Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

DER!N

Malumunuz 40+ 4 olmuştuk :)

En sonki Cuma günü kontrole gitmiştim açılma başlamış denilmişti ve ptesi tekrar kontrole çağırılmıştım.

Paşa paşa gittim :) Nstye girdim hafif sancılar vardı sonra vaginal muayene oldum 3cm'e çıkmış Cuma günkü açılma.

Doktorumla görüşmüş ebe hanım( doktorum 3-6 arası çalışıyor), tabii biz bunları yaaprken saat 11:30 olmuştu biz lay lay lom nstden çıktık olaylardan habersiziz.

Ebe hanım durumu anlattı sizi yollayamayız bu halde, doktorunuzla konuştuk yatış yapılacak dedi :)

Anam dedim bu kadar sancıyla doğum mu olur iyiymiş falan :)

Neyse saat 12:00 yattık bişey giydirdiler bana lacivert böyle püfür püfür :)

Serum taktılar takipe alındım.

Ebe kontrol edip edip gitti, bu arada lavman yapıldı hiç korkmayın kolay bişeymiş o. ;)

Saat 14:00 küsur suni sancı vermeye başladılar önce hafif hafif oldu 14:30da doktorum geldi ben yalvarmaya başlamıştım sezaryen istiyorum diye :)

Dur kontrol edeyim dedi 7 cm olmuş açıklık, 10 cm olana kadar kaç saat geçer dedim hemen hemen 1 saat dedi.

Yok dayanamam o kadar alın beni sezaryene dedim  :k06: bu arada kısa aralıklarla geliyordu sancım.

Eşinle konuşup geleyim, sen ne dersen onu yaparız dedi gitti, dışarıda konuşmuşlar yazık bu şekilde sezaryen olmasın demiş doktorcum geri geldi.

Hadi artık dedim bağırıyorum tabii :))

Suyumu patlattılar hadi doğuma dediler.

Saat 14:45 doğumhaneye çıktık kontrol etti tekrar süper dedi çok iyi tepki vermiş vücudum suni sancıya 15:15te dikişler dahil doğum bitmişti.

Kızım kordonu kesilmeden doktorun yakasını sıkı sıkı tuttu görmeniz lazımdı süper bir şey.

İşte bu bizim hikayemiz.  :k06:

мiŁenα.

AYYY YEMIN EDERIM TUYLERIM DIKEN DIKN OLDU....

CANIM BENIMM NE GUZELL SUAN KIZINI BENIM YERIME MINIK BIR OPUCUK KONDUR....

BEN  OLSAM DIREK ISIRARAK BASLARDIMDA :laughing7: :laughing7:

AYYYY YETER DIYORUM BENDE OGLUMU KUCAGMA ALMAK ISTIYORUM...

INS BAHTI GUZEL OMRU UPUZUN OLUR...IYILIKLERLE DOLU OMRU OLUR..KOTULUK YAKININDAN BILEM GECMEZ :amin:

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

:y25: :y25: :y25: :y25: :y25:
ayyy çok güzel çok duygulandım  :crybaby2: :crybaby2:

Allah'ımın kudreti işte meleğine kavuştun ya hepsi bitti gitti işte Yaradanım bizlerede nasip etsin inş.  :amin: :amin:

rabbim uzun sağlıklı ömürler versin yavrucuna hayırlı evlat olsunlar inş. :amin: :amin: :amin:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

allahımmmm ne kadar güzel bi duyguu  :y25: :y25: cok duygulandım canımmm  :crybaby2:
allah uzun ömürler versin melegine sansı bahtı herzamn acık olur inş
rabbim bize de nasip eder inşş bebişimizi saglıcakla kucagımıza almayı  :amin:
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

βαlκιz

ne güzel kolayca atlatmışın dogumu zor olmamış allahım herkeze hayırlı dogumlar nasip etsin zorlaştırmasın inş. :amin: :amin: :amin: :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

mavibalon

Canım maşallah doğumun çok kolay olmuş.
Allah bize de kolaylıkla doğurabilmeyi nasip eder inşallah.

мiŁenα.

ferda

allah uzun sağlıklı ömürler versin bu arada dikişlerin ne alemde

burcum

ayy canım derincim gözlerim doldu okurken ALLAH analı babalı büyütsün kokla mis kokulunu yerime resminiiii istiyorummmmmm

AککORTįє

EZGİCİM; son zamanların ya hayatım artık her durumun skıntılı ben bile bu durumda ne sıkıntılar yaşıyorum sorma daha 8 ay 10 günlüğüz, ki senin son zamanların çok iyi tahmin edebiliyorum . Rabbim hakkında hayırlısı neyse onu versin ve lütfen son zamanlarında canını sıkacak kişilerin yanında pek kalma. ondan ki sözüm AYŞEYE!

AYŞECİM;sürekli saçma sapan düşünceler üreten kişlerle fazla münasebet içinde olma mümkünse,  olur mu canımm???  sen sadece doktorun tavsiyelerine uy! öteki uarılara da he de geç lütfen!!

GÜLFERCİM; Rabbim inş bu duyguları hayırlsıyla banada bebiş bekleyen tüm arkadaşlarımıza nasip etsinn, müthiş birşey...  Yüce Yaradanın mucizesi....  sağlıkla huzurla büyüsün  ecrinimiz inş  :amin: :amin: :amin:

defne8383

KIZLAR BİZ DE BUGÜN DOKTORA GİTTİK DAHA KANALA GİRMEMİŞ 3320G OLMUŞ :nazar:
EZGİCİM DOKTOR SANCILARI DOLAYISIYLA DOĞUMU BAŞLATABİLMEK İÇİN:HERGÜN 1 HATTA 1.5 SAAT YÜRÜ,SICAK SUYA OTUR VE DUŞ AL,DUVARA YASLANIP EĞİL KALK VE NEFES ÇALIŞ DEDİ.BU ARADA MERDİVEN İNİP ÇIKMAKDA İŞE YARIYORMUŞ İSTERSEN DENE DİYE YAZDIM BEN YAPABİLDİĞİM KADAR YAPICAM
ALLAH HEPİMİZİN HAKKINDA HAYIRLISINI VERSİN :amin:

unicorn

Alıntı yapılan: defne8383 - 13 Aralık , 2009, 00:48:22
KIZLAR BİZ DE BUGÜN DOKTORA GİTTİK DAHA KANALA GİRMEMİŞ 3320G OLMUŞ :nazar:
EZGİCİM DOKTOR SANCILARI DOLAYISIYLA DOĞUMU BAŞLATABİLMEK İÇİN:HERGÜN 1 HATTA 1.5 SAAT YÜRÜ,SICAK SUYA OTUR VE DUŞ AL,DUVARA YASLANIP EĞİL KALK VE NEFES ÇALIŞ DEDİ.BU ARADA MERDİVEN İNİP ÇIKMAKDA İŞE YARIYORMUŞ İSTERSEN DENE DİYE YAZDIM BEN YAPABİLDİĞİM KADAR YAPICAM
ALLAH HEPİMİZİN HAKKINDA HAYIRLISINI VERSİN :amin:
kaçıncı haftadasın 4  doldu mu ki doktor bunu verdi??
merak etim
ben de bugun normal e kara verdim doktorla beraber tabi :D henuz bi açılma yok bekliycem ....
bkemek zor ...

Angel

gulfercim icim bir hos oldi okurken kendi dogumum geldi goz onume   :y25:  demek ecrin hanim dr'un yakasina sarildi yavrum yaaa sukurler olsun Allahima

dogumun superrrrrrr kolayy gecmis canim .benim 17 saat gecmisti ama cok guzeldi    :binkybaby:   :love3:  sukurler olsun rabbime

kislar sizinde dogumunuz bukadar kolay olur hayirlisiyla insallah bir avazda kurtarsin sizi rabbim   :amin: :amin:

мiŁenα.

sogru soluyorsun ılknur valla her lafı dınelr olduk artık :(

< ESLAL >

ilknurcum gerçekten bu günler iice zor benim hiç şişliğim filan yoktu 2 gündür ellerim şişiyo kemiklerim inanılmaz acıyo sopa yemiş  gibiyim  :y25:

hayırlısıyla bitirsek şu günleri hem ruhum hem bedenim çok sıkıldı artık :-\ birde herkes gmzümün içine bakıyor hadi artık der gibi napim canım benim

elimdemi gelmeden nasıl doğurayım   :icon_scratch:

defnecim benim kızım doğum kanalına girmiş durumda nst de ağrımda çıktı ama gelen giden yok hala kasılmalarımda çok sıklaştı bu hafta olur die düşünüyorum

hergün sıcak duş alıyorum ama yürüyemiyorum ben yaa çok rahatsız oluyorum yürüdüğümde  :-\ hem havada çok soğuk çıkarmıyolar zati beni dışarı,neyaparsak yapalım vakti zamanı dolmadan gelmiyo bıcırıklar  :D Allah'ım en hayırlı zamanda hayırlısı ile gelmelerini nasip etsin  :amin: :amin: