bebiş istiyorummmm

Başlatan sena, 07 Temmuz , 2007, 18:21:09

« önceki - sonraki »

sena

selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım sohbetiniz çok hoş. bende anne olmak istiyorum. 6 ay önce 9,5 haftalık gebeliğim kalp atışları durduğu için kürtajla sonlandı. o zamandan beride adet düzensizlği için tedavi oluyorum. şimdide hormon seviyem çok yüksek  :( ( fhs 38 ) bu yüksek değerle hamile kalamazmışım. rabbim isteyen herkese versin...

borisim

merhaba sena hosgeldin :flowers:

2 yil önce ikiz bebeklerimin 12 haftalikken kalp atislari durdu haliyle cok üzüldüm ve morelim bozuktu :y25:

ama sonradan uzun bir tatil yaptim yani isi biraktim ve kendime geldim yaklasik bir yil sonra tekrar hamile kaldim

cok zor ve stresli bir dönemdi özellikle ilk 3 ay ama oglusum 29.03.07 de dünyaya geldi ve simdilik hersey yolunda. Benden bir

tavsiye hic birseyi takma kafana rahat ol hersey yoluna girer yeterki sen iste.

umarim en kisa zamanda hersey diledigin gibi olur.

sena

yanımda olduğun için teşekkürler borisim. :opucuk: inşallah dileyen herkes evlat sahibi olur. doktorum dışında bi doktordan daha tavsiye aldım aklım iice karıştı. hemen yeni tahlil yaptırıp tüp bebek tedavisine başlamamı öneriyor. kendi doktoruma güvenip tedavime onunla devammı ediyim yoksa yeni bi doktora mı gideyim şaşırdım kaldım.acaba herşeyi zamana bırakıp beklemelimiyim. kafam çok karıştı iiden iiye endişelenmeye başladım. :'(

sibell&gökhan

SENACIM ÖNCELİKLE ARAMIZA HOŞGELDİN  :flowers: ÇOK ÜZÜLDÜM AMA SEN İÇİNİ RAHAT TUT EĞER BİR KERE HAMİLE KALMIŞSAN KESİNLİKLE TEKRAR KALABİLİRSİN TÜP BEBEK İÇİN DE ERKEN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM BENİM TAVSİYEM DR.DEĞİŞTİRMENDEN YANA AMA GİDECEĞİN YENİ DR.KESİNLİKLE İLK ETAPDA ÖNCEKİ DR.SÖYLEDİKLERİNİ SÖYLEME BAKALIM O NELER SÖYLİYECEK ALLAH YARDIMCIN OLSUN BÜYÜK ALLAHIM İSTEYEN HERKEZE VERSİN O GÜZEL MÜTHİŞ DUYGUYU HERKEZE YAŞATSIN.SENİ ÖPÜYORUM  :opucuk:

borisim

merhaba senacim merhaba sibelcim

sena öncellikle benim basima gelenleri ben sana basindan anlatayim belki o zaman icin rahatlar.

simdi hamile oldugumdan süphelenmistim eczaneden test aldim du bildigimiz testlerden. Is yerindeydim hemen dayanamadim yaptim testi. cift cizgi olmasi gerekiyordu ama bende ikinci cizgi cok cok cok hafti yani emin olamadim. Hemen ofisden ciktigim gibi hastaneye  ( özel ) gittim ve kan testi yaptirdim pozitiv cikti cok sevinmistim.
yaklasik bir hafta sonra tavsiye üzerinde prof. dok gittim ultrasonda hic birsey göremedi hamile degilsiniz dedi. ben tabii bir morel bozuklulugu tekrar testler aldim kan testleri yaptirdim vs vs. ilk Kan testini yaptirdigim özel hastaneye gittim tekrardan ve doktorlariyla görüsmek istedigimi söyledim. Daha önceki doktorun birsey göremedigini anlattim ona. Bu doktorda ultransonla bakti ve bana sizde mol gebeligi var dedi. Ve bu hic iyi bir durum degil internetten bakmistim. Ben tabi salya sümük ofise geri geldim ve arkadaslarla görüstüm. daha sonra tavsiye üzerine baska bir doktora gittim ve o bana evet hamilesiniz hersey yolunda herhangi bir sorun yok dedi ama bunu ögrenene kadar 1 ay kadar gecti ve inan hic hos bir ay degildi. Daha sonra beslenemedigimden dolayi ve bebekler ikiz oldugu icin kalbleri durdu bebeklerin.

Bende tüp bebek konusunda sibelle katiliyorum bunun icin daha cok erken sonucta bir defa hamile kalmissin sabirli ol mutlaka istedigin olur ama kendine stress yapma birde fazlada doktor degistirme hepsi farkli seyler söyler ve kafan iyice karisir bilirim :honk:

sena

ikinizede çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. :-[
inanın içim yazdıklarınızı okuyunca biraz olsun rahatladı.
arkadaşlarımda çok evham yaptığımı sölüyolar ama elimde değil onlar yaşamadığı için uzaktan davulun sesi hoş geliyo tabiii. ama sizlerinlerin tavsiyeleri yaşanan olaylardan ötürü daha sakinleştirci etki yaratıyor. ilgilendiğiniz için minnettarım.
tüp bebek zaten aklıma yatmadı daha dün 1 bugün 2 çok daha zor durumda olanlar bile aşılama yapıyolar daha en başta benim tüp bebek merkezine gitmem öncelikle duygusal olarak çöküntüye uğratır beni. 3 ay sabredip doktoruma güvenmekten başka çarem yok heralde. belki de doktorların dediğinin aksine hamile kalabilirim. rabbimin işine kimse karışamaz öle değil mi?
ikinizide çok teşekkürler. :love9:

sibell&gökhan

Alıntı yapılan: borisim - 09 Temmuz , 2007, 14:44:52
merhaba senacim merhaba sibelcim

sena öncellikle benim basima gelenleri ben sana basindan anlatayim belki o zaman icin rahatlar.

simdi hamile oldugumdan süphelenmistim eczaneden test aldim du bildigimiz testlerden. Is yerindeydim hemen dayanamadim yaptim testi. cift cizgi olmasi gerekiyordu ama bende ikinci cizgi cok cok cok hafti yani emin olamadim. Hemen ofisden ciktigim gibi hastaneye  ( özel ) gittim ve kan testi yaptirdim pozitiv cikti cok sevinmistim.
yaklasik bir hafta sonra tavsiye üzerinde prof. dok gittim ultrasonda hic birsey göremedi hamile degilsiniz dedi. ben tabii bir morel bozuklulugu tekrar testler aldim kan testleri yaptirdim vs vs. ilk Kan testini yaptirdigim özel hastaneye gittim tekrardan ve doktorlariyla görüsmek istedigimi söyledim. Daha önceki doktorun birsey göremedigini anlattim ona. Bu doktorda ultransonla bakti ve bana sizde mol gebeligi var dedi. Ve bu hic iyi bir durum degil internetten bakmistim. Ben tabi salya sümük ofise geri geldim ve arkadaslarla görüstüm. daha sonra tavsiye üzerine baska bir doktora gittim ve o bana evet hamilesiniz hersey yolunda herhangi bir sorun yok dedi ama bunu ögrenene kadar 1 ay kadar gecti ve inan hic hos bir ay degildi. Daha sonra beslenemedigimden dolayi ve bebekler ikiz oldugu icin kalbleri durdu bebeklerin.

Bende tüp bebek konusunda sibelle katiliyorum bunun icin daha cok erken sonucta bir defa hamile kalmissin sabirli ol mutlaka istedigin olur ama kendine stress yapma birde fazlada doktor degistirme hepsi farkli seyler söyler ve kafan iyice karisir bilirim :honk:

MERABA CANIM

ŞENAY

:y25: selam bende bebek istiyorum....hipotroid hastasıyım..1 yıldır evliyim.doktor bekleyin dio ama yaş oldu 29.... herkes bebek yokmu bebek yokmu diyo...stress oldum.doktor troidlerin çalışınca hamilee kalırsın dedi..tekrar gitmedim...
çok umutsuzum.... stresten ölcem galibaa....eşim heray heyecanla bekliyo gözümün içine bakıyo...stres yaptıkça olmaz diyorlar.ama engellliyemiyorum.
bütün annelere evlatlarıyla hayırlı bol neşeli günler..
hamişlere bir avazda kurtulmalar...
bebiş isteyenlere de tez zamanda sağlıklı evlatlar dilerim...

