Şu an hamileliğinizde Herhangi Bi İlaç Kullanıyormusunuz. . .

Başlatan mirayım, 12 Mart , 2007, 10:41:59

« önceki - sonraki »

pnrocaldi

hamileliğimin 37. haftasındayım. ilk doktorum elevit vitamin hapları vermişti onu kullandım şimdiki doktorum yeme-içmede herhangi bir sorun yaşamadığım için bebeğimi yeterince iyi beslediğimi vitamin kullanmama gerek olmadığını söyledi. sadece mide yanmalarım için gaviscon şurubu kullanıyorum ve çooookkk iğrençççç

Organik_Seker

Evet dr.um banada elevit vermıstı hatta dogumdan sonra 6 ay kullanmamı soylemıstı bende kullandım ama mide bulantısı ıcınse soda ıcıodum ıyı gelıyodu

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

tubis

kıslarrrr bende 5 haftlıkken doktora gittiğimde elevit verdi ve önceden de folic asit kullanıyordum. doktorum 6. haftaya kadar  öneriyorum dedi elevititn içinde de varmış folic asit. ama ben hala ikisiniz birden kullanıyorum. bir sakıncası yoktur umarım..

bide bu aralar çok iştahsızım zornan yemek yiyorum.extradan bir ilaca gereksinimim varmıdır sizce. şuan 7 hafta 6 günlük ve ayın 23 ünde kontrolüm var.

Organik_Seker

Eevt canım elevitte folikasit olduğu için sadece eleviti kullanıyordum bende, iştahsızlıkla ılgılı ılac bılmıyorum zaten içmede ! Gerçi hamileliğin ilerlediğinde geçer onlarda benimde kardeşim hamile 1 aylık falan çok midesi bulanıyor ilk aylarda oluo bunlar işte :(

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

mavili

iştah açıcı ilaç diye bişey yok canım vitaminler sadece güzel iştah açıyor eleviti ne zaman içiyorsun sabah alırsan gün içinde iştahını açar zaten ilk sıralar iştah olmuyor sona dogru bir açılıyor pir açılıyor yani canını sıkma senin depoların yeter bebişe 5 aylık olana dek felan yemek konusunu abartmana gerek yok sadece düzenli ye yeter

tubis

eleviti bazen sabah almayı unutuyorum akşam yada öğleden sonra alıyorum.depolarım yeterse iyi:) buna sevindim.

mavili

eleviti ben gece yatmadan önce içiyorum mesela ama iştahım iyi oldugu için daha fazla açmasın diye etkisini uyurken alıyorum ve kalkıp yemiyorum tabi ama sabah içince öglendede olabilir etkisi gün içinde açıga çıkar ve iştahını açar

tubis

bakalım sabah içmeye başlıyım artık düzenli olarak etkisini görcekmiyim  :opucuk:

mavili

görürsün merak etme görmesen de şuan çok yemenin bebişe pek faydası yok son aylar daha çok önemli

tubis

iyi ya buna sevindim inş. 1-2 ay sonra  sonra yemem düzelir

mavili

52 kiloyla başladın sanırım yanlış hatırlamıyorsam şuan kaç kilo oldun canım

birde stres yapma kendine stres iştahını kapatır korku evham yapma yani seni anlıyorum aklına sakın kötü düşünceler getirme rahat ol

tubis

evet canım 52 kilo ile başladım ama şuanki kilomu bilmiyorum. doktor 3. aya kadar bedeninde bir değişme olmayabilir demişti. yarın 2 ay dicek bakalım 23 ünde gidicem doktora. tatilde olmasaydı daha önce gidicektim ama kısmet işte. beklicez.

maviş bugün eleviti kahvaltıdan sonra aldım akşama kadar daha iyiydim biliyomusun. canım yemek yemek istedi. kahvaltda çok iştahsızdım ama sonradan kendimi hiç zorlamama gerek kalmadı.  ;D ;D ;D ;D ;D

mavili

bak fayda ediyor canım yavaş yavaş iştahın her geçen gün daha da artacak merak etme 13 haftalık olana dek kilo alamaman normal eger öyle olursa sakın takma kafana bebişin seniin depolarını sömürür o aç kalmaz merak etme dişlerindeki kalsiyumdan depolarındaki vitaminlere kadar hepsini alır seni halsiz bırakır ama o aç kalmaz canım üzülme olurmu bak ben 47 kiloydum şimdi 55 kiloyum 34 hafta 2 günlük hamileyim bende çok almadım sonuçta önemli olan saglıklı olması canım

tubis

evet canım doogru önemli olan sağlıklı olması.  ben dişlerimden çok korkuyorum o yüzden bol süt içmek yoğurt yemek istiyorum ama nerdeeeeeeeeeeeee

mavili

peyniri dene ben çok peynir yedim ama ne kadar dikkat ettiysem de hamilelik iki dişime mal oldu hatta 3-4 hafta önce dişlerimden biri kırıldı ve agzıma doldu parçaları ve eşim dolgu yapmak zorunda kaldı uyuşturarak dayanamadım çünkü aglayıp durdum kar zarar dengesini düşündük ve dolgu yapmak mantıklı geldi dikkat et bencede benim kadar dikkatli degildir eşim diş konusunda ama dişlerim çok sorun çıkardı bana meyveli yogurt yiyebilirsin kefir içebilirsin ben onlara dadanmıştım bir ara birde canım günde 1 tane hurma yemeyi ihmal etme çok faydalı ben bol bol ceviz hurma yedim