Klomen Kullananlar Buraya Buyrun

Başlatan naz_pinar, 06 Kasım , 2008, 22:58:24

« önceki - sonraki »

handan16

Alıntı yapılan: mitna - 21 Ocak , 2009, 17:36:57
Alıntı yapılan: handan16 - 21 Ocak , 2009, 16:32:10
benim  derdimi klomen falan kurtarmaz artık bana 2 doktor da tüp bebek dediler erken menapoz olabilirmiş.bende artık tüp bebek merkezlerini araştırmaya başlayacagım.kızlar inşl sizler bu son noktaya gelene kadar çoçuk sahibi olursunuz henüz yaşım 32 ve 7 aylık evliyim bu menapoz beni kahrediyor off offf
erken menapoz  olabileceğini nasıl anladılar?polikistik over olabilir mi acaba sebebi?çünkü benim de 2 doktor anlamamıştı bir şey yok düzensizliğin nedeni psikolojik falan demişlerdi.hatta hormon testimde normal çıkmıştı.sonradan gittiğim 3.doktor vaginal ultrasonla bakınca polikistik over olduğunu anladı.gerçi diğer doktorlar da vaginal ultrasonla bakmışlardı ama anlamamışlardı.
benim fhs degerlerim 16 18 oldugu taktirde menapoz oluyormuş o yüzdende vakit kaybetmeden tüp bebek dene dediler canım
benimde güzel kokan bir melegim olsun

mitna

:k06: merhaba arkadaşlar,
bugün tekrar gittim doktora.yumurtalarım çapı  17 mmdi.bugün baktığında 21 mm olduğunu ve bunun çok güzel bir gelişme olduğunu söyledi.çatlatma iğnesi verdi ama bulamazsan eczanede hiç arama çok da önemli değil dedi.ben de hiçbir yerde bulamadım zaten.inşallah gerçekten o iğneye gerek yoktur.yarın ve pazar günü ilişki önerdi.bugünden say 16 gün sonra adet olacaksın ama inşallah olmazsın gebelik gerçekleşir şansında büyük dedi.inşallah başka bir sorun yoktur da hamile olurum.benim için dua edin.Allahım bebek isteyen tüm annelere nasip etsin yavrularını kucaklarına almayı.bir arkadaşım da tedaviyle 9 sene sonra hamile kaldı.bugün haberini aldım hem de ikizmiş :) güneşe gülümseyelim içimizde bulutlar birikse de:) inşallah bu foruma yazan herkesin bebişi olur da burada yazdıklarımıza bakar güleriz ilerde ;)

mitna

Alıntı yapılan: handan16 - 22 Ocak , 2009, 13:21:37
Alıntı yapılan: mitna - 21 Ocak , 2009, 17:36:57
Alıntı yapılan: handan16 - 21 Ocak , 2009, 16:32:10
benim  derdimi klomen falan kurtarmaz artık bana 2 doktor da tüp bebek dediler erken menapoz olabilirmiş.bende artık tüp bebek merkezlerini araştırmaya başlayacagım.kızlar inşl sizler bu son noktaya gelene kadar çoçuk sahibi olursunuz henüz yaşım 32 ve 7 aylık evliyim bu menapoz beni kahrediyor off offf
erken menapoz  olabileceğini nasıl anladılar?polikistik over olabilir mi acaba sebebi?çünkü benim de 2 doktor anlamamıştı bir şey yok düzensizliğin nedeni psikolojik falan demişlerdi.hatta hormon testimde normal çıkmıştı.sonradan gittiğim 3.doktor vaginal ultrasonla bakınca polikistik over olduğunu anladı.gerçi diğer doktorlar da vaginal ultrasonla bakmışlardı ama anlamamışlardı.
benim fhs degerlerim 16 18 oldugu taktirde menapoz oluyormuş o yüzdende vakit kaybetmeden tüp bebek dene dediler canım
bizim komşumuz da tüp bebek yaptırmıştı şimdi 7 yaşında çok tatlı bir kızı var.inşallah yüce Rabbim sana da nasip edecek.tıp o kadar ileri ki artık imkansız diye bir şey yok  yeter ki umudumuzu yitirmeyelim..kendim için dua ederken burdaki herkes ve senin içinde dua edicem handan16..

