Sperm Hareketliliği ve Sperm Sayısı Hakkında

Başlatan nil, 26 Kasım , 2008, 16:56:05

« önceki - sonraki »

__nil__

sağol sibelcimm inşş gerek kalmaz.bakalım merakla yarını bekliorum doktor yarın adet olmazsan 2 gün bekle ve test yap dedi...bakalım artık heyecanla beklicem inş adet olmam da hiçbi tedaviye gerek kalmazz

✿گสЯเ_ќĮż✿

Alıntı yapılan: nil_alp - 08 Ekim , 2010, 01:11:20
sağol sibelcimm inşş gerek kalmaz.bakalım merakla yarını bekliorum doktor yarın adet olmazsan 2 gün bekle ve test yap dedi...bakalım artık heyecanla beklicem inş adet olmam da hiçbi tedaviye gerek kalmazz

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

__nil__

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: nil_alp - 08 Ekim , 2010, 01:11:20
:amin: :amin: :amin: :amin: ınsallh canım

__nil__

Alıntı yapılan: .·´¯(_.·´SArıKIz .·´¯(_.·´ - 08 Ekim , 2010, 01:02:12
GÖZÜNÜZ AYDIN NİL.İNŞALLAH HAMİLELİK HABERİNİDE ALIRIZ :amin: :amin:

sağol canım inşş benle beraber isteyen tüm arkadaşlarıma anne olmayı nasip etsin rabbim :amin: :amin:

denizce:)

sperm sayısı 11milyon normal sperm:%96      anormal sperm%4 hareket tipi kıvrımlı ilerii doğoru%55 hareketli  sonuç  oligospermi yani sperm sayısı az.şimdi napıcaz.pazartesi dktora gitcez ama ozamana kadar dayanamadım. :-[ :-[ :-[

__nil__

doktor ilaç verebilir sperm sayısı için ama benim tavsiyem doğal yollarıda  kullanman..keçiboynuzu kürü ve keçiboynuzu pekmezini tavsiye ederim.benim eşimin sperm sayısı 1 milyon civarı iken 11 milyon civarına yükseldi hemde 1 ay bile dolmadann...denedik gördük..inş sizde fayda görürsünüz

denizce:)

inş.başladık bizde keçiboynuzunu umarım faydası olur.

gul_eser

bizimde 10 milyonun altında olduğu için aşılama önermiyorlar direk tüp bebek. :(

nilay82

selam kızlar sıze once kendımı tanıtmak sıtıyorum 5 senelık ewlıyım ve cocuk hasretıyle bende sızler gıbı yanıp tutsan bırıyım..2009 subat ayında haöıle olduğmu oğrenmıstıma ma bebısım bana tutunamadı 2 aylıkken dusk yaptım..ondan sonra tedavıye basladım tam ohhh artık hersey iyiye gıdıyo derkenn esımın sperm sayısında yuksek derecede duşüş goruldu ve fılm ıstedı dr eğer varıkosel cıkarsa amelıyat dedı ve bugun acaıpp derecede uzulduk.gunde 10 kere benı arayan esım bugun bunu öğrendıkten sonra bır kez bıle aramadı bıkıyorumkı kendını suclu hıssedıyo esımede kıyamıyorum ne olur bizede dua edın varıkosel cıkmasın ve bır once bızlerde kavusalım bebeğimize..sızler benım gıbı esınde sperm sayısı eksıklığı olnlar varsa yazabılırmı ne kadar cıkmıstı ve dr neyı önerdı şimdiden tesekkurler kızlar....

