BEBEĞİMİ ALDILAR :(

Başlatan ceyloşş, 24 Mart , 2009, 19:47:07

« önceki - sonraki »

hilal_23

dün gittim doktora durumu anlattım birincisinde böyle oldu diye ikincisindede olacak diye bir şey yok kendini korkutma dedi.vitamin verdi,sık sık kontrol ederiz dedi.ben ıspartanın bir ilçesinde yaşıyorum burda ki doğum evinde hiç ilgi yok bir gece yatmıştım diğer hamileliğimde serum taktılar sonrada ortada kimse yok.doğumumuda böyle olunca güvenemedim ısparta tıp fakültesinde yaptım şimdi de ayda bir oraya gitcem 10 15 gündede burdakine giderim sağlık ocağı evime çok yakın oraya giderim.dün doktor ultrasonla baktı daha çok küçük kese bile görünmüyor henüz kan tahlili yaptı öyle çıktı.2 haftalık falan diğerinde çok sabırsızdım 9 ay geçermi diyordum şimdi o doğsaydı 2 haftalık olacaktı günler çabuk geçiyor aslında bu sefer hiç acele etmiycem tadını çıkaracağım bu güzel duygunun inşallah bebeğim sağlıklı olur bu sefer ona kavuşurum

betüs26

anlamadığım sana folic asid vermemeleri sadece vitemin mi verdi yani düşün hamile kalmayı düşünen herkeze en az 3 ay önce başlaman gerekiyo isyersen bak netten folic asid diye bende artık doktorlar ve bu konular hakkında neredeyse herşeyi biliyor ve araştırıyorum eskişehirdeyim ben gittiğim tüm doktorlar bu iğneye şart diyorlar tüm tahlillerim temiz çıkmasına rağmen kan sayımı da yapıldı onun sonucunda da yok pıhtılaşma ama artık tüm tedbirleri alıcaz diyo bazen kılcal damarlar tıkalı oluyomuş ve bebek besin alamıyomuş bu yüzden kaybediliyomuş bak onada netten kan sulandırıcı iğne diye bak araştır canım ben araştırıyorum her gün şimdiden de başlıycam zaten folic asid hapına folic plus kullanıyorum o vitamin içeriyo aynı zamanda bak gittiğin doktora sor ihmal etme bunu önemini bilmesem bu kadar ısra etmezdim canım

hilal_23

benimde vitamin dediğim oydu zaten folibol verdi banada folic asit valla bende aynı yakında kadın doğum uzmanı kadar bilgiye sahip olcam bu gidişle artık her aklıma gelen şeyi araştırıyorum bu konuda sık sık gideceğim bu sefer geçenkinde ayda bir gidiyordum.şimdi heralde küçücük bişey için bile doktora giderim artık

hilal_23

folic asidi önceden kullanmaya başlamak gereklimi ben onu hamile kalmaya yardımcı olduğu için önceden başlandığını biliyorum da

betüs26

senin kullandığındanda kullandım folibol ama şimdi folic plus var o daha iyi içinde vitamin calsyum hepsi var doktorum onu veriyo bana hemen almaya başla normalde en az 3 ay önce başlamak iyi oluyormuş ama olsun ne kadar erken başlarsan o kadar iy olur peki ayrıca bir vitamin verdi mi megadeyn ve elevit miydi ne tam hatırlamıyorumda böyle okunuyodu galiba

hilal_23

doktor folibol verdi yanında başka bir vitamin vermedi geçen hamileliğimdede bunu vermişti bu bitincede elevit vermişti sonrada demir hapı vermişti tek folibol yetmiyormu yani başlangıçta.bu folibol iyi değilmi yani kafama takılır şimdi benim 

#aysecik#

merhaba ben yeniyim bende bebeğimi kaybetti 15 ay oldu hala üzerimden etkisini atamadım çünkü bebeğimi dr gösterdi bana unutamıyorum daha hamilede kalmadım böyle bekliyorum

hilal_23

sen neden kaybettin bebeğini canım

#aysecik#

bilmiyorum dr gelişmemiş dedi kanamayla gittim düşürdüm geldim çok zor bi akşamdı 15 ay oldu hala unutamıyorum

betüs26

ayşecim sanada geçmiş olsun çok hata yapmış doktorun bana göstrermedi 7 aylıktı çok merak adiyorum şimdi acaba nasıldı diye ama en azından bilmemek dasha iyi dediğin gibi daha kötü olurdum  senin kaç haftalıktı canım inşallah olur myasak verdimi doktorun anlatsana nedenlrini sonrasını tahliller yapıldımı

betüs26

hilal hayır kötü değil canım ama flic plus daha iyi bak bi eczaneden kutusundan bile anlarsın daha iyi olduğunu doktoruna söyle onu yazsın bir dahakine bende ikisindende var onda herşey var vitamin falan

hilal_23

bencede çok hata yapmış doktorun bebeği sana göstermemesi gerekirdi bana da göstereceklerdi ama ben görmek istemedim çünki ölesiye kadar gözlerimin önünden gitmezdi.şimdi doktor bana folibol verdi şimdi desemki folic plus yazın diye sen dahamı iyi biliyon derler doktorlar biraz ukaladır  ya hani bu hafta yine gideceğim doktoru bu sefer başka doktor var bu doktor daha bilgili önceden hiç gitmemiş gibi giderim belki bu verir.

hilal_23

ayşecik bence artık unutmaya çalış biraz çünki bende ayni şeyi yaşadım hemde 3 ay önce benim bebeğim 6 aylıktı birde benimde psikolojim çok kötüydü şimdi yine hamileyim inan psikolojim düzeldi birazda olsa unutuyor insan hem 15 ay çok uzun bence sen tekrar bebek düşün çünki bak inanki insanın neşesi yerine geliyor.benimde bebeğim gelişmedi beslenmeden kaynaklanabilirmiş özellikle 3.ben mesela eti hiç yemiyorum balık desen öyle bunlar hamilelikte çok önemli bak sana tavsiyem tekrar hamile kalman tabi doktorların ne diyor onu bilemem hamile kalmadan önce doktora git eğer bir sakıncası olmadığını söylerse doktor benim sana tavsiyem bu olur

betüs26

hilal canım folic asidi doktorun yazmasına bile gerek yok ki zaten hamilelik düşünen herkez en az 3 ay önce başlamalı hatta ne kadar önce başlarsa o kadar iyi ben doktora gittiğimde folic asidi kullanıyorum 3  4 aydır dediğimde hepsi çok güzel o zaman devam edelim diyorlar zaten onu herkez kullanabilir zararlı değil ki ama ben yinede doktoruna sor deri tabi çünki bizler sorunlu gebelik yaşadığımız için  öncesinde herşeyi sormak lazım şu şekilde soabilirsin evde ikiside var hangisini kullanıyom de mesela sonra tekra yazarsanız da iyiolur dersin hilalciğim sen hangi şehirdesin  doktorunu iyi seç canım

hilal_23

ben ıspartanın bir ilçesindeyim daha önce yazmıştım bu konuyla ilgili