Doğum Kontrol Hapi Kilo Aldiriyormu?

Başlatan ırmagım, 11 Mayıs , 2009, 11:46:31

« önceki - sonraki »

βαlκιz

ben anlamıyorum hap olayını unuturum nolur nolmazz
önceden içiyodum çocuk yokken
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

hımm
ya baska bu sorunu olanyok galıba kımse bişey demıyor
kısmeının bu derdı yokmu kızlar haydı paylaşın yardımcı olun bakalım yaa  :honk:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

özlem_efe

benım   yumurtalıklarda kıst  var ve  doktorum diane 35  dıe  bı dogum kontlrol hapı  verdı   kıstlerı parcalıomus sanırım onu kullanmaya basladım  adetımın ılk gununden ıtıbaren ama  kanamalarım  bır turlu sona ermedı adetım tam bııtttı dedıgım anda yıne arar ara  baslıo bugunde cok agrım vardı dogum kontrol hapı  bu sekılde ara ara kanama yaparmı?

βαlκιz

bendede kist var diye vermişti aynısın ı doktorum
bende olmadı ara ara kanama
ama olanları duydum olurmuş öyle kistler eriyomuş galibaa  :dontknow: :dontknow:

özlem_efe

ıns  kıstler  erırı kıstler erımeden  cocuk olmaz dedı doktorum erımessede amelıyatla alıcaklarmıs  korkuuomda aynı sezaryan gıbı oluo kıst amelıyatıda offf ıns kıstler erıodur

βαlκιz

çokmu büyük kistler
bende dogum kontrol hapı içtim erimedi ama düzgün kullanmadım
sonra doktor başka ilaç verdi o ay hamile kaldım
şeker ilacı

özlem_efe

buyuklugunu  bılmıorum ama  ılacla erıyebılr dedı erımessa amelıyat dedı  seker ılacı ne oluo  kıstlerı erıtıomu anlamadım

βαlκιz

anladım
şeker hastalarının kullandıgı bi ilaç doktorum verdi kendinden çok emindi
iç haziranda hamile kalcan dedi
ben mayısda hamile kaldım
ilacı 2 ay içmem gerekiyodu ben 1 hafta içtim ama kistleri yok etti işe yaradı
başka doktorada git canım  :icon_thumright:

serra_emine

bugun saglık ocagına gıttım hemşiremızde dogum kontrol hapı aldım.adet olunca başlarsın dedı ne gun olacagım bellı degılsı duzensızdı bu aylarda
ve az evvel adet oldum gece yatarken ilk hapı içecegım bakalım.inşallah aksı yan etkıler ıle karşılaşmam içim rahat ama yınede endişe var
kılo falan yapmaz inşallah ya bulantı yapıyormuş falan bakalım hiçbişey olmaz inşalllah yaa

hee bu arada vrdıgı hapta mıcrogynon 21
bundan kullanan varmı
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

**Gül**

Alıntı yapılan: serra_emine - 25 Ağustos , 2010, 20:03:19
bugun saglık ocagına gıttım hemşiremızde dogum kontrol hapı aldım.adet olunca başlarsın dedı ne gun olacagım bellı degılsı duzensızdı bu aylarda
ve az evvel adet oldum gece yatarken ilk hapı içecegım bakalım.inşallah aksı yan etkıler ıle karşılaşmam içim rahat ama yınede endişe var
kılo falan yapmaz inşallah ya bulantı yapıyormuş falan bakalım hiçbişey olmaz inşalllah yaa

hee bu arada vrdıgı hapta mıcrogynon 21
bundan kullanan varmı

canim ben kullandim bu haptan. Burdaki doktor yazmisti bana ama 30 lusuydu. 4-5 ay kullandim ama bu sure icinde basagrilarim oldu Eczaciya sorduk evet hap yapabilir doktorunuza danisin dedi. bende danismadan biraktim  :D ama tabi bu bendeki etkisiydi sende olmayabilir.cunku bende varolan agriyi tetikledi ki bu haplarin cogu yapiyormus bunu. Hem bunun haricinde baska yan etkisini gormedim. insallah sende de olmaz birsey. Belki biliyorsundur ama ben yine hatirlatayim. hergun ayni saatlerde almaya dikkat et. Arada gun atlama sakin ki kaza olmasin  :laughing7: Bir de ilk ay korumasina pek guvenme. 2. kutudan itibaren etkisini kesin gosteriyor bu haplar. Bilgin olsun
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

serra_emine

hımm anladım gul sagol
valla başlıyacagım bu gece kullanmaya ama dedıgım gıbvı acaip endişe var içimde hala daha :icon_scratch:
inşallah olmaz bişeyde gonul rahatlıgı ıle kullanırım pişman olmak ıstemıyorum yaa :-\
bıde bırakınca yanı bebek ıstedıketen sonra sı nı düşünuyom şimdıden :D
acaa ısteyınce yanı bırakınca da hemen olurmu sorun yaşamadan olurmu kı dıye ???

βαlκιz

EMİNE HADİ HAYIRLI UĞURLU OLSUN  :k06: :k06:
dikkat et ilk ay hemen hapa güvenme sonra serraya kardeş gelir  :ehi: :ehi:

**Gül**

Insallah istedigin gibi bir sorun cikmaz ama cikarsa da yani bir etkisini gorursen birakirsin yada degistirirsin hapini. Haaa birakinca bebek olma korkusunu ben cok yasadim. hatta evlenmeden once vardi bu korku bende. Ama sukur korktugum olmadi. ben biraktim ilaci basagrisi nedeniyle. sonra 3 ay daha Korunduk. ve bebek icin karar verdigimiz ilk ay Rabbim verdi sukurler olsun. Korktugum basima gelmedi yani. haa belki ilk ay korumasi devam edebilir ama bana sorarsan sonrasi icin korkmana gerek yok. Yani benim oyle oldu en azindan.
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

serra_emine

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 25 Ağustos , 2010, 20:23:36
EMİNE HADİ HAYIRLI UĞURLU OLSUN  :k06: :k06:
dikkat et ilk ay hemen hapa güvenme sonra serraya kardeş gelir  :ehi: :ehi:

ayy sagol yaa :ehi:
valla kafaya koydum eşime dedım kalk hadı gıdelım  ıyı dedı :k06:
aldım geldım valla.hatta saglık ocagından çıktık serrada vardı yanımda allahım poşetı aldı elımden vermıyor :ehi:
o taşıdı arabaya kadar
babası gul gul gul allahım ya ne gulduk am ayaa :toothy10: :toothy10: :toothy10:
tam karşıda eczane vardı ordakılerde gulduler bıze :toothy10:
kız olmaz inşallah bişey varya anlatamam acaaip endişe doluyum
yanetkıler ıle ılgılı
ılk ay evet guvenmıcem
ama dr um oyle bişey demedı ılk ay dıkkat et falan demedı
ama ben dıkkat edıcem
aman nolur nolmaz yaa