28 Nisan , 2024, 06:43:15

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kaynana Gelin :)

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 18:37:15

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

ranişim koptum valla  :toothy10:
ay keşke bu kadar large olabilsek dimi?

ranişim

saygılı ve mesafeli olmayı tercih ediyorum.kayınvalidemde öyle.o yüzden sorun olmuyor bizde  ama bu diyalog çok iyiydi ama ben böle bişi desem valla yedi sülalesi konuşur diilerinden düşmezdim herhalde  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
Bir yildiz sec kendin icin gökyüzünden
gözlerin gibi parlak,
senin gibi tatli olsun,
bir yildizda bana sec,
parlakligi önemli degil yeterki sana yakin olsun!

ayşe

gelin kaynana ilişkilerinde mesafeli olabilmek çok önemli, bu mesafeyi  korursa insan,çok rahat ediyo, birde senin yanında destekleyen eşin olursa deyme keyfine, tabiii buna rağmen sorunlar olmuyomu, oluyo tabiiiki ama eşinin hatırına eşini sevdiğin için sabrediyosun, bununda mükafatını herzaman olmasada,çoğunlukla görüyosun, belki aynışeyleri kendi ailemizden görsek, darılsak bile, tavrımızı kaynanamıza gösterdiğimiz kadar göstermiyoruz veya söylenen şeyleri hemen unutuyoruz ama kaynanamızdan o lafları duysak ömürboyu unutamıyoruz, içimizden çıkmıyo, hernedense,aynı şeyler,kaynanalar içinde geçerli, muhakkak onların içindende çıkmıyodur, onun için, herkesin fikirlerine,o kişiyi sevmesek bile saygı duymak zorundayız, bence, esas sorun burda, biz insan olarak fikirlere saygı duymayı beceremiyoruz

Almiş'inAnniş'i

elbette ki aynı şeyleri ailen söylese gücüne gitmez. şimdi ben senin hakkında kötü bir eleştiri yapsam kızmaz mısın? haklı dahi olsam! ama aynılarını en yakın arkadaşın sana söylese uyardığı için memnun olursun. herkesin değeri bir değil ki!

ayrıca şu da var; bizim kaynanalarımız da bir zamanlar birilerinin gelinleriydi, yani bizim geçtiğimiz yollardan geçtiler. k.valide ile tartıştığımızda bana ne dese beğenirsin "ahhh benim kaynanam bana neler yapmıştı!" ne yani senin kaynanan sana yaptı diye sende acısını benden mi çıkarıyorsun? var mı böyle bir mantıksızlık? ben katlandım ona sende bana katlan hemde bu kadarcıkla kurtardığın için şükret demeye getiriyo :D

nagihan

oldu o kaynanasını çekmiş diye benim geçmek gerekmiyor bence. şanslarını kullanıyorlar yerse gelin devam yemezse öyle sus pus oluyorlar ki. boş verrrrrr mesafeli olmak her zaman iyi

SEVİNÇ

Ben geldim.
Bir aydır hastane ve evde mekik dokuyorum.5 gün hastanede yattım sonra evde yattım.Anlatayım sizlere hastaneden çıktıktan 2-3 gün sonra kaynanam kalkıp gitti,köyüne.EEbana bakılacak ya,kızını da alıp,aniden gitti.Eşimde çok şaşırdı.Dr um tuvaletten tuvalete kalkacan dediğini bildikleri halde,bana bakmamak için kalkıp,gittiler. Kötü günümde yanımda olmadıktan sonra......
Gerçekten çok bozukdum.Gelen gidenim oluyor,kalkamıyorum.Beni öyle bırakıp gitti.

Almiş'inAnniş'i

ay sevinç ne vicdansızmış ya insan düşmanına yapmaz yani ne diyeyim  :sad1:
allah sana güç kuvvet versin.
halamın her zaman ettiği bir dua vardır; allahım namerde değil, merde dahi metme muhtaç!

Alıntı yapılan: SEVİNÇ - 05 Mart , 2007, 14:10:12
Ben geldim.
Bir aydır hastane ve evde mekik dokuyorum.5 gün hastanede yattım sonra evde yattım.Anlatayım sizlere hastaneden çıktıktan 2-3 gün sonra kaynanam kalkıp gitti,köyüne.EEbana bakılacak ya,kızını da alıp,aniden gitti.Eşimde çok şaşırdı.Dr um tuvaletten tuvalete kalkacan dediğini bildikleri halde,bana bakmamak için kalkıp,gittiler. Kötü günümde yanımda olmadıktan sonra......
Gerçekten çok bozukdum.Gelen gidenim oluyor,kalkamıyorum.Beni öyle bırakıp gitti.

SEVİNÇ

Raziciğim,canım benim çok sağol. Allah ne onu bana ,ne de beni ona düşürsün.
Bu arada doğuma az kalmış maşallah.

Almiş'inAnniş'i

ay evet  çok heyecanlıyım :hello2:

bizde her an kaynana ile birbirimize girebiliriz  :k06:

jbdun

sevinç diycek bişey bulamıyorum,allah onları bildiği gibi yapsın :sad1:

SEVİNÇ

06 Mart , 2007, 10:18:46 #100 Son düzenlenme: 06 Mart , 2007, 10:20:28 SEVİNÇ
Sağolun arkadaşlar.Raziciğim,neden kaynananla bir sorun mu var şu sıralar özellikle.

nagihan

sevinç kaynanası ile sorunu olmayan kaç kişi vardır dünyada. istatistik yapmak lazım.

Almiş'inAnniş'i

henüz değil ama çok yakında olacak  :k06:

SEVİNÇ

Nagihancığım öylede ... Razininkini ,merak ettim.

ekurtuluş

maşallah hanımlar kaynanasından dertli yok heralde ya da kimse internet ortamında açıklamak mı istemiyor.mümkün değil bunlar.en iyi anlaşan gelin kaynana bile sorun yaşar eminim taahhüt ederim biraz gerçeklik lütfen