29 Nisan , 2024, 18:05:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

normal doğum yaptım wc sıkıntısı :(

Başlatan lagrima, 11 Mayıs , 2012, 16:27:28

« önceki - sonraki »

lagrima

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 11 Mayıs , 2012, 18:10:51
offf bilirim o acıyı bilirim çok fenadır  :-ooo

canım hiç bişi sokmuyo. sadece eldivenini giyiyo ve öyle bi bakıyo. merak etme. acı falan duymuyorsun.

ozaman wc cıkmadıgım acısının geçtiği bir gün gideyim. wc cıktıgım gün üstüne bile oturamıyorum ne yazık ki.

susanna

Alıntı yapılan: lagrima - 11 Mayıs , 2012, 16:27:28
merhaba arkadaşlar affınıza sıgınarak bir şey sormak istiyorum 47 gün önce normal dogum yaptım. o günden beri büyük tuvaletimi yaparken inanılmaz bir acı hissediyorum ve kanıyor kimi zamanda. wc gitmeye korkuyorum artık . ne olabilir? ne yapabilirim? çok canım yannıyorr  normal doğum yapıp benim gibi olan varmı? geçici bir süreçmi? gerçi 47 gün oldu geçmedi ama..
canim araya zaman koymadan dr a gorun bende dogumdan sonra tamda anlattigin gibi sikintilari yasadim utanma belasina 4. aya kadar gitmedim gidincede fissur dedi dr ihmal etme eger kronige donmediyse oturma banyosu ve kremle cok kolay atlatabiliyosun  :aferin:

susanna

Alıntı yapılan: lagrima - 11 Mayıs , 2012, 17:56:40
sağolun kızlar gideceğim de doktora ordan birşey falan sokmuyor değilmi? nasıl teşhis ediyor? benim anlattıklarımlamı teşhis koyacak ve ilaç verecek? asya bi sor babana doktora gitmeden onlarıda alır denerim..

nasıl bir acıdır anlatamam ya :( wc gidesim gelmiyor tutuyorum tutabildiğim yere kadar girdim mi zaten acıyor. afedersiniz sonrasında gazım bile gelse cıkartamıyorum acıdan. zeytin yagı falan sürüyorum dısardan tabi ama ne fayda.

canim dr muayne edip ne oldugunu soyleyecek ama emin ol bu konudaki dr lar cok anlayisli oluyor bukadar bekledigime cektigim acilara deymezmis diceksin ben 4 ay bekledim kronik fissur dedi simdi ameliyat olmam lazim olana kadarda sikintim olucagini hissettigim zamanlarda lokal anestezik krem ve yumusatici kremi kiaristirarak kullaniyorum ertesi gune bisi kalmiyo  :)

lagrima

Alıntı yapılan: susanna - 11 Mayıs , 2012, 23:02:04
Alıntı yapılan: lagrima - 11 Mayıs , 2012, 17:56:40
sağolun kızlar gideceğim de doktora ordan birşey falan sokmuyor değilmi? nasıl teşhis ediyor? benim anlattıklarımlamı teşhis koyacak ve ilaç verecek? asya bi sor babana doktora gitmeden onlarıda alır denerim..

nasıl bir acıdır anlatamam ya :( wc gidesim gelmiyor tutuyorum tutabildiğim yere kadar girdim mi zaten acıyor. afedersiniz sonrasında gazım bile gelse cıkartamıyorum acıdan. zeytin yagı falan sürüyorum dısardan tabi ama ne fayda.

canim dr muayne edip ne oldugunu soyleyecek ama emin ol bu konudaki dr lar cok anlayisli oluyor bukadar bekledigime cektigim acilara deymezmis diceksin ben 4 ay bekledim kronik fissur dedi simdi ameliyat olmam lazim olana kadarda sikintim olucagini hissettigim zamanlarda lokal anestezik krem ve yumusatici kremi kiaristirarak kullaniyorum ertesi gune bisi kalmiyo  :)

kronikleşiyormu birde anammm  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: dün arkadaşlar söyledi bepanten ile anestol u karıştırdım sürdüm gece şuan acı yok ama wc gitmedim daha gidince göreceğiz. günde kaç kez sürmem lazım onuda iblmiyom

muhribe

canım tuvaletin gelirse gitmemezlik etme, kabız olursun daha çok canın yanar  :sad1:

ben ameliyattan sonra bile bazen büyük tuvaletimi yaptıktan sonra bepanten sürüyorum, hemen yumuşatıyor orayı çok işe yarıyor. bepantenin üstünde de yazıyor zaten anal fissürde kullanılır diye. doktor işini ihmal etme  :opucuk:

lagrima

Alıntı yapılan: muhribe - 12 Mayıs , 2012, 20:27:12
canım tuvaletin gelirse gitmemezlik etme, kabız olursun daha çok canın yanar  :sad1:

ben ameliyattan sonra bile bazen büyük tuvaletimi yaptıktan sonra bepanten sürüyorum, hemen yumuşatıyor orayı çok işe yarıyor. bepantenin üstünde de yazıyor zaten anal fissürde kullanılır diye. doktor işini ihmal etme  :opucuk:

dün sürdüm ama parmagımı falan sokmadım dıştan sürdüm parmagımımı sokmam gerekiyor?

susanna

Alıntı yapılan: lagrima - 13 Mayıs , 2012, 19:17:32
Alıntı yapılan: muhribe - 12 Mayıs , 2012, 20:27:12

dün sürdüm ama parmagımı falan sokmadım dıştan sürdüm parmagımımı sokmam gerekiyor?
gunde 3 kez ilik suya oturup sonrasinda kurulayip kremi surmen gerekiyor eger diskida kanama oluyosa icerde catlak olma ihtimali yuksek o yuzden zorlamadan iceriyede surmen gerekiyor benim kullandihim kremler o sekilde uygulaniyodu

muhribe

ben de içeri doğru zorlamadan ama damarlara değecek şekilde sürüyorum. zaten zorlanan damarlar dışarı doğru çıkıntı yapıyor, dokununca anlarsın. bepanten çok iyi gerçekten  :icon_thumright: