bebeğimin kalbinde hafif kireçlenme varmış

Başlatan KasrıCinan, 16 Kasım , 2013, 23:25:16

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

öyle tabi canım işin şakası o. tıp fakültesinde ilk gittiğim prof. doktor  vardı.Dayım orda çalısıyor da haber bekliyorm eğer hastanedeyse gidip bi ona muayene olacağım..

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

İnşallah hemen haber gelir de muayene olup içini rahatlatırsın  :opucuk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

KasrıCinan

kızlar sağolun dayım aradı.gel bakacakmış prof.diye.öğlen 1buçuk'da.inan elim ayağım titremeye başladı.ne kadar iyi olacak birsey çıkmayacak desemde gözümden yaşlar iniverdi.Hersey bizim için tabi.Rabbim verdiyse vardır bi hikmeti.Dualarınızı bekliyorum. :opucuk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Hadi inşallah güzel haberlerini bekliyoruz canım  ;)

RuHGuZeLi

Canım benim ben doktoruma sordum kireçlenmenin miktarı önemliymiş eğer az bir şeyse problem yokmuş kendiliğinden ilerleyen haftalarda geçiyormuş. Üzme kendini inş. önemli bir şey çıkmaz da sende rahat edersin...

zen_s

canım sonuç ne oldu inşallah güzel haberler getirirsin  :amin:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

KasrıCinan

kızlar yaa muayene olamadım.dakikayla otobüsü kaçırdım otobüs gitmiş ben gelmişim..ee doktorda da 13:30 olmam gerekiyordu geç kaldım.zaten hatır için bakacaktı randevu yoktu.iyi hoş gittim..sektereter aradı ama toplantıya girmiş öğrencilerle.bekleyin 1 saat dedi...bekledim.sonra gittik odasına konusurken tekrar bi telefon geldi çıkmak zorunda kaldı...öbür 2 prof.yönlendirdi..e bende onlara gitmedim.geri geldim.üzüldüm kasıldım.öyle yorgun geldimki eve.çok acıkmışım iyi bi yedim.sonra bi karnıma ağrı girdi.sertleşti kuzum aksam 4buçukta yattım iki büklüm kıvrana kıvrana 7yi yaptım derken uyumuş kalmışım.bi kalktım saat 9,,ALLAH tan annemlere gitmiştimde oğluma baktılar hep..anlayAcağınız boşa gittim boşa geldim.
ARTIK 8 GÜN KALDI DETAYLI ULTRASON GÜNÜME ONU BEKLEYECEĞİM,,,RABBİM KORUSUN BEBEĞİMİ :amin:

zen_s

Amin canım  :amin: vardır bunda da bir hayır sıkma canını üzme kendini  :opucuk:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

KasrıCinan

Alıntı yapılan: zen_s - 21 Kasım , 2013, 13:37:33
Amin canım  :amin: vardır bunda da bir hayır sıkma canını üzme kendini  :opucuk:
:opucuk: :opucuk: sağol canım

ponçik

:-\ off çok sinir bozucu, o kadar bekle uğraş netice alamadan dön  :dontknow:
inşallah detaylı ultrason günü çabucak gelir sen de bize güzel haberler verirsin  :opucuk:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

leylakarsu

Geçmiş olsun canım inş iyileşir sağlıkla alırsın kucağına

KasrıCinan

27 Kasım , 2013, 07:30:27 #29 Son düzenlenme: 27 Kasım , 2013, 10:58:20 KasrıCinan
kızlar gittik doktora..fetal eko çekti kalbi vs.bütün organlarına detaylı bi sekilde baktı.
2'li ve 3'lü testlerimi yanımda götürmüstüm.direk onları sordu..baktı çok iyi bu iyi anlama gelir şu durumda dedi..
ekojenik intrakardiyak fokus (kalp içinde parlak bölge) yada diğer adı kireçlenme.kadın doğum doktorumun dediği şeyi oda gördü..muayane etti normal azaları hepsi çok iyi dedi.kalbe gelince kalp kapakçığı atmaya baslayınca direk esimle bizde gördük o parlaklığı.ve doktor görünce korkmuş.sonra iyice arastırmaya basladı.. :y25: :y25: hatta sırtı dönüktü ona rağmen kalbi incelemeyi başardı..hakkaten işin uzmanı farklı oluyormuş...evet kalbinde parlaklık var dedi. :'( .sonra kalbe giden bütün damarlar beyne giden damarlar çok iyi hiç bi tıkanıklık yok kalp atım iyi sinirlerinde de bi problem yok bizim için de bunlar önemliydi dedi... :hello2: :hello2: :hello2: yani öyle korkulacak bi durum gözükmüyor şu an dedi...onun öncesinde ense kalınlığına bakmıstı zaten o da normal dedi...en son ellerini ve yüzünü gösterdi.yüzüne gelince
eliyle kapattı.  :ehi: 3boyutlu da bakalım dedi.ondada  yüzünü kapattı.. :aferin: öyle olunca fotoğrafta vermedi.ve muayane bitti..ben giyinirken esim ile doktor odada konusmuslar biraz..basta korktum tedirgin oldum demiş...ama sona doğru bi sıkıntı olmadığın gördüm demiş..kaçıncı ayda gözüktü ilk demiş..eşimde daha yeni  geçen hafta gördü  doktor demiş..o zaman iyi gebeliğin 3.ayında görülseydi sıkıntılı durum diyecektim ama gebeliğin ortalarında olduğunda kas sıkışmasından kaynaklanabileceğini söyledi..
bu  ekojenik intrakardiyak fokus  down sendromu riskini artırmaktaymış..downlu çocukların özelliklerinde biri imiş,o yüzden ikili 3lü bütün testlere bakılırmıs..benimde hepsi temiz çıkınca öyle korkulacak birsey yok gebeliğin sonuna doğru yada doğumdan sonra kas içinde kaybolur ama geçmiz dedi...kesin tanı için amniyosentez önerilir ama ben bu çocuğu her ihtimale karsı doğuracağım derseniz hiç gerek yok dedi...özürlü olup olmadığını kalpte bunun neden olup olmadığı amniyosentez ile anlasılırmıs..ama sağlıklı bebeklerde de bazen bu parlaklık olurmuş.bendede de tek bi bulgu olduğu için bi önem taşımıyormuş.
öyle yani herseyi iyi 421 gr  haftasına göre uyumlu dedi.çok utangaç bi kızım var hiç göstermiyor kendini..çok şükür rabbime.
AMA doğduktan sonra yine kalp uzmanına götürmenizde fayda var dedi...