Tebessüm :)

şenay hoşgeldin :flowers: biliyorum söylemesi kolay, uygulaması zor fakat, hamile kalmanın yolu ve en önemli etkeni stresten uzaklaşmaktan geçiyor. inşallah bunu başarırsın ve Allah sana dünyalar tatlısı, sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip eder. bu arada dr a gitmeyi de ihmal etme derim canım, tiroit için yapılacak tedavi vs birşey varsa yapılsın ki hamile kalman kolaylaşsın ve rahat bir hamilelik geçiresin.rabbim sana ve hakedip dileyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah...

ŞENAY

canım çok sağol duaların için...teşekür ederim.... :k06: gidicem doktora ama cesaretim yok...bebişiiiin çok tatlııı allah bağışlasınnnn..... :flowers:

Tebessüm :)

amin canım... daha tatlısı senin olsun inşallah :D

borisim

merhaba senay

daha bir yillik evliymissin yani ne olursa olsun cok gec kalmamissin yas konusundada cok endise edip kendine gereginden fazla stres yapma bu herseyi dahada zorlastirir.

herkesin sormasinada bakma sen ben bilirim zor oluryor ama ben en son ne yapiyordum biliyormusun yani dogrulari anlatiyordum ben düsük yaptiktan 1 - 1,5 yil sonra bebegim oldu herkes soruyordu olmuyormu neden yapmiyorsun falan diye insanin moreli bozuluyor ama bunlari kafana takmamaya calis lütfen.

esinin her ay beklemesini anlayabiliyorum benimkide hep hastalandinmi geciktimi falan diye sorardi  :caca: en son bende sen böyle yaptikca ben cok stres yapiyorum demistim o da birakti. Bir süre sonra kendim bile sasirmaya baslamistim niye olmuyor diye ve en son doktora gidecektim artik ama bir baktimki hamile kaldim. Allahin izniyle hersey olur, icinizi ferah tutun ama doktora gitmeyi ve özellikle sena icin söylüyorum daha önce düsük yaptigi icin vitamin folik asit haplarini unutmayin

umarim ve allahtan dilerimki en kisa zamanda dilekleriniz gerceklesir

:opucuk:

sena

merhaba senay hoşgeldin  :flowers:
umarım sende çok kısa zamanda hamile kalırsın. sanıyorum önemli olan hamile kalmak değil sağlıklı bir hamilelik yaşayıp sonunu getirebilmek.
rabbimin verdiğini yine o alır biliyorum ama insan hamile kaldığını öğrenip daha onun sevincini yaşayamadan kaybedince çok kötü yıkılıyor. inşallah allah kimseye böyle bi acı yaşatmaz.

borisim tavsiyen için saol ben uzun süredir folic plus kullanıyordum yaklaşık 4 aydır. tabii hemen hamile kalacağımı sandığım için  :D
doktorum neden bu kadar uzun süredir kullandın diye sordu cevabımı duyunca gülmeye başladı.
bende bu ay bıraktım dün yine görüştüm doktorumla progestanı 3 ay kullanıp tekrar hormon testi yapacakmış.yani 3 ay beklemem gerekiyormuş. :dontknow:

eğer bu 3 ay içinde mucize olurda hamile kalırsam  :amin: o zaman hemen tekrar başlarım folic plusa.

ŞENAY

çok teşekkür ederim senacım,borisimcim ,ayşegülcüm.. :-* sayesinizde rahatladım azcık..ya bu folik asit kullanılmalı tamam da... ya senanın dediği gibi 3-4 ay önceden kullanıp olmazsa...  :occasion14: bende kullanmalı mıyım??? bi de ben 28-30 günde bir adet olmuyorum...hemen hemen 40 günü buluyor.. ama çok stresli bi işim var hep ona bağlıyorum..benn nasıl hesaplayacağım yumurtlama günlerimi???? :BangHead:
ne çok sordum soruşturdum dimi... ama napıym soracak kimsem yok yakınımda...
hepinizi öpüyorum.. :opucuk:
:binkybaby::binkybaby: :binkybaby:

ŞENAY

kızllaaaar hayırdır günlerdir ses seda yok... nerelerdesiniz yaaa... hadi geri dönüşlerde ben hamileyim diyenler olur inşalllahhhhhhhh.... herkesi :opucuk: