29 Nisan , 2024, 02:15:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

dogustan tek yumurtaliymisim :/ ölmek istiyorum

Başlatan aycamayca, 14 Aralık , 2012, 14:00:42

« önceki - sonraki »

minikkelebek

Canım

eşimin sperm sayısı az diye biliyoruz 2 senedir,az da...

Ama kimse bana yumurtalıkların iyi değil dememişti,değilmiş.Tüp bebek tedavisine başladık ilk kontrolde 2 taneydi yumurta biri 7.5 biri 9 cm, sonra dozlar değiştirildi tam 22 tane yumurta toplandı,18 tanesi olgun.14 döllendi ve sonuçta blostatist aşamasına gelen çok iyi kalitede 1 tane transfer ettiler,ama tutmadı,bugün öğrendim,ağlayamadım bile.Bu bir süreç 2 tane dondurulmuş var inşallah iyi durumdalarsa onlarla deniycez.

Sonuç olarak kaç tane olduğu hiç önemli değil,kalitesi bile belirlemiyor bence durumu,Allah ol derse oluyor vallahide billahide öyle,hiç canını sıkma,tek yumurtayla tutuyor insanların

aycamayca

Alıntı yapılan: ayy - 21 Aralık , 2012, 20:57:44
inşallah çok beklemezsin canım :amin: :amin: :amin: :amin:
evlat edinmek kaçkez düşündüm ya olmazsa kanımdam canımdan ne yaparız bu umut hep böyle sürmeyecek ya diyeee...ama eşimmm aslaaa evlat edinmek istemez onu çok iyi tanıyorummm...rabbim ol der inşallah yoksa ben asla bir kuzuyu saramıcam :'( :'( :'( :'(

Allah ins. o sabirla bekleyen yüregine su serpecek arkadasim ins.. valla zaten bu evlatlik olayi da apayri bi is.. icine girip arastirdiginda icinde kayboluyorsun her acidan... birincisi dini yönden cok sakincali... evladim bile diyemiyosun.. cocuk sana ya da esine namahrem.. ben anlamiyorum valla.. diger yandan kendi cocugum gibi isinabilirim ona adim gibi eminim.. o konuda sikinti yok.. lakin türkiye de 9 yil bebek bekleyen var biliyo musun ? saka gibi bi zaman bu.. ankarada sosyete pazarina gitmistim yanima 50 li yaslarda bi teyze geldi musade istedi oturdu.. ben de bebegimi yeni kaybettigim zor zamanlarin ardindan kafa dagitmaya türkiyeye gitmistim.. o zaman karsilastik..
yazik kadinin hic cocugu olmamis yillarca denemisler en sonunda ümit kalmayinca evlat edinmek icin basvurmuslar ve tam 9 yildir beklemisler daha yeni cocuk onlara sira gelmis de verilecekmis... cok seviniyodu 50 yasindan sonra anne olmak icin düsün... bunu niye anlattim bilmiyorum ama bu isler istesek bile öyle kolay degil sanirim bunu anlatmak istedim.. neyse ki almanya da o kadar beklemiyorsun sadece 2 sene kadar sanirim... cok emin degilim.. ama burda da hayat boyunca takip ediyolar seni ve cocugu.. ne durumdasiniz diye.. ve verene kadar da burnundan getiriyolar..  bin sorusturma en az..neyse cok uzun yazmisim.. öpüyorum cnm.. Allah gönlümüze göre versin... siz de bnm dualarimdasiniz :)
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana

aycamayca

Alıntı yapılan: sevilay21 - 27 Aralık , 2012, 14:58:01
almanyada iyi bir doktor bulmak cok zor her doktorun dediginede inanma  ben türk doktorlarinada gitdim alman doktorlarada hepsi bir sey dedi kisirsin dedi yumurtaliklerinda gelismiyor dedi yanlis ilaclar yanlis tehsizler sisirdiler balon gibi yaptilar beni kilo almaktan baska bir yan etkileri olmadi iki bebeyimi onlarin yüzünden düsürdüm sakin hemen umutsuzluga kapilma

sevilaycim gercekten cok iyi anliyorum cnm ben seni.. cünkü bnm mucize bebegim!! (sag tüpüm kapali sadece soldan cok az gecis var, esimin sperm sayisi cok az degil ama az, endometriozis var, sigara vardi her ikimizde de, 3,5 yil olmadi sonra kendiliginden oldu üstelik kansizli var demir eksikligi, tiroid bezi yetmezligi varmis.. buna ragmen oldugu icin mucize diyorum)  sadece 5 ay yasadi bunun sebebi de gerizekali doktorlardi.. tek bildikleri yatirmak.. halbuki bin tane seye bakip önlem alabilirlermis ve bebegim yasayabilirmis.. hem de öyle uzun uzadiya düsünülecek seyler degil bunlar kan sorunlari.. tiroid bezi yetersizligi.. cok bilindik seyler.. ilk bakilacak seyler..
ama yok bunlar mal.. beyinsizler.. neyse insan düsündükce sinirleniyor... hemen hemen ayni seyleri yasamisiz sanirim seninle... aynen bana da öyle dediler iste simdi.. yumurta rezervim cok düsükmüs ve sadece tek yumurta gelismis.. onda da bi halt olmadi tabi tutmadi.. simdi baska bi merkezle daha görüscez ins. aslinda cok da uzak sayilmayiz bikac saat :/ ) ama yine de malesef bu isler icin uzak sayilir.. bilirsin... zirt pirt gidilecek mesafe degil.. bu arada burda türk doktor bulmak nerdeyse imkansiz.. sadece bi tane catlak bi kadin bulduk o da almanlasmisti zaten.. bi ise de yaramadi siyrigin tekiydi.. kinderwunsch daki doktorlar ne derse ona inaniyoz iste.. bakalim sonumuzu hayretsin Allah güzelim ins. sen simdi ne asamadasin.. yaz bana ara ara.. belki birbirimize umut oluruz tatlim.. bu tarafa yolun düserse de beklerim.. biz "bruchsal"dayiz.. özelden mail adresimi de verebilirim istersen..
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana

ยรlคภ๓คz göภlüm

Kızlar umutsuz olmak yok... geçen doktoru beklerken, bir bayan kızıyla konuşuyordu.. İş arkadaşı 39 yaşında evlenmiş kadının bir yıl sonra ilk çocuğu iki yıl sonra da 2. çocuğu olmuş... bu da bana umut oldu... kadın 40 yaşında anne olmuş

aycamayca

Alıntı yapılan: Umutluyum ben - 28 Aralık , 2012, 14:00:22
Canım

eşimin sperm sayısı az diye biliyoruz 2 senedir,az da...

Ama kimse bana yumurtalıkların iyi değil dememişti,değilmiş.Tüp bebek tedavisine başladık ilk kontrolde 2 taneydi yumurta biri 7.5 biri 9 cm, sonra dozlar değiştirildi tam 22 tane yumurta toplandı,18 tanesi olgun.14 döllendi ve sonuçta blostatist aşamasına gelen çok iyi kalitede 1 tane transfer ettiler,ama tutmadı,bugün öğrendim,ağlayamadım bile.Bu bir süreç 2 tane dondurulmuş var inşallah iyi durumdalarsa onlarla deniycez.

Sonuç olarak kaç tane olduğu hiç önemli değil,kalitesi bile belirlemiyor bence durumu,Allah ol derse oluyor vallahide billahide öyle,hiç canını sıkma,tek yumurtayla tutuyor insanların

sen ne kadar samimi ne kadar bnm gibisin yaa.. cok tatlisin valla bnm de tanimadan kanim isindi :) cok dogru söylemissin cnm.. Allah ol derse olur.. ben de buna inaniyorum.. gerci cok kez isyanin esigine geldim ama isyan etmedim yine de sükrettim.. Allahim sabir versin hepimize güzelim.. biz de simdi tedavi ve ilaclari igneleri degistiricez.. bakalim nolcak ne degisecek.. bu sefer ki ignelerin boyutlari da büyükmüs.. az tirsmiyo da degilim hani :) ama ins. ise yarar.. da tesellim olur.. mutlulugum olur ne diyim.. cnm sen de dayan bakalim ins. biz de o asamaya gelebiliriz... düsün ki hala senin asamanda olamayanlar var ve sükret olurmu tatlim.
ha bu arada biz bu ay sonuna fln tasiniyoruz.. esimle de karar aldik.. su süreci atlatip, kafamizdan atip sonra deniycez.. ara verdik yani.. bakalim ins. kist olusmamis olursa ins. subat-mart gibi.. hayirlisini versin rabbim hakkimizda..öpüyorum seni de sekerim.. gününüz güzel olsun :)
Hz. Mevlana

aycamayca

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 03 Ocak , 2013, 10:53:25
Kızlar umutsuz olmak yok... geçen doktoru beklerken, bir bayan kızıyla konuşuyordu.. İş arkadaşı 39 yaşında evlenmiş kadının bir yıl sonra ilk çocuğu iki yıl sonra da 2. çocuğu olmuş... bu da bana umut oldu... kadın 40 yaşında anne olmuş

keske bizim de saglik sorunlarimiz ortadan kalksa saglikli olsak da tatlim.. o kadin saglikli bi kadinmis ki 40 yasinda evlenir evlenmez cocugu olmus.. yazik Allah kimseye bu aciyi cektirmesin.. umutsuz caresiz birakmasin... öpüyorum..
Hz. Mevlana

minikkelebek

Senin yüreğin çok güzel,eminim en kısa zamanda evladına kavuşacaksın,herşey çok güzel olacak ben inanıyorum.2013 bizim senemiz :):k06:

sevilay21

Alıntı yapılan: aycamayca - 03 Ocak , 2013, 10:48:45
Alıntı yapılan: sevilay21 - 27 Aralık , 2012, 14:58:01
almanyada iyi bir doktor bulmak cok zor her doktorun dediginede inanma  ben türk doktorlarinada gitdim alman doktorlarada hepsi bir sey dedi kisirsin dedi yumurtaliklerinda gelismiyor dedi yanlis ilaclar yanlis tehsizler sisirdiler balon gibi yaptilar beni kilo almaktan baska bir yan etkileri olmadi iki bebeyimi onlarin yüzünden düsürdüm sakin hemen umutsuzluga kapilma

sevilaycim gercekten cok iyi anliyorum cnm ben seni.. cünkü bnm mucize bebegim!! (sag tüpüm kapali sadece soldan cok az gecis var, esimin sperm sayisi cok az degil ama az, endometriozis var, sigara vardi her ikimizde de, 3,5 yil olmadi sonra kendiliginden oldu üstelik kansizli var demir eksikligi, tiroid bezi yetmezligi varmis.. buna ragmen oldugu icin mucize diyorum)  sadece 5 ay yasadi bunun sebebi de gerizekali doktorlardi.. tek bildikleri yatirmak.. halbuki bin tane seye bakip önlem alabilirlermis ve bebegim yasayabilirmis.. hem de öyle uzun uzadiya düsünülecek seyler degil bunlar kan sorunlari.. tiroid bezi yetersizligi.. cok bilindik seyler.. ilk bakilacak seyler..
ama yok bunlar mal.. beyinsizler.. neyse insan düsündükce sinirleniyor... hemen hemen ayni seyleri yasamisiz sanirim seninle... aynen bana da öyle dediler iste simdi.. yumurta rezervim cok düsükmüs ve sadece tek yumurta gelismis.. onda da bi halt olmadi tabi tutmadi.. simdi baska bi merkezle daha görüscez ins. aslinda cok da uzak sayilmayiz bikac saat :/ ) ama yine de malesef bu isler icin uzak sayilir.. bilirsin... zirt pirt gidilecek mesafe degil.. bu arada burda türk doktor bulmak nerdeyse imkansiz.. sadece bi tane catlak bi kadin bulduk o da almanlasmisti zaten.. bi ise de yaramadi siyrigin tekiydi.. kinderwunsch daki doktorlar ne derse ona inaniyoz iste.. bakalim sonumuzu hayretsin Allah güzelim ins. sen simdi ne asamadasin.. yaz bana ara ara.. belki birbirimize umut oluruz tatlim.. bu tarafa yolun düserse de beklerim.. biz "bruchsal"dayiz.. özelden mail adresimi de verebilirim istersen..
bende cok doktor gezdim ama simdi bende kinderwunschen  zentrum dayim vala yeni basladim 2 ay oldu bu ay ilaclarla deniyecekler bende suan pek umurlu deyilim almanyadaki türk doktorlari bir b.k yaramiyorlar   doktora gitdim hepsi baska baska seyler uydurdular suan sadece troid yetmeziligi ve pko cikti  esimde hic bir sorun yok uzun bir sürec bizi bekliyor simdi en basit sürecdeyiz daha önce iki defa hamile kaldigim icin zor asamalari belirli bir zamandan sonra yapmayi düsünüyorlar doktorumdan cok memnunum gercekten kac yildan beridir düsüklerimin sebebini bir türlü ögrenemiyordum hepsi bir sey söylüyorlardi ama simdi ögrendigim icin icim cok rahat neyse herseyin hayirlisi olsun banada fece sayfamdan ulasabilrisin özleden msj gönderiyorum ok