi kalktı sanırım ağır geldi ama yakarak verildiğini hiç duymadım ben bide bizim doktorumuz kulak çubuğunu yağa batırıp hafifçe poposuna sokmamı söylemişti eğer yine yapmazsada fitilden bu kadar korkma hiç bir zararı yok 48 saati geçince ver dedi çocuğun yapamamasından daha iyiymiş ama şimdi ek gıdalara başlayınca o sorunumuzda bitti çok şükür artık yapıyo hemde berbat kokuyooo :laughing7: :laughing7: :laughing7:

umutu ve seni  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:kendinize iyi bakın

ayy  canım  benim  8  gün  nasıl  dayandı  kıyamam  ben ona...allahtan bizim ki  2 günü  aşmıyo...yoksa  no  o neden  bendayanabilirdim...
kulak  çöpüne  zeytiin yağı sürüp  pposununa  sürdüm  ama  işe yaramadı  bende...şimdilik  iyi  yapabiliyo...gene  yapamadığı  zaman çay  kaşığıyla  veririim  zeytiinyağı  nı  artıkk...oda  olmazsa  fitiil  alırıım  başka  çarem  yok...çünkii ben  dayanamıyorum  2  gün  yapamadığında  sen ne  yaptıın  çok  merak ediyorum...şimdii  herşeyiin yolunda olduğuna  çok  sevindiim  valla yeterkii yapsınlarda  isterse  berbat koksuun.... :k06:
bizde  senii  ve zeynebi  kocaaman  öpüyoruz... :opucuk:  :opucuk:

-Butterfly-

canim  benim dr. birde bana demistiki eger sende kabizlik problemi varsa bebektede olur demisti onun icin bol bol lifli gidalar onermisti meyve tuketmeye ozen goster ve senin bebegin sadece anne sutu aliyor anne sutu hazmi en kolay besindir sanirim bebeginin problemi tamamiyla sana bagli bir problem insallah en kisa surede atlatirsin..

cute_00

buse  ozaman  tamamen benden kaynaklanıyo....çünkii  ben  1  haftadıır  falan  zorlanıyorum...mantıklı  aslında  bebeğim  sadece  beni emiyo...başka  bişi  yemiyorki...kabız  olsun...saol  yaa  aydınlattın beniii... :flowers: öpüyorum  seniii  çokkk.... :opucuk:  :opucuk:

-Butterfly-

ne demek sonaycim ayni seyleri bende yasadim ayrica bende bagirsak temebbligide var o yuzden benden cok kaynakladi  hamilelik boyunca hele tam bir kaostu  inanilmaz zor bir donem gecirdim  onun icin sana soyle kisaca bir lifli gidalarla ile ilgili bir kac oneride bulinim..

Çözünür liften zengin yiyecekler, yulaf kepeği, fasulye, bezelye, kepekli pirinç, arpa ve turunçgiller ve meyve cesitleri yulaf ile soyulmamis bir arum ise cok is yeriyor ...

bol sans  canimm...

optumm...