__nil__

merhaba ben nil.nerdeyse 1 senedir bebek iin uğraşıyoruz.benim eşimde sperm azlığı çıktı..sayısı 1 milyon 8yüz bindi.yani olduka düşüktü.birde morfolojisi yani sperm yapısı da bozuktu.doktor daha sebeplerini araştırıken biz internetten ve bu forumdan araştırıp eşime keçiboynuzu kürünü,keçiboynuzu pekmezini birde bi macun var onu uyguladık.yaklaşık 1 aya yakın kullandı bunları eşim.bir sonraki testte sayısı 11 milyon 4yüz bine yükselmişti.çok sevinmiştik tabi. ama morfoloji düzelmedi. sonra doktor bizi ürolojiye yönlendirdi.ürolog muayene etti eşimi ve sol yumurtalığında ileri derecede varikosele rastladı.hatta o kadar ilerlemiş ki sol yumurtalığını küçültmüş.. ama bu varikoselde sperm sayısını spermin hareketini ve morfolojisini etkilediği için eşim büyük ihtimalle ameliyat olucak..ondan sonra düzelmesini umut ediyoruz. umarım sizlerde güzel haberler alırsınız..eşini anlıyorum ilk öğrendiğimizde eşim çok depresif bir dönem geçirmişti.ama bir süre sonra bunu kabullenicek ve tedavilere başlıcak merak etme.sen destek ol,hep güzel şeylerden  bahset.ben hep sitedeki böle durumu olup hamile kalan arkadaşları örnek veriordum.allah sabır ve kolaylık versin.. :flowers:
çok uzun yazdım kusura bakma :honk:

nilay82

nilcim tesekkur ederım oncellıkle cok guzel bılgılendırdığın için benım esımınde 7 mılyon 1,5 sene once bı hamılelık gecırdım ondan oncesı yaptırmıstık yıne ozmn 18 mılyondu cok fazla dusus olmus onuda arastırcalar ama bızım 5 sene olduğu içinmi bilmiyorum umudumuzu kaybedıyoruz canım yaa..ewet kecı boynuzunu bızde denemıstık ozmnlar tekrar yapmak belkı ıyı gelır bızlerede cok saol..

SeliN59

eşimin sperm sayısı düşük değildi 72 milyondu fakat hızı çok düşüktü varikoseldi bunun sebebi ilk gittiğimiz doktor bu değerlerle bebeğiniz olur çocuktan sonra ameliyat ol dedi fakat aradan 3 ay geçti olmadı bu kez başka bir doktora gittik ordada sayısı aynıydı fakat ileri hareket hızı yüzde 5 olarak çıktı ve doktor kesin ameliyat önerdi çünkü her iki taraftada varikoseli vardı :( neticede eşim  yaklaşık 1 ay önce ameliyat oldu  3 ay sonra sperm örneği vericek ve sonuçlara bakılacak ne bileyim Allah hayırlısını versin inşallah rabbim bizim yüzümüzüde güldürür ayrıca şunu söyleyeyim nilay arkadaşım varikosel ameliyatları basit ve etkili bi ameliyatmış burda öğretmen bir arkadaşın eşinde varikosel vardı ameliyat olduktan 2 ay sonra hamile kaldı yani eşin inşallah varikosel değildir ama öyleysede korkma inşallah hakkınızda hayırlısı olur

beren naz

ilk önce geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyoru m arkadaşım allah  şifanızı versin benim eşiminde sperm sayısı 60 milyon fakat ileri hız20  iki buçuk yıllık evliyim hala bebek sahibi olamdım hiç gebelik oluşmadı aslında doktorumuz kalada bilirsin diyor bu sayıyla ama nedendir ibilmem bir türlü olmuyo bernde o kürleri uyguluyorum eşim bir yıldır tedavide üç ayda bir de test yaptırıyoruz her defasında ilaç verip yolluyor bizi ilk muayenede varikosel var mı diye bakılmıştı çıkmadı bilmiyorum yoksa doktormu bilemedi olabilir mi hareketlilik ondan düşük olabilri mi her ay umutla bekliyrum ama yok önümüzdek i perşembe yine tahlil vereceğiz bilmiyorum böyle hızı düşük olup da hamile kalan arkadaşlarımız varsa yardım bekliyorum yada bunun bir ilacı var mı arkadaşlar

SeliN59

CANIM VARİKOSEL BULAMADI YAZMIŞSIN İNŞALLAH TA YOKTUR EŞİN ULTRASONA GİRMİŞMİYDİ BENİMDE EŞİMDEKİ VARİKOSEL RENKLİ, ULTRASONDA GÖZÜKTÜ