27 Nisan , 2024, 12:42:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

İSHAL VE YEŞİL KAKA

Başlatan handan, 15 Aralık , 2008, 11:01:32

« önceki - sonraki »

handan

merhaba arkadaşlar;
öykü 5 gündür şiddetli ishal. geceleri bile ıkınarak uyanıyo. kaka yapıp geri uyuyo.
uyanık olduğu her zaman sa saat başı bazen yarım saatte bi ıkınarak  kaka yapıyo ve kakası yeşil.
kakada kan yok, bebeğimde halsizlik ve ateş yok. ama 5 gün oldu. sebebi ne olabilir tahlile gerek varmı?
bilgisi olan varmı?

ARMAĞAN

MERHABA HANDANCIM ÖNCELİKLE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN. İSHALİN BU KADAR FAZLA SÜRMESİ BANA GÖRE SAKINCALI. ÇÜNKÜ BİZDEDE VARDI VE DR GÖTÜRDÜĞÜMÜZDE DOKTOR BAYAA BİR KIZMIŞTI BİZE. ZEYNEBİN 6 GÜN FALAN SÜRMÜŞTÜ. DETOKS UYGULADI DR. BİZE. REÇETEYE ECZANEDE HAZIRLATILAN BİR KARIŞIM VERMİŞTİ. SADECE 24 SAAT ONDAN KULLANDIK. NE MAMA, NE SÜT HİÇBİRŞEY VERMEDİK. SADECE O HAZIRLANAN SIVIYI İÇİRDİK ZEYNOYA.BAĞIRSAKLARI TEMİZLENDİ VE ERTESİ GÜNE HİÇBİRŞEYİ KALMAMIŞTI ÇOK ŞÜKÜR. YANISIRA PİRİNÇ LAPASI FALAN ÖNERDİ ERTESİ GÜNE AMA ZEYNEP YEMEDİ ONLARI. ÖYKÜNÜN BAĞIRSAK ENFEKSİYONU OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. BENCE BİR DR GÖRÜNMEKTE FAYDA VAR. TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN CANIM.

Angel

handancim gecmis olsun canim oncelikle bir doktora gotur derim  .benim kizim ishal oldugunda ben kola veriyorum sitsiz ,muz cok iyi geliyor ishale ama oyku anne sutu ictigi icin  birez zor olucak cunku ishali kesmek icin kesinlikle sut verilmiyor yani bu benim bildigim.sut veya yogurt ishale fayda etmiyor . Doktora gitmende fayda var derim   

handan

kardeşim hemşire dr a sordurdum.
eğer ishal ve yeşil kaka hariç başka hiç bi sıkıntısı yoksa bol su içirsin 2 gün daha geçmezse dr a görünsün demiş.
dişten de olabilir demiş.
öykü 10 ayı bitridi daha tek dişi var çünkü.
çarşambaya kadar beklemeyi dşünüyorum. geçmezse götürüriyim diyorum.
yaaa öyküyle bi yere gitmek eziyet var ya
hele dr a gitmesi onu da beni de mahvediyor.
ne kucakta ne arabada durmuyor
emeklemek istiyor
dışarda sütte içmiyo. illa reklam izlerken evde içecek  :cildir:
o yüzden dr a gitmek için 2 gün daha bekliiim diyorum  :y25: belki geçer ha

mavili

canım çok çok geçmiş olsun
kardeşin dogru söylemiş öykü diş çıkaracak olabilir diş çıkaran bebekler genelde ishal oluyor ama yeşil renkli olması beni biraz düşündürdü çok sıvı kaybediyordur o şimdi sende tecrübelisin zaten ama
o bahsedilen elektrolit dengeli sıvıyı içmesi lazım evdede hazırlayabilirsin su  tuz ve şekerle kaynamış sogutulmuş suyla ama sıvı kaybını engellersen 2 gündede geçmezse götürürsün ama bana kalırsa kesin diş

-GAMZE-

handancım çok geçmiş olsun canımm ısalahha gecerr ardada rahatzsızz ıkı gundur kusuyorrr   hafiftende ishal eger bugund egecemssse götürcem doktora ateşi falanda yok ama üşüttü heraklde mıgdesını

Angel

canim Allah yardimcin olsun dis konusu acilinca tuylerim diken diken oluyorr    :y25:    benim kizda ishal olurdu dislerinden hatta ishali bile cok farkli kokardi  dislerinden oldugunu bilirdim.madem  tek bir dis cikartmis oyku demekki dis cikartacak canim hatta mizirlik ,huysuz ,ates de olur. dedigin gibi bol bol su ver icsin bide agri kesici.altinada bol bol pisik kremi sur canim yazik cani acimasin simdi ishal maffediyor bebeklerin altin.

handan

sağolun arkadaşlar  :opucuk:
söylediklerini yapmaya çalışacağım.
inşallah geçer de enfeksiyon değildir.
yarım saatte bi kaka yapıyo. pişik oldu  :y25:
sürekli hametan sürüyorum. geceleri de yatarken kortikoid içeren krem travakort sürüyorum.,
şükür pişiği kötü değil o yüzden  :amin:
gamzecim ardaya da geçmiş olsun  :opucuk:

handan

kızlar akşamüzeri öykü hiç durmadan kaka yapmaya başladı ağlayarak.
hemen tahlil yaptırdım
enfeksiyon çıktı.
kültür verdim sonucu 3 gün onra alıcam.
nasıl kızdım kendime anlatamam.
illa çocuğumun perişan olması mı lazımdı yani dr a gitmek için
ufffff çok kötüyüm çooookkk  :crybaby2:

reflor verdi dr.
antibiyotiği kültürden sonra bakarız dedi.

uffffff yaaaaaa
berbatım berbattttt  :crybaby2:

Angel

handancim cok gecmis olsun canim  uzme kendini bukadar cocuktur elbet hastada olur .iyiki hemen doktora gitmissin vede ogrenmissin .gecer bunlar sabret sen boyle panik heyecan yaptikca oykuyu dahada panigece ve sikintiya sokuyorsun canim  cocuklar anneyi hisseder.     :opucuk:    insallah 3 gun sonra  temiz sonuc alirsin   :opucuk:

handan

çok fena hallerdeyiz yaaa
hiç durmadan kaka yapıyor.
bugün kan da vardı kakasında.
bugün 6 gün oldu yaa yazık yavruma  :crybaby2:
perişan oldu çocuk.
dr u aradım ama çok yoğunmuş açmadı.
msj yazdım acil durum varsa döner bana herhalde.
sonuçta ilaç kullanıyoruz ( içirebildiğim zamanlarda)
tahlil belli kültür bekliyoruz.
susuz burakmamaya çalışıyorum. altı fena pişik emrhamler sürüyorum hep yıkıyorum.
yıkarken bile çığlık çığlığa yavrum yaaa....
içim parçalanıyor  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:

Angel

:y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

yavrum yaaaaa  yuregim acidii   handandim aklima gelmisken sekerli su versen iyi olur canim cok su kaybettigi icin iyi gelir bi dene istersen.

handan

dr aradı kan damar damar sa sorun yok tahrişe bağlıdır dedi.
ama löp diyeyse tahlili tekrarla dedi.
bizde damar damardı ama yine de dikkat edeyim.
kültür sonucunu alınca gel dedi.
off ya, içim parçalanıyorrr  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:

handan

armağancım;
sen zeynoya kaka için tahlil ve kültür yaptırmışmıydın?
sonucu hatırlıyormusun? o ishal olduğu zamanlar

mavili

ay handancım nasıl üzüldüm şimdi ya canım çok geçmiş olsun
aslında en ufak şeyde ilerlemeden doktora gitmek lazım biz ihmal ediyoruz neyse Allahtan gittin canım doktora kültür sonucuna göre antibiyotik başlayacak demek
refloru ihmal etme canım kaybettigi elektrolitleri dengeler en azından
demek kanda var tahrişten olabilir sık sık kaka yapınca poposuda acıyordur yavrumun ay canım çok üzüldüm