GÜNCE (Barış Bebek&Sema Anne Ne Düşünür Ne Yapar)

Başlatan sema_aksu, 08 Mayıs , 2007, 01:00:05

« önceki - sonraki »

sema_aksu

Oğlumuz genelde sahilde uyumayı tercih etti. Halbuki biz odamıza gidip ona duş aldırıp, temiz temiz park yatağının içinde serin bir uyku uyuması için uğraştık ama ısrarla böyle güzel bir uykuyu reddetti.  :-\ E taildeyiz diye saygı duyduk ve onun seçimini uyguladık. Şemsiyenin üstüne mutlaka havlu örterek daha yoğun bir gölge oluşturmaya çalıştık. (Tabii defalarca rüzgarın etkisiyle uçunca, düzeltmek için insan rahat rahat güneşlenemiyor ama olsun.  :laughing7:)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

sema_aksu

Anneyle akşam sefası...

sema_aksu

Babayla akşam sefası...

sema_aksu

sema_aksu

Havuz kuşu...  :D (Aslında havuza sokmak hiç sağlıklı değil ama biz çok kısa süre olmak üzere sabahın en erken saatlerinde biraz soktuk. E karga ...'yı yemeden uyanmak zorunda kaldığımız için, sabahın köründe kahvaltımızı edip kendimizi bomboş havuzbaşlarına, sahillere salıyorduk!  :sad1:)

sema_aksu

Ay bir de bunu eklemezsem olmazdı, havuza düşmüş iki minik köfte!  :laughing7:

sema_aksu

Annesi kuzusuyla sıcak muhabbette... :-*

sema_aksu

Uykuda sere serpe bir kuzu...

sema_aksu

Bardaktan su içmeyi daha yeni yeni becerebilen çocuk, pipetle meyve suyunu lıkır lıkır içti.  :laughing7: Halbuki o meyve suyunu kendime söylemiştim, susuz kalktım masadan resmen.  :sad1: E yeni bir tane söylesem onu da almak için çabalayacak! Ama sanılmasın ki ben kötü anneyim ve oğluma hazır şekerli meyve suları içiriyorum, tatilde her şey serbest.   :laughing7:

sema_aksu

sema_aksu

sema_aksu

Ay abarttım galiba  :-[

sema_aksu

Tamam, tamam! Bunlar son.  :-[

sema_aksu

Akşamları saat 9 gibi animasyonlar başlıyordu ve önce çocuklar için 15-0 dakikalık gösteriler oluyordu. İlk gece oğlumuzu götürüp, sahnedeki tatlı abilerle ablaları uzaktan bir gösterelim dedik. Ama uzaktan göstermek ne mümkün, kısa bir şaşkınlığın ardından deli gibi el çırpıp bağırarak onların şarkılarına danslarına oturduğumuz yerden eşlik etti. E tabii her akşam gitmek bize de şart oldu.  ;)

Canım oğlum;

Seninle her şey olduğu gibi tatilde çooook güzeldi. Hayatımızın seninle ne kadar renklendiğini, güzelleştiğini sana kelimelerle anlatmam mümkün değil. Baban ve benimle uyumlu bir çocuk oluşun olayı katmerli güzellik haline sokuyor.  ;) Gerçekten neredeyse her an seninle bir hayatı paylaştığım için şükürler ediyorum.
Daha dün göğsüme dayadıkları küçücük bir bebektin, henüz gözleri dahi göremeyen. Bu tatilde daha iyi fark ettim ki akıl almaz bir hızla büyüyorsun. Her anını doyasıya yaşamak için zamanımız çok az, zaman o kadar çabuk ilerliyor ve sen o kadar çabuk değişiyorsun ki, tüm anların tadını çıkarmamız lazım.

Dün akşam üzeri ilk defa kendi kendine oturup kalkmaya başladın.  :D Aslında birçok çocuğa göre geç sayılabilir, çünkü 10 ay 3 haftayı geride bıraktın. Ama seni hiçbir şey için zorlamıyorum. Bunun için hiç çalışmamıştık mesela. Sana arada sırada destek vermek dışında her şeyi kendin istediğinde, zamanı geldiğinde yap istiyorum. Doğal gelişimini izlemek benim için gerçekten müthiş bir keyif. Mesela bu tatil süresince yeni şeyler de geliştirdin; 'hadi, hadi!' diyip ellerini ayaklarını çırpıyorsun, bir yandan gülerken. Bu istediğin bir şeyin yapılması için bize verdiğin bir direktif.  ;) Bir de 'geeediiik!' diyorsun, eğer istediğin bir yere gidildiyse.  :D Ve sanırım biraz geveze bir çocuk olacaksın, tıpkı annenin istediği gibi.  ;)  :opucuk: Şu sıralar bir şeyler anlatırmış gibi sürekli konuşup, hatta vıgıldayıp duruyorsun. :laughing7: Kameraya çektim merak etme, yarın öbürgün nasıl konuştuğunu izlersin.  ;) Sen dilediğince konuş, istediğin kadar sor yavrum. İnan sana bir kere olsun cevap vermekten sıkılmayacağım. Sorgulayan bir çocuk olman benim cevap vererek yorulmamdan inan çooook daha önemli...  :opucuk:

estim

semacım barışa  :nazar: one ne tombişlik ısırasım geldi. o sarkan gögüslermiydi iki kat olmuş  :hungry: