hadi kızlar İLK İLETİMİZİ YAZALIMM :))

Başlatan ayy, 10 Mart , 2013, 01:19:45

« önceki - sonraki »

ayy

10 Mart , 2013, 01:19:45 Son düzenlenme: 10 Mart , 2013, 01:25:35 AYŞE TEYZE
İLK BEN YAZIYORUMM

Anne Olmak İstiyorum / Ynt: Anne Olmak İsteyen Kaç Kişi Kaldı
« : 22 Ocak , 2012, 12:56:10 »
kızlarrrr bennde ilk  defa gecen ayy vurulmuştum çatlatma iğnesi(klomen kullanmadım)ve su gibi akıntım oldu hamişim sandım ama negatifff hatta 2 cm lik kist olmuş korkulacak bişey yok dedi dr.bu ay iğne yok dedi dinlen dedi ama yumurtlama günüm başlamak üzere ve benm yine su gibi akıntım oluyorr anlamadımm nedenn kiii  (daha önce hiççç böyle su gibi akıntım olmazdııı bi gecen ay reglme az kala birde bu ay yumurtlamam az kala )anlamadımm bu durumda olan varmıı...Allahımm isteyen herkeseee bebişler  versinn kimsenin kucağını boş bırakmasınn inşallah 

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

2.ci de benden gwlsin :k06: :k06:

Arkadaslar icinizde hic cocugu kesin süt alerjisi olan yokmu. Benim oglumun var. Gecermi gecmezmi cok merak ediyorum yada neler yedirmeliyim bilmiyorum. Emziriyorum ben suan sütle ilgili hicbirsey yemiyorum neolur cevap yazin kizlar bekliyorum

bhrssyy

buda benden  :k06:

Hamile Günlüğü / heyecan
« : 17 Mayıs , 2010, 02:33:38 »
merhaba arkadaslar forumda yenıyım tum yazılarınızı okudum sayılır oncelıkle hamıle arkadsları tebrık edıyorum rabbım analı babalı buyutsun   benımde adetım ıkı gun gectı cok heyecanlıyım 2 senelık evlıyım ve bı bucuk senedır beklıorumm nolur banada dua edın 

bnsroni

Plansız bir gebelikti benimkisi...ben ve eşim zor bir süreç atlattık...sonunda kabullendik bebeğimizi... Oldukça sorunsuz bir hamilelik geçirdim.gebeliğimin başından beri normal doğum yapmak istiyordum fakat gittiğim doktor 35 haftama kadar doğum şekliyle ilgili konusmadı ve 35 haftada bombayı patlatarak sezeryan olmam gerektiğini söyledi.sebep olarak çatı kemiğim yassıymıs ve bebeğimin kafa capı büyükmüş..minyon olduğum için normal doğurmam ona göre imkansızdı...son anda doktor değiştirdim ve 2 gün sonrada doğuma gittim:)

10 ağustos sabahı uyandığımda şiddetli bir akıntı hissettim ve wc ye girdim...nişanım gelmişti..hemen hazırlandık ve hastaneye gittik..muaynem yapıldı 2 cm acıklığım olduğu söylendi fakat sancılarım düzensizdi eve yolladılar...benim için cesaretimi toplayıp hastane yolunu tutmak haylı zordu ve ben geldiğim gibi eve dönüyordum..2. bir strees yaşamam gerekiyordu:D Aynı günün gecesi 22.30 gibi 10 dakıkada gelen hafif sancılarım olmaya basladı..facebooktaki grubumuzla sohpetteydik ve benim doğumum başlamıştı artık..2 saat evde sancı çektim fakat şiddetli değildi 5 dakıkada bire düşünce toparlandık ve hastene yolunu bir kez daha tuttuk:)bu defa heyecanlı ve ürkek değildim gerçekten allah sabrını veriyormuş..hemen muaynem yapıldı 3 cm acıklığım olduğu söylendi..ardından nst ye baglandım doğum sancılarımın basladığı söylendi..3 4 dakıkada bir kıvrandıran sancılar hissetmeye basladım..yatısım yapıldı odamda damar yolum acıldı ve lavmanım yapıldı...2side acısızdı korkmayın:)zor olan lavmanı 10 dakıka beklemek oldu lakın uzun süredir wc ye cıkmamıştım:) sonra yürüyerek doğumhaneye gittim..en korktuğum kısım yani epidural takılma anı gelmişti 3 buçuklarla oturdum çatala...sevimli genç bir kızdı epiduralimi yapan...hiç acımadı cok rahattı sadece biraz uzun sürdü sancı aralarında yapıldığı için ve kan ter ,içinde kalmama neden oldu...epiduralden sonra catala yatırıldım akabinde suni sancım takıldı ve acılma hızlandı sanclarımı daha katlanılabilir hissettim takiiiiiii 7 cm e ulsana dek....sonra eşimi aldırlar basucuma..ebemde hep yanımdaydı acılmamı kontrol ediyordu...ben artık aglamaya ve eşimden destek almaya baslamıstım...doktorumda yolda gelıyordu...anestezimi yapan kız ortadan kayboldu ve benim sancılar katlanılamaz bir hal aldı....derken doktor geldi 9 cm dedi ve nasıl ıkınmam gerektiğini anlatmaya koyuldu fakat sancıları cekerken bunu dinlemek pek kolay olmuyor...allahtan 1 saat kadar az sancı cektim..3 kez ıkındım ve bebeğin kafası cıktı...bu arada hala anestezici bekleniyor doktorum ve basımdaki ebe tedirgin ben bagırıyorum eşim şaşkın:)derken kapıda azarı yemiş ve suratı düşmüş kendi kendine söylenen sevimli anastezicim geldi:2.dozumu yaptı ama sadece dikiş kısmında işime yaradı neyse bunada şükür...neticede 7 cm e kadar epidural sayesinde geldim ve acılmamı oldukca hızlandırdı 4 bucuk saatte doğumum gerceklesti sadece son 1 saati zordu...nihayetinde bebeğime dilediğim gibi kavustum..eşim her an yanımdaydı ve doktorum gercekten cok iyi bir iş cıkardı...bu kadar kolay bir doğum olacagını bilseydim hiççç 9 ay her an bu korkuyla yaşamazdım:D

Sizlere tavsiyem kesinlikle normal doğumdur...katlanılamıcak bir ağrısı yok bence doğumun en kötü aşamasını epiduralimin 2. dozu olmadan atlattığım ve o sancıyı hissettiğim için rahatlıkla söyleyebilirim...her zaman yedekte bir doktor bulundurun...benim gibi son anda değişmek zorunda kalmayın allahtan ben sanslıydım iyi bir doktora denk geldim....

Son olarak sevgili arkadaşım Mine'ye sevgili doktorum Ferhat Uysal'a beni yönlendirdiği için doktorumada böyle güzel bir doğum gerçekleştirdiği için teşekkür ederim..
Allah'ım şükürler olsun yavrumu kucağıma almayı nasip ettin...

Herkese hayırlı doğumlar diliyorum.......

Benimki biraz uzun oldu ama ilk iletim doğum hikayem oldu :nazar:

laracroftt

Anne Olmak İstiyorum / Ynt: En Erken Gebelik Belirtileri ...
« : 20 Nisan , 2011, 02:41:40 »

selam hanimlar aranıza yeni katildim
foruma bayildim hepiniz cok sicak ve
icten insanlarsiniz ben gecen ay 20 martta adet oldum. Bu ay 17si gibi adet
olmam gerekiyordu ama
olmadim.belirtiler var kasiklarim agriyo
bel agrim ara ara oluyo ama siddetli
degil.gogusumde hassasiyet var ama
bulanti yok.erken davrandim nisanin 7sinde idrar testi yaptim ikinci cizgi silik
cikti 10unda dayanamayip kan testi
yaptirdim sonuc 0,5 yani negatifti
geciktigim icin birde dun test yaptim bi
saat sonra yine ikinci cizgi cok silik cikti
anlamadim bisey heveslenmekte istemiyorum  kan testide bi daha yapmak
istemiyorum hemen olmayinca psikolojik
olarak cokuyorum cok istiyorum benimde
bebisim olsun 3 yillik evliyim 24 yasindayim 8 aydir ugrasiyorum tik yok
buay iyice heveslendim ne olur aydinlatin
beni hanimlar beklemek zooorrr...

laracroftt

o ay asyaya hamıle kalmısım zaten buarada  ::)

destina06

selam anne adayları  şu çatlatma iğnesiyle ilgili bilgilerimi taze taze paylaşayım dedim.Ben de dün bu konuyla ilgili araştırma yaparken yazılanları okudum da yeni iğne yaptırmış biri olarak paylaşayım dedim.Gerçi ben daha yeni gittim doktora 10 aydır korunmasız hamile kalamadım.Dün ne var ne yok diye kontröle gittim muayene sırasında doktor burda çok güzel bir yumurta var çatlatalım mı diyince çok şaşırdım.Çünkü daha önce böyle bir şey duymamıştım.Ne olduğunu bilmediğim için tedirgin oldum çünkü hiç test falan yapılmadı.Bu iğne deri altından yapılan bir iğne olduğu için kol göbek kalça fark etmezmiş.Bana koldan yaptılar.saat 10 da yaptırdık bugun akşam 22:00 yarın 22:00 ve ondan sonra gün aşırı çalışma var.İnşallah ilk seferde cevap verir de bundan sonra diğer aşamalara gerek kalmaz.Çok umutlanmak istemiyorum olmazsa hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum.Hayırlısı...

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ne çömezmişim la daha çatlatma iğnesinin ne halt olduğunu bilmiyomuşum hatta doktor yımırtan var demiş o bile şaşırmışım ben ne sanıyodum acep :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: şimdi kadın doğumcu olacak kadar uzmanlaştım keşke uzmanlaşmayaydım :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

ayy

bende bi nane bilmiyomuşum laaa :ehi: :ehi: :ehi:
aşılama neymiş tüp neymişş ohooo   :ehi: :ehi: :dontknow: :dontknow:
hatta çatlatma iğnesi dediğinde çok şaşırmıştımm  :ehi: :ehi: :ehi:
şimdii jinekoloğa taş çıkarrıım laaa :ehi: :ehi: :ehi:
keşke çıkarmasaydım ama :sad1: :sad1:

Aşkk

ayşem konun hayırlı olsun  :k06: :k06: :k06:  :k06:

başlığım bu Merhaba kızlar burası çok güzel bende bu güzelliğe dahil olmak istedim
iletim de bu  :hello:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

DİLVİN

: 26 Kasım , 2008, 11:51:29 »

ben yenıyım kızlarrr:)))
dua edinde bende hamile kalayım
4 aydır denıyoruz
ve hep hüsran:

HEYY ALLAHIMM BENDE ÇOK SABIRSIZMIŞIMMM:) BU ARADA 4 AYLIK EVLIYIM FORUMA UYE OLDUĞUMDA  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

ayy

ceyy baktım laa senin iiletineee :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ve koptum tabii delii :ehi: :ehi: :ehi:

:hello:  muşş :toothy10: :toothy10:

almila__

Anne Olmak İstiyorum / kızlaarrr
« : 13 Ekim , 2012, 13:32:58 »
slm kızlar formun takipçisiyim ama yeni kayıt oldum inş tüm isteyenlere Rabbim en yakın zamanda nasip eder anne olmayı :amin:
benim de 4 yaşında bir oğlum var  :nazar:
Rabbim inş birdaha nasip eder bu duyguyu :amin:
2.yi istiyoruz bizde kısmet olursa :amin:
ama kriptik tonsillit diye illet bir hastalık var başımda bademciklerimi aldırmam gerekiyor.
çalıştığım için şubat tatilinden önce aldıramıyorum.  bebiş için de sabırsızlanıyorum penisilin yiyince kendime geldim 2 haftadır iyiyim şükür.
acaba diyorum bademciklerimi aldırmayı beklemesemde çalışmalara mı başlasam
:dontknow:

ayşem bu bnm ilk iletim bu da senın cevabın :k06: :k06: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

almila hoşgeldin canım aramıza gecmiş olsun canım :opucuk:
bence önce hastalıgından kurtul canım 3.5 ay hiçbişey değil eger hamiş kalırsan gercekten zor olur senin için ..
hem bayram tatili 10  gün degil ama pazarteside 29 ekim oluyor oda tatil ...ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama çok istiyorsun sabredemiyorum diyorsan bayram öncesi o iki gün rapor al ameliyat ol...sanırım 15 tatil dediğine göre öğretmensin eger öyleyse neden dert ediyorsun ki iki gün raporuna al canım beklemeiş olursun.İNŞALLAH HEMENDE ARKASINA MELEĞİNLE BULUŞURSUN CANIM :amin: :amin: :amin: :amin:
BU ARADA KIZIM OLURSA ADINI ALMILA KOYACAĞIM BENDE.....asya olacaktı ama vazgectim birkaç aydır fikrim değişti ALMILA daha çok hoşuma gitti.hasretini çektiğim kuzumla adaşsın :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:
oğluşuna da rabbim uzun ömürler versin canım :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

:k06: :k06: :k06: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :love9: :love9:

ayy

anaa kızzzz hatırladımm ben bu yazdıklarımııı..ee hakket senin bademciklerr nolduuu :dontknow: :dontknow: :dontknow:
laa sen bundan nekadar sonra hamiş kalmışsın :dontknow: :dontknow: :nazar: :nazar:

almila__

ayşem ben ondan sonra tekrar faranjit oldum sonra bi daha da hastalanmadım bademciklerde iyi kalbim de iyi şimdilik  :nazar: :nazar: :nazar: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
en son kasımda hastalandım işte

ayy

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
aman şükür bidaha ugramasın sana hastalık kuşummmm :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk: