bütün anne olmak isteyenlere merhabalar

Başlatan rose, 23 Haziran , 2009, 20:32:13

« önceki - sonraki »

rose

memnun oldum betül...
seninle yazistik yada daha dogrusu benim yazilara cevap yazmistin :)
sanada gecmis olsun canim...
insallah en yakin zamanda tekrar hamile kaliriz ve ´sag salim dogum yapip kucagimiza aliriz insallah.
keyfimin kahyası kaçtı, gören varsa derhal beni arasın...

betüs26

evet canım inan bazen kime ne yazdığımı unutuyorum

rose

zehraab

rose canım allah sabır versin sana, bende yaklaşık 8,5 ay önce bebeğimi doğumda kaybettim.Acını çok iyi anlayabiliyorum, benimki ilkti ve hamileliğim boyunca hiçbir sıkıntım yoktu dayanmak çok zor ama herşeye rağmen ümitli olmak güzel.Senin acın daha taze ve sen bu durumu 7 kez yaşadığın için seninki dahada zor, ama allah sabrını veriyor herhalde.Ümidini kaybetmemen çok güzel bir gün mutlu sona ulaşacaksın mutlaka.Senin, benim ve bizim gibi herkesin kucağı tez zamanda dolar inşallah.
hüzün olgunlaştırır............. kaybetmek sabrı öğretir...................

•·.·´¯`·.·• €ß®ULÏ •·.·´¯`·.·•

rose canım arkadasım hiç üzülme hersey allahtan
bende 10senelik evliyim ve bebişlerim 2.5 -3 aylığa gelince ya düşüyor kaybediyorum malesef sabır ediyoruz
tek çare sabır ve dua
seni çok iyi anlıyorum ama bunu yasamak çok kötü bir durum
ne diyim
allah herşeyini, iyisini güzelini hayırlısını bilir :k06: :amin:

rose

öncelikle güzel dilekleriniz icin tesekkür ederim zehra ve ebruli...Allah sizlerde sabir versin.
zehra canim 7 kez degil 4 kez kabyettim :'(

dayanmak cok güc evet, suan 4 arkadas daha hamile cevremde hepsinide yakindan taniyorum.bir iki kisi benimle ayni aydaydi
evden cikmak istemiyorum telefonlara cevap vermiyorum kimseyle karsilasmak istemiyorum.geceleri uyamiyorum, hep bebeklerim gözümün önüne geliyor.
ikizleri biri kendilignden düstü 17 haftalikti digeri iki hafta daha yasadi ve onunda suyu patlayinca normal dogum yapmak zorunda kaldim :(
ve sanirim bunu ömür boyu unutamicam. ancak Rabbim tekrar bir bebek verirse belki, umarim verir. Rabbim kimseye evlat hasreti yasatmasin  :amin:

selam ve dua ile...
Gül

zehraab

canım evet unutmak hiçbir zaman mümkün olmuyor ama acı biraz daha hafifliyor, bu ömür boyu taşıyacağımız bir acı.Yeni bir bebek anca hafifletebilir bu acıyı ama unutmak mümkün olmaz herhalde.Helede ilk bebek olunca daha zor ben 9 ay olacak bebeğimi kaybedeli nerde bir hamile görsem bakakalıyorum sanki ben bir daha hamile olamayacakmışım gibi.Bebeklere gözüm takılıp kalıyor, bir an önce tekrar hamile kalıp bebeğimi kucağıma almak istiyorum ama tekrar hamile kalırsam doğumda benim açımdan risk olabilirmiş doktorlar öyle söyledi.Aşırı kan kaybı olabilirmiş, bilmiyorum allahtan hayırlısını dilemekten başka çarem yok.Sana diyebileceğim tek şey sabırlı olman isyan etmemen, allaha dua et canım yapabileceğimiz hiçbir şey yok maalesef.Bir bebeğe sahip olabilmek o kadarda kolay birşey değilmiş ben bunu anladım.

betüs26

seni hatırlıyorum zehraab ben kaybedelide 26 ağustosta 1 sene olucak konunu okumuş çok üzülmüştüm yaşayınca daha iyi anlıyor insan ama kimseye yaşatmasın allah sana da bana da ve hepimize versin rabbim inşallah hayırlısıyla  :amin: :amin: :amin: :amin: canım neden risk varki tabi sen doğumda yaşadın değilmi farklı biraz yaşadıklarımız peki şimdi düşünüyor musunuz veye korunuyormusunuz canım

zehraab

betüş26 canım ilgine teşekkür ederim, risk şu açıdan varmış, benim doğumdan sonra aşırı kanamam olmuştu ve ölmek üzereymişim.Sonra ameliyat yapıp rahime giden damarlardan birini bağlamışlar kanama öye durabilmiş.Doktorlarda bu kanama olayının 2. bir doğumda büyük bir olasılıkla tekrar yaşanabileceğini ve ciddi bir risk oluşturabileceğini söylemişlerdi.Bugün bir başka doktora gittim ege üniversitesinde prof. o da kanama olayına şaşırdı çünkü benim kanamam karın içine olmuş bunun rahim yırtılmasından kaynaklı olabileceğini söyledi.Birkaç tahlil verdi onları yaptıracağım.Ağustostan itibaren korunmayı bırakıp bebek için çalışmalara başlayabileceğimizi söyledi.Bende çok sevindim tabiki.Aslında 1 yıllık sürenin dolmasını tavsiye ediyorlar genelde ama çalışmaya başlar başlamaz bebek olasılığı biraz zayıf bakalım kaç ay deniyeceğiz.6 ay olmazsa tekrar doktora gidip yumurtalıklara baktıracağız.İnşallah gerek kalmaz.
Senin 1 yılının dolmasına az kaldı bu çok acı verir, ben belleğimden hiç silemedim o günü çok zor.Sen başladınmı bebek çalışmalarına?inşallah sende bende ve bizim gibi bebek bekleyen herkeste en kısa zamanda hamiş haberleri alırız.Yaşadığımız acıyı silebilecek başka bir çare yok sanırım.

betüs26

CANIM ŞUNU SÖYLİYİM OĞLUMU ASLA UNUTMAM BEBEĞİM OLSA BİLE O BENİM YAVRUM NOLUSA OLSUN KAYBETMİŞ BİLE OLSAM BİZİM YENİ BU DEĞİŞMEZ DOĞMADAN ÖLMESİ ACIMI DİNDİRMEZ SADECE DAHA İYİ ANLAR İNSAN ŞEHİT AİLELEWRİNİ OLSUN YADA GENÇ YAŞTA EVLADINI KAYBEDENLERİ TABİ ACIYI YAŞAYAN BİLİR ONLARIN YAŞANMIŞLIKLARI ÇOK DAHA FAZLA AMA BENİM CANIM OĞLUMDA BANA İÇİMDEKİ HAREKETLERİYLE ÇOK GÜZEL DUYGULAR YAŞATMIŞTI İLK KEZ ÇOK ÖZEL BENİM MELEĞİM BENİM İÇİN UNUTMAM YAVRUMU BEN ASLAAAA ASLA AMA ALLAH VERDİ ALLAH ALDI İSYAN ETMİYORUM HİÇ HAYIRLISI NEYSE O OLSUN HER ŞERDE Bİ HAYIR VARDIR ARKADAŞIM  ALLAH UNUTTURSUN DİYEMİYORUM BEN UNUTMAK İSTEMEM ÇÜNKÜ İSMİ ÇAĞAN OLUCAKTI SENİN YAŞADIKLARINI OKUDUM BEN HATIRLIYORUM ZATEN SEZERYANLA OLMUYO MU PEKİ CANIM SENİN İLKTİ DEĞİL Mİ BEN ONDAN SONRA BOŞKESE OLAYI YAŞADIM CANIM BİLİYOMUSUN YANİ OĞLUMU KAYBEDELİ AĞUSTOSTA 1 YIL OLUCAK AMA DİĞER KÜRTAJDAN  YANİ ŞUBATTA TEKRAR KÜRTAJ OLDUM BEN BELKİ OKUMUŞSUNDUR BOŞ KESEYDİ YANİ TÜM OLUMSUZLUKLAR ÜST ÜSTE GELDİ AMA BEN YİNE DE KÖTÜ DÜŞÜNMEDİM NASİP DEDİM VAKTİ ZAMANI GELMEDEN OLMUYO ŞÜKREDİYORUM Bİ SORUN OLMADIĞINA TAHLİLLERİM TEMİZ TEK DOKTORLADA KALMADIM KAÇ KEZ GİTTİM HEPSİ AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYO DENİYCEKSİN Bİ SORUN YOK DİYOLAR TALİHSİZLİKLER ÜST ÜSTE GELMİŞALLAH BİLİR YİNEDE GERİSİ BOŞ DOKTORLAR BİLE AMA ONLARSIZDA OLMUYO CANIM TATİLE GİDİP GELDİKTEN SONRA ASLINDA BU AY BAŞLIYCAKTIK ÇALIŞMALARA AMA EŞİM DEDİ TATİLE  GİDEMEYİZ HAMİLE KALIRSAN GELİNCE DEDİ AMA SEN BİLİRSİN DEDİ TAMAM DEDİM BENDE GERİSİ ALLAHA KALDI RABBİM İKİMİZEDE YARDIM ETSİN BELKİ AYNI DÖNEMDE KALIRIZ CANIM DOKTORLAR HEMEN KAL DİYO AMA BEN ARA VERDİM İŞTE 6 AY EN DOĞRUSU BU AMA Bİ HEMŞİRE DEDİKİ BANA NADASI DÜŞÜN TARLALARDAN İYİ BİR VERİM ALABİLMEK İÇİN NADASA BIRAKIYORLAR BUDA AYNI NE KADAR ARA VERİRSEN O KADAR İYİ TOPARLANIR  DAHA İYİ SONUÇ ALIRSIN DEDİ 4 AY ARA AZDI BAK BOŞ KESE OLDU GERÇİ OLCAK OLUNCa oluyo ama dedim ya nasip

rose

merhaba kizlar...
benide hatirlarsiniz bir ay önce ikizlerimi kaybetmistim :(
3 hafta hastanedeydim biri vefaat ettikten sonra digeri yasasin diye doktorlar ve biz elimizden geleni yaptik ama oda kardesinin yanina gitti :(
tam hastaneden kurtuldum oh be derken cuma aksami mide agrilarima dayanamadim esim hastaneye götürdü. meger haftalardir mide agrilarin sebebi safra kesesiymis, tas düsürmüsüm. ayy ne kadar kötü bi aci anlatamam sanki dogum sancisi gibiydi.
3 gün hastanedeydim pazartesi ciktim dünde doktoruma kan vermeye gittik esimle ve orda yine tanidik bir hamile arkadsi gördüm.
kiz 15.haftadan beri sanci cekio ve kanamasi oluyor daha bir ayi var dogumuna ama dün yine dogum sancilari olmus korkmuslar doktora gelmisler.
bende dedimki sükredin en azindan yasiyor bebeginiz  :sad1: yani biraz sikayet ediyorlar gibiydi kac kere doktora geldik gittik filan.
karninda duruyorya yasiyorya sen ona bak...
ve onlar gittikten sonra yine durgunlastim ve aglamaya basladim, esim teselli etmeye calissada nafile
hep bir hamile kadini görsem cok kötü oluyorum,  :crybaby2: :crybaby2:
bizdede tippi bir sorun yok ama ben 3 yildir hamile kalamiyordum bu yüzden tüp bebek yaptirmistik.
insallah bu sefer kendiliginden yani tedavi görmeden hamile kalirim.
Allah hepimizin yardimci olsun ve en kisa zamanda tüm isteyenlere hayirli saglikli evlatlar versin. :amin: :amin: :amin:

selam ve dua ile...
Gül

perçem

:crybaby2:
Alıntı yapılan: rose - 15 Temmuz , 2009, 11:08:07
merhaba kizlar...
benide hatirlarsiniz bir ay önce ikizlerimi kaybetmistim :(
3 hafta hastanedeydim biri vefaat ettikten sonra digeri yasasin diye doktorlar ve biz elimizden geleni yaptik ama oda kardesinin yanina gitti :(
tam hastaneden kurtuldum oh be derken cuma aksami mide agrilarima dayanamadim esim hastaneye götürdü. meger haftalardir mide agrilarin sebebi safra kesesiymis, tas düsürmüsüm. ayy ne kadar kötü bi aci anlatamam sanki dogum sancisi gibiydi.
3 gün hastanedeydim pazartesi ciktim dünde doktoruma kan vermeye gittik esimle ve orda yine tanidik bir hamile arkadsi gördüm.
kiz 15.haftadan beri sanci cekio ve kanamasi oluyor daha bir ayi var dogumuna ama dün yine dogum sancilari olmus korkmuslar doktora gelmisler.
bende dedimki sükredin en azindan yasiyor bebeginiz  :sad1: yani biraz sikayet ediyorlar gibiydi kac kere doktora geldik gittik filan.
karninda duruyorya yasiyorya sen ona bak...
ve onlar gittikten sonra yine durgunlastim ve aglamaya basladim, esim teselli etmeye calissada nafile
hep bir hamile kadini görsem cok kötü oluyorum,  :crybaby2: :crybaby2:
bizdede tippi bir sorun yok ama ben 3 yildir hamile kalamiyordum bu yüzden tüp bebek yaptirmistik.
insallah bu sefer kendiliginden yani tedavi görmeden hamile kalirim.
Allah hepimizin yardimci olsun ve en kisa zamanda tüm isteyenlere hayirli saglikli evlatlar versin. :amin: :amin: :amin:

selam ve dua ile...
Gül
MERHABA ARKADAŞIM BENDE AYNEN SENİN GİBİ Bİ HAMİLE BAYAN GÖRSEM BAŞLIYORUM AĞLAMAYA HELEDE PARKTA OYNAYAN ÇOCUKLRI GÖRÜNCEDE ÇOK AĞLIYORUM HEPSİDE ÇOK TATLI OLUYOR BAZEN SEVMEK İSTİYORUM AMA YANLIŞ ANLAŞILIR DİYE KORKTUĞUM İÇİN YAKLAŞAMIYORUM UMARIM Bİ GÜN BİZDE KENDİ BEBİŞLERİMİZİ SEVERİZ ARKADAŞIM
meleğim gelde hasretimi bitir

..BahaR●●

ÇOK ZOR DURUMLARDAYIZZZ ALLAH HEPİMİZE BU KONUDA SABIR VERSİNNN İNŞ.TEZ ZAMANDA BİZLERDE YAVRULARIMIZI KUCAĞIMIZA ALIRIZ..... :amin:

мiŁenα.

aynı durumdayız kızlar duygularımız aynııı dua edelım rabbım duycakk  :amin: :amin: :amin:

:love9: :love7: :love9:

zehraab

kızlar merhaba, hepimizin acısı aynı ve birbirimizi en iyi bizler anlarız.Konuştuğum durumumu bilen ve yeniöğrenen herkes üzülme bir daha olur, sağlık olsun falan gibi şeyler söylüyorlar ama bu acıyı anca bunu yaşayanlar anlar onu bilmiyorlar.Bir bebeği kaybetmek canlı bir varlığı kaybetmek hemde böyle anlamsızca kaybetmek ne kadar acı sadece biz anlayabiliriz.Ateş düştüğü yeri yakıyor sadece.Düşünsenize bir sürü yaşanmamışlık var bu acının içinde acaba nasıl olacaktı, kime benzeyecekti, karakteri nasıl olacaktı, ben onunla ne kadar güzel şeyler yaşayacaktım.Yaşasaydı şimdi 9 aylık olacaktı ben onu bir kez bile göremedim.Neye benzediğini hiç bilemeyeceğim.Evet başka çocuklarım olacak belki ama o hiç olmayacak.O başka bir insan olacaktı olmadı.Doktorların ihmalkarlığı yüzünden ben onu kaybettim böylesi çok zor.Benim için hayat o günden sonra bir daha eskisi gibi olmadı hiç ve olmayacakta.O yüreğimin bir köşesinde hep olacak.
Tabi ama bu acıylada sonsuza kadar yaşayamayız hepimize en kısa zamanda hayırlı sağlıklı uzun ömürlü bebekler gelir inşallah.Tabi yeni bir hamilelikte hep bi endişe yaşayacağımız kesin.acaba sonuna kadar sağlıklı ilerleyecemi hamilelik, hayata sağlıklı bir şekilde gelecekmi bebeklerimiz, yaşayacaklar mı? Bu sorlar hep bizimle olacak galiba.
Ben kesin olarak Eylül ayında tekrar başlayacağım bebek çalışmalarına eşim her ne kadar kasıma kadar bekleyelim desede ben o kadar beklemek istemiyorum.Bir yandan da sabır diliyorum kendime her fırsatta.Sabır çok önemli bir kelime oldu hayatımda.Herşeye sabırla ulaşılabiliyor.Sabır et acele etme zehra diyorum kendime bazende hiç sabredesim olmuyor.Ama yinede sabır kazanıyor sonuçta bu gidip çarşıdan pazardan istediğim şekilde paramı bastırarak alabileceğim bir şey değil vakti zamanı var.Elimde olan bir şey değil o yüzden sabır diyorum kendime, ve sizlerede sabır diliyorum.Betüş cüğüm sende biraz daha sabret en azından eylül ekim ayına kadar bekle bence o hemşire çok doğru söylemiş.Ne kadar çok bekleyebilirsen o kadar iyi olur rahim kendini iyice bi toparlasın bir dahaki hamileliğin sorunsuz yaşansın inşallah.Ve sonunda sağlıkla bebeğini kucağına alabilesin.Zaten senin yaşın daha genç biraz daha bekle derim ben.Ben 36 yaşımdayım ve mecburen beklemek durumundayım ne kadar zor olduğunu tahmin edebilirsin.Ama sonuçta alacağımız ödüle değer bence.İnşallah bu bölümdeki tüm arkadaşlar bir an önce bebeklerine kavuşurlar.