okuyabilirseniz sevinirim,çok mutsuzum :(

Başlatan ARieS, 14 Mart , 2013, 18:21:18

« önceki - sonraki »

ARieS

Alıntı yapılan: AYŞE TEYZE - 14 Mart , 2013, 19:41:25
canım benim belkide hamişik ikinizide etkiledi.bebiş olunca bahar gelecektir yeniden yuvanıza :love9: :love9: :love9:
ama ne olursa olsun kimse evini bırakıp biyere gitmek istemez sen ve annende mecburen ev değiştirdiniz.eşinin anlayışlı olması gerek :caca: :caca: :caca:
ayrıca kuzum düşünüpte daha çok üzme he kendini hem meleğini :opucuk: :opucuk: :opucuk:

aynen öyle cnm...eşime de dedim o zaman kimse hele ki bu durumda evini bırakıp gitmek istemez....ama çok bunaldım..artık duvarlar üstüme üstüme geliyor,lavaboları bile görmek istemiyorum devamlı oralara kustuğum için :((( eşim de bunun farkındaydı anladığını sanıyordum ama işte bilmiyorum....

bir de kalış süremi uzattım diye de bu tavırlar biliyorum...tek istediğim anlayış.....

umarım dediğin gibi olur..şu an ben çok mutsuzum..ve bunları hiç unutmıycam :( herkes mutlu güzel hamilelik geçirirken ben hem bi sürü acı çektim hem de şimdi böyle mutsuzum :(
Alıntı yapılan: asya81 - 14 Mart , 2013, 19:45:43
Esin gayet olgun olacak yasta ama yaptigi olgunca degil.yazik degilmi kadincagiza.o istiyorki anasi gelsin basinada annene nazin gecer soylenebilirsin kizabilirsin anne incinmez kizmaz dedikodunu etmez.ama valideye ne desen tirmalarda tirmalar.keske kimseye ihtiyac olmasada bu sorunlar cikmasa.ama onun annenin ellerini opmesi lazim
Az empati kursa esin rahatsiz durumda olsa sende calisiyor olsan kendi annesinimi ister validesinimi.ah insanlar az empati kursa hic sorun kalmaz.
Allah huzur versin yuvaniza canim esin eskisi gibi olsun istiyor da iste artik bir yola girdiniz eskisi gibi olmayacak lakin renklenecek bebisle
Biraz akisina birak istersen simdi evine donsen tek basina olabilecek durumdamisin degilsen sana eziyet olucak.ozaman esin izin alsin alabiliyorsa hadi basbasa olalim diyordun gel bak bana de

aynen canım işte empati olayı...ben hala kendime bakacak durumda değilim...aşırı derecede halsizim..burda annem yemeklerimi önüme koyuyor yiyince arkamdan topluyor..ben gidince bunları yapabilecek durumda değilim...ama eşim olaya benim açımdan bakmıyor...hatta dönüşte yine annemle döneceğimi bi süre daha kalacağını söylediğimde,kendin dön iyisin işte demişti...daha yeni yeni iki ayağa kalktım diye iyi oldum sanıyor...anlamıyor işte....

eşim babasıyla birlikte kendi işlerinde çalışıyor...ama o en kötü zamanlarımda bile bi iki gün bile olsa gitmeyip yanımda kalmadı...ben kusarken ederken o işe giderdi...annem var diye belki ama annem gelmeden öncede kötüydüm ben halsizdim midem bulanıyordu hamileliğimi ilk öğrendiğimizde dahi...o zaman bekledim mesela gitmese yanımda dursa diye...durmadı...annesi öğleden sonra 2 de gelirdi mutfağa girer yemek yapar giderdi....sabahları ben tek başıma yataktan kalkıp bi lokma ekmek alamazdım...içim bayılırdı...7/ 24 durabilecek miydi annesi yanımda? ki dediğin gibi insanın annesiyle olduğu gibi olur mu ilişkisi,kesinlikle rahat olamazdım olamıyordum da zaten...

annem de üzülüyor,ben gelemesem dönüşte sen ne yapacaksın bütün gün evde yalnız diyor..sabah gidecek akşam gelecek o diyor...o zaman dursun yanında baksın diyor haklı olarak...eşim de annesi gelir gider arada zaten nasılsa epeyce düzeldi de diye düşünüyor...dedim ya anlamıyor....

