28 Nisan , 2024, 00:45:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kürtaj ve Sezeryan Cinayettir Açıklaması !!!

Başlatan _deniz_, 01 Haziran , 2012, 11:50:17

« önceki - sonraki »

doğangüneş

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 06 Haziran , 2012, 22:30:16
Alıntı yapılan: GÜL GÜZELİ - 04 Haziran , 2012, 20:10:40
Hz. Peygamber (s.a.s.) şöyle buyurmuştur: "Sizden kim bir kötülük görürse onu eliyle değiştirsin; buna gücü yetmezse diliyle onun kötülüğünü söylesin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona buğzetsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir.'' (Müslim, İman 78; Tirmizî Fiten 1I; Nesâî, İman 17; İbn Mâce, Fiten 20)

Bu Hadis'i paylaşmasam için rahat etmeyecekti..Her koyun kendi bacağından asılmıyor malesef..Bi sepetin içindeki çürük elmalar diğerlerini de çürütüyor...

Israrla keyfi kürtaja karşıyım..Ama tecavüz gibi durumlarda yada sağlıkla ilgili sorunlarda kadına danışmak lazım illaki..Sonuçta onun hayatı..Ayrıca sezeryan muhabbetinde de makul bi çozüm üretilmeli..Kestirip atmakla ülke sorunları hiç bi zaman çözülmez !!!

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

zeynep0655

günah benim günahım, sevap benim sevabım gerisinden sanane be kardeşim. varmı böle sapıkça bi düşünce tecavüze uğrayan kadın neden niçin doğursun. çocuk esirgemedeki çocuklara doğru dürüst bakıyorsunuz gibi birde yenilerimi ekleyeceksiniz.

birde sen kendi memurunun, işçinin çocuğuna bakamıyorsun en başta. çocuk yardımı veriyorsun 30 tl senin bir paket bez fiyatı ne kadar haberin varmı.

sezeryana bende karşıyım ama kendi vücudumda karşıyım. gerisinden banane... kadın sezeryan olmak istemiş oluş sananeeee bananeeee...

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 06 Haziran , 2012, 23:41:27
günah benim günahım, sevap benim sevabım gerisinden sanane be kardeşim. varmı böle sapıkça bi düşünce tecavüze uğrayan kadın neden niçin doğursun. çocuk esirgemedeki çocuklara doğru dürüst bakıyorsunuz gibi birde yenilerimi ekleyeceksiniz.

birde sen kendi memurunun, işçinin çocuğuna bakamıyorsun en başta. çocuk yardımı veriyorsun 30 tl senin bir paket bez fiyatı ne kadar haberin varmı.

sezeryana bende karşıyım ama kendi vücudumda karşıyım. gerisinden banane... kadın sezeryan olmak istemiş oluş sananeeee bananeeee...

:alkış: :alkış: :alkış:

duygularıma tercuman olmuşsun zeynep. biz de eşimle akşam bunu konuşuyorduk.çocuk yardımı olarak 30 tl veriyor. hatta 2 yaşından sonra bu yardım 20 li liralara düşüyor. düşünebiliyor musun bez parası bile değil  :ehi:

bir kadının istemediği çocuğu dünyaya zorla getirmesi ne demek. kadın meta olarak görülüyor. duygusu yok mu  ???

fıstık

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 06 Haziran , 2012, 22:26:55
Alıntı yapılan: fıstık - 04 Haziran , 2012, 18:28:55
BU TÜR YASAKLAMALAR HERZAMAN YASA DIŞI YOLLAR DOĞURUR MAALESEF

BİRSÜRÜ KADIN ÖLÜR BU ŞEKİLDE

GERÇİ KADINLAR İNSANLARIN UMRUNDA DEĞİL

İLERİKİ DÖNEMLERDE GÖRÜNEN O Kİ

2 EŞLİLİK GÜNDEME GELECEK KADINLAR MİRAS HAKLARINDAN YARARLANAMAYACAK

SANIRIM ENSONUNDA EVE KAPATILACAK

ÇÜNKİ YAPILAN AÇIKLAMALARDA KADINLARA HAKARET EDİLİYOR

NEDEN ERKEK BEDENİ ÖZGÜRDE KADIN DEĞİL

TECAVÜZE UĞRAYAN KADIN BİLE SONUNDA SUÇLU BULUNUYOR

ÜSTÜNDE NE VARDI NE GİYMİŞTİNNNNNNNNN

yok artık daha neler yaaa  :tongue3: :tongue3: :tongue3: bunları düşünüp hayatını düşüncelerini karartmaya hiç ama hiç gerek yok  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

BUNLAR BENİM FİKRİM  ;)

SANADA FİKRİNİ SORMADIM    :wave:

°•.ℓανιηуα.•°

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

her bi kelimesi doğru.

bu iyi günlerimiz..

bunları düşünmek zorundayız. kaderimize razı mı gelelim.

yasaklanırsa yasa dışı yollarla kürtaj artacak, anne ölümleri artacak.

burcum

07 Haziran , 2012, 00:47:14 #95 Son düzenlenme: 07 Haziran , 2012, 11:11:53 burcum

yok artık daha neler yaaa  :tongue3: :tongue3: :tongue3: bunları düşünüp hayatını düşüncelerini karartmaya hiç ama hiç gerek yok  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

hangi ülke de yaşıyorsun bilmiyorum ama türkiye de işler cidden bu şekilde yürüyor :icon_thumright: pembe gözlük kullanıyorsan o ayrı konu :icon_thumright:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: fıstık - 07 Haziran , 2012, 00:27:48

BUNLAR BENİM FİKRİM  ;)

aaah canım benim ya sormana gerek yok.zaten sormanıda beklemem.haliyle burda herkes kendi fikrini söyleyebiliyor.nihayetinde bi paylaşım yeri.kimse kimsenin fikrini sormuyor.sana birimi sordu  ??? ??? ??? fikrini söylersin  bide karşındakinin fikrinede saygı duyarsın.ama malesef gördüğüm kadarıyla burda bu şekilde gitmiyor olay.o ona laf sokuyor bu çirkefleşiyor derken insanlar birbirine giriyor.bu defa sadece aynı düşünceyi savunanlar sürekli kendi aralarında paylaşım yapıyor.bu şekilde bi üstünlük sağlanmış psikolojisine giriliyor.durum ilginçleşiyor yani.bunlar benim fikrim sanada fikrini sormadım sanane der gibi bi çümle hiç hoş deil.sadece insan bu şekilde kişiliğini ve kalitesini belli etmiş oluyor o kadar.
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

fıstık

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 07 Haziran , 2012, 09:57:48
Alıntı yapılan: fıstık - 07 Haziran , 2012, 00:27:48

BUNLAR BENİM FİKRİM  ;)

aaah canım benim ya sormana gerek yok.zaten sormanıda beklemem.haliyle burda herkes kendi fikrini söyleyebiliyor.nihayetinde bi paylaşım yeri.kimse kimsenin fikrini sormuyor.sana birimi sordu  ??? ??? ??? fikrini söylersin  bide karşındakinin fikrinede saygı duyarsın.ama malesef gördüğüm kadarıyla burda bu şekilde gitmiyor olay.o ona laf sokuyor bu çirkefleşiyor derken insanlar birbirine giriyor.bu defa sadece aynı düşünceyi savunanlar sürekli kendi aralarında paylaşım yapıyor.bu şekilde bi üstünlük sağlanmış psikolojisine giriliyor.durum ilginçleşiyor yani.bunlar benim fikrim sanada fikrini sormadım sanane der gibi bi çümle hiç hoş deil.sadece insan bu şekilde kişiliğini ve kalitesini belli etmiş oluyor o kadar.

SEN ZATEN İLK YORUMUNDA DİL ÇIKARTIRKEN KİŞİLİĞİNİ GÖSTERMİŞSİN FAZLA SÖZE GEREK YOK  :icon_thumright:

_nilgun_

Hz. Peygamber (s.a.s.) şöyle buyurmuştur: "Sizden kim bir kötülük görürse onu eliyle değiştirsin; buna gücü yetmezse diliyle onun kötülüğünü söylesin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona buğzetsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir.'' (Müslim, İman 78; Tirmizî Fiten 1I; Nesâî, İman 17; İbn Mâce, Fiten 20)

Bu Hadis'i paylaşmasam için rahat etmeyecekti..Her koyun kendi bacağından asılmıyor malesef..Bi sepetin içindeki çürük elmalar diğerlerini de çürütüyor...

Israrla keyfi kürtaja karşıyım..Ama tecavüz gibi durumlarda yada sağlıkla ilgili sorunlarda kadına danışmak lazım illaki..Sonuçta onun hayatı..Ayrıca sezeryan muhabbetinde de makul bi çozüm üretilmeli..Kestirip atmakla ülke sorunları hiç bi zaman çözülmez !!!

Keyfi kürtaj nedir yaaa.. Sanki kürtaj çok kolay bir operasyon, oyüzden kadınlarımız hamile kalıp kalıp çocuk aldırıyor gibi yansıtıyorsunuz. Kürtaj zor ve de riskli bir operasyon. O yüzden kimsenin keyfi kürtaj yaptırdığını düşünmüyorum.

Hani demişsin ya tecavüz gibi durumlarda kadına danışmak lazım diye, asıl tecavüz gibi durumlarda bebeğin ne olacağını değil, tecavüz eden kişiye nasıl bir ceza vererek caydırıcı oluruz diye düşünülmeli bence.

Sezeryana da makul bir çözüm üretilmeliymiş. Beden kadının, bebek kadının. Nasıl isterse öyle doğurur.
Hamilelik süreci çok normal bir süreçmiş gibi bir de anneyi istemediği halde normal doğuma zorluyorlar.

Bu arada hadis paylaşmışsın ama hadisler peygamberimiz öldükten 200 sene sonra başkaları tarafından toparlanmıştır. Bundan geçtim, eğer hadislere göre yaşayacaksak, hukuk kurallarına ne gerek var? Şeriat kanunları gelsin...

gül-i rana

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 07 Haziran , 2012, 11:22:44

Keyfi kürtaj nedir yaaa.. Sanki kürtaj çok kolay bir operasyon, oyüzden kadınlarımız hamile kalıp kalıp çocuk aldırıyor gibi yansıtıyorsunuz. Kürtaj zor ve de riskli bir operasyon. O yüzden kimsenin keyfi kürtaj yaptırdığını düşünmüyorum.

Hani demişsin ya tecavüz gibi durumlarda kadına danışmak lazım diye, asıl tecavüz gibi durumlarda bebeğin ne olacağını değil, tecavüz eden kişiye nasıl bir ceza vererek caydırıcı oluruz diye düşünülmeli bence.

Sezeryana da makul bir çözüm üretilmeliymiş. Beden kadının, bebek kadının. Nasıl isterse öyle doğurur.
Hamilelik süreci çok normal bir süreçmiş gibi bir de anneyi istemediği halde normal doğuma zorluyorlar.

Bu arada hadis paylaşmışsın ama hadisler peygamberimiz öldükten 200 sene sonra başkaları tarafından toparlanmıştır. Bundan geçtim, eğer hadislere göre yaşayacaksak, hukuk kurallarına ne gerek var? Şeriat kanunları gelsin...

ARKADAŞIM KÜRTAJ TARTIŞMALARI BİR YANA BURDA BELKİ İSTEMEYEREK TE OLSA EFENDİMİZE KARŞI BİR AŞAĞILAMA YAPIYOSUN. UYARMAK İSTEDİM :nono:

_nilgun_

Ben Kuran-ı Kerimi defalarca okumuş ve bu konu hakkında araştırmalar yapmış biriyim. Yaptığım araştırmalar sonucunda da hadislerin peygamberimiz öldükten 200 sene sonra yazıldığını öğrendim. Bu nedenle hadisler arasında bir çok farklılıklar mevcuttur. Din adamlarımız bile bazı hadisleri kabul etmekte bazıları ise reddetmektedir.
Bu nedenle benim için esas olan Kuranı Kerimdir. Bu nedenle de herhangi bir aşağılama söz konusu değildir.

Bu ülke laik bir devlet ise Kuran da yazılanlara göre yönetilemez. Herkesin inancı kendinedir, ve kul ile Allah arasındadır.

kelebegimm

Keyfi Kurtaji bilmiyorsunuz ama sanki Türkiye'nin kadınlarının yarısı tecavüze uğraşmışsa doğuruyormuş gibi yansıtıyorsunuz
Ladan bı taneyi yapiyo arkasından ikinci etken oldu aldıralım
İki sevgili bile o kadar rahat bebek sahibi oluP aldiriyok
Sizin Türkiye'nin durumundan hiç haberiniz yok araştırında gelin diyosunz ama sizde azcik Kurtaji araştırın bence
Kendimden yana kaygım yokda evlat yetistiricez de nasıl ortamlara bırakacaz onu merak ediyorum
Hersey normal görülüyor nasıl olsa

]

_nilgun_

Siz de Türkiye yi sex yuvası gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Sanki genç kızların hepsi hamile kalıp çocuk aldırıyormuş gibi konuşuyorsunuz.
Bu arada merak etmeyin kürtaj hakkında yeterince bilgi sahibiyim.

İyi ozaman bakanlarımızın dediği gibi hamile kalan kadın kendini öldürsün..

Hani siz dünyaya getireceğiniz çocuğunuzun geleceğini düşündüğünüzü söylüyorsunuz ya, işte bende karnımdaki bebişimin geleceğinden çok endişeliyim.
Çünkü bugün kürtaj yasaklanırsa , istenmeyen doğumlar olacak, çocuklar kötü ortamda ,bilinçsiz anne babaların elinde yetişecek, sokakta tinerci çocukların sayısı artacak ve yetiştirme yurtlarında psikolojisi bozulmuş oldukça fazla çocuk olacak. Ve gelecekte benim bebişim de böyle bir ortamda yaşamaya mahkum olacak. İşte bu yüzden bebeğim için oldukça endişeliyim....

kelebegimm

O zaman demekki bütün yorumlar abartiliyo
Yapılmasında öyle ortama cocuk doğurmayalım işde bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz ama neyse ya herkesin kendi fikri herseye alınıp cevap vermek zorunda değiliz demi

]

°•.ℓανιηуα.•°

bence bu konu kilitlensin  :-\

çünkü herkes farklı düşünebilir ama kimse kimseye saygı duymuyor.

bu konunun gündeme atılmasının nedenleri belli. biz de ekmeklerine yağ sürüyoruz..

biz burda tartışsak da tartışmasak da sonuç belli. neyi değiştirebilirsiniz ki.

boş yere arkadaşlıklar yıpranmasın. tartışmanın bu konunun sonu yok.