2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: veliff - 13 Ağustos , 2011, 21:01:34
Bizde iyiyiz cnm talhada babasiyla gezmeye cikmisti tam mski yazdim onlar geldi
simdide uyuttum pasayi anca yaziyorum.
Yok cnm yaa nerde cikmadi hala. Dr kabarmis ama 1-2 ayi bulur dedi valla bana daha da gec cikicakmis gibi geliyo :)
Ayyy bende gormustum gecenlerde kisss yoksa cikicaklar mi bu bi isaret mi :p
:k06: :k06: :k06:

ay insallah ya busra iclal'in disleri ciktigi dedigi gece gordum, hemde kac tane cikmisti bembeyaz parliyorlardi  :k06:

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 14 Ağustos , 2011, 00:16:19

Edacigim Hakan Pasamada gecmis olsun. Bu bebekler cok hareketli maasallah gozden ayirmaya gelmiyor. Insallah bu son olur  :amin: Oksurugu de gecer insallah. Elmali ihlamur vermeyi denedinmi hic. Sercanda cok ise yariyor Biraz baslasa oksurmeye veriyorum  hemen kesiyor. bir dene istersen gecmezse

Cok sagol gul  :opucuk: bebek iste olur olmaz seylerden bile etkileniyorlar  :-\

ne kadar cok dikkat etsekbile... elmali ihlamuru hic denemedim bulabilirsem denerim  :opucuk:

Tavsiyen icin cok tskler...  :love9: sercan'ii op kocaman olsun  :binkybaby:

**Gül**

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 14 Ağustos , 2011, 01:28:32

Edacigim Hakan Pasamada gecmis olsun. Bu bebekler cok hareketli maasallah gozden ayirmaya gelmiyor. Insallah bu son olur  :amin: Oksurugu de gecer insallah. Elmali ihlamur vermeyi denedinmi hic. Sercanda cok ise yariyor Biraz baslasa oksurmeye veriyorum  hemen kesiyor. bir dene istersen gecmezse

Cok sagol gul  :opucuk: bebek iste olur olmaz seylerden bile etkileniyorlar  :-\

ne kadar cok dikkat etsekbile... elmali ihlamuru hic denemedim bulabilirsem denerim  :opucuk:

oyle cok hassaslar. Duzelir insallah biran once. Elmali ihlamur dedigim normal ihlamurun icine elma dogra kabuklu olarak biraz kaynat demlenmeye birak ondan bahsediyorum canim. Sercanda ise yariyor ve tadini da seviyor. Eger Hakan aci diye icmeyecek olursa biraz pekmezle tatlandirirsin
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 14 Ağustos , 2011, 01:40:38
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 14 Ağustos , 2011, 01:28:32

oyle cok hassaslar. Duzelir insallah biran once. Elmali ihlamur dedigim normal ihlamurun icine elma dogra kabuklu olarak biraz kaynat demlenmeye birak ondan bahsediyorum canim. Sercanda ise yariyor ve tadini da seviyor. Eger Hakan aci diye icmeyecek olursa biraz pekmezle tatlandirirsin
hmmm taamam o zaman ben normal bi bitki cayi sanmistim  :)

ama maalesef bugun pazar heryer kapali yarina kadar sabretmemiz lazim  :-\

Balböceği

Selamm kizlar  :hello2: haftasonu oldugundan kimse yok  galiba  :k06: :k06: :k06:

Nasilsiniz, hakan 2 aydir iyice yaramaz oldu

Aglamasi yok ama cok hareketli artik baaaaa baaaaaaaaaaaaaa diyor  :k06:

cani isterse tabi ...  :love9: :love9: :love9: :love9:

AyNi

günaydın kızlar... benim kız iki gündür emdiği sütün birazını kusuyor.. normalde hiç kusmaz.. iki gündür ek gıdaya başladık, onun etkisi mi oldu? bide bu günlerde yuvarlanmayı da çok hızlandırdı, aceba yuvarlanmaktan mı oluyor? fikri olan varmı?  :icon_scratch:

dilengisk

herkese merabalaaaarrrrr epeydr yoktuk yazlıktaydık internet yoktu uzak kaldık sole bi gecmişe donuk baktım detaylı okuyamadım ama hepimizin kuzuları buyumus yeni seylere baslamıslar masallah onlara

gulsahcım yagmuru izledim yemek geldi icimden masallah kızımıza nazar degmesin

Duygusu  cnm gecmiş olsun bu yataktan dusmeleri cok duyuyorum bu ara epey bi hareketlendiler

Edacigim Hakantosh a da gecmis olsun. Bu bebekler cok hareketli maasallah gozden ayirmaya gelmiyor.

Busraa maasallah Iclale buyumus dis cikarmis emeklemeye baslamis     Yurudugu kostugu haberlerini de aliriz insallah [/b][/size]

Elif maasallah Talhaya oda baslamıs geceleri cok kalkmaya beni bilosun dogdugundan beri bu haldeyim... 

Dirim hosgeldin tekrar. basladınmı işe evde internet yok die sole bi vedalastın dgumdan once snra gorene ask olsun... 

Aysecik sizde hosgeldiniz

ceyhundan nehaber diş cıkarmıs emeklemişiz maşallah ona darısı basımıza

kızlar bide de durumları sole bi ozetliiimmm fırsat buldukca daha detay veririm emme olayımız halaaaa sorunlu, uyutuorum snra emziriorum kac kere emzirmek gerek ek gıdaya gectikten snra acaba? biz 3 max 4 daha fazla emmio dr da 4 saatte bir emzir demişti ama mumkun degil...

cıglıklar atıo ama oyle bildiginiz bebek cıglıkları degil sanki gırtlaklıolar gibi emzigi agzına koyup susturmaya calışıorum yoksa dakikalarca avaz avaz korkuorum ses telleri zarar gorcek bogazı acicak die... napıosun annem die gidip emzigi agzına koyuyorum susuyo arkamı donuorum emzik elde bana bakıp yne atıo cıglık geri donuorum koyuyo emzigi agzına gulmekten yerlerdeyim bende tabiki

cok komik bi cocuk oldu valla yemek de cok istahla yemio agzında bekletio verdiklerimi snra hoooppp puuffffff die atıo heryerimiz batıo bi kilitlio agzını bi daha acabilene ask olsun

ayakta sallamadan uyumuo zaten bnm de işime gelio ki azcık sızar sızmaz emzireyim die yoksa derin uykuya gecince de emmio emekleme cabamız yok karın yerde eller ayaklar havada cırpınıo sadece parasutle atlayanlar gibi

kendi kendine bi konusmaları var bi eli de kaldırıo havaya kalabalıga seslenio gibi efe efe

uykusu gelince yuzunu kasıyo yada eeee eeee eeee dio  baya anlatıo derdini valla

ah bide gozleri acıkken istekle emse ne guzel olurdu valla yasayamadım su keyfi gozlerime bakacak agu buguyla emecek keyif yapacak

bizde tam 6,5 aylık olduk yarın dr kntrolumuz var persembe de asımız 15 gun sarktı bizim asılar 4. ay zamanında hastaydı die gec gittik kaydı tarihlerimiz bu asılar da pufffff ne zaman bitecek yaaaa ondan cok ben aglıorum valla içim gidio

Balböceği

Hosgeldin dilek seni ve iskenderi gormek cok guzel  :love9:

zor gunler geciyorsun umarim hersey duzelir, ayakta sallamak ayri bi dert zaten  :-\

Yinede zorda olsa emziriyorsunya tebrik ederim  :flowers:

insallah hersey duzelecek canim benimmm fazla ozletme tekrar gel  :opucuk:

Bu arada cookkkk tskler  :opucuk:

Kendine ve iskendere iyi bak  :love3:

Balböceği

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 16 Ağustos , 2011, 09:14:30
günaydın kızlar... benim kız iki gündür emdiği sütün birazını kusuyor.. normalde hiç kusmaz.. iki gündür ek gıdaya başladık, onun etkisi mi oldu? bide bu günlerde yuvarlanmayı da çok hızlandırdı, aceba yuvarlanmaktan mı oluyor? fikri olan varmı?  :icon_scratch:
Yenimi oluyor boyle kusmasi yoksa daha once varmiydi..  ::)

veliff

iyi geceler kızlarrr  :wave:
slm dilekcim hoşgeldin özledik valla sizi..  :flowers: maaşallah iskenderimizde büyümüş ama yaramazlıklar devam :) cnm valla seni çok iyi anladım çok berbat bişi her dk kalkmak allahtan emip yatıyo bide yatmasa napardım bilmiyorum.. neyseki bu ara bazen çok sık uyanıyo bazen yatıyo tutmuyo bi günü bi gününü..
cnm bizde özellikle sebze çorbasını pek bi iştahsız yiyoruz zorlaaa  :cildir: hele bugün yedirdim sonra parça parça nerdeyse hepsini kustu çorbanın  :'(
talhada aynı iskender gibi bazen bi tutturuyo boğazını patlatıyo bende çok korkuyorum ses tellerinden valla..
bizimkiler edepsizliklerde birbirleriyle yarışıyo anladığım kadarıyla, ama yinede çok tatlılar dimi  :k06:
bizde daha yeni evimize geçtik nerdeyse 3 aydır evde yoktuk talha çarşafta sallanıyodu çok şükür ayağa döndü yine.. ayyy ama evi bi yadırgadı ki öğlen yatırdım çığlıkla uyandı korkmuş heralde.. napalım öyle böyle alışcak evi burası :)
cnm 1 haftada bile o kadar çok şey değişiyo ki çok çabuk ilerleme kaydediyolar iskenderde yakında sürünmeye başlar biz odanın bi ucuna gidiyoruz o şekilde, elimizin ulaşabildiklerini fırlatıp atıyoruz  :binkybaby:
neden emmiyo ki anlamadım sütün geliyo dimi kontrol etmişsindir mutlaka.. ama ek gıdaya tamamen geçtiyse bende 4 kere fln emmesi normal günde.. bizimki de her dk istiyo yemekten önce, yemeğin peşine   :ehi: bende biraz daha aza indirsem diye bakıyorum çünkü sonra çok geliyo kusuyo..
bizim 7. ayımız doldu ve aşılarımız bitti 1 yaşa kadar çok şükür..
öp küçük sıpayı o efe gibi kalkan ellerinden benim için :)  :nazar:  :nazar:
arayı açma heee ;)

**Gül**

Dilek gelmisss    :muzz: :muzz: :muzz: hosgeldiiiinn
Gerci bize merhaba dememissin  :-\ ama olsun benden merhaba olsun  :tongue3:
Maasallah Iskendere zorluda olsa buyuyor. Demek derdini de anlatmaya basladi Aferin onaa  :aferin:  Annesini hep zorladi ama insallah daha da duzelir. Yemesi de uyumasi da daha iyi olur insallah zamanla  :amin:

Elif sizde hosgeldiniz evinize. Merak etme alisir Talha birkac gune. Garipsemesi normaldir. Ama cabuk alisir. Ve rahat edersiniz insallah

Kizlar bu 6.-7. ayda yapilan asilar nedir ne asisin bunlar  :icon_scratch: Ben bilmiyorum  :dontknow: Bizim en son 4. ayda vardi bitti simdi 12. ayda var bir daha. Ne asisiki onlar burda yokmu acaba
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

17 Ağustos , 2011, 13:43:04 #5576 Son düzenlenme: 17 Ağustos , 2011, 14:59:03 ßăʟßöƈεğἶ
Selam kizlar gul bizim asida 11. ayda  :-\

Asi kartinda yaziyor zaten ne asisi oldugunu ama bazen hangi asi bilmiyorum  :ehi:

