zeyno ve fatonun diyet günlüğü :)

Başlatan **fatoş**, 21 Ekim , 2013, 09:49:46

« önceki - sonraki »

zen_s

kız kimse gelmiyooooooooo  :cildir: :cildir: kimse bana destek vermiyoooo senden başkaaa   :love7: forumada az kişi takılıyor aslında eski konulara bakıyorumda ne kadar güzel bir muhabbet varmış  :'(
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

ponçik

evet maalesef buradaki pek çok üye başka bir siteye takılıyor artık, bazılarını online görüyorum, sadece okuyup çıkıyorlar , yorum yapmıyorlar
herkes bir koşturmaca içinde sanırım forum aktif olmayınca kimse de girip yourm yapmak istemiyor
hatta bazen ben bile  :dontknow:

zen_s

evet akşam yemeğiyle ilgili bişey buldum
AkĢam yemeğinizi doğru seçin.
...
Akşam yemeğinde bu besinleri tüketmek kilo aldırabilir. Çünkü içlerindeki karbonhidrat sebebiyle
kan şekerini yükseltip insülini ortaya çıkarırlar. Bazıları çok az insülin oluşumuna sebep olsa da
(baklagiller gibi) akşam saatinde yenmeleri kilo vermek isteyenler için uygun değildir.
Akşam kanda hiç insülin olmamalıdır.
Akşam yemeğinde karbonhidrat tüketilmezse insülin ortaya çıkmaz. Bu durumda vücut yemekteki
enerjiyi yağa çeviremez.
Oysa akşam yemeği karbonhidrat içerirse, insülin bunu bir an önce kullanıp ortadan kaldırmak ister.
Çünkü vücudun uykuya hazır olacağı saatlere az kalmıştır. Biyolojik saate göre vücudun uyku saati
23:00'dır. İdeali bu saatten 5 saat önce yemek yeme işinin bitirilmesidir. Bu da akşam yemeğinin saat
18:00'de yenmesi anlamına gelir.
Pratikte 23:00'da uyumak ya da akşam 18:00'da yemek yemek çok mümkün olmaz. Ama en azından
akşam yemeğinde karbonhidrat almayarak insüline iş çıkarmayabiliriz.
Baklagil, tohum gibi iyi karbonhidratlar yerine, basit şekerli gıdalar tükettiğimiz için uzun yıllar
içinde asitlenerek insülin duyarsızlığı noktasına ulaştık. Bu nedenle az miktarda iyi karbonhidrat bile,
çok miktarda insülin salınmasına sebep olabilir. Bu tehlikeden korunmak için iyi karbonhidratların da
akşam yemeğinde yenmemesini öneririm.
Özetle, bel bölgesini inceltmek isteyen birinin yapacağı ilk şey erken saatte karbonhidratsız akşam
yemeğidir.
Ben haftada bir gün hiç akşam yemeği yemiyorum. Amerikalılar buna Dinner Cancelling diyorlar,
akşam yemeği iptali. Bu yeni bir anti-aging uygulamasıdır. Günlük kalori kısıtlaması, üzerinde en
çok araştırma yapılmış ve yararlılığı kanıtlanmış anti-aging uygulamasıdır.
En kolay ve hızlı kilo verme yolu akşam yemeğinin iptalidir. Akşam yemeğine 40-45 yaşımızdan
sonra ihtiyacımız yoktur.
Akşamları hiç karbonhidrat alınmazsa ve haftada bir gece de akşam yemeği atlanırsa bel bölgesi çok
hızlı olarak incelir. Gündüz çok yemek yeseniz bile beliniz ince kalır.
İnsülin akşam ortaya çıkmazsa vücut kendini uykuda tamir eder. Cildimiz de tüm diğer sistemlerimiz
gibi gece tamir edilir. İnsülin kandan atılmadan tamir başlamaz. Şeker kandan atılmadan insülin de
yok olmaz.

Akşam en ufak parça karbonhidratlı, şekerli besin yediğinizde gece uykuda yaşlanırsınız.
Akşam yemeğini insülini hareketlendirmeyecek şekilde ayarlarsanız uykuda gençleşirsiniz.
Zaman tünelinde geri gidebilmek için akşam yemeği hiç karbonhidrat içermemelidir.
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

ponçik

Çok güzel bilgiler canım  :icon_thumright:

Alıntı yapılan: zen_s - 22 Ocak , 2014, 16:19:50
Ben haftada bir gün hiç akşam yemeği yemiyorum. Amerikalılar buna Dinner Cancelling diyorlar,
akşam yemeği iptali. Bu yeni bir anti-aging uygulamasıdır. Günlük kalori kısıtlaması, üzerinde en
çok araştırma yapılmış ve yararlılığı kanıtlanmış anti-aging uygulamasıdır.
En kolay ve hızlı kilo verme yolu akşam yemeğinin iptalidir.

bir gün akşam yemeğini atlasam gece yarısı karnımdaki gurultuların sesinden uyuyamam heralde  :ehi:

zen_s

valla canım benimde cesaretim yok akşam yemeği yememeye gece acıkır kalkar yerim o daha kötü iyisimii yiyelim ama karbonhidratı azaltalım  :icon_thumright:

ponçik

Zaten bu hamilelik reflüsü yüzünden beyaz ekmek ve hamurlu şeyler yiyemiyorum benim için iyi oldu
geçen akşam çok acıkmıştım, yatmadan bi saaat önce tost yapıp yedim, üstelik buğday ekmeği ve yağsız olduğu halde gece boyunca yemek borum cayır cayır yandı , sonra kendime aferin dedim  :toothy10:

zen_s

Alıntı yapılan: ponçik - 22 Ocak , 2014, 17:33:58
Zaten bu hamilelik reflüsü yüzünden beyaz ekmek ve hamurlu şeyler yiyemiyorum benim için iyi oldu
geçen akşam çok acıkmıştım, yatmadan bi saaat önce tost yapıp yedim, üstelik buğday ekmeği ve yağsız olduğu halde gece boyunca yemek borum cayır cayır yandı , sonra kendime aferin dedim  :toothy10:
oy kuzum dikkat et kendine  :opucuk:
akşam kepek ekmeği salatalık domat peynir yedim canım bişey istrmedi şimdi meyve yiycem az yiyince midem kazındı bide akşam yemeği yemesem Gonca nın dediği gibi guruldar dururum herhal  :ehi:

zen_s

sabah
peynir zeytin az helva kepek ekmeği
öğlen yoğurt çorbası ve pırasa yarın 1 hafta olacak başlayalı tartı bakalım ne diyecek  :honk:

zen_s

selam günlük kusura bakma seni ihmal ettim ama anneciğimi ziyarete gittim geçerli bir sebebim vardı yaniii  8)
cuma tartıldım günlük veee 1 kilo vermişim 67 kiloyum  :muzz: :muzz: :occasion14: :occasion14:
bugün sabah yürüyüşümü yaptım kahvaltıda salatalık tere zeytin peynir ve kepekli ekmek yedim  :occasion5: kendimi harika hissediyorum sanırım yürüyüş beni mutlu ediyor  :muzz: :muzz:

zen_s

Öğle ve akşam menü aynı yeşil mercimek çorbası yoğurt salata ara menü ayva

zen_s

sabah
tere salatalık peynir kepek ekmeği
1 saat tempolu yürüyüş  :muzz: :muzz: :muzz:
1 bardak incir suyu

zen_s

öğle menüm dünküyle aynı yeşil mercimek çorbası çok şükür bitti :ehi: :ehi: yoğurt 1 dilim ekmek iki tane kornişon turşu  :hungry:

ponçik

Hadi Zeyno bu sefer gidecek kilolar  :muzz:

zen_s

1 kilo verdim bile  :basardim: cuma yine tartı günü  :suclu:

ponçik