handan16

sagol canım darısı tüm isteyenlerin başına yarın eşimle gidip görüşecegiz neler gerekiyor cünki rapor falan gerekiyormuş sanırım uzun iş anlayacagın ve 15 ten yukarısını devlet karşılamıyormuş buda kötü oldu benim 16 çıktı

mitna

Alıntı yapılan: handan16 - 22 Ocak , 2009, 20:18:18
sagol canım darısı tüm isteyenlerin başına yarın eşimle gidip görüşecegiz neler gerekiyor cünki rapor falan gerekiyormuş sanırım uzun iş anlayacagın ve 15 ten yukarısını devlet karşılamıyormuş buda kötü oldu benim 16 çıktı
15 derken ne demek oluyor canım bu neyin sayısı?

mitna

benim kasıklarım çok ağrıyor acaba yumurta çatlarken kasık ağrısı oluyor mu?daha önce hiç böyle olmamıştı.

gülay t.

Sevgili Mitna yumurta çatladığında hem kasıklarda ağrı olur hem de günlük beyaz akıntı da biraz artış olur. Hamile kalmak istiyorsan bu günler elverişli günler.

BEYAZ_KELEBEK

selam ben yeni üyeyim.yumurta çatladığıdna kasıklarda ağrı olur.uzun süre ymurta çatlatam işlemi yapan biri olarak iyi bilirim.ama yumurta çatlatmak için iğne yapmasan bile yumurtlama zamanında belde ve kasıkalrda ağrı olur.burdan anlıyabilirsiniz ;)birde renksiz kaygan bir akıntı olur yumurtlama zamanında dr.sölemişti o zamanalrda birliktelik olması lazımmış.

bu arada klomeni soran arkadaş halen merak ediyormu bilmem ama benim normalde yumurtlama sornum yok ama 1 ay kullandım.o ay 2 yumurta birden hazırdı.dr.iikizi olma ihtimali var demişti ama o ayda olmadı. :-\
buay yine içtim ama dr. gitmedim bilmiyorum yumurtanın durumunu.kendimce yumurtlama zamanını ayarladım şuan bekliyorum.normalde 27 oldu diğer ay ama bende hep 1 hafta erken olur.yani salı olmam laızmdı.ama boşa ümitlenmemk için normal gününü beklliyorum.bir yandanda yarın kan tahlili yaptırim diyorum çünkü varsa hemen drçgitmem lazım ilaç için :)

handan16

mita arkadaşım benim fhs yüksek o yüzden çoçugum olmuyor bu yüzden tüp bebek düşünüyoruz 15 ten yukarısınnı devlet karşılamıyormuş diye duymuşştum ama tam olarak bilmiyorum gidip konuşacagı bakalım herşeyin hayırlısı.

çikolatalı

slm ;
ben bugün klomene başladım yumurtam geçen ay cylo hapı kulanmama rağmen gelişmemişti 5 gün sonra dr gidip neticeyi öğreneceğim
bende sonucu çok merak ediyorum

mitna

Alıntı yapılan: çikolatalı - 23 Ocak , 2009, 21:13:39
slm ;
ben bugün klomene başladım yumurtam geçen ay cylo hapı kulanmama rağmen gelişmemişti 5 gün sonra dr gidip neticeyi öğreneceğim
günde kaç tane içeceksin?

çikolatalı

Alıntı yapılan: mitna - 23 Ocak , 2009, 23:06:36
Alıntı yapılan: çikolatalı - 23 Ocak , 2009, 21:13:39
slm ;
günde kaç tane içeceksin?

sabah ve akşam 1er adet

elaa

slm kızlar ben de bu ay kullanıcam klomen benim ve eşimin gözüken hiç bi sorunu yok bana klomeni 3 gün kullan dedi dr çatlatma iğnesi yapıcaklar ilaçtan sonra ilk defa dua edin inşallah kızlar çatlatma iğnesi kalçadan mı yapılıyor

çikolatalı

slm kızlar bugün reglimin 13. günü klomen işe yaradı yumurtam gelişti tekrar kontrole gideceğim 10 cu gün 11mm bugün daha fazla gelişip gelişmediğine bakılacak daha sonra heralde bende çatlatma iğnesi vurulacağım bakalım bugün belli olacak

handan16

hadi bakalım inşl hayırlı haberlerini bekliyorum