29 Nisan , 2024, 19:33:51

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

FHS BÜYÜK BİR SORUN

Başlatan handan16, 07 Şubat , 2009, 01:06:10

« önceki - sonraki »

sibel28

05 Mart , 2009, 09:24:02 #15 Son düzenlenme: 05 Mart , 2009, 09:29:38 aysun25
arkadaşlar bir siteden alıntı şu yazıyı okuyun...
Var arkadaşım var bizzat ben şu an 5 haftalık hamileyim buna ben bile inanamıorum hala çünkü özeldeki doktorlarım tüp bebek için bile yüksek derken 13 fsh yı ssk yenimahalle fazla takılmamam gerektiğini ve klomene başlamam gerektiğini söyledi 2. ay hap bende yan tesir yaptı 1 adet kist ve rahim duvarımı incelti ama yinede şansım vardı yumurtlarım oluşuodu o ay umudum yokken yani geçen hafta hamile olduğumu öğrendim takılma rahat ol her doktora inanma prolaktinimde 24 lerdeydi bu arada stressten kaynaklanıo bence çünkü önemli olan vajinal muaynedeki yumurtalarının durumu benim 13 fsh ya göre altan bakıldığında herşey iyiydi mümkünse ssk hastanesine git onlar ticari düşünmüyorlar bende bir sürü özele para döktüm ama ssk çözüm oldu hemde burun kıvırırken ben...

başka bir bayanın sözleri   :aynen bende fsh 16 ile tüp bebekte bile zor ihtimal verildi ve ben tedaviyi bıraktıktan 2 ay sonra normal yolla hamileyim daha dün öğrendim..ne olur biraz sakin olun ve stresten uzak durun..

kızlar stres yapmayın neolur yaaaaaaaaaaaa benimde yasıma göre fsh cok yüksek cıkmıstı tedavi süresince önce 7 sonra 8 sonra 9 sonra 11 sonrada 13 dr yasıma göre cok yüksek olduğunu söylemişti ve bana asla hiç bişeyi kafama takmamamı gezip tozmamı evde asla durmamamı söyledi bebk fikrinden uzaklas dedi ve ilaç verdi aynı ilacı gene verdi ve ben o ay dr tüm dedikerlini yaptım ve fsh 1.65 düştü dr sonucu gördüğünde bana süpersin diyorum baska bişey dem,iyorum dedi.şükür suan hamileyim.ve hersey insanın kendinde btiyomus sizde takmayın hatta gerekiyosa unutun bebeği .

cemile

alahım tümisteyenlere nasip etsin benim umudum yoktu amaşimdi sevindim ben anne olmak istiyorum

handan16

çok sevindim canım bende önümüzdeki ay tüp bebek tedavisi görecegim kurban oldugum allahım herkeze hayırlısıyla evlat versin.
benimde güzel kokan bir melegim olsun

LOLİ @

MERHABA FSH MADURU İKEN ŞUAN HAMİŞİMM :hello2: :hello2: :hello2:
ÖNCELİKLE KENDİMİ TANITAYIM,
EVLİLİĞİMİZDE 5. YILIMIZA GİRECEĞİZ :love3:
İLK 2'5 YILINDA BEBİŞ İSTEMEMİŞTİK,DERKEN NİYETLENDİĞİMİZ VAKİT KENDİMİZİ DOKTOR SIRALARINDA O HASTANE SENİN BU DOKTOR BENİM DERKEN 3 AŞILAMA,1 BAŞARISIZ TÜP YAPILDI :y25:

ARTIK BU HAYATI BİR MÜCADELE HALİNE GETİRDİK  :-\ NEDEN OLMUYOR ÇOCUĞUMUZ BİZİMMM...

DOKTORLARIN DEDİĞİ TEK ŞEY SİZİN BİRŞEYİNİZ YOK OLUR,BEKLEYİN :violent1:

KİM ŞU DR. İYİ DEDİYSE HEMEN HEMEN HEPSİNİDE DENEDİK :'(

ARTIK GİT GİDE TECRÜBELENİYOR VE HEMEN KARAR VERMİYOR,SABIRLA ARAŞTIRMAYA BİZİM SORUNUMUZ NE OLABİLİRDEN ÇIKARAK SÜREKLİ ARAŞTIRMAYA BAŞLADIKKK!!!!!!....

ÖNCELERDE EŞİMDEYDİ SORUN,DERKEN BENDE PEYDAH OLDU BUNU ADIDA FSH MIŞŞŞŞŞŞ :crybaby2:

NEDEN BİLİNMİYORDU ? NEDEN BİRŞEY DENMİYORDUU ? ARTIK KİMSEYE GÜVENİM KALMAMIŞ SÜREKLİ DUA EDİP ALLAHIMA SIĞINIYORDUMM :'(

-EŞİME ÇOOOOOOOOOOK KÜRLER UYGULADIM BU ZAMAN ZARFI İÇERİSİNDE...

-FSH ' LA TANIŞTIKTAN SONRA İSE ÖNCELERİ PANİK :cildir: SONRALARI İSE SAKİNLİĞE OLURUNA BIRAKTIMM KENDİMİİ HAYATIII İNSANLARIII 8) :suclu:

BAKTIK Kİ ZAMANALA FSH DENİLEN ASLINDA ÇOKTA ÜRKÜTÜCÜ DEĞİLMİŞ..

VE O BİZİ YENECEĞİNE BİZ ONU YENMELİ VE SAKİN OLMALIYDIK :basardim:

SONUNDA Bİ DR KARAR VERDİK AMA NE ARAŞTIRMA,
"ARTIK HERHALDE BENİM ÇOCUĞUM OLMAYACAK DEMEKKİ DEMEKTEN BAŞKA BİR DÜŞÜNCE YOKTU İÇİMDE"
BU DÜŞÜNCEYLE DR.GİTTİK,YİNEDE BİR UMUT YİNEDE BELKİİİİİ....     :amin: :amin: :amin:

ULTRASONDA HERŞEY NORMAL,AMA FSH NEDEN YÜKSEK...
YAŞIM 23 BU YAŞTA FSH 17... BAŞKA BİR AY 14.56 BAŞKA BİR AY 13. BAŞKA BİR AY 15.34 NEDEN BU KADAR DENGESİZ Dİ HORMONLARIMM DR. BAŞLADIK TAMMM 9 AY FSH,E2 KANA BAKILDI AMA SADECE BUKADAR DA DEĞİL
BU 9 AY BOYUNCA BANA VİTAMİN HAPLARI VERDİ HOCAMIZ :)

GÜNDE 11 İLAÇ İÇİYORDUM,SÜREKLİ HAP İÇMEKTEN MİDEM AĞRIYORDU VE HEPSİNİN DOZLARI ÇOK YÜKSEKTİ...

YAPACAK HİÇ BİRŞEY OLMADIĞINI VE HOCANIN DEDİKLERİNİ HARFİ HAFİNE UYGULAMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ :dontknow: MECBURSUNN ARKADAŞ BU YOLLAR SABIR İŞİ DEDİM İÇTİMM ALLAHIM ABNA YARDIM ET BANA ŞİFA VER NE OLUR DEDİM İÇTİMMM,KUSSAMDA :igrenc: MİDEM AĞRISADA :y25: SAATLERCE UYUSAMDA :-[ İÇTİMM ;)

VE BENİ BİR UYUTTU BU İLAÇLAR AKLINIZ DURUR GÜNÜMÜN ÇOĞULUĞU UYKU HALİNDE YADA UYUYARAK GEÇİRİRDİM..

DERKEN ARTIK BU AYDA (10.AY) BAŞLAMAZSA HOCADAN 3 AY İZİN İSTEYİP Bİ DİNLENME Bİ KENDİMİ TOPARLAMA İÇİN ZAMAN İSTEYECEKTİK..

(BU 9 AY İÇİNDE,İÇİLEN VİTAMİNLER VE DUALAR SAYESİNDE HEM FSH HEM E2 HEMEN HEMEN KONTROL ALTINA ALINMIŞ GİT GİDE İSTENİLEN SONUÇLARI ALMAYA BAŞLAMIŞ VE BİRAZDA OLSA ŞANSIMIZI YÜKSELTİYORDU...)

VE KAN BAKILDI YİNE REGLİMİN 2. GÜNÜ AKŞAMINDA ULTRASON DERKEN HOCA BAŞLADIIIII :hello2:
EVET TEDAVİYE BAŞLAMIŞTIKKK ADIMI ATMIŞTIKKK :hieyt:
ŞOKK OLDUK İNANAMADIK :-ooo BANA GÜNDE 650 ÜNİTE (FOSTİMON) GÖBEKTEN + 20 ÜNİTE (LUCRİN) KOLDAN İĞNELERE BAŞLADI 3 GÜN KULLANDIK,İTİNA İLE...

TEKRAR KAN ,ULTRASON VE DOZU 750 ÜN. FOSTİMON GÖBÜŞTEN 20 KOLDAN
750 MERİONAL GÖBÜŞTEN+20 LUKRİN DERKEN

TEKRAR KAN ,ULTRASON ...  (10 ÜNİTE DOZ- 3 SU) MENEGON KALÇADAN,20 LUKRİN KOLDAN VE ARTIK HERYERİM ACIYOR,YÜRÜYEMİYOR YATAKTA DAHİ DÖNEMİYORDUM AMA BUNLARA HAMD OLSUN DEDİM HİÇ ŞİKAYET ETMEDEN YOLUMUZA DEVAM ETTİK  ;) :)

GONAL-F , CETROTAİT , ORGOMETRİL ARTIK OKADAR İĞNE VURULDUM Kİ ....

TAM İKİ KOCA POŞET,İKİ RAPOR ÇIKARMIŞTI HOCAMIZ,ONLAR YETMEDİ GERİSİNİDE CEBİMİZDEN ÖDEDİK..

5 TANE YUMURTA İLE BAŞLADI... SON ÇATLATMA ÖNCESİ ULTR. 7 YUMOŞ GÖZÜKTÜ...
TOPLAMADA 8 YUMOŞ ÇIKMIŞ... 7 Sİ DÖLLENMİŞ 4'Ü DÖLLENMİŞ... 3'Ü İSE 5.GÜN TRANSFER EDİLDİ
DİĞERLERİ EMBRİYOLOG GÖRÜŞÜYLE DONDURULMADI.

KOSKOCA 13 GÜNNNNNNNNNNNNNNNN..... AHH AHHH :laughing7:
BU ARAKARDA GİDİP KAN VERDİM E2 PROGESTERON ,PROLAKTİN BAKILDI...
BU ARADA DA HOCANIN TAKİPİ İLE BAZI İLAÇLAR VE SABAH AKŞAM JEL BİDE GÖBÜŞTEN İĞNE OLDUM...

12.GÜN GELDİ ÇATTI

SABAHLEYİN EŞİMLE GİTTİK VE HAFTA SONU... ACİLDE VERDİK KANIMIZI...

EŞİM ÖĞLEN ALACAKTI SONUCUU AMA O SAATLER GEÇMEK BİLMEDİİİ...
EVDE ANNEMDE VARDI... HEYECANLA BEKLERKEN... TEL. ÇALDI EŞİMDİ ARAYANNN...

AÇTIMM AĞLAYARAK NAPTIN CANIMM HADİİ ÇABUKK NOLUR DERKEN AŞKIMMM HAMİLESİNN DEDİİİİ :-ooo

BTHCG DEĞERİM 554 DÜÜÜ :-ooo :hello2: :hieyt: :laughing7: :love9: :amin: :basardim: :basardim: :basardim:

1 SAAT BOYUNCA HİÇ DURMADAN AĞLAMIŞIMMMMMM :crybaby2: :crybaby2: :love7: :love9: :love9: :love9: :love9: ALLAHIM BU NASIL BİRŞEYMİŞŞŞŞŞŞ.... BEN HAMİLEYMİŞİMMMM :love9: :occasion5: :amin:

ANNEMLE SARILDIK AĞLADIMM AĞLADIMM... VE CANIM ANNEM HERKEZİ ARADII HAMİLEYİMM DİYE SEVİNCİNDENN :basardim: :basardim: :basardim: :nazar: :basardim: :basardim: :basardim:

2 GÜN SONRA TEKRAR KAN VERMEYE GİTTİK,SONUÇ 950 YDİ HOCA TEBRİKLER ÇOK ŞÜKÜR ARTIK HAMİLE  :hello2: :hello2: :hello2:DEMİŞ :hieyt:

6 HAFTA SONRA HOCA BENİ ÇAĞIRDI BU ARADA BOL BOL YEMEK YEDİM ... VE HERGÜN İĞNE VURULDUM,JELE DEVAM...
6 HAFTA SONRA :amin: DUALARLA GİTTİK... GÖRDÜKKKKKKK :hello2: :hieyt: :muzz: :occasion5: :hieyt: ALLAHIM DEDİMM HOCAMM BU BEBEKMİİİİ EVET DEDİİİİ,AĞLADIMMM BANA FOTOSUNU VERDİİ KOKLADIMM AĞLADIMMM EŞİMDE YANIMDAYDIII HOCADA BİZDE ÇOK MUTLUYDUKK.....