Bu arada masallah sercan'aaaa boyuda kilosuda cok guze l  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

dirim

selam kızlar herkese
sonunda internete kavuştum.yazarım aartık inşallah
valla bide erkek.nazlı olunca iyi olmuyodu.kız olsa neysede sıpa
arabayı hiç sevmiyor.ağlarken kendini atıyor sağa sola.yüzündeki damarlar çıkıyor ta
kıpkırmızı oluyor.ne çekiyorum sıpadan.
arkadaşlardan biri günde kaç defa emziriyorsunuz diye sormuş
ben uykusu gelince emziriyorum genelde.günde 4-5 kez maksimum heralde
başka zaman almıyor sıpa.ek gıdaya tam geçtik çünki
bide bizimkisi memede uyuyor başka türlü uyumuyor,ayakta sallamaya çalışınca
koparıyor cıngarı,sıkıysa alma:)))
kızlar okadar yediriyorum bizimkinin kilosu çok değil malesef
ama hiç muhallebi yada bebe bisküvisi felan vermedim
verdiğim şeyler meyve sebze püresi
zorlada olsa yediriyorum ama istediğim performansı yakalayamadım:(
bu arada bende işe başladım
ben işe başlayalı sıpa kakasını da zor yapıyor
sütümü sağıyorum öğlenleri,azalmasın diye napim:((
sizler nasılsınız?
bizim bir dişimiz çıktı.tam 6 aylıkken çıktı.sünnetimizi de olduk:))
onun dışında pek uslu durmayan bi sıpam var.sürekli ağlama modundayız
kızlar bide yemeği nasıl yediriyorsunuz?biz genelde oyunla yediriyoruz
diğer türlü 5-6 kaşıktan sonra ağzını kilitliyor.yada sağa sola yuvarlanıyor,ağzına oyuncak almaya çalışıyor

veliff

dirimcim tekrar hoşgeldin. gerçektende bu erkekler azlı oluyo her konuda..
ama memede uyuması senin için avantaj sallamakla uğraşmıyosun gerçi şimdi işe başlamışsın nasıl uyuyo sen yokken? cnm bizimde kilomuz önceden azdı ama ek gıdaya geçince epey toparlandı.. muhallebi bende ayda 2 bilemedin 3 defa yapıyorum fazla yapmıyorum kof kilo yapıyo o.. ama bebe bisküvisini sabah kahvaltısına ve yoğurduna koyuyorum..
yeme problemi bizdede var yoğurt dışında herşeyi zorla yediriyoruz hele bi sebze çorbası yiyişimiz var alllaaaahhh görmen lazım :)
maaşallah dişiniz çıkmış, sünnet olmuşsunuz ne güzel..
benimkide 7. aylık ama diş miş yok sünnetide ne zmn yaptırcaz bilmiyorum..
bu arada oğlunun adı ne cnm?

veliff

Alıntı yapılan: **Gül** - 16 Ağustos , 2011, 23:09:37
Dilek gelmisss    :muzz: :muzz: :muzz: hosgeldiiiinn
Gerci bize merhaba dememissin  :-\ ama olsun benden merhaba olsun  :tongue3:
Maasallah Iskendere zorluda olsa buyuyor. Demek derdini de anlatmaya basladi Aferin onaa  :aferin:  Annesini hep zorladi ama insallah daha da duzelir. Yemesi de uyumasi da daha iyi olur insallah zamanla  :amin:

Elif sizde hosgeldiniz evinize. Merak etme alisir Talha birkac gune. Garipsemesi normaldir. Ama cabuk alisir. Ve rahat edersiniz insallah

Kizlar bu 6.-7. ayda yapilan asilar nedir ne asisin bunlar  :icon_scratch: Ben bilmiyorum  :dontknow: Bizim en son 4. ayda vardi bitti simdi 12. ayda var bir daha. Ne asisiki onlar burda yokmu acaba

gülcüm biz şuana kadar karma, verem,rotavirüs ve hepatit b aşılarını olduk.. bu son yaptırdığımda hepatitti..
sizde yazmıyolar mı aşı karnesine ne aşısı olduğunu?