27 Nisan , 2024, 17:40:29

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğine balık yağı kullanan varmı?

Başlatan handan, 22 Eylül , 2008, 12:52:20

« önceki - sonraki »

handan

arkadaşlar 7.5 ayını bitirmiş kıızıma hala ek gıdaya geçemedim.
sadece anne sütüyle beslenmeyi tercih ediyor.
acaba balık yağı kullansam iştahı açılırmı?
balık yağı kullanan varmı? ne gibi faydalarını gördünüz?

handan

iğrenç bi kokusu ve tadı var.
zaten içiremiyorum.
boşuna aldım  :BangHead:

office

çileklisi varmış, sanırım adı zinkomega gibi birşeydi , kesinlikle içmiyor zaten arkadaşın da dediği gibi iğrenç bişi. ben olsam bende içmem, zorlamadım. çok faydasının olucağını da sanmıyorum :)
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

handan

ben çileklisini aldım zaten de...
faydası olsa olsa şu olurdu;
çocuk o iğreç tadı alınca normal yemeklerin kıymetini anlar daha iştahla yerdi herhalde  :toothy10:

office

mavili

handancım içmeye başladımı öykü normalde ne zaman başlamak gerek

birde bebegim 51 günlük ve devit ten başka bişey vermedi doktor başka bir vitamin demir takviyesi kullanmam gerekmiyormu anne sütü demirden yoksun ama doktor vermedi şimdi ne yapmalıyım

handan

selmacım ilk 6 ay anne sütü demir yönünden de eksiğini tamamlıyor bebeğinin.
6 aydan sonra kan tahlili sonucunda gerekirse başlanıyor demire. ben hala başlamadım mesela hemogram normal çünkü.
ama bazı dr lar 6 aydan sonra direk başlatıyolar demir damlalarına.

balık yağı ise ''20 ytl daha çöpe gitti''

mavili

yazık ya handancım senin daha öyküyle çok işin var anlaşılan

kaşıktan korkmuş bir kere bakalım benim kız bana neler edecek gaz ilaçlarını bile verirken korkuyorum kaşıktan korkarsa diye

eylülüm

handancım öykü neden ek gıdayı reddediyo acaba yoksa senin sütemi güveniyo dersin  :binkybaby: uzun süre emen bebeklerde bu sorunu hep duyuyorum artık biraz azaltmayı denesen en azından sabah akşam emse belki mecbur kalıp yiyecek yavaş yavaş çünkü artık onun daha çok ek besinlere ihtiyacı var.benim kzım 4.5 ay emdi ama mama takviyeli 4 ayda ek besinlere başaldık ve bu yüzden ek gıdaya geçişimiz hiç zor olmadı herşeye çabuk alıştı.eşimin halasının oğluda aynı dediğin gibi ama 14 aylık sadece anne sütü alıyo ve hiçbir şey yemiyo çünkü süte güveniyo ama artık o sütte onu doyurmaz ki yanii bence yavaş yavaş emme miktarını azalt derim sabah ve akşam olmak üzere iki kereye düşürsen diğer öğünlerinede alışmış olur  :flowers:

handan

eylülüm canım haklısın sütü azaltmam lazım ama onu bi gün denedim açlıktan bayıldı.  :y25:
ayrıca öyküyü süt doyuruyo ve yetiyo  :nazar: doymasa ağlar,3 saatte bi süt veriyorum aldığı kadar.
ama hiç bişekilde veremiyorum ek bişey yaaa, çok zor durumdayım. bana bişey olsa çocuğum açlıktan allah korusun yaaa.... durum o akdar vahim...
bi gün 8 saat süt vermedim
her 2 saatte bir de yemek teklif ettim değişik değişik. tadına bile bakmadan çoğuna ağladı. sonunda da açlıktan bayıldı. süt verdim de açtı gözlerini.
(öykü emmiyo, sağıp veriyorum)
napcam bilmiyorum  :'(

selmacım ben mecburen gaz ilaçlarını bile sütün içine atıp içiriyordum, hep karşıydı zaten.
hala da multitabs ı süte koyarım geceleri.  :y25:

mavili

bende sütümü sagıp kaşıga gaz ilaçlarını damlatıp veriyorum kaşıgı farkedince agzını kitliyor resmen biliyorum bu benim için kötü olacak ama başka nasıl verebilirimki tadı çok igrenç agzıma aldım içilecek gibi degil sütle tadını degiştiriyorum azıcık oyüzden direk agzına damlatamıyorum

eylülüm

o zaman işin zor handan demek aç kalsada bişey yemiyo zor bi çocuk.sütün yetiyo olabilirde şu anlamda söledim ben yetmez diye hani artık meyve sebze herşey yemesi lazım onlardan vitamin protein alması lazım anlamında miktar olarakta şuan yetebilir ama 1 ay sonra yetmiyebilir acil çözüm lazım sana.doktoruna danıştınmı peki ne diyo bu konuda ?hazır mamalardan denesen peki kavanoz ve muhallebi gibi bazı çocuklar onları seviyo ama evde yapılanları yemiyo asla.hergün bi çeşit deniyebilirsin.bi de sağıp veriyosun bu daha da zor yaa.acil çözüm lazım sana.

handan

ewet cnm ya acil çözüm lazım.
hazır kavanoz mamalarını bırak danone bile yemiyo. hiiiiççç bişşey. denemediğim şey kalmadı muhallebi de buna dahil. hiiç bişeyyyy...
dr edepsizliğinden yapıyor alışacak dedi.  :dontknow:

mavili

ne inat kızmış bu öykü handancım kime çekti acaba sendemi inatsın öyle genelde anneden alırlarmış inat huyunu

ilk olarak ek gıda olarak ne veriliyor meyve suyumu yoksa çorba yogurt gibi şeylermi

office

gerçi bizim 1,5 sene oldu ama hatırladığım kadarıyla doktor ilk önce havuç ve elma suyu veriyordu. daha sonra ise pirinçli mama. ama yememesi kötü inşallah düzelir yakında:)