VE BANA VİTAMİN KORASPRİN GÜNDE BİR JEL 5 GÜNDE BİR KALÇADAN İĞNE VE GÜNLÜK ALAMAM GEREKEN KALORİYİ VERDİ... 6 HAFTA SONRA GELİN DEDİİİ....

İŞTE BÖYLE CANIMMM .... BU BİR YAŞAM HİKAYESİİİ :love7: BU BİZİM HİKAYEMİZİN BİR BÖLÜMÜÜ...

ÇOK ŞÜKÜR BİN ŞÜKÜR MEVLAMAAAA... SONSUZZ HAMDÜSENALAR OLSUNN...
DARISII TÜM İSTEYEN KARDEŞLERİME OLSUN İNŞ... :amin: :amin: :amin:

HALA ŞAKA GİBİ GELİYOR,BAŞTA HİİÇ İNANAMADIM... AMA ŞİMDİ SÜREKLİ DUA EDİYORUM ALLAHIM NE OLUR YAVRUMU SAĞLIKLI SIHHATLİ BANA BAĞIŞLA :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

ŞUAN İÇİN GÜN SAYIYORUZ CANLARR... NİSANIN 7 Sİ RANDEVUMUZ VAR DR.LA... İNŞŞ HERŞEY YOLUNDA GİDİYORDURR...

7.HAFTA BULANTILAR KUSMALAR ŞİDDETLİ BİR ŞEKİLDE BAŞLADI ŞUAN İSE 10 + 5 iz TEYSELERİİİ...
BU ARADA KESEMİZDE TEKDİ.. VE KALBİNİDE GÖRMÜŞTÜK..

HOCA DEDİ ASLINDA İKİZMİŞ AMA SONRA BİRİ SÖNMÜŞ DİYE OLSUN BUNADA HAMD OLSUNN YAVRUM SAĞLIKLI SIHHATLİ OLSUN VE DOĞSUNDA NAPALIM :love9:

BİRAS UZUNN OLDU FARKINDAYIM AMA BELKİ Bİ UMUT OLUR ARKADAŞLARIM...
MEVLAMM GÖNLÜNÜZE GÖRE HAYILISIYLA ENN İYİSİNİ VE ENN GÜZELİNİ NASİİP ETSİNN (HEPİMİZE AMİNN)

LOLİ @

Alıntı yapılan: handan16 - 06 Mart , 2009, 17:26:47
çok sevindim canım bende önümüzdeki ay tüp bebek tedavisi görecegim kurban oldugum allahım herkeze hayırlısıyla evlat versin.

KARDEŞİM MEVLAM YÜZ GÜLDÜREN HAYIR NASİP EYLESİN ...
BEN BU AŞAMALAR İÇERİSİNDE ÇOOOK ŞEY ÖĞRENDİM ZAMANIM YETTİĞİNCE SİZLERE YAZARIM
YARARLARI ZARARLARII... İNSANIN BAŞINDAN GEÇİNCE DAHA İYİ ANLIYOR...

SEVGİ VE UMUTLA  :love9:

gülay t.

Ay Lolicim bu nasıl bir hikaye maşallah sabrına. Çok güzel bir sonuç almışsın çabaların sonuç vermiş çok şükür. Senin adına çok sevindim inan. Rabbim hayırlı bir evlat versin inşallah.

LOLİ @

TEŞEKKÜR EDERİM CANIMM... BOL BOL DUA ETTİK,BOL BOL ALLAHIMA YALVARDIK VE ÇOOOOOOK OKUDUKK  ASLA UMUTSUZ OLMADIKKK MÜCADELEMİZ SONUCUNDA  HAYIRLA NASİİP EYLEDİİ MEVLAMM...

İNŞŞ DARISII TÜM İSTEYENLERE :love7: ...

aidata

Arkadasşalr vallahı aynısı basıma geldi. evlendıkten 1 hafta sonra doktorlara tasındık. sıdedtlı karın agrısıyla 4 ay cebelleştım 25 yasındayım ve fsh degerım 15 di. doktorum 6 ay korunmasın devam et olmazsa hemen tup bebek yapmamız lazım dedı. ben ve esım cocuk dusunmuyorduk ama ılerde hıc olmama ıhtımalı vardı benı cok sıkıntıya soktu. aynen sunu yapın kendınızı saglıklı ve heran hamıle kalabılırım gıbı dusunun.normal cay içmeyın bıtkı cayı için ve cekılmış uzum cekırdegı kullanın ( dondurmanın uzerıne ,recele ekleyebılırsınız,yogurtla) 6. ayın sonunda fsh degerım 9.7 ydi. hamıle kalmadım cunku suan bır bebişe bakmaya hazır degılım. yumurtalıkarımda 3-3,5 santım capında cıkolata kıstlerı var zaman zaman agrılarım oluyor. ama fsh sorunu olanlar kesinlikle stres,sinir yapmamalılar. inşallah yararlı olur.
İyi olmak kolaydır zor olan adil olmak

handan16

Alıntı yapılan: aidata - 25 Mart , 2009, 16:58:22
Arkadasşalr vallahı aynısı basıma geldi. evlendıkten 1 hafta sonra doktorlara tasındık. sıdedtlı karın agrısıyla 4 ay cebelleştım 25 yasındayım ve fsh degerım 15 di. doktorum 6 ay korunmasın devam et olmazsa hemen tup bebek yapmamız lazım dedı. ben ve esım cocuk dusunmuyorduk ama ılerde hıc olmama ıhtımalı vardı benı cok sıkıntıya soktu. aynen sunu yapın kendınızı saglıklı ve heran hamıle kalabılırım gıbı dusunun.normal cay içmeyın bıtkı cayı için ve cekılmış uzum cekırdegı kullanın ( dondurmanın uzerıne ,recele ekleyebılırsınız,yogurtla) 6. ayın sonunda fsh degerım 9.7 ydi. hamıle kalmadım cunku suan bır bebişe bakmaya hazır degılım. yumurtalıkarımda 3-3,5 santım capında cıkolata kıstlerı var zaman zaman agrılarım oluyor. ama fsh sorunu olanlar kesinlikle stres,sinir yapmamalılar. inşallah yararlı olur.
canım cok sagol valla beni aglattın ya yaşadıklalrın kolay degil evet hayatta en kötüsü evlatsız kalmak sanırım rabbim kimseyi evlatsız bırakmasın çok zor sen umuduna kavuşmuşsun darısı bana ve tüm istiyenlere  olsun
benimde güzel kokan bir melegim olsun

sibel28

arkadaşlar fsh problemi olanlar için saraçoğlunun sitesinde kürler var deneyin zararı yok..benimde degerlerim yüksekti ilaç kullanmadan hayıt tohumuyla düşürdüm..2 ay sonra tahlillerimde değerlerin düştüğü ortaya çıktı ilaca gerek kalmadı..isterseniz bir bakın siteye...

lalezar

LOLİ cim canım benim Allah gönlüne göre versin canım ya sabrının sonunu görmüşsün işte
Allahım nazarlardan korusun sizi inşallah sağlıcakla kucağına alırsın bebeşini :nazar: :nazar: :amin:
beni de ağlattınya canın sağolsun  :opucuk:

mayra

ARKADAŞLAR BENİM DE BU FSH İLE ÇOK CANIM SIKILIYOR..
BEN DE SİZLER GİBİ MÜCADELE EDEN BİR ÜYEYİM..
4,5 SENELİK EVLİYİM.. 1 YIL HİÇ COCUK İSTEMEDİK EŞİMLE..
TAM İSTEDİK OLMADI.. DOKTORA GİTTİK TÜPBEBEK DEDİ..
YAPTIK VE İKİZ BEBEKLERİM TUTTULAR.. AMA KANAMAYLA GİTTİ
ARADAN 1,5 AY GEÇTİ VE BU SEFER KENDİLİĞİMİZDEN HAMİLE KALDIM VE
O DA 8 HAFTALIK DI DÜŞTÜ..
BU PSİKOLOJİYLE 2 YIL ARA VERDİK..
EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ YAPMIŞ OLDUK VE FSH HORMONUM YÜKSEK ÇIKTI..(FSH.. 25)
ONDAN SONRA Kİ DENEMELER DE 4 KEZ DAHA OLMADI..YANİ TUTMADI..
ŞİMDİ DOKTORLAR BANA CANLI BEBEK DOĞURAMASSINIZ DİYOR.. YANİ
YUMURTAM KALİTELİ DEĞİLMİŞ.. REZERVİM AZ Kİ 1 TANE YUMURTAM GELİŞİYOR..
ŞİMDİ ARTIK ÖYLE OLDU..
O TEK YUMURTAYADA ZATEN EMBRİYO OLSA BİLE ONA KARYOTİP YAPMAYA
GEREK BİLE YOK.. BAŞKA SEÇENEĞİM YOK Kİ O OLMADI BUNU YAPALIM DİYELİM..
TABİ BUNLAR ÇOK UZUN HİKAYELER YAZMAKLA BİTMEZ VE BURDA KİMSEYİ DE
ÜZMEK İSTEMİYORUM..KOLAY OLMUYOR YAŞANANLAR VE SONRASI..
EŞİM DE ŞU AN VE BEN DE HİÇ BİR İLAÇ ALMIYORUZ VE İNANIN ARTIK KENDİMİ YORGUN H,SSEDİYORUM VE
BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM..SÜREKLİ KAPI KAPI GEZDİM EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN..
OLMAYAN ŞTE HAYIR VARDI.. ÜSTÜNE DÜŞMEK İSTEMİYORUM HER ŞEYİ BIRAKTIM..
KABULLENDİM BEN ARTIK BUNU..İNANIN KAFAM DA RAHAT.. İÇİM ACIYOR AMA OLMUYOR İŞTE..
ÇOK FAZLA İLAÇ YÜKLEDİLER BANA VE DOKTOR KANSER ARAŞTIRMASI YAPTI..
15 KİLOYA YAKIN HORMONLARDAN KİLO ALDIM.. BELKİ DAHA BİLE FAZLA...........

