28 Nisan , 2024, 00:06:02

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

PHOTOSHOP

Başlatan qwerty, 23 Mart , 2007, 23:00:00

« önceki - sonraki »

jbdun

:laughing7: ben de bi resim koydun sandım :k06:

ღ°cerenay.♥.

qwerty

aslıhancım

cnm bunun sebebi bazı resimlerin kendi backgroundlarına yapısık olarak gelmesi bunun da çözümü var
hani hareket ettirme komutu nun hemen yanında bir icon var adı rectangular margue tool işte onu tıklıyorsun sonra bu arkaplana yapısıkresimden dikdortgen şeklinde bölgeyi seçiyorsun (dikdortgeni hangi bölgede ve büyüklükte alırsan o kadarını diğer sayfaya atabilirsin) işte şekli seçtikten sonra sürükleyerek içeri atıp boyutlarını ayarlayıp entera basıyorsun cnm sen bir dene olacaktır. sana iyi çalışmalar kendine iyi bak

ღ°cerenay.♥.

teşekkürler canım ...
bi sorum daha var...
bu programla resimlerime şablon yapabilirmiyim?

ღ°cerenay.♥.

aaaa gelmişsin ,daha demin offline dın yaw

qwerty

evet ama aslında her jpeg kaydedilmiş her resim bir şablon olarak kullanılabilir ayrıcada kendi rengiyle çizimiyle kendine özgü bir şablon tasarlamak istiyorsan rectangular margue dan yararlanarak paint bucket komutuyla da bunu yapabilirsin mesela bi photoshop sayfası aç ve rectangular margue u seç vede paınt bucket i seçeren bu seçilmiş bölgenin içine tıkla böylelikle seçilmiş bölgenin içinin bu renkle dolduğunu göreceksin bu çok ilkel bir örnek ama bunu kendin geliştirecek seçeceğin bölgeleri atarlayarak tasarım yapabilirsin mesela rectangular margue ya sağtıkladığında seçenekler gelecek bundan faydalana bilirsin
bir diğeri de daha çok hoşuna gidebilecek bir şey custom shape tool bundada çok güzel şekiller elde edebilirsin gene bir photoshop sayfası aç ve custom shape tool a tıkla ( bu ikon T harfi şeklindeki yazı komutunun altında olan)
vede tıkladıktan sonra sayfanın üzerine gelip mousenin soluna tıklayarak sürükle bir şekil çıkacak genelde ok şeklidir.
bu şekil çıktıktan sonrada bu şekile sağ tıklıyorsun karşına bir sürü şekil çıkacak bu şekillerden beğendiğini şeç ve kullan boyutları gene ctrl -t den ayarlayabilirsin ama önce move toola tıklaman gerek yoksa bu komut bir işe yaramaz
bir kaç yolu daha var ama öncelikle bunları denemeni tavsiye ederim

ღ°cerenay.♥.

:icon_thumright:
tamam ben bi yandan denemeye başlayayım

ღ°cerenay.♥.

qwerty bişeyler çıkmaya başladı , henüz taş devri aşamasındatız ama neyse ,emeklemeden yürüyen yok dimi ama ;D
şimdi burda hayal ettiğim şeyi yaptığımda ,
çerçevenin ortası boş mu olacak?
yani yaptığım şablonu resmin üstüne sürüklediğimde , başka hiçbişey yapmadan ,
alttan resmim görünecek mi?
zeki mürende bizi görebilecek mi?
bunun konuyla ilgisi yoktabi :tongue3:
çağrışım yaptı birden :k06:

Almiş'inAnniş'i

görecek aslıhan görecek ha gayret  :ehi:

ღ°cerenay.♥.

qwerty

aslında photshopa attığın her resim bir layer yani katmandır. o nedenle bu katmanların yerini değiştirebilirsin yani hangisini altta tutarsan o alta ötekide üstte kalır eğer beyaz kağıt üzerinde açmışsan phoroshopunu içine atacağın resmi üst layera yani katmana atayacaksın ayrıca eğer ilk photoshop sayfasını açarken hani boyutları ve çözünürlüğü atadığımız bir kısım var ya orada background contents yani arkaplan ile ilgili seçiminde white-beyaz background colour- arkaplan rengi vede transparent seçenekleri var işte transperant seçeneğini tıklarsan istediğin sonucu elde edersin cnm sen gene bir dene ve layerlarıda yani katmanlarıda kurcala biraz görüşmek üzere

Almiş'inAnniş'i

hadi aslıhan ben dönene kadar çöz şu olayı. gelince başlicaz derslere  :muzz:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: REMZİYE (razi) - 29 Haziran , 2007, 12:27:43
hadi aslıhan ben dönene kadar çöz şu olayı. gelince başlicaz derslere  :muzz:

8) ayıpettin olmuş bil :icon_thumright:

:tongue3:

qwerty

valla aslıhancım piyasada saati 100 dolar :k06:

Almiş'inAnniş'i