27 Nisan , 2024, 12:31:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

okuyabilirseniz sevinirim,çok mutsuzum :(

Başlatan ARieS, 14 Mart , 2013, 18:21:18

« önceki - sonraki »

ARieS

sinirlerim o kadar bozuk ki içimde ne varsa dökecek bir yere , birilerine ihtiyacım var...

çok fazla gücüm halim de yok o yüzden kısaca yazmaya çalışacağım....

17 haftalık hamileyim....ilk 3 ay o kadar zorlu geçti ki burda anlatmaya çalışsam da az kalır....çok şiddetli bulantı,kusma,bir lokma yemek yiyememe,bir yudum su içememe,2 günde bir acilde serum yeme ve sonunda hastaneye düşüp 4 gün de hastanede tedavi görme...tam 7 kilo verdim bu süre zarfında...uyurken bile baygınlık geçiriyordum....tuvalete birinin yardımı olmadan gidemiyordum...kolumda serumlar deli gibi kusuyordum her gün...2 ay yatalak gibi yaşadım..yaşamak denirse....tabi bu durum sinirlerimi de yıprattı...üstüne her kadında olan hamilelik psikolojisi ve başka ekstra sorunlar...yok o bunu dedi bu bunu dedi...

bu süre zarfında annem 2 ay bizimle yaşadı...bana baktı...evladına....ki o olmasaydı ben gerçekten ölmüştüm....çünkü bakılmaya ihtiyacım vardı...eşim sabah işe gidip akşam geliyordu ben kalkıp bi lokma ekmek alacak durumda olmadığım gibi üstüne baygınlıklar geçiriyordum...annem başta 1 haftalığına gelmişti hamileliğimi öğrenince ama durumum kötüleşince kalmak zorunda kaldı...eşim de bundan hep rahatsızlık duydu,hiç bir zaman demedi ki sağolsun karıma bakıyor,evle ilgileniyor...eşime ayrı bana ayrı yemek yapıyordu annem..çünkü ben normal yemekleri yiyemiyordum...bunları hiç bi zaman takdir etmedi..etmediği gibi kusur aradı açık aradı...

zaten eşim annemi evlendiğimizden beri sevmez...olaylar uzun ama en azından böyle bir durumda anlayışlı olmalıydı....onun annesinden çok kırıcı laflar duydum hiç bi zaman ağzımı açıp cevap vermedim ama o en ufak bişeyde annen şöyle dedi annen böyle yaptı...neyse uzatmıyım...en son artık sinirlerim öyle gerildi ki..hem eşimin anneme kusur aramasından dolayı çıkan tartışmadan hem de eşimin annesinin ettiği bazı laflardan bendeki bardak taştı...zaten aylardır canımla boğuşuyordum bir de üstüne bu sinir harbinden yoruldum gerildim...eşim annemi göndermemi istiyordu evden anlıyordum ama bu mümkün değildi çünkü ben daha kendimi toparlayamamıştım o zaman ben de gideyim dedim...hem orda evde bunalmıştım hem de bu yaşananlardan....annemle birlikte memleketimize geldik...

başta 10-12 günlüğüneydi ama ben biraz daha kalmak istedim...hem değişiklik iyi geliyordu hem de daha iyi toparlanırım diye...eşim sözde buraya gelmemi istemedi aklım kalacak vs diyordu ama geldim diye ve kalışımı da uzattım diye sürekli bir tafra içinde...ne arıyor ne soruyor doğru dürüst...gündüzleri 1 kere ya rıyor ya aramıyor,ben arıyorum o aramazsa...akşamları da yok maça dalmışım,yok uyuyaklamışım diyor....

kaç gündür öyle sinirlerim bozuldu ki...hamile halimle bir de afra tafra çekiyorum...asıl ilgi bekleyen sevgi bekleyen benim...bunu ona msj olarak yazdığımda şu halinle oraya gitmek isteyen sendin,şimdi de 1 hafta daha kalıcam diyorsun fln dedi...ne yani beni mi cezalandırıyorsun dedim...aradan bi iki gün geçti...

geçen gün ben aradım açmadı sonra o aradı gündüz..sonra ararım sonra diyip kapadı...akşam oldu aramadı gece oldu aramadı...ertesi gün oldu dün yani bütün gün nerdeyse aramadı...öğleden sonra aradı ,dedim ararım snra dedin aramadın bi daha,arkadaşını çağırmış eve maça dalmışlar ! iyi dedim yine bişey demedim...yine kapatırken ararım yine dedi güldü peşine de...dalga geçer gibi..neyse akşam yine bekledim  arar diye aramadı...gece de 11 gibi yattığımı biliyor...gece 11 buçukta aramış...bugün gördüm..o saate kadar nerdesin??

bugün gündüz özellikle aramadım bekledim...akşam 4-5 gibi aradı anca...o saate kadar yine yok...soğuk soğuk konuşuyor...tamam ben de öyle konuştum ama benim sebebim var,haklıyım...ondaki trip ne? msj attım ben de soğukluğundan geçilmiyor,sırf buraya geldim diye mi bu tavırlar dedim...hangimiz hamile anlamadım dedim..bişeyler daha yazdım...cevap: söylemeyi unuttum ben de hamileyim,yok ya akşamları uyuyakalıyorum...

bu mudur yani....ben de sana iyi uykular dedim gündzlerde çuvala girdi zaten dedim...dalga geçiyorsun bi de dedim...ne zaman dalga geçmişim dedi...ben de tel.i kapatıyorum eve dönene kadar da kapalı kalacak dedim...sadece senden sevgi ilgi bekledim dedim...sense buraya geldim ve uzun kalıyorum diye beni cezalandıryorsun kendince dedim...rahat ol keyfine bak arıycam diye kasma kendini dedim...bişeyler daha yazdım ve tel.i kapadım...açmaya da niyetim yok...

o kadar üzgün ve mustsuzum ki...her kadın gibi her hamile kadın gibi kocamdan sevgi ilgi bekledim sadece...onun desteğine sevgisine ihtiyacım vardı...üstelik benim gibi çok zor bi hamilelik geçiren biri için....ama kocam sırf ailemin yanına geldim diye ki nedeni belli,aklınca bana tafra kapris yapıyor...bu mu benim hakettiğim şimdi?

ki ben kocamı,evimi o kadar severim ve ilgiliyimdir ki....hiç haketmedim bunu...kaç gündür öyle doldum ki bu ilgisizliğinden...bundan sonra sadece karnımdaki yavrum benim için önemli...başka kimse değil...eşime diyordum ki 3.şahıslar umrumda değil ne dedikleri ne yaptıkları  ama sen yapınca üzülüyorum yapma...şimdi ise önce ben ve çocuğum diyorum...çünkü beni ve karnımdakini üzmeye eşimin bile hakkı yok...

üzüldükçe ağladıkça karnım kasılıyor o yavrumda üzülüyor biliyorum :(((

güçlü olucam dimdik çocuğum için ayakta durucam,eşimin sevgisine ilgisine de ihtiyaç duymadan...her erkek hamile karısına şefkat ilgi gösterir şu dönemde,ne olursa olsun,karıları da gereksiz kaprisler yapar üstelik,ben öyle yapmadığım halde yeterli şefkati göremiyorum şu an....

neden annem 2 ay bizde kaldı,ben buraya geldim sonrada diye....sanki kadın keyfinden kaldı...o da bayılmadı o kadar kalmaya...üstelik ben de annem de eşimle konuştuk özel....ama anlamamış hiç bişey....neden böyle bencil davranıyor anlamıyorum...

çok uzattım okuduysanız ne mutlu,okumadıysanız canınız sağolsun...ama sadece içimi dökmek istedim...şimdi karnımdakinden güç bulmaya çalışıyorum...önce Allah sağlık ve kuvvet versin bana.....

destina06

:violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: bu kocana.Canım bence de şimdi senin öncelikli düşünmen gereken karnındaki minnakın onu üzme annesi gerisi hallolur bi şekilde şimdi kapatmışın zaten telini açmak istediğinde açarsın sen üzülürsen minnakın daha çok üzülür annesi :opucuk: :opucuk:

@Melek Yüzlüm@

canım bende senin gibi hamilelik geçirdim bulantılar hiç bişi yememek su bile içemiyordum dediğin gibi ne kadar zor oldugunu tahmin edebiliyorum arada annem gelir bakardı hatta dogum oldu 1.5 ay yanımda kaldı ben iyi değilim diye dicem şu ki anneler bakmasa zor toparlanabiliriz eşinin bunu sorun yapması üzücü e tabi ki kırıcı düşünse ya gelip sen o halde iken kendi annesi mi bakıyor hayır üstüne bişrde seni üzüyormuş

annen içinde üzücü bir durum bizde anneyiz ilerde yardım edip birde üstüne böle bir tavır görsek ne düşünürüz kim bilir

canım gidince doğru düzgün oturup konuşun öle tel kapatmakla sorunb çözülmez daha da büyüyebilir en iyisi güzel bir şekilde konuşmak

senin şimdi hamilelik psikolojinde var çok zordur eminim Rabbim kolaylk versin

bebişin için üzülmemeye kafanı dagıtmaya çalış bebişte etkilenir senin psikolojinden

inş kısa zamanda düzelir :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

Aşkk

canım benim çok üzüldüm nolur üzülme bebeğin de etkileniyor  :y25: :y25: :y25:
eşin çok ayıp etmiş anneciğin gelip bakıo kimseye muhtaç etmiyo  :amin: :amin: :amin:
böle davranmasının sebebi acaba onun ailesi tarafından hiç ilgi görmemeniz mi  ???
eğer öyleyse eşin de bunu bu şekilde davranarak ört bas etmeye çalışıyor olabilir  :dontknow:
teli kapatmışsın istediğin zaman aç ama çok da uzatma araya soğukluk girmesin canım  :opucuk:
kendini ve bebeğini düşün iyi bakın kendinize  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

Balböceği

Çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum  :sad1:

Allah eşine Hidayet versin  :amin:  şükür edeceği yerde çok ayıp etmiş.  :sad1:

ARieS

14 Mart , 2013, 19:16:15 #5 Son düzenlenme: 14 Mart , 2013, 19:23:08 ARieS
teşekkür ederim arkadaşlar...çok uzun yazmışım,okumanıza sevindim...

ben böyle gerilip üzüldükçe bebeğimin de üzüldüğünü gerildiğini biliyorum,hissediyorum...ve bu ve bei daha da üzüyor :(( üzüldüğüm gibi bir de beni üzenlere kinleniyorum....

ama inanın çok mutsuzum....

eşimle ben aslında birbirimizi çok severiz....çok sıkıntılar atlattık,zorlu devrelerden geçtik ama hep bi şekilde düzelttik...ama eşim işte bazen böyle çok üzüyor beni....hele annem söz konusu olduğunda...başından beri yıldızları barışmadı ama yine de annem üstüne düşeni yaptı adım attı..sorsan eşim de yaptı ama ben biliyorum ki hiç sevmiyor onu....bunlar uzun hikaye neyse...benim derdim şu dönemde beni üzmesi böyle...üzüntüden midem bulanıyor yine sırtım belim ağrıyor....:(

mecnunum,onun ailesi ilgisiz değil...sağolsunlar onlarda ilgililer ama ben de onun annesiyle ilgili sıkıntılıyım...evlendiğimizden beri hatta nişanlıyken bile kalbimi çok kıran lafları oldu ama dedim ya ben ağzımı açıp cvp vermedim sırf saygısızlık olmasın diye...ha bundan sonra vericem uslubunca cevabımı çünkü ezilmiş laf altında kalmış hissediyorum o zaman...

ha bu arada bu zor dönemde annesi de 2 günde bir baştan her gün eve geldi anneme yardım etti arada..ama yine de annem kadar yapmadı bişey...ne bileyim evi süpürür silerdi arada vs o....ama son zamanlarda onu da yapmaktan bunaldığını hissediyordum,hissettiriyordu...yani sanki formaliteden gelir gibiydi...

en son mesela annem elinden geldiğince yapıyordu ama uzun zamandır temizlikçi çağırmamıştık zaten....1 ay önce havalar bi ara iyiyken çağıralım dedik ben hala yataktayım ama...e annem ya da ben nerden bulucaz temizlikçi,biz bulamayız haliyle...eşim bulmuş bi yerden ama kadının evi uzakmış beni alırsanız gelirim diyince vazgeçtik...sonrada havaalr bozdu yağmur vs...kaldı öyle...zaten ben öncesinde neler çekmişim gözünün önünde....buraya gelmeden önce eşimin annesi yine bize gelmişti...birden girişti temizliğe herşeyi çekiyo kaldırıyor ben de yapmayın dedim gerek yok...istemiyorum da o kadar detaylı yani kayınvalide benim evimi niye temizlesin o kadar...hem de yoruluyorlar diye de dedim...annem de dedi ki biz gidip gelince temizlikçi alırız zaten ki planımız oydu ben burdan dönünce karşı apartmanın kapıcısının karısı varmış temizliğe giden onu alacaktık...annesi birden "haniii nerde kadın bütün kış bulmadınız" demez mi...şok oldum..

sanki bütün kış temizlikçi bulacak halimiz vardı bu bir ikincisi biz nerden bulacaktık acaba...annem oranın yabancısı zaten e benim de bulacak halim yoktu.....önce sustum yine sonra dayanamadım....siz dedim bütün gün kış kadın bulmadınız diyorsunuz da bizim bütün kış durumumuz belliydi yani dedim....cevap bile vermedi bana döndü arkasını geçti diğer odaya....

bunun gibi hatta daha başka çok lafları oldu...e hamileyken daha da geriliyorum haliyle...ıofff anlatacak çok şey var da neyse....

ablasının da beni üzen kıran lafları tavırları oldu daha önce çok...ben ablasıyla da hep istedim ki iyi olalım,samimi olalım,görüşelim edelim ama ondan hiç o yakınlığı görmedim....ben evlenip gittiğimde bile hiç ilgilenmedi benle...yabancı bi şehir yabancı bi aile mesela dimi...bi kere dememiştir ki gel şuraya gidelim beraber gel gezidreyim seni vs...

şimdi de evlerimiz çok yakın olmasına rağmen görüşmeyiz öyle gidip gelmezler..bizden sonra evlendi zaten...bir de üstüne abuk sabuk laflar tavırlar yaptı bi kaç kere...yüzüne gülüyor böyle samimi gibi ama hiç içten değil,hissediyorum bunu çok net...gerçi artık umrumda değil zaten o....

ayy

ayy çok sinirlendimmm :cussing: :cussing: :cussing:
çok tanıdık bi olay burdaki arkalardan biride senin durumuna benzer şeyler yaşıyordu kuzum(kendi gelince okuyunca aynı ben der zaten) inşallah düzelirsiniz.
eşin sana ve annene büyük haksızlık yapıyor hele sen bu durumdayken.ozaman bırakacak işi gücü baakacak sen iyi olana kadar. sende tam hormonlarının tavan yaptıgı dönemdesin senin anlayışlı olman beklenemez bu durumda.
iyileşince  evine gecince düzelirdiye umuyoorum kuzum.bu erkek ler böyle duygusuz odun anlayışsız işte :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
şuan sadece bebeğini ve kendi saglıgını düşünmelisin  :sad1: :sad1: :sad1:
evet herşey yoluna girecek inşallah izleri kalmaz yüreginde :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

makaron

Arkadasim. Gel sen beni dinle. Tamam esinin yaptiklari yanlis ama belli ki bu sekilde duzelmiycek. Araya sogukluk girerse daha da kapanmaz mazallah. Bence bir an evvel toparlan evine don. Her ne olursa olsun senin evin orasi. Arayi uzatma. Esini hos tut guzellikle anlat. En guzel gunlerin simdi. İnsan kac defa hamile olur guzel gunlerini esinle gecir. Sen mutlu ol ki evin de bebegin de mutlu olsun. 

ayy

aslıcımm kuzumm insann keybetme korkusunu yaşayınca seninde dediğin gibi daha affedici daha yumuşak oluyor dimi :opucuk: :opucuk: :opucuk: rabbim sizinde huzurunuzu mutlulugunuzu bozmasıın inşallah hiç :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:

asya81

Neden bazi erkekler validesine dusman kesilirki bunu anlamam onceden bisey olmus takmis annene kafayi demek.sen sikma canini anlamadigim olay simdi destekcin olmasi gerek sonradan yapsa ne anlami var.ha bu surec bitti dogurdun ozamanda sikintilarin olacak daha cok birini isteyeceksin ozaman esin insallah duzelmis olur ve yaninda olur.hamilelik bazilarinda gercekten zor geciyor ama eminim bebegin bir okadar uslu olup yormayacak seni.hamileligin verdigi hal ve  durum seni yeterince uzmus ve esin sanirim kiskaniyorda uzakta olmani.yanindayken ilgi alaka gosterniyorsa annene gitmene tafra yapmaya hic hakki yok...
Sen once bebegini sonra kendini dusun gecip gidecek aylar bebegin kucaginda olacak saglikla uzme kendinİ. Allah  yuvaniza mutluluk versin.esinin yasi nedir bu hareketler olgun insana ait olamaz

ARieS

Alıntı yapılan: AYŞE TEYZE - 14 Mart , 2013, 19:19:57
ayy çok sinirlendimmm :cussing: :cussing: :cussing:
çok tanıdık bi olay burdaki arkalardan biride senin durumuna benzer şeyler yaşıyordu kuzum(kendi gelince okuyunca aynı ben der zaten) inşallah düzelirsiniz.
eşin sana ve annene büyük haksızlık yapıyor hele sen bu durumdayken.ozaman bırakacak işi gücü baakacak sen iyi olana kadar. sende tam hormonlarının tavan yaptıgı dönemdesin senin anlayışlı olman beklenemez bu durumda.
iyileşince  evine gecince düzelirdiye umuyoorum kuzum.bu erkek ler böyle duygusuz odun anlayışsız işte :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
şuan sadece bebeğini ve kendi saglıgını düşünmelisin  :sad1: :sad1: :sad1:
evet herşey yoluna girecek inşallah izleri kalmaz yüreginde :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

size bunları yazarken bile öyle geriliyorum,öyle üzülüyorum ki...karnım da sanki kasılıyo taş gibi oluyo:((( bebeği mi geriyorum dimi??? üzülüyor işte belli :((( offf Allahım sen güç ver.... :(((

eşim aslında duygusuz değildir benimle birlikte ağladığını çok bilirim...ben ağlayınca dayanamaz hatta :(( ama neden bazen böyle anlayışsız,bencilce davranıyor anlam veremiyorum...terazi burcu ve çok dengesiz tavırları oluyor....

şu dönemde ondan istediğim sadece sevgisi,ilgisi,şefkati....başka hiç bişey istemedim....:(((

ben onu çok seviyorum ve eski günlerimizi yani hamilelikten önceki günlerimizi özlüyorum...biliyorum ki o da özlüyor ve belki de bu saçma tavırları ondan....düzenimiz bozuldu diye...ama yapacak bişey yok ki....bu işler böyle...çocuk istiyorum demekle bitmiyor işte herşey..herşeyin bedeli var....daha bunun doğumu,doğum sonrası var....annem o zaman da yanımda olacak haliyle...o benim annem,annelik yapmasına kim engel olabilir...ya da engel olanı ben affeder miyim?

sanırım o istiyor ki annem gitsin,onun annesi arada ilgilensin benle vs...ben de onu istemiyorum..benim annem ölmedi,hayatta...ne demek annem varken onun annesi bakacak bana? kaldı ki kendi annesi gibi olur mu başkası...o zor dönemlerimde onun annesi bana annem gibi bakabilir miydi?

anne olmak kolay değil diyolar ki benden iyi kimse bilemez bunu ama baba olmakta kolay değil işte...

makaron : iyi diyorsun da ben buraya ona inat ya da küsüp gelmedim..hava değişikliği olsun diye geldim..çok bunaldım çünkü buna ihtiyacım vardı..hatta doktorum bile dedi git diye...geçen tel.de görüştüm dr.umla daha iyiyim dedim,hava değişikliği de iyi gelmiştir dedi...ki eşim de ordayken tamam git dedi sonradan iyi gelir dedi aklım kalacak ama diyordu...aklın kalan günde 2-3 sefer aramaz mı?

asya81 : eşimin asıl derdi oydu zaten yalnız kalmamız..eskisi gibi olmamız..annemin gitmesi...annem yanımızda bile oturmazdı akşamları bi köşeye çekiliyodu biz yalnız kalalım diye...eşimde bunun farkında kendi ağzıyla söyledi...kadın gündüz hizmetçi gibi her işimizi gördü bana baktı akşamları eşim gelincede çekiliyodu bi köşeye :( bu arada eşim 30 yaşında..

ayy

canım benim belkide hamişik ikinizide etkiledi.bebiş olunca bahar gelecektir yeniden yuvanıza :love9: :love9: :love9:
ama ne olursa olsun kimse evini bırakıp biyere gitmek istemez sen ve annende mecburen ev değiştirdiniz.eşinin anlayışlı olması gerek :caca: :caca: :caca:
ayrıca kuzum düşünüpte daha çok üzme he kendini hem meleğini :opucuk: :opucuk: :opucuk:

asya81

Esin gayet olgun olacak yasta ama yaptigi olgunca degil.yazik degilmi kadincagiza.o istiyorki anasi gelsin basinada annene nazin gecer soylenebilirsin kizabilirsin anne incinmez kizmaz dedikodunu etmez.ama valideye ne desen tirmalarda tirmalar.keske kimseye ihtiyac olmasada bu sorunlar cikmasa.ama onun annenin ellerini opmesi lazim
Az empati kursa esin rahatsiz durumda olsa sende calisiyor olsan kendi annesinimi ister validesinimi.ah insanlar az empati kursa hic sorun kalmaz.
Allah huzur versin yuvaniza canim esin eskisi gibi olsun istiyor da iste artik bir yola girdiniz eskisi gibi olmayacak lakin renklenecek bebisle
Biraz akisina birak istersen simdi evine donsen tek basina olabilecek durumdamisin degilsen sana eziyet olucak.ozaman esin izin alsin alabiliyorsa hadi basbasa olalim diyordun gel bak bana de

makaron

Alıntı yapılan: AYŞE TEYZE - 14 Mart , 2013, 19:28:49
aslıcımm kuzumm insann keybetme korkusunu yaşayınca seninde dediğin gibi daha affedici daha yumuşak oluyor dimi :opucuk: :opucuk: :opucuk: rabbim sizinde huzurunuzu mutlulugunuzu bozmasıın inşallah hiç :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk:

Canim sagolasin. Amiiin. Halimi sen biliyosun. O nedenle biyle seylere birbirini kirmasin kimse.

ayy

evet kuzum inşalah bişeylerin kıymetiniz naladıgımızda çok gec kalmış olmayız :amin: :amin: :love9: :flowers: :opucuk: :opucuk: