Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuldunuz ??

Başlatan nagihan, 02 Mayıs , 2007, 19:01:33

« önceki - sonraki »

adalet

evet gankam bizi gaza getirmek icin yapiyor ama ne bilsin bende gaz fayda etmiyor  :k06:

gecen londaraya gitik alisveris yaptik yol cok uzak dunuste bir arkadas ugradik ben yolda o kadar aciktimki esime diyormki diyer sefer geldigimizden kendime beslenme cantasi yapacam bu yol cok uzak esim cok guldu
ha birde kurabye aliyorum yolda acikinca yiyorum esim arabasina dokuyorum diye arkaya koymustu  :k06: :k06:

ღ°cerenay.♥.

afiyet olsun yarasın ...
löp löp et olsun...
:k06: :k06: :k06: :k06:

kaynanam bebekleri böyle severde , aklıma geldi birden :k06:

adalet

ganka hic yakistiramadim et olmasin  :( :y25: :crybaby2: aksam aksam beni ne hale soktun

ღ°cerenay.♥.

valla sen başlarsın şimdi yemekten bahsetmeye ,
en iyisi ben ufak ufak yollanayım...

adalet

bak sen aklima getirdin dunde kakolu islak kek yapmistim vallah ben az bir sey yedim  :'(

ღ°cerenay.♥.

al işte ben biliyorum başıma geleceği ....
kız sussss ben keki çok severim, ama yapmaya üşeniyorum :k06:
maşallah adalet çok hamaratsın :aferin:

adalet

ღ°cerenay.♥.

o kek bende olsaydııııı,şimdiye kadar kırıntıları kalmamıştı  :hungry:

adalet

yemezler bunu guzelim  :toothy10:
kendime hakim oluyorum ben en iyisi bir meyve yiyeyim  :k06:

nagihan

kızlar yarın pazartesi . büyük gün yarın itibariyle sıkı bir rejime başlıyorum. herbalife kullaıcam. umarım sonuç alırım. kendime söz verdim. seneye yaz tatiline kadar 30 kilo vermiş olmam lazım uzgun

sevda

nagihancımcanımBence o çayı içme o çay pekde faydalı değil kötü sonuçlarını gördüm çevremde onun yerine günde en az yarım saat yürüyüş, akşam 7 den sonra birşey yememek ve yatmadan önce sadece 1 meyva yemen sık sık ama az yemen daha rahat kilo vermene neden olucaktır o çay yerine yeşil çayı tavsiye ederim sana hem vücudundaki toksinleri atarsın hemde rahatlarsın cola ve kafeinli içeceklerden ziyade bitki çayları içmen ve günde en az 2 litre su içmen daha kesin sonuçlar verir sana ama o çayı içme lütfen  :amin: benden sana nacizane tavsiye çok öptüm seni :opucuk:

adalet

es im su anda kanapenin uzerinde uzanmis benim bu yazdiklarimi soyluyor,inanmasi guc ama su kilo verme meselesinde acayip bir anisi var,bakalim ne yapmis.....
yaklasik 15 yil once daha bizim bahtimizin bir birine baglandigini bile bilmedigimiz bir zamanda,kocamin asiri kilo sorununa getirdigi cozum akil almasada gercek,kendisi o yillarda 118 kiloluk eni boyuna denk denile bilecek bir bedene sahip iken,birgun nerden estigi bilinmez siki bir rejime karar vermis,hic bir tavsiye yada ornek almadan,tamamen kendi insiyatifini kullanarak kendisine soyle bir tablo cikarmis,

oglen saat 12:00 gecmemek sarti ile gunde...

bir tabak pilav (yagsiz,tuzsuz,hic bir katki maddesi olmadan sadece haslanmis pirinc)
bir kase yogurt (yogurt un yaglimi yagsiz mi olduguna hic dikkat etmemis ama yinede baska katki maddesi yok sadece yogurt)
iki-uc adet yesil biber (biberi genelde aci olmasini tercih edermis,ama tursu degil sadece taze yesil sivri biber)

yukardaki menuyu...
aksam saat 18:00 gecmemek sarti ile,tekrar etmis....

kendisi tam tamina 4 ay 2 hafta bu menuye devam edip,asagidaki siraliyacagim sonuclari elde etmis...

1-tam 49 kg lik bir yuk vucudundan kalkmis
2-artik etrafinda kendisine "ya biraz kilo ver" diyen kalmamis,
3-istedigi tum elbiseleri rahatlikla girdigi her magazalarda bulmus,
4-kosmak yada ayakta durmak eskisi gibi dert olmamis.. :hieyt:

ve pek cok ekstra yararlarini zaman icinde fark etmis,lakin bunun birde diger yuzu var,bunlar....

1-bu 4 ay in sonunda kendisinde calisacak gucu ve kuvveti bulamayip ev e donmege karar vermis,
2-annesi ve anne annesi gunlerce kendisinden habersiz "oglumuz hastalandi" deyip goz yasi dokmusler,
3-artik kendisini -bir kac belirgin ozelligi olmasa- kimse taniyamiyormus,buna (cocukluk arkadaslarida da dahil)
4-onune gelen yemekten biraz fazla kacirsa,kendisini sancilar icinde bulup tum yedikleri oldugu gibi disari atar olmus, :y25:

sonuc mu....?

tabiki doktorluk...
kendisini muayene eden doktor,verdigi kilonun ve 4 aylik surenin anormal bir zaman dilimine anormal bir kilo kaybi sigdirmasinin hic te mantikli bir tarafi olmadigini,eger biraz daha gec kalsa idi,kendisine serum tedavisi uygulamak zorunda kalmis olabileceklerini soyleyip,hatta cok ciddi saglik sorunlarinin bas gosterme olasiliginin halen devam ettigini soyleyip,kendisine cesitli vitamin haplari yazmis... :aferin:

goruyoruzki imkansizi basarmak zor degil ama bunun sonuclari cok pahaliya mal olabiliyor...
yinede cok sukur ben o gunleri gormesemde,koca min benim icin kilo verdigini dusunup,benim icin imkansizin pesinde kostugunu hayal ediyorum... :-[

ღ°cerenay.♥.

:k06:
adaletcim şimdi bu yazıdan ben şunu çıkardım:

zayıflamaya çalışıp sağlığımdan olacağıma ben kilo almaya devam edeyim dyooosuuunnn :laughing7: :ehi:

şaka bir yana , eşin hakkatten azimliymiş.
ben bu kadar kararlı olsam bile , 2,5 ay hergün aynı şeyi yiyemem yani...hemde yağsız tuzsuz...
hernekedar yanlış bişey yapmışsada , iradesine hakimiyetinden dolayı tebrikediyorum eşini :alkış:

semra

selam arkadaslar bugün cok mutluyum aldigim 2 kilo yu vermisim  :hieyt:  :occasion14: benimde görüm cem 4 ayda 25 kilo verdi gecen sene yas 17 idi 4 ay boyunca bunlari yedi elma aci kahve sebze corbalari yasiz ve tussuz bunlarla 25 kilo verdi simdi hic bir rahatsizligi yok  :amin:

nagihan

ben hala yerimde sayıyıorum. hafta sonu rahatsızlandım. yatak döşek yattım. ancak toparladım. yarın başlıyorum rejime. kimse beni tutamaz :nazar: