Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

DER!N

hıı su kıvamında demişsin kıvamı süt gibi belki biraz daha koyu ama rengi sanki süte su karışmış gibi

AککORTįє

anladım canım.

benim göğüslerim şimdiden hatta 1 ay öncesinden çatladı yani çatlama buysa umarım doğumdan sonra çok fazla bir sıkıntı yaşamam. emecek her halukarda emecek alternatif yok  ama şimdiden çatlaması normla mi acaba? yani uç kısmı ortadan azcık yarıldı beyaz kısım görünüyor ve bu tam 1 ay önce bu hale geldi

Demet_dk

Alıntı yapılan: __Eciş'in Anniş'i__ - 05 Ocak , 2010, 17:30:27
Ben her türlü sıkıntıyı hamileliğimden itibaren yaşadım bir çoklarınız bilir kayınvalidem yaklaşık 2 ay yanımda kaldı düşündükçe geriliyorum her neyse.

İlk günler direkt bem beyaz süt gelmiyor bir kaç gün su rengine yakın bir sıvı geliyor daha ilk günden sütün midesini tutmuyor baksana su gibi dedi durdu ne kadar anlattımsa da o sıvının kuvvetli bir antikor olduğunu anlatamadım. Bir tanıdıkları varmış kadının sütünün üstü iki parmak yağ tutarmış bunları anlattı defalarca en sonunca azarladım herkesin içinde söyleyip durduğu için herkesin içinde azarladım. Zaten gerginim lohusalık işte dikiş bir yandan terlemek bir yandan ev hamam gibi oluyordu sayelerinde ve lohusa terini bilirsiniz mahvoldum.

En son günler sütüm gündüz yeterli oluyordu gece yetmiyordu anlıyordum göğsüm yumuşuyordu adımı suluk taktı kayınvalidem. :) ya sabır diye diye 20 günü tamamladık en son annemin kalbini kırıp gitti. Hamd olsun diyorum gitti çok şükür. Gittiği günden itibaren sütüm hem gece hem gündüz yetmeye başladı stress ve üzüntü ne kadar önemli anlayın kalp kırmayacağım diye katlanmayın kimseye.

demek kadının sütü iki prmak yağ tutarmış vay beeeee
ya afedersiniz ama hangi mandırdanmış o bayan
o süt bi mucize ya niye laf ederler anlamadım
anne bilir bebeğinin doyduğunu baska kimse bilemez
hatta bebeği uyanmadan göğüsleri sızlamaya baslar kimseyi işinize karıştırmayın kızlar

burcum

gülfercim dr unuza nurse harveys i sor biz kısa bir dönem kullandık başka da ihtiyaç olmadı ALLAH a çok şükür  :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

< ESLAL >

geceleri benimde göğüslerim yumşuyo geceleri doymuyomu acaba kuzum ama çok kalıyo memede insaf yani koca gün emilince :-\

bu geceden itibaren yarım saatten fazla emzirmicem sonra çok gaz oluyomuş Allah korusun birde o dert çıkmasın  :amin: :amin: :amin:

birde kızlar devit 3 e nezaman başladınız ebe bana 10. gün başla dedi ablamda dedi ona 15. gün başlanır ???

Demet_dk

< ESLAL >

ferda

Alıntı yapılan: ezoo - 05 Ocak , 2010, 21:30:34
geceleri benimde göğüslerim yumşuyo geceleri doymuyomu acaba kuzum ama çok kalıyo memede insaf yani koca gün emilince :-\

bu geceden itibaren yarım saatten fazla emzirmicem sonra çok gaz oluyomuş Allah korusun birde o dert çıkmasın  :amin: :amin: :amin:

birde kızlar devit 3 e nezaman başladınız ebe bana 10. gün başla dedi ablamda dedi ona 15. gün başlanır ???

bende 15.günde diye biliyorum

unicornn

kıssslarrr be sabah sezeryana gidiyorum ve aşırı derecede heyecanlıyım
dua edin

βαlκιz

Alıntı yapılan: unicornn - 05 Ocak , 2010, 23:58:50
dua edin
hayırlısıylaa git gel allah yardımcın olsunn hayırlı dogumlar olsun inş. :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

AککORTįє

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: unicornn - 05 Ocak , 2010, 23:58:50
dua edin
canım dua ettım  :amin: :amin: rabbım kolaylık versın ınşallah saglıkla bebişi kucagına almak nasıp olsun  :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar:

мiŁenα.

allah yardımcın olsun ...all mınık prensesı gel ;D

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Alıntı yapılan: burcum - 05 Ocak , 2010, 19:18:04
gülfercim dr unuza nurse harveys i sor biz kısa bir dönem kullandık başka da ihtiyaç olmadı ALLAH a çok şükür  :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

Canım nurse harveys de gaz için mi birkaç yerde okudum ismini ama??

Zinco kullandım günde 3 kez 4er damla yazıyordu, korktum bir kez 2 damla verdim uyuyor şuan. İşe yaradı mı acaba? Yoksa günlerdir ykusuz olduğu için mi uyudu bilemedim. Ne sebeple olursa olsun uyusunda  :)

DER!N

Alıntı yapılan: ezoo - 05 Ocak , 2010, 21:30:34

Yarım saat nasıl emzirilirki dinlene dinlene emiyor benimki hele ilk günler iki çekip duruyordu şimdi biraz daha uzun emebiliyor.
Gece doymuyor mu derken öyle randımanlı süt olmuyor bende, gündüz mama veriyorum 2 kere arada emiyor geceye sütüm kalsın die böyle yapıyorum. Seninki gece emse bile ağlıyor mu? Gazı da yoksa göğüslerinde yumuşuyorsa henüz bol bol sütlenmemiş olabilirsin. Hem sezaryenlisin hem de yenisiniz doymadığını düşünsen bile gece de ağladıkça emzir artar canım.

d3'ü 15.günde başla tatlım bize o şekilde verildi herkes de böyle kullanıyor günde 1 kez 3damla.