BEN DE BURDAN TÜM ARKADAŞLARIMA VE KARDEŞLERİME RİCA EDİYORUM
LÜTFEN HER ŞEY ZAMANINDA VE YAŞIN DA... ERKEN GİDEN YOL ALIR..,

ZAMAN ÇOK ÖNEMLİ........... İNANILMAZ ÖNEMLİ...,
ZAMAN KAYBETMEDEN BU İŞE SOYUNUN.. HAYATINIZI ERTELEMEYİNİZ..
KAÇ YAŞINIZ DA OLURSANIZ OLUN LÜTFEN DAHA ERKEN DİYE DÜŞÜNMEYİN..
ÇOK ÖNEMLİ...SÜREKLİ AYNI ŞEYİ VURGULUYORUM AMA BEN BU KONUDA TECRÜBE KAZANDIM YETERİNCE
SİZLERE DE BU KONUDA YARDIMCI OLABİLMEK ADINA YAZIYORUM..

HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN..
SEVGİLER..

sanemm

loli allahım nazardan saklasın mücadelen çok büyük bende biliyorum 2sefer tüp bebek yaptırdım bende fsh hormonuyla ugraşıyorum ama çok şükür düşürdüm 21.58den 3.33 düşürdüm benim için çok güzel bir sonuç tüp bebege başlayacagız 2sefer denedim inşallah bu 3cüsü tutar

ozdemir

kızlar oncelikle hepinize kucak dolusu sevgiler..
ben normal yolla bıkac ay once hamile kaldım ancak dusuk yaptım sımdı de zamanın dolmasını beklıyorum.genelde ''dusuk yapıp zamanını bekleyenler'' sayfasında takılıyordum. bebek ozlemı cekmenın ne demek oldugunu en az sızın kadar ıyı bılıyorum. benım birinci dereceden yakınıma azosperm(hiç sperm yok) teshisi kondu. eside 34 yasındaydı. neyseki emin ellerle birlikte gecirdigi donemi kocaman bir pozitif sonucuyla atlatmış oldular. suan hamile ve ikiz olma ihtimalide cok yuksek. oyuzden umidinizi ASLA kesmeyin. en zor vakalar bile harika sonuclarla cıkıyor bu zorlu maratondan. ben hepinizin cok iyi bildigi bir hastanede calısıyorum. hicbirinizi simayen tanımasamda hepınız benım kader arkadasımsınız.. hepımız bebek hasretı cekıyoruz ve bu hasretın nedemek oldugunu cok ıyı bılıyoruz. herturlu sorusu olan varsa benim ozelime msj atsın.telefonumu yada maıl adresımı ancak ozelden verebilirim.indirim yapılmasını ve ılk gorusmenızın ucretsız olmasını saglarım.bırbırımıze yardımcı ve destek olmak ıcın bu sitede toplanıyoruz oyle degilmi..aramızdan birinin pozıtıf sonucla cıkması gerıde kalanlar ıcınde bır umut ısıgı olacak.. herkese seve seve sonuna kadar yardımcı olurum yeterki niyetlerimiz iyi olsun.