FHS BÜYÜK BİR SORUN

Başlatan handan16, 07 Şubat , 2009, 01:06:10

« önceki - sonraki »

handan16

MERHABA benim en büyük derdim fhs degerimin yüksek olması.ve erken menapoz bu beni çok üzüyor ve ben henüz 8 aylık evliyim fhs  60 çıkıyor tüp bebek denememi söylediler doktorlar düşürmek için bir caba bile sarfetmiyorlar.ben internette araştırdım ve hayit tohumunun fhs hormonuna iyi geldigini duydum 2 haftadır onu içiyorum.inşl düşer aranızda fhs hormonunu düşüren ve hamile kalan varmı.
benimde güzel kokan bir melegim olsun

servem

handancım son durumun ne ben tüp ten sonra 2. kere adet olsum pzt tahlilleri yenilicem bakalım bu sefer değerim ne çıkacak.

handan16

canım bizede tüp bebek demişleri. ben birde prof görünmek konuşmak istiyorum salı günü randevum var bakalım hayırlısı inşl iyi şeyler söyler

servem

cnm büyük ihtimal o da tüp diyecek çünkü bizim durumumuzda olanlara aşılama falan fayda etmiyomuş bana öle demşti dr um.. tüp denedik onda bile tutmadı düşün... bende aradım dr umu dedim ben hastalandım .. bana tüpten sora 2. adette gel tekrar tahliil yapıp başlayalım 2. denemeye demişti.. bende aradım dedim hastalandım ama su an durumum yok 2. yi deneyemicem ama son durumum ne hormonum ne durumda onu merak ediyorum  maddi olarak toparlanana kadar kontrolünüz altında kalmak istiyorum dedim o da tahlillerini yaptır gel bakalım konuşalım dedi... öle yani belli ki ondan başka türlü annelik zor bize... gerçi bi yerde okudum bi kaç kişi fsh ı bayağı yüksekken dr ları demiş ki annelikten ümidi kes yaşamana bak hele kendiliğinden anne olmayı hayal bile etme kalırsan da türkiye literatürüne girersin bu değerle falan demişler  işte... tabi kızlar ın yaşadıklarını düşün.. neyse ondan sonra hatunlar kendiliğinden hamile kalmısşalr.. yani sanırsam nasip işi bu Allah olsun demedikçe yırtsan da uğruna binleri döksen de olmayınca olmuyo.. sabretmek syan etmemek gerekiyo da işte insan üzüntüden bazı zamnlar isyanımsı bişiler de etmiyo değil.. hayırlısı arkadaşım.. bekleyelim bakalım.. tıbba ve teknolojiye güveniyoruz.. deniliyo ki tıp bu konuda çaresiz yetersiz.. düşünki bundan yıllar evvel tüp bebe de yoktu... e dünyaya da geldik napalım ölle bölle yaşıycaz.. Allah ım bugünümüz aratmasın cnm..

handan16

dogru söylüyorsun ama hiç umud yitirmemek lazım. bazzen aklıma geliyor aglıyorum bazende kader diyorum ne dileyim rabbim büyük elbet o herşeyin hayırlısını bilir

servem

ve son tahlil sonucum fsh 10.7 lh 8.5 e2 66... değerlerim yükeslmiş ama şükür ki çokkk yükselmemişş

servem

ve gittim geldim dr uma.. tabii yine başa döndük.. geç kalmaman lazım rezervin azalma ağiliminde.. şimdi maddiyatı düşünüyosun haklısın ama düşün ki yarın paran olduğunda belki de yumurtan kalmayacak dedi... o da haklı ama bende haklıyım ne olacak bilmiyorum..1 ay sonra  gel adetin 2. günü dedi ama ben yine kararsızım içim sıkılıyo.. ilaçlara devam dedi oysa ben hayıta başlamayı düşünüyodum ilaçlarla hayıtı beraber kullanmaya da korkuyorm... kendimi çıkmazda gibi hissediyorum yaptırmayıp sonra pişman olmaktan da korkyorum öte yandan yaptırıp ta yine tutmassa maddi manevi yaşayacaklarım geliyo aklıma daralıyorum.. Allah ım duy ssimizi yalvarırım aratma buünlerimii ama bize de yardım et yol göster nolur... :crybaby2:

Zeynep_Sena

ya arkdaslar cok üzüldüm halinize bilioyrmusunuz allahim büyük dert vermesin belki bizimde olmuycak yani allah ne dilerse o olur umidinizi kesmeyin bu bir imtihan yani nolur kendinizi üzmeyin daha fazla herseyi oluruna birakin

handan16

bugün doktordan geliyorum bana yine tüp bebek dendi moralim çok bozuk hayattan hiç zevk almaz oldum.

servem

cnm moralini bozma malesef ki kabullenmek zorundayız.. sen yine iyisin ben dr a ilaç almaya gittim ve imza atıp döndüm şok oldum resmen.. psikoloji önemli cnm benm olmama sebeplerinden biri de hazır olmamamdı... kendini bu fikre alıştır ve dua et Allah yardım edecektir... iyi bi yer seç dr una da güven takdiri Allah a bırak.. bana da yine tüp dedi 1 ay sonra bekliyo ama ben yaza düşünüyrum bakalım süreç bana neler yaşatacak.. Allah bu günlerimizi aratmasın...

gülay t.

Handan ve Servem arkadaşım yazdıklarınızı okudum tam olarak anlayamasam da yaşadığınız sıkıntıyı tahmin edebiliyorum. Rabbim sabır versin hepimize. Doktorların acele ettirmesine bakmayın birkaç ayda yumurta rezervi bitecek değil ya. Ama birkaç aylık bir ara sizin moral açısından toparlanmanızda çok önemli bence. Servemcim bana kalırsa yazı beklemekle iyi edersin hem sen hazır hissedersin kendini hem de biraz para biriktirmek için fırsatınız olur. Doktorlar bilemiyor tabi maddi durum yeterli mi değil mi. Az para da değil. İnşallah hayırlı haberlerinizi alırız.

servem

evet gülay aynen öle kaç kere dedim durumum yok yok die ama adam hep gel diyo.. ii de şimdi yaptırsam Allah korusun 3. için param kalmayacak... amann Allah ım tez zamanda derdimize derman versinnn

handan16

eşimle salı günü randevu aldık acıbademe gidip konuşacagız bakalım kısa zaman içerisinde düşünüyoruz canım bize söylenen 2 kez para alınıyormuş 3 cüsü bedava dendi.bakalım herşeyin hayırlısı tabi

servem

hadi ya ne güsel inşallah gerek kalmaz... ama bana öle bişi demediler valla hepsinde alıyiler para budalası galiba bunlar...

cemile

:crybaby2:merhaba bende erken menepoz olayıvar seni üzmek istemem ama ben beş kere tüp bebek denedim yumurtalarımın kali tesis olduğu söylendi