çünkü annesi de anlamadı başından beri benim çektikklerimi...ben hiperemesiz denen hamilelik hastalığını yaşadım...her hamilede olan bulantı kusma değildi benim ki...serumlarla hayatta kalabildim...ölümden döndüm resmen....gözleriyle gördü halimi ama yine de "benim de çok bulandı midem,ben de şöyle oldum böyle oldum" der dururdu...ben de diyordum ki siz benim gibi oldunuz mu böyle serumları göstererek...kendisi normal kusmuş ama ayakta her işini görmüş hala anlamıyordu...hatta beni anormal karşılıyordu neden böyle oluyorum diye...hastanede yatarken hemşireye "normal bu böyle" deyişi vardı bi hiç unutmuıyorum....sanki ben de anormallik varmış gibi...hemşirede normal oluyor bazen böyle demişti...

çok doluyum ben yazdıkça aklıma bişeyler geliyor :((((

ayy

inşallah herşey en kısa zamanda düzelir tatlım :opucuk: :opucuk: :opucuk:

makaron

Sen gene de ortslik az yatissin evine don. Kocani fazla bos birakma.

ARieS

Alıntı yapılan: makaron - 14 Mart , 2013, 20:27:09
Sen gene de ortslik az yatissin evine don. Kocani fazla bos birakma.

boş bırakma derken? boş kaldı diye ya da böyle oldu diye bişey yapacaksa buyursun yapsın zaten :)

evime dönücem tabi illaki de bundan sonra nasıl olurum bilmiyorum...tek bildiğim artık bir beklentimin olmadığı kimseden....

elfo

ne zaman iyileştin o zaman dön arkadaşım. eğer sen sırf fedakarlık olsun diye apar topar dönmeye kalkarsan isteyince nasıl da oluyormuş der. sanır ki sen oraya keyif çatmaya gittin.
senin yerinde olsam telefonu kapamazdım ama o beni üst üste 4-5 kere aramadan aramazdım. yani her defasında çar konuşurdum ama bi kere aradı mı bikaç saate ben onu aramazdım. hasta olan merak edilecek olan sensin.
orta yerde aslında en çok üzülen annen olmuş. daha ne yapsın ya. kimbilir neler yaşamıştır akşam geçip bi odaya tek başına oturmak ne kadar zordur. sen sakın şu anda yaşadığın sıkıntıları annene aktarma. kadıncağız siz iyi olun diye ne fedakarlıklar yapmış şu an kötü olduğunuzu anlarsa daha da üzülür.
seni şimdi çok iyi anlıyorum eşin seni aramadıkça sen ona daha da bağlanıp merak ediyorsundur. bu hislerini bastır ve dimdik dur. bırak o seni merak etsin, o senin peşinde koşsun. evet bikaç ay sıkıntılı geçebilir. annen doğumda da yanında olur ama nereye kadar olacak. kadıncağız kırkınız çıktı mı geri dönme gayretinde olur. yani eninde sonunda Allah nasip ederse üçünüz kalacaksınız. sen hamilesin inş. duaların kabul olur bol bol dua et eşin doğruları görsün diye. bi de başka şeylerle uğraşmaya gayret et. evde oturup sürekli kendini dinlersen hep eşini düşünür üzülürsün. bırak o seni düşünsün de üzülsün. erkek milletinin bazı şeyleri yüzüne vurmakla maalesef bişey elde edilmeyebiliyor. en iyisi tavırlarınla belli edeceksin.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

ARieS

Alıntı yapılan: elfo - 14 Mart , 2013, 22:04:35
ne zaman iyileştin o zaman dön arkadaşım. eğer sen sırf fedakarlık olsun diye apar topar dönmeye kalkarsan isteyince nasıl da oluyormuş der. sanır ki sen oraya keyif çatmaya gittin.
senin yerinde olsam telefonu kapamazdım ama o beni üst üste 4-5 kere aramadan aramazdım. yani her defasında çar konuşurdum ama bi kere aradı mı bikaç saate ben onu aramazdım. hasta olan merak edilecek olan sensin.
orta yerde aslında en çok üzülen annen olmuş. daha ne yapsın ya. kimbilir neler yaşamıştır akşam geçip bi odaya tek başına oturmak ne kadar zordur. sen sakın şu anda yaşadığın sıkıntıları annene aktarma. kadıncağız siz iyi olun diye ne fedakarlıklar yapmış şu an kötü olduğunuzu anlarsa daha da üzülür.
seni şimdi çok iyi anlıyorum eşin seni aramadıkça sen ona daha da bağlanıp merak ediyorsundur. bu hislerini bastır ve dimdik dur. bırak o seni merak etsin, o senin peşinde koşsun. evet bikaç ay sıkıntılı geçebilir. annen doğumda da yanında olur ama nereye kadar olacak. kadıncağız kırkınız çıktı mı geri dönme gayretinde olur. yani eninde sonunda Allah nasip ederse üçünüz kalacaksınız. sen hamilesin inş. duaların kabul olur bol bol dua et eşin doğruları görsün diye. bi de başka şeylerle uğraşmaya gayret et. evde oturup sürekli kendini dinlersen hep eşini düşünür üzülürsün. bırak o seni düşünsün de üzülsün. erkek milletinin bazı şeyleri yüzüne vurmakla maalesef bişey elde edilmeyebiliyor. en iyisi tavırlarınla belli edeceksin.

kaç saattir ağlıyorum hele şu an hüngür hüngür  :y25:

Nilüfer'in e bebeğim'i dinliyorum...kendimi çok mutsuz,sevgisiz hissediyorum...ben bunu mu hakediyorum şimdi...annemin üzüntüsü tarifsiz zaten...kadın karşısında bile ağladı buraya gelmeden önce...beni sevmeyebilirsin ama bu kızın üzülmemesi lazım diye..of neyse :(

annem şimdide şahit oluyor haliyle üzüntüme...ilgi beklemek,sevgi beklemek hataymış onu anladım...kimseden bi beklentim yok artık....sadece sağlığıma kavuşmak ve bebeğimin sağlığı önemli şu an benim için....

eşimi şu halimle ben anlamaya çalıştım,onun açısından baktım,anladım da anlamadım değil ama o benim açımdan bakamadı bi türlü...ben şu halimle anlayışlı oldum o olamadı....

25 inde dr.kontrolüm var o nedenle dönücem ki aslında 18indeydi ama dr.umu arayıp erteledim 1 hafta daha çünkü buna ihtiyacım vardı...şu an kendimi burda huzurlu hissediyorum çünkü...çünkü eve gidince gerilmekten korkuyorum...evdeki o gergin hava o soğuk rüzgar beni kasıyor...dayanamıyorum o yüzden geldim zaten...

dönücem ama annemle dönücem yine ve biliyorum ki eşim surat yapıcak ve ben yine üzülücem...

neyse Allah büyük,güçlü olmak için elimden geleni yapıyorum...ilk 3 ay çok acılar çektim ölmedim,Allah sağlık versin yeter ki ben yine dururum dimdik,kimseden sevgi şefkat beklemiyorum artık...teşekkürler...

Balböceği

Okuyorum okuyorum çok üzülüyorum  :sad1: elimden bişey gelmiyor  :sad1:

Tamam sevmeye bilir, ki bunu anlamış değilim  :dontknow: sen onların ailesine saygı gösteriyorsun o sana gelince bir tek annene niye bu kinlik anlamadım.

ARieS

Alıntı yapılan: ❤❤Balböceği❤❤ - 15 Mart , 2013, 00:21:59
Okuyorum okuyorum çok üzülüyorum  :sad1: elimden bişey gelmiyor  :sad1:

Tamam sevmeye bilir, ki bunu anlamış değilim  :dontknow: sen onların ailesine saygı gösteriyorsun o sana gelince bir tek annene niye bu kinlik anlamadım.

ben onun ailesine hep saygı gösterdim hep güler yüz gösterdim...üstelik dediğim gibi kalbimi kıran üzen hatta ağlamama neden olan kaç laf,söz oldu....ablası bile kaç defa canımı sıktı ama cevap vermedim...anneme olan tavrı daha başından beri var...sevmedi,kanı ısınmadı ya da bilmiyorum hep önyargılıydı sonrada bazı olaylar yaşandı onlar da apayrı uzun bi hikaye...o olaylardan sonra da iyice soğudu...ilk evlendiğimizde yaşadığımız bazı konular var...yeni evli olmanın tadını bana zehir eden olaylar...bir gün belki onlardan da bahsederim ama hatırlamak bile istemiyorum....

onun ailesi de annemi sevmiyor b,iliyorum...ki annem hep güler yüz göstermiştir,geldiklerinde en iyi şekilde ağırlamıştır,yemekler yapıp edip....ama annesinin tavırları bile samimi değil anneme karşı biliyorum...annem ölünce rahat ederler....!

laracroftt

canım yorumları okumadım,sadece senın yazdıklarını okudum. Esının yaptıgı buyuk kabalık. Ne demek annenı ıstememek? o yokken annen vardı hayatında,o buyuttu bu yasa getırdı. Oyle sacma sey olur mu? Helekı bu kadar zor durumdayken sen

Bencıllıgıne ne demelı? Sırf evde rahat hareket edemıor,basbasa kalamıosunuz dıye trıplerı? Hay allahım yaa
Bundan sonra hıc basbasa kalamayacaksınız sok o kalın kafasına bunu :violent1:

Cok sınırlendım :cussing:

Sen onun evladını tasıyosun suanda,nerde ıyı hıssedıosan orda olmasın
Aramıo etmıomus bıde bak bak :caca:
ben senın yerınde olucam, degıl telı kapatmak saat bası arar s.car sıvardım afedersın :cildir:

Boyle olmaz, ac telını gelınce konusucaz,onemlı bısey olmadıgı muddetce benı arama de
16 haftalık hamıleysen artık yavastan toparlamıs olman gerekıor. Arayı fazla acmadan don eve, al karsına konus
Sakın alttan alma haklı olan sensın ver odunu :caca:
Yoklugunda basıbos kalmıs,ukalalık hat safhada :violent1:
Ay delırdım burda :cussing:
Kusura bakma arkadasım sert olduysa,dayanamıorum erkeklerın okuzlugune napaım :cussing:

Ama sen uzme kendını
Oku canına gıdınce,ayagını denk alsın. Iplerı sen tut elınde,ezdırme kendını
Senın sogukkanlı olman gerek :opucuk:

Aşkk

aynen bende okuyorum okuyorum içim parçalanıyo  :y25: :y25: :y25:
rabbim yardımcın olsun eşini de Allah ıslah etsin  :amin: :amin: :amin:
annen ne yapmış olursa olsun nasıl bir insan olursa olsun böyle davranmaya hakkı yok
herşeyi geç bebeği düşünüpte kapıcak çenesini oturcak aşağıya  :caca:
evet gülçinime katılıyorum sakın altta kalma suçsuz olan sensin  :opucuk:

almila__

kader arkadaşım aries k.bakma canım adını hatırlayamadım :opucuk:
canım ilk yazdığını okudum gerisini okumadım hemen cevap yazmalıyım diye aslında gerisini okumama gerek yok çok iyi biliyorum çunku neler yaşamış olabileceğini :opucuk:
Raabim akıl fikir merhamet versin bizimkiler gibi odunlara :amin: :violent1: :violent1: :violent1: t

tatlım tıpa tıp aynı şeyleri eksiği olmadan yaşıyorum senınle hatta benım 1 fazlam var benım karnımdakının dışında birde yusufum var :love9: :nazar:

benım de eşim aynı şeyleri takrar yaşattı bana aynı senın yaşadığın gibi ilk hamileliğimde benım de annem yanıma gelmişti ve aynı senın yaptıklarını yapmıştı benım eşimde :caca: :caca: :caca: hatta benim eşim anneme o kadar düşman ki benımle her kavgada ya da bana her laf sokmasında siz diye konuşur benle.... (ben ve ailemi özellikle annemi kastederk bana siz der ne kadar aşağılayıcı bi konuşma tarzı...) evliliğimiz boyunca ve hala ben ben olarak kabul edilmemişim edilmedim.. :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

ilkinde annem gelip de burnumuzdan getirince eşim şimdiki hamileliğimde de annem bizde kal dedi bende senın gibi dermanım olmadığı tuvalete bile gidemediğim için ve yusufum olduğu için kabul ettim
ve eşim bu ikinci bebeği o kadar istemişti ki anlatamam bu yuzden bıle o kadar çok kavga ettik ki  :violent1: :violent1: :violent1:

şimdide annemde kaldığım için bana yapmadığını bırakmadı 
hakaret küfür neler neler :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:
herşeye bişi buldu ama herşeye hatta yusufa bile düşman oldu 3 dk. seviyor çocugu 4. dk hıh bu çocuğu bu kadar şımartmanıza gerek yoktu böle bakılıyomuş çocuğa diyo  :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:
küçücük çocuğa bağırmalar bilmemne :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1:

ama biraz da canım eşlerimizin ailesinden kaynaklanıyor benım yuzume gulerler ama arkamdan konusurlar
tamam görumcemı sayarım k.valıdemı sayarım ama az etmedıler esımı anneme dusman bıraz da onlar ettı :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: bunlara ragmen ben onlara hıç bi saygısızlıkta bulunmadım senın gibi hizmetimi de ettim el pençe de durdum herşeylerine koştum yardım ettım hem maddı hem manevi :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: ama salaklığıma doymuyorum ıste hala :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

eim benı dun hastaneye götürüyor ölüme mı hastaneye mı bellı degıl inan ki Allah sahit
dediği laflara bi bak
eşşeğin bilmemneresine bilmemne kaçırdınız artık ama ben hepinize çiş tutturucam (ne demekse o)
hepinizin zamanı gelecek
kine bak
3.cüyüde annenle yap
terbiyesiz :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:
bir araba kullanıyor ama nasıl kırmızıda geçiyo deli gibi suruyo anı fren yapıyo sankı arabada hamıle yok ve ben bı yandan kusuyorum  :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

canım bende kendı derdımı anlatıyorum sana yaa çok uzun oldu biliyorum ama demek istediğim aynı şeyleri yaşıyoruz senınle malesef. yalnız değilsin
bende senın gıbı hastanelerde yattım 8 kılo verdım bak daha bıtmıyo sımdıde seker çıktı

demem o kı ben artık ne derse desın duymamaya karar verdım
su halımle her gun ağla her gun ağla
sonra dedım bebeğimi üzmeye ne hakkım var
konussun dursun dedım
şimdi terslencek diklencek zamn değil bebişini düşün boşver sağlıkla sıhhatle bı doğsun bebışlerımız inş o zaman oturup eğrısını doğrusunu konusalım
stres yapma canım bebişini düşün zor biliyorum dıyorum ya aynı seyı yasıyoruz ama bız anneyız kadınız guclu olmak zorundayız çocuklar için :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

okuunca o kadar uzuldum kı benım gibi biri daha varmış diye onun için birazkarısık kuruşuk yazdım uzun da oldu k.bakma
üzülme bebeğini düşün
böyle büyük bir nimet için şükür zamanı şimdi
dertlenme değil
Allah buyuk Rabbim sabrımızı dayanma gucumuzu arttırsın :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

burcum

ahhhh ahh benim eşimde de aynı sorun var tabi bu kadar aşırısı değil :cildir: ama var annemi haz etmez ailemle benim onun ailesiyle ilgilendiğim sohbet ettiğim gibi etmez neler nelerama ben artık iplemiyorum her koyun kendi bacağından asılır o da yaptığı hataların bedelini illa ki bu dünyada olmasa öbür dünya da ödeyecek :icon_thumright: ALLAH akıl fikir versin bunlara bizlere de dayanma gücü :icon_thumright:

huzur

gerçekten çok üzüldüm okudukça. özelliklede bebeğini düşündüğn zamanlarda.
ne desem boş canım. eşinin anlayışlı olması gerekirdi.
sen bebeğini düşün. onun sağlıklı sakin bir bebek olmasından sorumluyuz ailesi yani.
inş eşinde hatasını anlar.

°•.ℓανιηуα.•°

canım okudum yazdıklarını.. birincisi çok üzüldüm.

ikincisi sana kızdım( haa eşine çok daha kızdım o ayrı mevzu)

canım bak bence her şeyi bi tarafa bırakarak karnındaki yavruna odaklan. kimseden sevgi merhamet yardım isteme. heleki eşinden hiç isteme. anladığım kadarıyla aslında eşin seni seven birisi. sadece inatçı ve bencil duguları ağır basmış. bunu da tasvip etmiyorum nihayetinde. ama onun üstüne gitme. çünkü erkeklere özellikle ilgi sevgi istiyorum dersen bu hep ters teper. ister hamile ol ister olma. bazı erkekler böyle.

canım bak benim de hamileliğimin başı berbat geçti. hem rahmimde yara olduğunu öğrenmiştim hem de o mide bulantılarının aynısını ben de yaşadım. resmen klozetle arkadaş olmuştuk. ama direndim. sakın yanlış anlama amacım seni yargılamak değil ama bence evini bırakıp gitmen doğru değil. bana da annem rapor al gel demişti ama ben gitmemiştim. dışardan yemiştik,eşim yardım etmişti saolsun. zaten 15. haftadan sonra falan hiç bulantı da kalmamıştı.

aranıza soğukluk girmesin derim ben. telefonunu aç ve eşinden haber bekle bence.  :icon_thumright:

ARieS

Alıntı yapılan: almila__ - 15 Mart , 2013, 01:19:09
kader arkadaşım aries k.bakma canım adını hatırlayamadım :opucuk:
canım ilk yazdığını okudum gerisini okumadım hemen cevap yazmalıyım diye aslında gerisini okumama gerek yok çok iyi biliyorum çunku neler yaşamış olabileceğini :opucuk:
Raabim akıl fikir merhamet versin bizimkiler gibi odunlara :amin: :violent1: :violent1: :violent1: t

tatlım tıpa tıp aynı şeyleri eksiği olmadan yaşıyorum senınle hatta benım 1 fazlam var benım karnımdakının dışında birde yusufum var :love9: :nazar:

benım de eşim aynı şeyleri takrar yaşattı bana aynı senın yaşadığın gibi ilk hamileliğimde benım de annem yanıma gelmişti ve aynı senın yaptıklarını yapmıştı benım eşimde :caca: :caca: :caca: hatta benim eşim anneme o kadar düşman ki benımle her kavgada ya da bana her laf sokmasında siz diye konuşur benle.... (ben ve ailemi özellikle annemi kastederk bana siz der ne kadar aşağılayıcı bi konuşma tarzı...) evliliğimiz boyunca ve hala ben ben olarak kabul edilmemişim edilmedim.. :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

ilkinde annem gelip de burnumuzdan getirince eşim şimdiki hamileliğimde de annem bizde kal dedi bende senın gibi dermanım olmadığı tuvalete bile gidemediğim için ve yusufum olduğu için kabul ettim
ve eşim bu ikinci bebeği o kadar istemişti ki anlatamam bu yuzden bıle o kadar çok kavga ettik ki  :violent1: :violent1: :violent1:

şimdide annemde kaldığım için bana yapmadığını bırakmadı 
hakaret küfür neler neler :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:
herşeye bişi buldu ama herşeye hatta yusufa bile düşman oldu 3 dk. seviyor çocugu 4. dk hıh bu çocuğu bu kadar şımartmanıza gerek yoktu böle bakılıyomuş çocuğa diyo  :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:
küçücük çocuğa bağırmalar bilmemne :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1:

ama biraz da canım eşlerimizin ailesinden kaynaklanıyor benım yuzume gulerler ama arkamdan konusurlar
tamam görumcemı sayarım k.valıdemı sayarım ama az etmedıler esımı anneme dusman bıraz da onlar ettı :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: bunlara ragmen ben onlara hıç bi saygısızlıkta bulunmadım senın gibi hizmetimi de ettim el pençe de durdum herşeylerine koştum yardım ettım hem maddı hem manevi :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1: ama salaklığıma doymuyorum ıste hala :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

eim benı dun hastaneye götürüyor ölüme mı hastaneye mı bellı degıl inan ki Allah sahit
dediği laflara bi bak
eşşeğin bilmemneresine bilmemne kaçırdınız artık ama ben hepinize çiş tutturucam (ne demekse o)
hepinizin zamanı gelecek
kine bak
3.cüyüde annenle yap
terbiyesiz :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:
bir araba kullanıyor ama nasıl kırmızıda geçiyo deli gibi suruyo anı fren yapıyo sankı arabada hamıle yok ve ben bı yandan kusuyorum  :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

canım bende kendı derdımı anlatıyorum sana yaa çok uzun oldu biliyorum ama demek istediğim aynı şeyleri yaşıyoruz senınle malesef. yalnız değilsin
bende senın gıbı hastanelerde yattım 8 kılo verdım bak daha bıtmıyo sımdıde seker çıktı

demem o kı ben artık ne derse desın duymamaya karar verdım
su halımle her gun ağla her gun ağla
sonra dedım bebeğimi üzmeye ne hakkım var
konussun dursun dedım
şimdi terslencek diklencek zamn değil bebişini düşün boşver sağlıkla sıhhatle bı doğsun bebışlerımız inş o zaman oturup eğrısını doğrusunu konusalım
stres yapma canım bebişini düşün zor biliyorum dıyorum ya aynı seyı yasıyoruz ama bız anneyız kadınız guclu olmak zorundayız çocuklar için :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

okuunca o kadar uzuldum kı benım gibi biri daha varmış diye onun için birazkarısık kuruşuk yazdım uzun da oldu k.bakma
üzülme bebeğini düşün
böyle büyük bir nimet için şükür zamanı şimdi
dertlenme değil
Allah buyuk Rabbim sabrımızı dayanma gucumuzu arttırsın :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

senin yaşadıklarına da ben üzüldüm...çok acı şeyler bunlar ve çok günah...benim eşim bu kadarını yapmadı Allah var...zaten bu kadarını yapsa doğurana kadar hiç dönmezdim eve herhalde....Allah yardımcın olsun gerçekten kabus gibi şeyler yaşatmış sana....

bu sabah kalktım ve kalktığımdan beri öyle mutsuz öyle berbat bir haldeyim ki....tel.i kapattığım ,kapatmak zorunda kaldığım için çok üzülüyorum ama zaten doğru dürüst arayıp sormadığı için böyle yaptım...her gün günde kaç defa tel.e bakıyordum aradı mı acaba diye...günde 1 sefer arıyordu işte,bazen de bakıyordum o aramıyor ben arıyordum işte...sonra yine ararım diyordu aramıyordu....madem çok aklın kalıyordu ben buraya geldim diye günde 2-3 sefer araman lazım değil mi? hiç mi merak etmiyorsun karını karnındaki bebeğini?

öncelikle şunu söyliyim eşim aslında bana karşı duyarlıdır,öyle daha başka adamlar gibi odun,öküz değildir dedim ya ben ağladığımda kıyamaz mesela...gece uyurken başımı yüzümü okşar...böyle de biridir ama işte bazen bazı durumlarda öyle bencil düşünüp davranıyor ki...benim onu anladığım kadar o da beni anlayabilse keşke....

dön eve demiş bazı arkadaşlar...evet o zamana göre çok daha iyiyim ama hala halsizlikten ölüyorum...ayakta durup ev işi yapacak yemek yapacak halim yok....siz görmediğiniz için belki basit gelebilir....ama burda annem yemeğimi yapıp önüme koyuyor,arkamdan topluyor...2 saatte bir acıkıyorum ve baygınlık geliyor...tek başıma olunca kim yapacak bana bunları..evde yalnızken bayılsam kalsam kimin haberi olacak....? ha zaten şimdi annemle dönünce bu sefer çok kalmıycak annem ama aklı da ben de kalacak...

eşim başbaşa kalamıyoruz diye dert ediyor da o zaten sabah işe gidip akşam 7 buçuktan önce eve gelmiycek..ki 6 da işten çıkıyolar babasını eve bırakıyor,babası 6 buçukta evinde ama eşim 7 buçuktan önce eve gelmez.....ben ne yapıcam peki 12 saat boyunca?? akşam gelince de 2-3 saat oturduk oturduk sonra zaten benim erkenden uykum geliyor yatıyorum....ha kendimi tam anlamıyla toplamış olsam güçlü kuvvetli ayakta duruyor olsam,kendi işimi kendim halledebilecek durumda olsam tamam,o zaman zaten annem de rahatlıkla bırakır gider...ama ara ara yine gelecek bunu kimse engelleyemez...doğuma kadar görmiycek mi annem babam beni? doğumda ve doğumdan sonrada yanımda olacak...bunları kabullenmesi lazım...

ha bir de eşim başkalarının karıları böyle değil hamileyken de ebn niye böyleyim diye şikayet ediyor..bunu da biliyorum ve diyecek söz bulamıyorum....herkes hamileliği aynı yaşamıyor..başkaları öyle oldu diye ben de öyle olucam diye bi kural yok...benim ki böyle ağır geçti yapacak bişey yok...ben ister miydim böyle olmak,hastanelerde yatmak,evimden düzenimden kopmak..ne kadar gücüme gidiyor böyle düşünmesi....ne kadar acı çekiyorum bi anlasa....başkalarının karılarına mı imreniyorsun yani???? demek ki başka bir hastalığım olsa Allah korusun,yatalak olsam,kanser olsam o zaman da böyle şikayet mi edecekti...?düzen bozuldu,hep yatıyor,başkalrının karıları böyle değil diye....hayatta herşey var,evlenirken hastalıkta sağlıkta diye evlenmiyormuyuz?onun başına bişey gelse ben asla böyle düşünmem,başkalarının kocaları böyle değil diye düşünemem...ne kadar günah..... :(

ayrıca yaşadığım onca sıkıntıdan dolayı ve tabiki zaten hamileliğin başlangıcından dolayı afedersiniz ama cinsel hayatımız yok...siz de durumlar nasıl acaba? şu halde cinsellik yaşayanlar var mı mesela?? bir kere cinsel istek bile bitiyor kadınlarda bu dönemde ki benim durumumda hiç olamazdı...şimdi az düzelmeye başladım diye onu bile bekledi benden...bana "bütün hamileler yapıyor" şeklinde kabaca ithamda bile bulundu :( bencilce düşündüğü bir konu daha işte....kasap et derdinde koyun can derdinde misali....

elbet onun da zamanı gelir ama bu acele ve bu kırıcı sözler,tavırlar niye...hiç anlamıyorum anlamam mümkün değil....

tel.i aç,evine dön diyen arkadaşlar...emin olun ben de bu durumdan memnun değilim..çok üzülüyorum,ağlıyorum,acı çekiyorum,mutsuzum...onu özlüyorum,ona ihtiyaç duyuyorum (zaten bütün derdim buydu ) onun özlediğinden daha çok özlüyorum ben eski günlerimizi,düzenimizi vs ama çoooookkk kırgınım,kızgınım....sırf buraya geldim diye beni şu halimle cezalandırmaya çalışmasını affedemiyorum...

durup durup aklıma bişeyler geliyor...annesinin de dediği laflar çıkmıyor aklımdan....ölene kadar unutmayacağım,affetmeyeceğim çok şey var benim de....mesela bu benim yaşadığım durumu ingiletere prensesi de yaşamış...hatta ilk onunla gündeme gelmiş...hiperemesiz hamilelik hastalığı...o da hastanede yattı fln hatta....bir gün evde konuşurken bunu söylemiştim,annesi ne dese beğenirsiniz..." e biz prenses değiliz"...... ! benim çektiğim acıyı,yaşadığım zorluğu gözüyle gördüğü halde ne kadar hafife aldığının,önemsemediğinin,önemsiyormuş gibi göründüğünün,binde birini daha anlamadığının en güzel ispatıydı bu laf.....beni anlayan,acımı anlayan bir tek annem oldu...tabi kimse benim kadar bilemez ne çektiğimi ama en yakın anlayabilen annemdir gerisi yalan... :(