Bebeklerin Uyku Düzeni

Başlatan rannac, 19 Nisan , 2007, 11:47:55

« önceki - sonraki »

handan

havasız olması konusunda sonuna kadar katılıyorum.
sabahları gerçekten oda çok havasız oluyor ve ben çok rahatsız oluyorum.
ama öykü hep kendi odasında yattı ve ben geceleri 5-6 defa kalkıp onu uyutmaya çalışmaktan çok yoruldum 15 aydır.
artık saldım valla, ortamızda yatırdığımdan beri ben de artık daha zinde kalkıorum sabahları.
gece beslenmelerimizde bittiği için artık kuru kurur uyutmaya çalışmak çok yorucu oluyor walla dayanamıyorum artık.
alışsın napalım.
onun yanımızda yatması geceleri kokusunu duymak çooooooooook güzel bi duygu  :love9:

oezlem

evet bende ilk baslarda defalarca gidip geldigim oldu odasina uyku arasinda zor oluyor gercekten ama alistim artik eskisi kadar slklilta uyanmiyor birazdaha rahatim simdi.

mavili

oda havasızlıgı konusunda şanslıyım sanırım
odamızın kapısı hep açık yatıyoruz biz
benim kapalı ortamda kalamama gibi bir sorunum var
ve mutlaka soguk bile olsa evin herhangi bir odasında cam açık bırakarak yatarım

ela bu sabah 9 da uyandı çok şaşırdım
ama sabah 6 da uyandı ve yanıma aldım
ondan sonra yine uyudu
çok  şükür bugün kendimi zinde hissediyorum

miray

23 Mayıs , 2009, 15:51:11 #48 Son düzenlenme: 23 Mayıs , 2009, 15:53:10 *miray*büşra*
canım zamanla düzelcek inş benim kızımda 10 aylık bende 10 aydır bekliyorum beslenmesi uyku düzeni düzelcek diye yaşına girdikten sonra daha da düzenli olur inş benim kızım maşalla iyi buaralar aksam 10 da uyutuyorum gece 1-2 defa uyanıyo mama verdikten sonra tekrar uyuyo sabah 9 da uyanıyo  :nazar:  :nazar:  ben hic yanımda yatırmayı düşünmedim alışır bi daha hep yatmak ister diye  :dontknow:
ama buaralar üstteki dişler geliyo galiba biraz mızmız  :'(

mavili

bizim de üst dişler çıkamadı bir türlü ela iyice huysuzlandı dayanılacak gibi degil uykusuzluk iştahsızlık mızmızlık aglama krizleri tüketti beni  :cildir:

aslianne

slm arkadaşlar bebeklerinizin uyku saatlerini nasıl ayarladınız benim kızım gece 1 de uyuyor 2 defa emmek için kalkıyor sabahta 10 da kalkıyorr 12 de tekrar uyku 13:00  de kalkıyor. 15:00 te tekrar uyku 17:00 te kalkıyor 19:00 de tekrar uyku 20:00 de kalkıyor 22 de uyku 23 kalk en sonunda da gece 1 de ne yaptıysam olmadı akşam uykularında uyutmadım bu sefer de gece 3 4 5 artık ne zaman uyursa ne yapmalıyım... ya birtek benim bebeğimmi mi böyle ek gıda yemez uykusunu kafasına göre ayarlar...  :crybaby2:

aslı

Zeynep_Sena

canim kac aylik bebegin sanirim bizimkinden buyuk kizim 3 aylik olcak 2 gun sonra bizimde pek bi duzeni yok bazen uyuyor bazen uyumuyor insallah uykulari duzelir yani duzenli olsada mesela hergun ayni satte gece kalksa cok guzel olur ama hergun deisiyo malaesef ve uykuyu cok seven ben uyuyamayinca cok agresif oluyorum ama insallah duzelirler...

aslianne

6 aylık benim kızım Zeynep_Sena . Bende uykuyu çok seviyorum ne yazık ki :( uyumuyor değil aslında uyuyor ama kafasına göre düzen kurmuş ben akşam 9 yada 10 gibi uyusun istiyorum ama bir türlü beceremedim. Seninki daha küçükmüş şimdiden başla denemelere  :)
aslı

βαlκιz

allah yardımcınız olsun
ama şimdiden düzeldi düzeldi yoksa ilerde daha düzelmezz  :-\
ben 6 ay uyku sorunu çekmedim
ama sonra yeni eve falan taşındık  onlarda eve alışamadı  düzen bozulduu
daha düzelmedi
küçüklerken oh ne rahatım diyodum yattıkları yerde uyuyolardı mışıl mışıl
şimdi 14 aylıklar 6 aydan beriii gece 3 -4 -5-6 bazen 7
:cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
bikaç gündür uyku yapıcı ilaç veriyorum doktor verdii
2 günde bir veriyorum ilacı içince uyuyolar bende rahat ediyorum birazzz
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

aslianne

Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 16 Mart , 2010, 16:45:11
allah yardımcınız olsun
ama şimdiden düzeldi düzeldi yoksa ilerde daha düzelmezz  :-\
ben 6 ay uyku sorunu çekmedim
ama sonra yeni eve falan taşındık  onlarda eve alışamadı  düzen bozulduu
daha düzelmedi
küçüklerken oh ne rahatım diyodum yattıkları yerde uyuyolardı mışıl mışıl
şimdi 14 aylıklar 6 aydan beriii gece 3 -4 -5-6 bazen 7
:cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
bikaç gündür uyku yapıcı ilaç veriyorum doktor verdii
2 günde bir veriyorum ilacı içince uyuyolar bende rahat ediyorum birazzz

senin sıkıntın ikiye katlıyor bide ama mutluluğuda tabi :)
valla düzelirmi bilmiyorum ama bişeyler yapmam lazım
aslı

βαlκιz

valla sırf uyumuyolar diye bu evden çıkıcam valla diger eve geri gitcem yaaa
orda uyuyolardıı
o evim bahçe içindeydi pek güneş almazdıı belkide ondan uyuyolardıı  :k06:

sende sabah erkenden kaldır canım doyur karnını
öglende birkere uyutt akşamda koy beşiğe ışıgı kapat müzik aç birazz alışır belkiii
sonra alışmıyolar beşige koysan durmazz aglar  :cildir:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ferda

Alıntı yapılan: ☆☆BaLkIzZ☆☆ - 16 Mart , 2010, 16:54:20
valla sırf uyumuyolar diye bu evden çıkıcam valla diger eve geri gitcem yaaa
orda uyuyolardıı
o evim bahçe içindeydi pek güneş almazdıı belkide ondan uyuyolardıı  :k06:

sende sabah erkenden kaldır canım doyur karnını
öglende birkere uyutt akşamda koy beşiğe ışıgı kapat müzik aç birazz alışır belkiii
sonra alışmıyolar beşige koysan durmazz aglar  :cildir:
ben hala ayağımda sallıyorum malesef 2 yaşında ama toplamda 3 kez kendi haline uyudu hep sallamayla uyuyor şimdi kardeşide var emmek istiyor o da beni salla diyor birisi memede diğeri ayakta çok komik oluyorlar :laughing7:ben deakşam olunca müthiş yorgun oluyorum

βαlκιz

ben sallamayı bıraktım uzun zamandır valla yere onlar için yatak yapıyorum akşam oturdumuz odaya
orda oynuyolar dönüyolar
uykusu gelen oraya yatıyoo uyursa alıp beşige koyuyorumm
off uyku sorunu olmasaa çok güzelll valla ama bende çok severim uykuyuuuu düzelirler inşallah

gamzela

Alıntı yapılan: aslianne - 16 Mart , 2010, 16:34:33
slm arkadaşlar bebeklerinizin uyku saatlerini nasıl ayarladınız benim kızım gece 1 de uyuyor 2 defa emmek için kalkıyor sabahta 10 da kalkıyorr 12 de tekrar uyku 13:00  de kalkıyor. 15:00 te tekrar uyku 17:00 te kalkıyor 19:00 de tekrar uyku 20:00 de kalkıyor 22 de uyku 23 kalk en sonunda da gece 1 de ne yaptıysam olmadı akşam uykularında uyutmadım bu sefer de gece 3 4 5 artık ne zaman uyursa ne yapmalıyım... ya birtek benim bebeğimmi mi böyle ek gıda yemez uykusunu kafasına göre ayarlar...  :crybaby2:

canım bizdede aynı problem var.akşam 8 den sonra uyutma.
ben öyle yapıyorum.23.30 da falan da gece uykusuna yatırıyorum.
gmz

βαlκιz

ya ben birde bişey öğrendim
çocuklar son uykularından 6 saat sonra gece uykusuna geçerlermiş
dogru valla offf bundan sonraaa valla uyku işini düzene sokucamm olmaz böyleeee yaaa
gerekirse akşam çıkartcam gezdircexm gelince doyurcam napıp edip uyutcammm  :cildir: :cildir: :cildir: