Bebeklerin Uyku Düzeni

Başlatan rannac, 19 Nisan , 2007, 11:47:55

« önceki - sonraki »

eylülüm

ahh ahh biz bu uykulardan neler çektik neler her dönem ayrı bi bahaneyle sabahlara kadar uyumadık.şu gündüz yatırma veya sabah erken uyandır falan teorileri bizde asla işe yaramadı çünkü benim cadı ne yapıp edip yine o uyku aralıklarını tamamlayıp gece yine istediği saatte ki bu saat en erken 2 de falan yatıyodu.gece beslenmesi 9 aydan sonra falan bitti yatmadan mamasını içip uyuyodu sonrada mama için kalkmazdı.yapmış olduğum zamanlarda yemedi hiç öylelikle geçti.tam anlamaıyla uyku düzeni 14 15 aylıktı oturdu şimdi 17 aylık zaten yanii oda gece 12 de yatıyo sabah 10 da falan kalkıyo öğlende tek uyku 1 2 saat civarı.büyüdüğü için artık bu uyku ona yetiyo daha öncelri biz sabah 5 6 7 8 lerde yattığımızı biliyoruz 2 saatte bir uyanırdı tekrarda dalması 1 saatti bulurdu perişandım.doğoumdan sonra eylül bir yaşına girdiğinde tam 20 kilo vermiştim bu uykusuzluklar yüzünden ki hamileyken sadece 13 kilo aldım onunda fazlasını verdim.yanii bu çocuktan çocuğa değişen bişey bi düzen oluşturacak ama işte sabır zaman.ama çalışan için cidden zor.ben hep allahtan çalışmırum diye dua ettim zaten çalışıyo olsaydım başetmem mümkün değildi.direkt istifa  :k06:

eylülüm

bu arada bi tavsiye handan aranızda yatır falan demiş ama buna katılmıyorum ben bi de ona alışırsa yandın demek.ben 10 aylıktı odasını ayırdım.şimdide bazı geceler uyanıp ağladığında odadan çıktığım an ağlamaya başlıyo.yanii ki bizimle aynı odada yattı ama yanımıza hiç almadık çok bebekken olabilir ama biraz büyüynce ben karşıyım o işe çünkü artık anlıyolar hissediyolar  ;)

mavili

zaten gece uyanınca sadece su içmek istiyor artık mama yemiyor
sadece sabah uykusu uyumaması beni tüketti gece yat kalk alıştım ama sabahın köründe kalkınca gün bitmiyor çok yoruluyorum yataga nasıl gittigimi bilmiyorum gece olunca

miray

mavili cnm benim kızımda aynı durumdaydı 7-8 aylıkken  :binkybaby: suan 10 aylık aksam saat 10 da uyuyor gece 2 defa 4 saat arayla 100 cc mama içiyor aksam yatırmadan önce biraz yogurt yediriyorum hani yogurt uyku yapar derler ya ondanmıdır nedir mışıl mışıl uyuyo  :nazar:  :nazar:
sabahda saat 8 de uyanıyor biraz kasık maması veriyorum sonra yine uyuyor  :nazar:  :nazar: yani birde aksam yaırmadan yogurt vermeyi dene istersen  :icon_thumright:  :k06:

mavili

bu akşam deneyim canım inşallah işe yarar
bende gaz felan yapar karnı agrır diye akşam vermiyordum yogurt :dontknow:

saphira

benimki habire huy değiştiriyo.eskiden gece 1,30 tan önce uyumazdı.ertesi gün de 12-1 e kadar uyurdu ama sabahtam öğlene kadra 2-3 kez bazen daha fazla uyandırır emerdi
sonra bu saatler değişti
son durum da gece 11,30 gibi uyuyor ama bu saat kesin değil tabi,bazen daha geç bazen daha erken uyuyor.sabahta bazen 6-7-8 civarı (değişir bu da ) kalkar emmeye.en sonunda da en geç 10.30-11.30 gibi uyanır kahvaltı faslı başlar.2-3 saat uyanık kaldıktan sonra bazen 1 saat bazen 20 dk uyur
yani karmakarışık :S
:nazar: :nazar:

mavili

bu sabahta 6.20 de uyandı ya kafam sepet gibi hiçbişey işe yaramıyor
üstelik de dün gündüz 1 kere uyudu o da 1.30 dk

handan

benimki dse bu sabah 7 de uyandı 8 de tekrar uyudu. ama o bir saat benim uykumun bitmesi için yeterliydi  :BangHead:

mavili

oezlem

canim benimde 9 aylik bi oglum var, ben dogduktan 10 günden sonra odasini ayirdim ve kendi odasnda kaliyor, ve ögle uykusunya yattigi zaman kesinlikle odasini karanlik yapmadim ögleden sonrada cünki gece ve gündüz uykusunu ayirt etmesi icin, aksam uykusunada 8,30 mamamsini yiyor ve yatagina koyuyorum biraz mizmizlaniyor ama sonra kendi kendine uyuyor sallayarak uyutmakta cok kötü ilk baslarda uyumak istemiyordu agliyordu insan dayanamiyor ama enfazla bir iki gün yapti sonra oda alisti dene istersen simdi rahatim gecede 4 de kalkiyor mama yiyor tekrar yatiyor sonrada 8 de kalkiyor.

mavili

:BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:

çok korkuyor aglayarak uyanıyor hıçkıra hıçkıra aglıyor gece uyandıgında
odasını ayırmaya cesaret edemedim ve hala da edemiyorum biliyorum aslında erken ayırmak daha dogru ama içim rahat etmez işte

sallamaya da razıyım yeterki sabah erken kalkmasın
gece nasıl olsa oturuyoruz şu veya bu şekilde
ama sabah erken uyanınca cinlerim tepeme çıkıyor
gündüz odası karanlık degil zaten ve de en fazla 1 saat uyuyor gündüz yattıgında

handan

ben doğduğundan 1 yaşına kadar kendi odasında yatırdım
ama gecede 5-6 kere uyanıyordu.
bi gece ortamıza yatırdım bi baktım ki sabaha kadar uyuyor. arada açıyor gözünü bakıyor anne baba yanında uyuyorsak uyumaya devam ediyor.
hatta bu sabah 7 de uyandı baktı ki biz uyuyoruz tekrar uyudu 8 e kadar  :k06:
ama o uyusunda ben ortamızda yatırmaya da razıyım walla  :k06: zaten bizim yatak odasıda karanlık. mor stor var.

mavili

ay ben odasını ayırmayı planlarken benim kociş son 3-4 gecedir ela gece uyandıgında alıp ortamıza yatırıyor bırakın odasını ayırmayı şimdi yatagını ayırsam kar bana
yanımıza gelince gıkı çıkmadan uyuyor zilli
bu saba 5 te kalktı inanabiliyormusunuz tam 5i 10 geçiyordu  :BangHead:

macirema

Bende ufaklığı yanıma yatırınca uyanmıyor sanırım insan sıcaklık arıyor bu bebişler,çok şükür uyku preblemimiz hiç olmadı gibi bişey bizim uyansa bile sesler çıkarıp azcık oturup kendi kendine uyuyor.ama  aç yada susamışmı diye her uyandığında biberonu veriyorum isterse içiyor. ben 10:30da uyutuyorum 9 da uyanıyor genelde arada hep karnını doyuruyorum ama.
uyku uykunun mayasıdır der annem gündüz uyuyan bebek gecede uyur diyor.bende buna inandım valla.:)

oezlem

Anne babanin yaninda yatmaya alisincada bidaha birakmiyormus kendi odasinda sakin sakin uyumasi daha güzel ve saglikli bence cunki yetiskinlerin odasi daha havasiz oluyor ve bebekleri kötü etkiliyor bence.