normal doğum yaptım wc sıkıntısı :(

Başlatan lagrima, 11 Mayıs , 2012, 16:27:28

« önceki - sonraki »

lagrima

merhaba arkadaşlar affınıza sıgınarak bir şey sormak istiyorum 47 gün önce normal dogum yaptım. o günden beri büyük tuvaletimi yaparken inanılmaz bir acı hissediyorum ve kanıyor kimi zamanda. wc gitmeye korkuyorum artık . ne olabilir? ne yapabilirim? çok canım yannıyorr  normal doğum yapıp benim gibi olan varmı? geçici bir süreçmi? gerçi 47 gün oldu geçmedi ama..

muhribe

canım çok geçmiş olsun

aynısını ben de yaşamıştım, en sonunda o ağrılara dayanamayıp doktora gittim. çünkü büyük tuvaletten sonra o bölge abartısız 9-10 saat zonkluyordu. yere oturmaya korkar olmuştum, tuvaletim gelmesin diye yemek bile yiyemiyordum doğru düzgün. sonuç olarak doktor fissür olduğumu söyledi. anal bölgede doğum esnasında ıkınmaya bağlı olarak 2 damarım çatlamış  :y25: ilaçla kremle geçmez ameliyat dedi. apar topar ameliyata aldı beni. 10-15 dakika süren bir operasyonla çatlakları kapadı. gözün korkmasın, basit bir olay. zaten o bölgeyi uyuşturuyor, sonrasında da ağrı kesiciyle acıyı dindiriyor. ertesi gün artık wc'de acı çekmez olmuştm  :hello2: keşke onca acıyı çekeceğime doktora daha erken gitseymişim..

şimdi her şey normal çok şükür, ağrım sızım olmuyor hiç  :nazar:

maalesef zamanla geçecek bir şey değil bu durum, en kısa zamanda bir genel cerraha gitmeni tavsiye ediyorum. Allahım şifa versin  :amin:

suzannn

BAĞSUR OLMUŞ OLABİLİR KABIZ OLMAMAYA ÇALIŞ DR. GİTMENİ ÖNERİRİM

°•.ℓανιηуα.•°

ebrar bende de aynı durum oldu elbette.

genel cerraha gittim, baktı ve anal fissür dedi. vereceğim kremleri kullan ve geçmezse ameliyat dedi.

kullandım ve çok şükür geçti. artık oraya dair hiç bir sıkıntım yok yalnız memeler var makatta. onlar duruyo. ama zararı olmuyo bana. ne kanama var ne acı ne de tuvalet sorunu.

hemen doktora git.

muhribe

öznur kremlerinin ismi ne canım? aklımda bulunsun..

valla bu dert beni öyle yıprattı ki her wc'ye gidişimde içimi korku kaplıyor  :-ooo

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: muhribe - 11 Mayıs , 2012, 17:13:10
öznur kremlerinin ismi ne canım? aklımda bulunsun..

valla bu dert beni öyle yıprattı ki her wc'ye gidişimde içimi korku kaplıyor  :-ooo

betüşüm proctolog diye bi krem. bi de anestol diye bi krem vermişti. anestol tuvalete çıkmadan 5 dk. önce sürülüyor ve acısız yapmanı sağlıyor. uyuşturuyordu yani  :laughing7: çok şükür proctolog iyi geldi bana. ama o memeler duruyo. onlar gitmicek sanırım  :dontknow:

muhribe

protolog'u ben muayene olmadan eczaneye danışarak almıştım ama bende işe yaramamıştı. demek benim durumum daha vahimmiş  :-ooo

aman neydi o günler ya  :-ooo :-ooo :-ooo Allah düşmanıma vermesin  :amin:

Balböceği

zor ya arkadaslar eğer normal dogum tekrar yaparsam eliyle kapatmasını soyeleyecem doktora.  :-\

Doğumdan sonra bende çok zorlandım. ağrı,  kanama falan bayağı vardı.

Daha kolay wc'ye çıkmak icin beni zorlayacak hiç birsey yemedim..

Çok şükür şimdi gayet iyiyim. Ama bundan 2 ay önce bir kanamam oldu.

Regl falan oldum zannettim. Meğer oraymış :( şimdi iyiyim umarım boyle gider..  :nazar:  

°•.ℓανιηуα.•°

sorma canım ya öyle kötü bi durumdu ki. ben sıcak suyun içine oturuyodum. o rahatlatıyodu. bi de zaten lohusasın.  :cildir: :cildir: :cildir:

gitti o günler çok şükür. beni ferro sanol demir hapı kabız yapmıştı. ondan oldu bu fissür. doğumdan sonra olmadı yani.

Balböceği

ebrar gecmis olsun canım  :opucuk:

Doktora gitmende fayda var.  

muhribe

aaa demir hapından da olmuş olabilir di mi  :cildir:

aynısını ben de kullandım  :caca: hem de kaç ay.. hamileyken 5. ayda başladım, doğumdan 2 ay sonrasına kadar  :cildir:

°•.ℓανιηуα.•°

aynen canım aynen. beni o hap mahvetti.  :violent1: :violent1: :violent1:

ve üstelik bende demir eksikliği falan da yoktu. kan değerim de doğuma girerken 13.5 du ve çıktığımda 12.8 idi  :caca:

asya81

BENİM DOĞUMDAN SONRA ACIM KATLANILMAZDI BAGSUR İYİCE FENA YAPTI :-ooo :-ooo PROGTOLOG BENDE İŞE YARAMADI BABAM OT ÇÖP BİŞİLER VERDİ NE BASUR MEMESİ KALDI NE ACI 15.GÜN BİTMİŞTİ  ŞÜKÜR.BABAM BİTKİLERLE İLGİLİDİR SORAYIM NEYMİŞ

lagrima

sağolun kızlar gideceğim de doktora ordan birşey falan sokmuyor değilmi? nasıl teşhis ediyor? benim anlattıklarımlamı teşhis koyacak ve ilaç verecek? asya bi sor babana doktora gitmeden onlarıda alır denerim..

nasıl bir acıdır anlatamam ya :( wc gidesim gelmiyor tutuyorum tutabildiğim yere kadar girdim mi zaten acıyor. afedersiniz sonrasında gazım bile gelse cıkartamıyorum acıdan. zeytin yagı falan sürüyorum dısardan tabi ama ne fayda.

°•.ℓανιηуα.•°

offf bilirim o acıyı bilirim çok fenadır  :-ooo

canım hiç bişi sokmuyo. sadece eldivenini giyiyo ve öyle bi bakıyo. merak etme. acı falan duymuyorsun.