Huysuz,huzursuz çocuk...

Başlatan ...ŞehzadEfe..., 31 Ocak , 2013, 08:55:40

« önceki - sonraki »

...ŞehzadEfe...

Bir bakıma çaresizim artık ne yapacağımı,nasıl davranmam gerektiğini artık kestiremiyorum.15 aylık oldu oğlum asla durduğu yerde durmuyor devamlı karıştırıyor orayı kapatıyorum orayı karıştırıyor koltukların tepesinden cama çıkıyor ,fazla müdahale etmemeye çalışıyorum ama inat ediyor düşüyor kafasını vuruyor içim acıyor bu sefer kızıyorum.Akşam misafirliğe gittik çay bardağını kırdı heryeri karıştırmaya kalktı oyuncaklarını alıpta oturdugu yerde 10-15 dakika oynamayı bile bilmiyor aklı hep karıştırmakta nerde yanlış yapıyorum nasıl davranmalıyım nasıl sakin olmalı kafam karışık,yorgun

Gece uykusuzlukları had safada uyanıyor devamlı aglıyor ne istedigini bilemiyorum  :dontknow: :y25: nerdeyse aylardır uykusuzum bedenim yoruldu işte ayrı yoruluyorum evde ayrı kendimi geçtin yeterki oğlum iyi olsun hee bide hiç bişey yemiyor akşam eve geliyorum zorla bir iki kaşık okadar.Doktoruna sormuştum balık yağı verdi onu içiriyorum belki iyi gelir iştahı açılır

Şimdi sizden yardım istiyorum ne yapmam lazım,bir uzmandanmı yardım istesem fikir veririmisiniz arkadaslar  :y25: :y25: :y25:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

eltişim kitap okumayı, resimlerine bakmayı hiç denediniz mi?
yiğit bazen yaramazlaştığında ben çareyi kitaplarda buluyorum
hayvan resimlerine bakıyor uzun uzun inceliyor. çok faydasını görüyorum, sen de bi denesene  :opucuk:

...ŞehzadEfe...

evde küçük kitapları var yırtmaya kalkıyor hayvan resimlerini gösteriyorum hepsini biliyor civciv,kuş,kedi,köpek hepsini sayıyor maşallah gerçekten akıllı bişey yaptıgımda teşekkür namına öpüyor mesela beni karşısındakini bir şeyi bir kere göster hemen yapıyor ama evde oyuncak dolu asla oynamıyor bakıyor hemen anında koltuk tepelerinde yaramazlık peşinde  :y25: :y25: :y25: napıcam bilmiyorum

muhribe

kimi çocuk böyle hareketli oluyor eltişim, bu da onun fıtratı
yiğit de hareketli ama koltuk tepesine falan çıkmıyor çünkü bizim koltuklar yüksek tırmanamıyor  :k06:
bu aylardaki çocukların oyuncaklara ilgi göstermemesi çok doğal, sürekli eğitici oyuncaklardan alıyoruz bi dünya para, bi bakıyor sonra tencere tava toplayıp getiriyor mutfaktan  :k06:
dün demiştim ya ufak toplardan aldım bi file
50 tane çıktı içinden renk renk tam eline oturuyor büyüklükleri
aman bi sevdi bi sevdi anlatamam bütün gece onları saçtı etrafa
belki de biz sevecekleri oyuncakları yanlış biliyoruz onlar çok daha basit şeylerden hoşlanıyor  :icon_thumright:

...ŞehzadEfe...

bilmiyorumki valla parasına bilmem nesine bakmıyorum bile yeterki oynasın diyorum alıyorum ilk arabam arasıra onunla oynuyor evde toplar var şekil yerleştirme tahtası var ne biliyim bir çok oyuncağı var ama o koltu tepelerini tercih ediyor bide yeni huy edindi ağlayarak bazı şeyleri yaptırmaya çalışıyor  :honk:

muhribe

bak ne geldi aklıma efeyle ilgilenirken müdahale edenler oluyor mu
mesela ağlıyorken sen disipline etmeye çalışırken ağlatma istediğini ver diyenler vs?
genelde çocuklar birinden güç alınca inatlaşır, istediklerini ağlayarak yaptırmaya yönelir
benim valide biraz müdahaleci, yiğit bişey yapmaya çalışsın hemen cıss yapma elleme vs diyor
ben durduruyorum onu karışma, öğrensin vs diyerek
bence çocuğun bişeyleri kurcalaması çok iyi bişey kendine zarar vermeden tabi
bu şekilde çok şey öğreniyorlar
şey yapabilirsiniz biz vitrinleri çekmeceleri çocuk güvenlik setleriyle sabitledik açamıyor artık
dolayısıyla bişey kırma riski azaldı

...ŞehzadEfe...

bizde hep cıss deriz mesela fırını ellemeye çalışı cıs annecim elin yanar uf olur ama diyorum cısmı diyor cayı ellemeye kalkıyor yine oyle diyorum hee elliyor ama sonra sıcaklıgı görünce cıss diyor
çocuk kilitlerini alıcam bende ama benim çekmeceler tuhaf olmuyordu  :-\

asya81

Canim yalniz degilsin emin ol benimki daha fena kicinin ustune dakka oturmuyor hep tehlikeli islerde aksam yemeklerimisi burnumuzdan getiriyor masanin yanina koydum mama sandalyesini sirf bizimle otursun diye na mumkumkun otururmu :cildir: kalkiyor ayaga icinde baglamakta kar etmiyor yirtiyor kendini.
Disari cikiyoruZ arabasinda durmuyor basliyor aglamaya.
Evde ya camasir ya bulasik makinasi ya firini karistirirken yakaliyorum :cildir:
Oyuncaklarla asla oynamiyor dolap cekmece bosaltiyor astigim camasirlari ordan burdan topluyorum :cildir:
Yemek yapiyorum uzaniyor tencereye    :-ooo o degil allah korusun devirecek.
Gun boyu sikiliyor bana sariyor istedigi olmadimi sinirlenip agliyor aglama o kadar siddetleniyorki kusuyor :cildir:
Uykularini ise ayakta sallayarak bazn uc saati buluyor
Demem o ki sanirim bir surec bende dediiki yas sendromuna erkenmi yakalandik biz :cildir:

Demekki surec bu sabirli olmak lazim nagiahnim sanirim.senin isin canistigin icin daha yorucu oluyor allah yardim etsin guc versin bize   :amin:

asya81

Cocuk kilitlerinden aldim mobilyayi sokerken kaldiriyor saglamda degil em dolaplari koli bandiyla tutturdumKiziyor onada acamayinca haspam :ehi:

muhribe

adilecim senin kızdan korkuyorum  :-ooo :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

...ŞehzadEfe...

mama sandalyesinde efe de durmuyor çünkü yemek yemeği sevmiyor zorla hadi hadi annecim ımmm çok güzelmiş bak babada yiyor diyorum iki alıyor sonra hop ayaga kalkıyor bide hep kucagımda olsun istiyor ben yemek yapıyorum kucagımda taşıyorum yada tezgahga oturtuyorum oyle yapıyoruz babasına gitmek istemiyor çünkü anlaşamıyorlar bagırıyor hemen eşim valla adilecim ben şaşırdım istiyorumki sakin bir çocugum olsun ben yorulmadan akşama kadar oynarım onunla çocuk olurum ama o huysuz olmasın bilmiyorum acayip canım sıkkın yorgunum açıkcası hani son raddeye yklaşıyorum ve artık dayanamıcakmışım gibi geliyor

muhribe

eltişim bence asıl mesele efe'Nin yaramazlığı değil, onunla başa çıkabilmen için kimsenin sana yardımcı olmaması  :sad1: yiğit de hep öyle, ben eve gittikten sonra kimsenin yüzüne bakmıyor, babasına bile gitmiyor, senin dediğin gibi bi kucağımda yiğit diğer elimde tencere kaşık yemek yapıyorum, kucağıma almazsam ağlıyor, bacaklarımı çekiştiriyor. babası neler yapıyor gel top oynayalım gel oyun oynayalım diyor ama mümkünü yok gitmez illa benle olacak
wc'ye bile bırakmıyor, kapıyı yumrukluyor çıkayım diye ya da kapının altından parmaklarını sokuyor  :k06:
bunların hepsi çalıştığımız için oluyor  :sad1: bizi çok özlüyorlar ve akşamları bırakmak istemiyorlar  :sad1: çalışan annenin çocuğuyum o yüzden çok iyi anlıyorum oğlumu  :y25:

...ŞehzadEfe...

:y25: :y25: bende iyi bilirim canım benim annemde çalışyordu aynı şeyi efede yapıyor wc de  :k06: :k06: :k06: parmaklarını kapının altına sokuyor  :k06: :k06:

muhribe

çok komikler ya  :k06: :k06: kağıt falan atıyor kapının altından  :ehi: :ehi:

...ŞehzadEfe...

:k06: :k06: :k06: :k06: :k06: eltiş sen beni güldürdün allahta seni güldürsün  :k06: :k06:

başım ağrıyor düşnmekten