27 Nisan , 2024, 23:51:26

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

PHOTOSHOP

Başlatan qwerty, 23 Mart , 2007, 23:00:00

« önceki - sonraki »

qwerty

aslıhancım,
çok yoğundum ancak bugün foruma girebildim umarım iyisindir.gelelim sorunu cvbına bulanık çekilmiş bir resmi düzeltmek gibi bir sans yok yani şöyle açıklayayım.eğer djıtal makina kullanıyorsan fotograf çekerken elin en ufak titremesi bile resmin bulanık olmasını sağlar ki dediğim gibi bunu düzeltme sansın yok eğer makinen dijital değilse bulanık olmasının 2 sebebi olabilir biri el titremesi bir diğeride yanlış banyo yapılması.ne yazık ki bunlarında geri dönüşümü yok photoshopta yüzdeki lekeleri yok edebilir, renk değişikliklerini ,fotograf kolajı yapabilirsin, fotograflarına yazılar ekleyebilirsin efektler ,gölgeler atabilirsin, htlm sayfası hazırlayabilirsin ama tümden bulanık bir resmi düzeltme sansın yok maalesef  :'( ben photoshop cs 2 kullanıyorum aslında photoshop un bütün versiyonları aşşağı yukarı birbirine benziyor. kullanmaya photoshop 6.00 ile başlamıştım ama suan cs 2yi de kullanıyorum yani herhangibirini öğrenmen yeterli umarım yanıt açıklayıcı olmuştur kendine çok iyi bak :flowers:

ღ°cerenay.♥.

sağol canım cevabın yeterli oldu ama üzüldüm yani...
hastanede ailecek çekildiğimiz fotolar bulanık ,yani bulanıkta değilde bi tuhaf. makinam dijital, sanırım yanlış modda çektiler yada elleri titredi diyecemde , 2 ayrı kişi çekti ikisindemi eli titredi  (bu arada sağolsunlar eşimle kızım sürekli hareket halindeler) :icon_scratch: :dontknow:
ben rastgele bişeyler denerken siyah beyaz bir seçenekte resmin netleştiğini gördüm ama istediğim renksiz bir resim değildi. neyse sağlık olsun ,napalım.
teşekkürler canım

qwerty

Aslıhancım
bu makinalar gerçekten çok hassas oluyorlar.tüm milleti dijitale özendirdiler gerçekten birçok avantajı olmasına ragmen dezavantajları da var piyasada ''tripod'' adı verilen dijital fotograf makinelerini sabitleştirmek için kullanılan makineler var eğer dilersen bir tane edinebilirsin bu el titreme olasılığını ortadan kaldırıyor. gerçi hastane fotolarında gitti giden artık yapacak bişey yok:( bu arada siyah beyaz da iyidir nostarjik duruyordur sanırım. kendine  bebeşine ve güzeller güzeli kızına iyi bak tabi eşine de iyi bak ki oda size iyi baksın :laughing7: başka soruların olursa ben sıksık bakmaya çalışacağım :flowers:

ღ°cerenay.♥.

yaw zaten makine 500 gr. , yanındakilerle 750 de, bide iki bebenin eşyaları, kucağımda alper, elimde ceren tripod da başımın üstüne  :honk: tam cevat kelle oluruz artık :toothy10:
sağol canım , ben seni sık sık rahatsız ederim bu konuda   :tongue3: . çok meraklıyımdır resim çekmeye ve düzenlemeye, keşke çoookk önce tanışsaydık,ama gene her fırsatta oturuyorum pc nin başına biraz forum, biraz photoshop  :D

adalet

kizlar sormayin gecen sene gorumcemin dugunu vardi resimler ben cekiyordum cekerken hic dikat etmedim salana salana cektim dugun biti esim resimlere bakiyor ay felaket cogu hic bir seye benzemiyor onlari sildik iyileride cikardik Allahtanki cok cekmistim artik cekerken cok dikat ediyorum :toothy10: :ehi:

qwerty

ღ°cerenay.♥.

adalet hem oynayıp hemde resim mi çektin? :k06:
benim kız kardeşimin gözleri bozuk ,çektiği resimlerin bulanık çıktığını farkedememiş,tabi küçük ekranda fazla belli olmuyo. ama brn güzel resim çekerim ayıptır söylemesi :tongue3: :k06:

KEREMİM

bende istiyorum ama nasıl olucak
canım oğluşum

BALIM

benim oglumunda iki hafta once dogum gunuydu resim cekinirken arkamizda ayna vardi resimleri hepsi mahvolmus flasi yansimis aynadan bunlara dikkayt aman :'(

Almiş'inAnniş'i

photoshopcular nerdesinizzzzzzzz  :director:

biri bana fonlarla resimleri nasıl birleştireceğimi tarif etdiversin bi zahmeeeeeeetttttt  :occasion14:

Tebessüm :)

photoshop u nerden inrdin razicim?

Almiş'inAnniş'i

senin indirdiğin yerden ama o program bende açmadı 8.0 versiyonunu indirdim bende

nagihan

Alıntı yapılan: cerenay - 21 Nisan , 2007, 17:09:41
Alıntı yapılan: ayşegül - 20 Nisan , 2007, 21:39:37
ben photobuilder yükledim ama ne şifre denediysem olmadı, valla öyle kolay ve çalıştırabileceğimiz(şifre açısından ) bi program olsa süper olur. ::)

onun 3 tane şifresi vardı  olmadı mı onlar?
olmadı valla bende denedim.  :'( dün akşamdan beri uğraşıyorum hemde

qwerty

remziyecim
öncelikle photoshopun ingilizce versionu ise sol üst köşeden file dan new işaretleyip istediğin çözünürlükte ve boyutta olan sayfanı açıyorsun sonra yine  file dan open işaretleyip istediğin arka fonu açıp açtıgın arka fonun üzerine mousenin  (dönen tekerleğinden tutarak) sürükleyerek açtığın dosyanın içine sürüklüyorsun sonra arka fonun boyutu büyük veya küçük gelebilir bunu ayarlamak için ctrl t ye aynı anda basıyorsun ve boyutunu ayarlayıp enter e basıosun sonra yine file dan open yapıp yerleştireceğin resmi açıyorsun ve aynı şekilde sürükleyerek arka fonun üzerine atıp ctrl t den boyurunu ayarlıyorsun bu biçimde kaydedersen psd formtında olur ama sen jpeg kaydetmelisin onun için de fileden save as yapıyorsun ve jpeg işaretliyorsun böylelikle resmin hazır oluyor  :flowers: başka sorun olursa bu sıralar daha sık buralardayım sen bir dene sorun çıkarsa yardımcı olmaya çalışırım almişi çok öpüyorum görüşmek üzere

ღ°cerenay.♥.

canım , pek uğramıyosun artık :)
peki fonumuz psd ise bunu jpeg olarak değiştirmemiz lazımmı?